Okładka książki Uczennica maga

wydawnictwo
Galeria Książki
typ
papier
7,18 (4087 ocen i 269 opinii)

Opis książki

"Uczennica Maga" opisuje wydarzenia rozgrywające się setki lat przed czasami "Gildii Magów". Jest to idealne wprowadzenie do świata bestsellerowej "Trylogii Czarnego Maga" autorstwa Trudi Canavan. W odległej wiosce Mandryn dziewczyna imieniem Tessia pomaga swojemu ojcu w obowiązkach Uzdrowiciela - co bardzo niepokoi jej matkę, która wolałaby, żeby córka raczej poszukała męża. Chociaż Gildia...

W odległej wiosce Mandryn dziewczyna imieniem Tessia pomaga swojemu ojcu w obowiązkach Uzdrowiciela - co bardzo niepokoi jej matkę, która wolałaby, żeby córka raczej poszukała męża. Chociaż Gildia Uzdrowicieli niechętnie przyjmuje w swe szeregi kobiety, Tessia marzy o pójściu w ślady ojca. Tymczasem w jej życiu następuje nieoczekiwany zwrot. Lecząc chorego przebywającego w rezydencji miejscowego maga, Mistrza Dakona, Tessia zmuszona jest odeprzeć zaloty sachakańskiego maga przebywającego tam w gościnie - i bezwiednie posługuje się magią. Teraz - jako uczennicę Mistrza Dakona - czeka ją zupełnie inna przyszłość.

źródło opisu: Galeria Książki, 2009

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Dżoanna | 2011-05-24
Przeczytana: 24 maja 2011

Jest to pierwsza książka Trudi Canavan, którą zdecydowałam się przeczytać. Ze względu na to że nie jestem zagorzałą fanką fantasy nie była to łatwa decyzja i podejmowałam ją jakieś pól roku. Gdy w końcu zdecydowałam się na czytanie pochłonęła mnie bez reszty.
Prequel Trylogii Czarnego Maga uważam za godny polecenia. Spodobała mi się historia oraz fakt, że książka nie była całkowicie przewidywalna. Opowieść o lojalności, konfliktach, szukaniu własnego kąta w świecie gdy świat przewraca się do góry nogami, oraz oczywiście z miłością w tle.
Podobno idealna książka dla ludzi raczkujących w świecie fantasy . Teraz już nikt nie musi mnie namawiać na czytanie książek T. Canavan, z przyjemnością zaczynam czytać następną.

Aria | 2011-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2011, Moje! :)
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Uczennica maga” to prequel do Trylogii Czarnego Maga i opowiada o czasach sprzed założenia Gildii Magów. Ba, magia lecznicza także nie została jeszcze odkryta. Istnieje natomiast Gildia Uzdrowicieli skupiająca osoby niemagiczne.
Tessia jest córką uzdrowiciela i zawód swojego ojca zna niemal od dziecka. Pomaga mu podczas wizyt u chorych, a widok krwi jest dla niej na porządku dziennym. Ona pragnie szkolić się na uzdrowicielkę, a jej matka marzy o wydaniu córki za mąż. Plany ulegają gwałtownej zmianie, gdy w niezbyt przyjemnych okolicznościach dziewczyna odkrywa w sobie talent magiczny.

Podkreślę od razu, że książka ta nie dorównuje trylogii. Jest dobra, wciągająca, choć z kilkoma minusami, traktuje o rzeczach, dla których warto po nią sięgnąć. Możliwe, że jest nieco zbyt rozwlekła (Trudi zdecydowanie ma problem z niepohamowanym laniem wody) i bohaterzy nie chwytają za serce, jednak warto tu zwrócić uwagę na kilka innych aspektów.
Trudi w niesamowicie mocny sposób ukazuje rolę...

ChoiYoona | 2010-08-23
Przeczytana: sierpień 2010

Uczennica maga jest prequelem do Trylogii Czarnego Maga. Opowiada o losach, które działy siuę przed założeniem Gildii Magów. Główną bohaterką książki jest Tessia , córka Uzdrowiciela, któremu pomaga w codziennych obowiązkach. Tessia kocha ten zawód ale największą przeszkodą w spełnieniu jej marzeń jest Gildia Uzdrowicieli, która nie przyjmuje w swe szeregi kobiet. Pewnego dnia podczas wizyty w domu Mistrza Dakona, gdzie uzdrawiała niewolnika, zostaje zaatakowana przez sachakańskiego maga. Dziewczyna broni się magią, o której do tej pory nie wiedziała. Gdy Mistrz Dakon się o tym dowiaduje proponuje jej żeby została jego uczennicą. Na nieszczęście dla dziewczyny jej nauka szybko musiała przejść w czyny, ponieważ na Kyralię napadli Ichani.

Książka bardzo mnie się podobała. Trudi Canavan wprowadza nas do świata pełnego magii i zagadek. Świat ten kojarzy mnie się trochę ze średniowieczem. Tam byli rycerze ratujący swój świat, królów i poddanych, a tu tą funkcję pełnią magowie. Mimo...

Ciekawa powieść. Coś na pewno dla fanów "Trylogii Czarnego Maga".

Violy | 2010-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 2010 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka ta jest prequelem trylogii Czarnego Maga. Zauważyłam ją w bibliotece niestety już po przeczytaniu tejże trylogii. Gdybym przeczytała ją pierwszą, nie głowiłabym się podczas czytania nad pewnymi kwestiamy związanymi z założeniem gildii, pustynią sachakańską czy grobami. Wyjaśniłaby się także prawdomówność Akkariana w związku z Ichani oraz postać króla Errika, którego osądzałam jako chciwego i nierozsądnego króla. Z drugiej strony jednak, gdybym przeczytała prequel, nie czułabym tego napięcia i oczekiwania na rozwiązanie zagadek. Cóż mogę napisać o treści. Opisuje zdarzenia, które rozgrywają się setki lat przed wydarzeniami opisanymi w trylogii Czarnego Maga. Jak wszystkie książki tej autorki mówi nam o magii, miłości i walce o wolność swojego kraju.

W książce tej poznajemy Tessię, córkę Uzdrowiciela miejskiego, której moc wyzwoliła się sama- co zdarzało się bardzo rzadko. Przyjął ją pod opiekę Mistrz Dakon, który był właścicielem posiadłości, w których mieszkała...

Vukko | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2014, Z biblioteki
Przeczytana: 02 listopada 2014

"Uczennica Maga" to pierwsza powieść Trudi Canavan po którą zdecydowałem się sięgnąć i wcale tego nie żałuję. Książka jest sporych rozmiarów, około 800 stron ale czyta się ją bardzo przyjemnie i potrafi ona wciągnąć. Jest to powieść fantasy która jest prequelem do trylogii Czarnego Maga. Postacie są tutaj bardzo charakterystyczne, po chwili zaczynamy się do nich przywiązywać. Zasadniczo poznajemy historie z perspektywy Tessi-która ma duże zamiłowanie do medycyny posiadając jednocześnie duży talent magiczny, oraz Sterii którą poznajemy gdy podróżuje do swojego ojca z pewnymi nadziejami które okażą się płonne. Większość fabuły zajmuje wojna, ale wojna magów. Poruszane są nawet pewne dylematy filozoficzne takie jak np. dyskryminacja kobiet czy niewolnictwo.

Wydaje mi się, że jest to dobra powieść dla kogoś kto dopiero raczkuje w dziedzinie fantasy, pisana jest lekkim językiem i wydaje się czasem, że jest przeznaczona dla młodszych czytelników.

Ogólnie to polecam.

Marre | 2013-10-08
Przeczytana: 07 października 2013

Jak sam napis na okładce głosi, "Uczennica Maga" to prequel "Trylogii Czarnego Maga", więc absolutnie nie polecam czytania jej jako pierwszej z serii (najlepsza kolejność: "Trylogia Czarnego Maga", "Trylogia Zdrajcy", "Uczennica Maga"). Dla uważnych czytelników wspomnianych wyżej serii ta powieść będzie uroczym uzupełnieniem, ale nowicjusza w świecie Gildii Magów z pewnością nie uwiedzie. Przede wszystkim jednak trzeba przyzwyczaić się do "dość rozległego" stylu pisania książek. Nie spodoba się on fanom szybkich zwrotów akcji. Ja osobiście strasznie męczyłam się podczas lektury i z utęsknieniem czekałam na fragmenty o Sterrii. Gdyby nie one, to chyba rzuciłabym ten, prawdę mówiąc, ciężki tom w kąt pokoju i zajęła się czym innym. Jednak cieszę się, że tak nie zrobiłam.

Iga | 2011-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Z tą książką coś jest mocno nie tak. Niby fabuła ciekawa, niby styl dobry, ale jednak musiałam się zmuszać do tego, by czytać dalej i dotrwać do końca. I ciągnęło się to w nieskończoność. Jedna z gorszych książek, jakie miałam okazję czytać.

Michał | 2013-07-16
Przeczytana: 2011 rok

Może być jak na możliwości Trudi Canavan.

Ladyyoung | 2014-03-03
Przeczytana: 27 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tessia jest zwykłą dziewczyną, która pomaga ojcu leczyć ludzi żyjących w wiosce. Właścicielem wioski jest mag Dakon, człowiek o wielkim sercu, uczący młodego człowieka Jayaja i niestety samotny.
Któregoś pięknego dnia przyjmuje do siebie w gościnę maga z sąsiedniego państwa - Sachaki. Pod opiekę Tessi i jej ojca trafia niewolnik goszczonego maga i dzięki temu Tessia nieoczekiwanie posłuży się magią. Trafi pod skrzydła Dakona.
Autorka przedstawia nam historię z kilku punktów widzenia: Tessi, Jayaja, Dakona, niewolnika i sachakańskich bohaterów.
Dwa sąsiadujące państwa staną przeciw sobie w wojnie i tylko od magów zależy, kto wygra. W tym wszystkim bierze udział Tessia. Ponosi straty, ale podnosi się i poszerza swoją wiedzę leczniczą.
Mamy tu także wspomniane początki Gildii Magów, która to jest także tytułem pierwszej części Trylogii Czarnego Maga. Uczennica maga jest prequelem i, mimo że temat interesujący, książkę w wielu miejscach ciężko się czyta. Być może dlatego, że autorka...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica