Życie na wynos

Cykl: Emilia Przecinek (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ag2S

Emilia Przecinek, znana autorka powieści dla kobiet, w wieku czterdziestu lat zostaje rozwódką z dwójką nastoletnich dzieci, kredytem hipotecznym do spłacenia oraz matką i teściową na karku. Dzieci nalegają, żeby chodziła na randki, a obie starsze panie, no cóż, jak to one, włażą z butami, gdzie tylko się da. W takiej sytuacji można albo załamać się nerwowo, albo popełnić morderstwo. Mimo...

Mimo niesprzyjających okoliczności Emilia postanawia odmienić swoje życie. Nie jest to łatwe, gdyż mężczyźni, których spotyka, absolutnie nie przypominają wspaniałych bohaterów jej powieści.
Pech chce, że teściowa pisarki łamie nogę. Unieruchomiona na wózku, zaczyna obserwować sąsiadów, co okazuje się zajęciem na pełen etat, a nawet dwa, gdyż nie wszystko można zobaczyć przez okno, niektóre rzeczy trzeba podsłuchać. Przed wścibskimi staruszkami nic się nie ukryje. Ani kochanka o czerwonych włosach, ani skłonna do awantur żona, ani leżący w piwnicy trup, którego znajduje Emilia.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Piotr | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

Olga Rudnicka tym razem zaserwowała nam opowieść kryminalną, pełną humoru i absurdu. Do tego to, co uwielbiam - komedię pomyłek. Czy można pomylić faceta na randce w ciemno? A jakże. Emilia Przecinek - znana pisarka romansów dla kobiet wychowuje dwójkę latorośli, ale nie tylko. W jednym mieszkaniu mieszkają z nią matka i teściowa. Wydaje się, że gorzej być nie może. Sąsiedzi prawie jej nieznani jednoczą się, kiedy w jednej z piwnic zostaje odnaleziony trup, którego wcześniej wzięto za jednego z pijaków.

Jest wesoło, jest ciekawie. Olga Rudnicka ma lekkie pióro, a dialogi jej autorstwa to prawdziwe mistrzostwo. Tym razem również się nie zawiodłem. Na szczęście autorka nie mnoży postaci, co wpływa na dobrą zabawę. Miałem wrażenie, że uczestniczę w sztuce komediowej w jednym a teatrów. Momentów, w których wybuchałem nagłym śmiechem było wiele. Jednak nic nie przebije "Pterodaktyli" - staruszek, których wścibstwo jest doskonale znane sąsiadom. Oczywiście gdy jest trup, wtedy musi...

Nina | 2017-05-17
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 16 maja 2017

Na kłopoty - Rudnicka, na zły humor -Rudnicka, na niepogodę - Rudnicka, na chorobę i chandrę - Rudnicka :) Nikt mnie tak nie rozbawia jak Rudnicka i jej komediowe kryminałki. Emilia Przecinek i jej zwariowana rodzinka znowu w centrum wydarzeń. Ma ci ta rodzinka niezły dar do wpakowywania się we wszystkie kabały świata, a jak nie świata to przynajmniej swojego podwórka. Znowu się uśmiałam, zrelaksowałam i odpoczęłam. Ja polecam, jak zawsze.

gosia123 | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

Jak tylko zobaczyłam,że ukazała się nowa książka Pani Olgi to wiedziałam,że moja ci ona:) zaczęłam czytać i przepadlam z kretesem,bo śmiałam się jak głupi do sera co wzbudziło zainteresowanie wspołpasażerów:) obawiam się,że nie literatura,ale moim zdrowiem psychicznym. Ale jak tu się nie chichrać jak dialogi są takie,ze nie idzie się powstrzymać. Prym wiodą oczywiście mama i teściowa Emilki,ale i ona sama jest taka,że można ją jeść łyżkami. Polecam wszystkim serdecznie,dobra zabawa gwarantowana.

DUSIA | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Fantastyczna komedia pomyłek!
Emilia Przecinek, popularna autorka kobiecych powieści, pracuje nad kolejnym swoim dziełem. Niestety, proces twórczy jest nieustannie zakłócany przez ... kochaną familię, ekscentryczną agentkę, obce zwłoki, wizyty policji, sąsiadów oraz randki w ciemno. Kiedy wychodzi na jaw, że mordercą jest ktoś z sąsiadów robi się straaaasznie.
Dialogi pterodaktyli to cud, miód i orzeszki. Poprawa humoru gwarantowana.
GORĄCO POLECAM!

ElViento | 2017-05-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 14 maja 2017

Zabawna i lekka powieść. Czyta się lekko i przyjemnie. Wciągająca, lecz najbardziej od setnej strony od końca. Chyba powolutku zaczyna doskwierać podobny schemat kolejnych powieści, lecz nie jest to jeszcze zarzut. Bardziej nadzieja na urozmaicenie następnych książek. Bo Autorka pióro ma bardzo dobre, humorystycznych, polskich kryminałów jak na lekarstwo, a Autorka mile urozmaica popołudnia swoją twórczością. Tylko ta powtarzalność zaczyna dokuczać.

Mimo wszystko, polecam :)

Wiesława | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

Ta książka jest tak zwariowana, że chwilami brak tchu ze śmiechu. Mistrzowski "bałagan sytuacyjny", a wszystkie postacie ukazane jakby w krzywym zwierciadle. Jeśli ktoś potrzebuje szczerego, odprężającego śmiechu, oderwania od rzeczywistości, to z pewnością znajdzie to wszystko właśnie w tej książce Pani Rudnickiej. Nie nastawiajcie się na żadne filozoficzne refleksje i przesłania, bo ich tu nie ma. Tu rządzi chaos...

Diane_Rose | 2017-05-03

Olga Rudnicka w Życiu na wynos nie zawodzi. Uwielbiam jej styl, bohaterów, których konstruuje oraz fabułę pełną pomyłek, omyłek i czego tam jeszcze do tego trzeba. Drugi tom nie zawodzi, trzyma poziom pierwszego, chociaż jest odrobinę mniej zabawny (tak, tak podczas czytania pierwszego tomu uroniłam mnóstwo śmiechowych łez, a podczas czytania drugiego śmiałam się, ale płaczu ze śmiechu nie odnotowałam). Zdecydowanie polecam i mam nadzieję, że autorka napisze coś jeszcze o Emilii Przecinek i jej zwariowanej rodzince :)

Całość: http://www.recenzjezpazurem.pl/2017/05/olga-rudnicka-zycie-na-wynos.html

rudarecenzuje | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Emilia Przecinek, dwie szalone babcie i dwoje nietypowych nastolatków. Podejrzani sąsiedzi. I jeden trup. Czy ta historia nie zapowiada się intrygująco?

„Żynie na wynos” to interesujące połączenie powieści obyczajowej z kryminałem. Olga Rudnicka bawi się formą i zabawia stylem. Z jednej strony oferuje nam lekką (a zarazem subtelnie uzupełnioną ważnymi tematami) książkę kobiecą, która z pewnością przypadnie do gustu czytelniczkom żądnym rozrywki i fankom autorki. Z drugiej poprowadzony przez nią wątek kryminalny ciekawie uzupełnia całość i dodaje jej nieco dreszczyku. Przy tej powieści łatwo się zrelaksować, zaczytać, a i pomyśleć trochę nie zaszkodzi.

W ostatnim czasie czytałam przede wszystkim mocne thrillery i mroczne kryminały, dlatego z pewną ulgą rozpoczęłam lekturę nowej powieści Rudnickiej, licząc na odrobinę humoru i lekką, nieskomplikowaną opowieść. Emilię Przecinek i jej nietypową rodzinę poznałam za sprawą pierwszej części- „Granat poproszę”, która mocno zapadła mi w...

Kasia | 2017-05-08

Na powieściach autorstwa Olgi Rudnickiej powinno być zamieszczone ostrzeżenie; nie czytać publicznie, czytanie grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu.
Po książki pisarki sięgam z zamkniętymi oczami i zawsze jest to ogromna przyjemność i świetna zabawa.
"Życie na wynos" jest kontynuacją przygód zwariowanej pisarki Emilii Przecinek i jej rodziny, którą to mogliśmy poznać w tomie pt. "Granat po proszę". Niech jednak nie martwią się ci, którzy nie mieli okazji przeczytać pierwszej części, śmiało można czytać obie książki niezależnie.
Tym razem Emilia biedzi się nad kolejną książką, ale ma pewien zastój w pisarstwie. Nijak nie może ruszyć do przodu. Wszystko i wszyscy dookoła mimo starań zamiast jej pomagać tylko przeszkadzają. Mistrzyniami zamieszania są dwie starsze panie; matka i teściowa Emilii. Sytuacji oczywiście nie ułatwia fakt. że w piwnicy apartamentowca, w którym mieszkają Przecinkowie zostaje znaleziony trup. Rzecz jasna zwłoki odnajduje nasza niezastąpiona i lekko...

Menia71 | 2017-05-23
Przeczytana: 22 maja 2017

Olga Rudnicka po raz kolejny. To książka pod tytułem "Życie na wynos" – kolejne perypetie życiowo – kryminalno - obyczajowe popularnej pisarki Emilii Przecinek.
Z góry nastawiałam się na duża dawkę dobrego humoru. I już na pierwszej stronie jest...przezabawna awantura...między matką - Adelą a teściową – Jadwigą (obie panie w wieku 70+). Dla informacji ... powodem kłótni był facet – Jan – były mąż Jadwigi.
W tej rodzinie nie ma chwili spokoju, cały czas coś się dzieje:
Jadwiga spada ze schodów i łamie nogę
dzieci (nastoletnie) nieustannie namawiają Emilię do chodzenia na randki
w piwnicy pojawia się trup - NN
starsze panie zawierają układ z Wieśką (agentką i przyjaciółką Emilii) oraz mają kilka przygód
policja prowadzi śledztwo oficjalne w sprawie piwnicznego morderstwa a rodzina nieoficjalne, ale dzielnie współpracuje z policją
Emilia pracuje nad dziewiątą książką
i wiele, wiele innych sytuacji

Więcej nie napiszę, bo cała przyjemność czytania przepadnie. A byłoby...

Patronaty tygodnia

Historia podbojów Boya-Żeleńskiego, biografia Konwickiego, powieść wyróżniona Premio Nacional de la Crítica, kolejne książki Olgi Rudnickiej i Remigiusza Mroza, przemyślana, głęboko poruszająca historia miłosna i reportaż o współczesnym ojcostwie – m.in. takie książki można znaleźć w tym tygodniu na półkach z nowościami w księgarniach. Po jakie tytuły warto sięgnąć? Sprawdźcie!