Kolejny rozdział

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Jak czuje się człowiek, który otrzymuje na skrzynkę mejlową powieść w odcinkach, która z rozdziału na rozdział coraz bardziej przypomina jego życie? Maciej Tarski, redaktor w uznanym wydawnictwie, przychodzi do pracy i jak co dzień odbiera pocztę. Otwiera wiadomość, która na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od dziesiątek innych. Jednak w załączniku, zamiast książki, znajduje wyłącznie...

Maciej Tarski, redaktor w uznanym wydawnictwie, przychodzi do pracy i jak co dzień odbiera pocztę. Otwiera wiadomość, która na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od dziesiątek innych. Jednak w załączniku, zamiast książki, znajduje wyłącznie pojedynczy rozdział, wysłany przez anonimowego autora o pseudonimie XYZ. Opowieść wciąga go od pierwszego zdania. I wydaje się niepokojąco znajoma.
Kalina Milewska, popularna autorka thrillerów, cierpi na kryzys twórczy. Jej ostatnia powieść zebrała niepochlebne recenzje, o czym redaktor Tarski nie pozwala jej zapomnieć. Wydzwania do niej nieustannie, aby dowiedzieć się, jak postępują prace nad kolejną, nie kryjąc, że spodziewa się bestsellera na miarę poprzednich.
Redaktor Tarski podejrzewa, że intrygująca korespondencja to sprawka Kaliny, wkrótce jednak wychodzi na jaw, że jest w błędzie.
Kalina i Maciej zaczynają się niepokoić. Kto bawi się ich kosztem? Kto wie tak wiele o ich dotychczasowym życiu? I o tym, co w nim nastąpi wkrótce…
Podejrzewają wszystkich, znajomych i członków rodzin. Wraz z kolejnymi rozdziałami powieści dociera do nich, jak niewiele wiedzą o sobie i jak bardzo zapętlili się w rzeczywistości.
Czy książka anonimowego autora pomoże im rozwiązać życiowe problemy? Czy poznają tożsamość tajemniczego XYZ-a?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Kolejny_rozdzial-p-34842-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Kolejny_rozdzial-p-34842-1-16-.html

Kasiek | 2017-04-15
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością pani Agaty i jak zawsze pełne niespodzianek. Przede wszystkim autorka ma dar konstruowania niesztampowej fabuły. Nie powiela schematów, a jej książki potrafią zaskoczyć. Tak było i tym razem.
Rzecz dzieje się dwutorowo. Z jednej strony mamy Kalinę i jej historię, a z drugiej Macieja i jego życie. Łączą ich sprawy zawodowe, jednak z czasem także tajemnicze meile , które oboje otrzymują. Ich wspólnym celem staje się zdemaskowanie nadawcy, jednak okazuje się to dość trudne. Przyznam, że do samego końca było to dla mnie niespodzianką.
Autorka świetnie połączyła wątek obyczajowy z elementami tajemniczości. Nie omieszkała przemycić pewnych mądrości, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. Czasami trudno nam się dogadać właśnie z najbliższymi, a niedopowiedzenia mogą doprowadzić do poważnych problemów.
Nietuzinkowa fabuła, ciekawi bohaterowie i świetnie napisana treść składają się na bardzo dobrą lekturę, którą polecam.

tatiasza | 2017-05-19

Ciekawa, zaskakująca, wciągająca, pełna niedomówień i napięcia :)
Bardzo wyraziści bohaterowie.
Skłania do zastanowienia i przemyśleń...

Muminka | 2017-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 maja 2017

Ciekawy eksperyment zafundowała nam Agata Kołakowska, do tej pory znana głównie z typowo obyczajowej prozy.
Zantrygowała mnie sama okładka, bo autotematyczne wątki w literaturze to prawdziwa gratka. czy będziemy świadkami jak polskie wydanie Jacka Torrence'a popada w szaleństwo spowodowane niemocą twórczą podczas pisania powieści?
Autorka zdobyła się na ukłon w stronę swoich czytelników, z przymrużeniem oka traktując swój dotychczasowy dorobek. Wprowadza nam w świat poczytnej autorki kryminałów, Kaliny Milewskiej, której ostatnia ksiazka niestety zrobiła klapę. Naciskana przez swojego redaktora, cierpiąca na brak eny kobieta jest zdesperowana, by wywiążać się ze swoich obowiązków i wyjeżdża do pensjonatu, w ktorym zawsze lepiej się jej było skupić niż w rodzinnym domu. Przy okazji poznajemy jej nastoletnią córkę i zapracowanego męża, którym po 7 latach bestsellerów już się przejadła jej sława.
Z drugiej storny mamy redaktora Macieja Tarskeigo, pragnacego zdyscyplinowąć...

gosia123 | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Jak zwykle nie zawiodłam się na mojej ulubionej autorce. Książki Pani Agaty są zawsze przemyślane,a jej bohaterowie bardzo wyraziści. Tak jest i w przypadku najnowszej książki,którą czyta się z przyjemnością.
To książka z drugim dnem:)

Gosik62 | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Świetna polska powieść obyczajowa, wciąga jak kryminał. Autorka tak skonstruowała fabułę, że czytelnik się nie nudzi i razem z bohaterami typuje tego "złego". Książka pełna tajemnic i niedomówień, zmusza do refleksji nad miłością, przyjaźnią, przywiązaniem, dokonywaniem wyborów. Interesujący pomysł na akcję, przez chwilę sama się zakałapućkałam :) Polecam!!!

adorable | 2017-02-26
Przeczytana: 18 lutego 2017

Wyobraź sobie, że nagle zaczynasz dostawać niepokojące wiadomości, w których anonim przedstawia Twoje życie - w tym także sekrety, o jakich zdają się wiedzieć jedynie najbliżsi, co ewidentnie wygląda na to, iż ktoś bliski macza w tym palce. Jak poradzić sobie z taką formą prześladowania? W jaki sposób dowiedzieć się, kim jest stalker?

Maciej Tarski jest redaktorem w popularnym wydawnictwie, którego życie nie rozpieszczało. Od lat dostaje mnóstwo e-maili na swoją skrzynkę pocztową, jednak jeden anonimowy autor, przedstawiający się jako XYZ, zaczyna snuć opowieści o życiu Macieja, wykazując się wiedzą o najmroczniejszych zakamarkach jego duszy. Owe historie dotykają także losu Kaliny Milewskiej, popularnej autorki thrillerów, która tkwi w kryzysie twórczym. Jej ostatnia powieść nie spotkała się z pochlebnymi recenzjami, a czas na ukazanie się kolejnego utworu kurczy się w zastraszającym tempie. Oboje...

kAMyk | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 2017 rok

Bardzo cenię sobie twórczość Agaty Kołakowskiej, jej powieści zawsze są świetnie przemyślane, a bohaterowie, przeżywając swoje perypetie, w pewnym sensie uczą czytelnika wielu rzeczy.
"Kolejny rozdział" to powieść z leciuteńkim dreszczykiem. Poznajemy Kalinę Milewską, bardzo popularną autorkę thrillerów oraz Maćka Tarskiego, redaktora jednego z lepszych wydawnictw. Kalina przeżywa lekki zastój swojej twórczości, Maciek naciska na terminy, chce wydać kolejną jej książkę, a tu weny jak nie ma tak nie ma. Pakuje małą walizeczkę i wyjeżdża do małego pensjonatu na odludziu. Po paru dniach wraca z naładowanymi akumulatorami i zaczętą od nowa powieścią. Maciek cały czas pogania ją telefonami, jednak nie wiele może wskórać. Pewnego dnia otrzymuje maila od niejakiego XYZ, w załączniku jest pierwszy rozdział powieści, który niesamowicie odzwierciedla jego życie. Pierwsze podejrzenie tego "głupiego żartu" pada na najbliższych współpracowników Maćka oraz jego najlepszą autorkę, czyli Kalinę....

Amarisa | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

"(...)
Choć „Kolejny rozdział” nie od razu mnie porwał i bywały momenty, że nużył, ostatecznie okazał się być całkiem dobrą powieścią, nad którą warto się pochylić. Jest to bowiem historia o sile pozorów rządzących naszym życiem, o konsekwencjach podejmowanych przez nas wyborów, a także o wpływie bolesnej przeszłości, z którą nie potrafimy sobie poradzić – choć wydaje się nam, że jest zupełnie inaczej."

Cała recenzja dostępna na moim blogu, zapraszam:

LifeOnMars | 2017-05-24
Przeczytana: 14 maja 2017

Kalina od początku nie wzbudziła ani mojej sympatii, ani zaufania. A trudno mi się czyta książkę, w której nie lubię głównej bohaterki. Szczerze mówiąc, nie byłam ciekawa co mnie spotka na kolejnej stronie. Skończyłam czytać książkę tylko dlatego, że zawsze staram się to robić.

I, według mnie, autor "kolejnych rozdziałów" wcale nie miał oszałamiającego stylu. Poza treścią (z wiadomego powodu) w nadsyłanej książce nie było nic, dla czego warto by ją czytać.

monweg | 2017-04-01

Jak byś się czuł, dostając maile z powieścią w odcinkach, która z rozdziału na rozdział coraz bardziej przypomina twoje życie?
Agata Kołakowska ma na swoim koncie już dziesięć książek. Kolejny rozdział to jej jedenaste literackie dziecko. Aż dziw bierze, że wcześniej nasze drogi się rozmijały. Przyznaję, że cieszę się z tego niespodziewanego spotkania. Niespodziewanego, gdyż tę powieść otrzymałam od wydawnictwa jako niespodziankę [bardzo miłą niespodziankę].

Kolejny rozdział ma dwójkę głównych bohaterów, redaktora w poczytnym wydawnictwie Macieja Tarskiego i popularną autorkę thrillerów Kalinę Milewską. I to wokół tej dwójki rozgrywa się akcja książki. Kalina od niedawna cierpi na kryzys twórczy. Zamierza nawet zmienić gatunek literacki, gdyż jej ostatnia powieść zawiodła. Maciej zajmuje się wydawaniem książek, współpracuje z Kaliną i cały czas trzyma rękę na pulsie, bo zbliża się termin oddania przez nią kolejnej książki.

Maciej przeżywa w pracy dzień jak co dzień, do momentu...