Życie na wynos

Patronat LC
Emilia Przecinek (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2017-05-09
intryga kradzież kryminał literatura polska polski kryminał przestępstwo relacje damsko-męskie współczesna obyczajowość zabójstwo

Oficjalne recenzje i

Bo życie nie lubi nudy!

[ 14 ] Link do recenzji

Niestety, coś nie zagrało. Postacie męczące, książka przegadana, wątek "zbrodni" niby jest, a jakby go nie było. Zauważalne schematy stosowane przez autorkę w innych powieściach. Chciałoby się powiedzieć "dzieło lekkie", ale po prostu stwierdzę, że "niewymagające" od czytelnika większego zaangażowania.

Lekka zabawna zaskakująca

Ciekawa, zabawna podona do pierwszego tomu, który bardzo mi się podobał, ogólnie dobra fajnie i śmiesznie mi się czytało. Bez pierwszej części nie tykać po za tym polecam

Druga część historii o Emilii Przecinek. Tym razem teściowa Jadwiga ląduje na wózku, Emilia próbuje randkować, gonią ją terminy w wydawnictwie, ogarnia ją niemoc twórcza, a do tego w jej klatce znajdują się męskie zwłoki. Emilia nie może liczyć na spokój i oddech.
Znów główną rolę grają seniorki rodu, Wieśka zawsze wpada niezapowiedziana a kryminalne śledztwo dezorganizuje...

Książka bardzo mocno przegadana, 3/4 można spokojnie usunąć i niczego się nie straci. Poprzednie książki Autorki bardzo przypadły mi do gustu, tutaj jednak wyglądało, jakby wydawca kazał napisać określoną ilość znaków i trzeba było dwoić się i troić, żeby temu sprostać.

Nieźle się uśmiałam, ciekawe postacie nawiązują do obecnych realiów, czy zjawisk społecznych w ciekawym, parodiowym ujęciu.

Jak to u Olgi Rudnickiej bywa, lekkie czytadełko ze zbrodnią w tle. Kilka zabawnych momentów, ciekawie skreślone postaci.

Bardzo lubię czytać książki Rudnickiej. Są świetne, humor jest niepowtarzalny. Kolejne losy Emilii Przecinek z ogromną dawką humoru. Wątek kryminalny nieco słabszy, jednak czyta się cudownie z częstymi wybuchają śmiechu😁. Polecam, szczególnie na gorsze dni...

świetna

To jest tak cudowne, że jestem gotowa rozpocząć manifest o kolejną część.
Muszę też zaznaczyć, że ,,trylogia"- to brzmi dumnie.

Dyskusje

1 202