rozwiń zwiń

Życie na wynos

Okładka książki Życie na wynos Olga Rudnicka Patronat LC
Okładka książki Życie na wynos
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Emilia Przecinek (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Emilia Przecinek (tom 2)
Prószyński i S-ka
2017-05-09
2017-05-09
intryga kradzież kryminał literatura polska polski kryminał przestępstwo relacje damsko-męskie współczesna obyczajowość zabójstwo

Oficjalne recenzje i

Bo życie nie lubi nudy!

Link do recenzji

956 141 38

To kolejna już książka Olgi Rudnickiej i kolejna na której się nie zawiodłam, chociaż czytałam tę część długo po pierwszej to jednak nie przeszkadzało mi w niczym abym odnalazła się w tym kto jest kim i dlaczego;) Można się pośmiać, chociaż zagadkę kryminalną dość szybko sama rozwiązałam ale dobrze się bawiłam w tym wszystkim!!

Druga część jest równie zabawna co pierwsza (Granat poproszę). Śmieszne perypetie Emilki-pisarki, mamy nastoletnich dzieci, i jednocześnie opiekunki teściowej i własnej matki. Do tego trup w piwnicy i mnóstwo nieporozumień, które doprowadzały mnie do śmiechu. Szczerze polecam jeśli chcecie się zrelaksować.

Historie, które tworzy Olga Rudnicka bawią mnie zawsze. Jedne mniej, inne bardziej, ale czas spędzony z książką autorki nigdy nie jest tym zmarnowanym. Podobnie było i teraz. Momentami śmiałam się w głos. Momentami humoru było aż za dużo, trochę na siłę. Nie zmienia to faktu, że kolejny raz się nie zawiodłam. Potrzebowałam tego rodzaju czytelniczej rozrywki.

Uwielbiam jej książki. Dla mnie stanowią rozluźnienie i świetną rozrywkę.

Uwielbiam jej książki. Dla mnie stanowią rozluźnienie i świetną rozrywkę.

Czytałam część pierwszą i miałam silne postanowienie dokończyć serię. Niestety był to nierafinowany pomysł. Książka mi się strasznie dłużyła. Bohaterowie strasznie odrealnieni. Może z dwa razy się uśmiechnęłam. Marnie jak na książkę o aspiracji komedii. Może komuś przypadnie do gustu, ale ja nie polecam.

"Życie na wynos" to idealna komedia kryminalna, gdy ma się ochotę na coś niezobowiązującego po ciężkim dniu🙂 Polecam 😁

Nie dokończyłam, nie byłam w stanie. Po części pierwszej, która została moim największym literackim rozczarowaniem roku postanowiłam dać szansę części drugiej.

Nic się nie zmieniło. Te same literackie blubry, prawie tak samo słaba jak "Granat poproszę". Nie ma tu tylu "ja smerdolę", babcie są bardziej opanowane, odniesień do ateizmu i polityki mniej. Podobnie jak pierwsza część ponad połowa książki jest o niczym, ciągnie się jak stara guma od znoszonej bielizny. Daję dwie gwiazdki tej części, a części pierwszej zmieniam z trzech. Jestem kobietą, wykształconą, czytam dużo i uważam się za feministkę. Po przeczytaniu tej książki zaczęłam wątpić w kobiety.

Nie rozumiem skąd tyle wysokich ocen, chyba dział marketingu wydawnictwa wydaje krocie na promocję.

Rudnicka straciła formę, powtarza się w kilku ostatnich książkach powielając te same cytaty, dialogi i owo nieszczęsne "ja smerdolę". Może autorka powinna zrobić sobie przerwę od pisania? Może czas na literacką emeryturę?

Poprawna, tyle mogę napisać. Można się uśmiechnąć, ale Pani Olga potrafi rozbawić bardziej, bo wiem to z innych książek.

Przekomiczna druga część losów Emilii Przecinek, może sama intryga w tle jest mniej ciekawie zbudowana niż w pierwszej części, ale śmiałam się częściej! Babcie wymiatają!

Rewelacyjna kontynuacja I część :) Uśmiałam się przy czytaniu, autorka ma bardzo duże poczucie humoru :) Nigdy jeszcze nie czytałam książki której fabuła dotyczyła tak komicznie opisanego poszukiwania mordercy :) Polecam na poprawę humoru !