Okładka książki Uczennica maga

wydawnictwo
Galeria Książki
typ
papier
7.16 (3546 ocen i 233 opinie)

Opis książki

"Uczennica Maga" opisuje wydarzenia rozgrywające się setki lat przed czasami "Gildii Magów". Jest to idealne wprowadzenie do świata bestsellerowej "Trylogii Czarnego Maga" autorstwa Trudi Canavan. W odległej wiosce Mandryn dziewczyna imieniem Tessia pomaga swojemu ojcu w obowiązkach Uzdrowiciela - co bardzo niepokoi jej matkę, która wolałaby, żeby córka raczej poszuk...

W odległej wiosce Mandryn dziewczyna imieniem Tessia pomaga swojemu ojcu w obowiązkach Uzdrowiciela - co bardzo niepokoi jej matkę, która wolałaby, żeby córka raczej poszukała męża. Chociaż Gildia Uzdrowicieli niechętnie przyjmuje w swe szeregi kobiety, Tessia marzy o pójściu w ślady ojca. Tymczasem w jej życiu następuje nieoczekiwany zwrot. Lecząc chorego przebywającego w rezydencji miejscowego maga, Mistrza Dakona, Tessia zmuszona jest odeprzeć zaloty sachakańskiego maga przebywającego tam w gościnie - i bezwiednie posługuje się magią. Teraz - jako uczennicę Mistrza Dakona - czeka ją zupełnie inna przyszłość.

źródło opisu: [Galeria Książki, 2009]

Polecamy

Opinie czytelników
Dżoanna | 2011-05-24
Przeczytana: 24 maja 2011

Jest to pierwsza książka Trudi Canavan, którą zdecydowałam się przeczytać. Ze względu na to że nie jestem zagorzałą fanką fantasy nie była to łatwa decyzja i podejmowałam ją jakieś pól roku. Gdy w końcu zdecydowałam się na czytanie pochłonęła mnie bez reszty.
Prequel Trylogii Czarnego Maga uważam za godny polecenia. Spodobała mi się historia oraz fakt, że książka nie była całkowicie przewidywalna. Opowieść o lojalności, konfliktach, szukaniu własnego kąta w świecie gdy świat przewraca się do góry nogami, oraz oczywiście z miłością w tle.
Podobno idealna książka dla ludzi raczkujących w świecie fantasy . Teraz już nikt nie musi mnie namawiać na czytanie książek T. Canavan, z przyjemnością zaczynam czytać następną.

Aria | 2011-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2011, Moje! :)
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Uczennica maga” to prequel do Trylogii Czarnego Maga i opowiada o czasach sprzed założenia Gildii Magów. Ba, magia lecznicza także nie została jeszcze odkryta. Istnieje natomiast Gildia Uzdrowicieli skupiająca osoby niemagiczne.
Tessia jest córką uzdrowiciela i zawód swojego ojca zna niemal od dziecka. Pomaga mu podczas wizyt u chorych, a widok krwi jest dla niej na porządku dziennym. Ona pragnie szkolić się na uzdrowicielkę, a jej matka marzy o wydaniu córki za mąż. Plany ulegają gwałtownej zmianie, gdy w niezbyt przyjemnych okolicznościach dziewczyna odkrywa w sobie talent magiczny.

Podkreślę od razu, że książka ta nie dorównuje trylogii. Jest dobra, wciągająca, choć z kilkoma minusami, traktuje o rzeczach, dla których warto po nią sięgnąć. Możliwe, że jest nieco zbyt rozwlekła (Trudi zdecydowanie ma problem z niepohamowanym laniem wody) i bohaterzy nie chwytają za serce, jednak warto tu zwrócić uwagę na kilka innych aspektów.
Trudi w niesamowicie mocny sposób ukazuje rolę kobiety...

Violy | 2010-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 2010 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka ta jest prequelem trylogii Czarnego Maga. Zauważyłam ją w bibliotece niestety już po przeczytaniu tejże trylogii. Gdybym przeczytała ją pierwszą, nie głowiłabym się podczas czytania nad pewnymi kwestiamy związanymi z założeniem gildii, pustynią sachakańską czy grobami. Wyjaśniłaby się także prawdomówność Akkariana w związku z Ichani oraz postać króla Errika, którego osądzałam jako chciwego i nierozsądnego króla. Z drugiej strony jednak, gdybym przeczytała prequel, nie czułabym tego napięcia i oczekiwania na rozwiązanie zagadek. Cóż mogę napisać o treści. Opisuje zdarzenia, które rozgrywają się setki lat przed wydarzeniami opisanymi w trylogii Czarnego Maga. Jak wszystkie książki tej autorki mówi nam o magii, miłości i walce o wolność swojego kraju.

W książce tej poznajemy Tessię, córkę Uzdrowiciela miejskiego, której moc wyzwoliła się sama- co zdarzało się bardzo rzadko. Przyjął ją pod opiekę Mistrz Dakon, który był właścicielem posiadłości, w których mieszkała dziewczyna....

Karolina | 2010-08-23
Przeczytana: sierpień 2010

Uczennica maga jest prequelem do Trylogii Czarnego Maga. Opowiada o losach, które działy siuę przed założeniem Gildii Magów. Główną bohaterką książki jest Tessia , córka Uzdrowiciela, któremu pomaga w codziennych obowiązkach. Tessia kocha ten zawód ale największą przeszkodą w spełnieniu jej marzeń jest Gildia Uzdrowicieli, która nie przyjmuje w swe szeregi kobiet. Pewnego dnia podczas wizyty w domu Mistrza Dakona, gdzie uzdrawiała niewolnika, zostaje zaatakowana przez sachakańskiego maga. Dziewczyna broni się magią, o której do tej pory nie wiedziała. Gdy Mistrz Dakon się o tym dowiaduje proponuje jej żeby została jego uczennicą. Na nieszczęście dla dziewczyny jej nauka szybko musiała przejść w czyny, ponieważ na Kyralię napadli Ichani.

Książka bardzo mnie się podobała. Trudi Canavan wprowadza nas do świata pełnego magii i zagadek. Świat ten kojarzy mnie się trochę ze średniowieczem. Tam byli rycerze ratujący swój świat, królów i poddanych, a tu tą funkcję pełnią magowie. Mimo iż ks...

Marre | 2013-10-08
Przeczytana: 07 października 2013

Jak sam napis na okładce głosi, "Uczennica Maga" to prequel "Trylogii Czarnego Maga", więc absolutnie nie polecam czytania jej jako pierwszej z serii (najlepsza kolejność: "Trylogia Czarnego Maga", "Trylogia Zdrajcy", "Uczennica Maga"). Dla uważnych czytelników wspomnianych wyżej serii ta powieść będzie uroczym uzupełnieniem, ale nowicjusza w świecie Gildii Magów z pewnością nie uwiedzie. Przede wszystkim jednak trzeba przyzwyczaić się do "dość rozległego" stylu pisania książek. Nie spodoba się on fanom szybkich zwrotów akcji. Ja osobiście strasznie męczyłam się podczas lektury i z utęsknieniem czekałam na fragmenty o Sterrii. Gdyby nie one, to chyba rzuciłabym ten, prawdę mówiąc, ciężki tom w kąt pokoju i zajęła się czym innym. Jednak cieszę się, że tak nie zrobiłam.

Iga | 2011-04-10
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Z tą książką coś jest mocno nie tak. Niby fabuła ciekawa, niby styl dobry, ale jednak musiałam się zmuszać do tego, by czytać dalej i dotrwać do końca. I ciągnęło się to w nieskończoność. Jedna z gorszych książek, jakie miałam okazję czytać.

Michał | 2013-07-16
Przeczytana: 2011 rok

Może być jak na możliwości Trudi Canavan.

Ladyyoung | 2014-03-03
Przeczytana: 27 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tessia jest zwykłą dziewczyną, która pomaga ojcu leczyć ludzi żyjących w wiosce. Właścicielem wioski jest mag Dakon, człowiek o wielkim sercu, uczący młodego człowieka Jayaja i niestety samotny.
Któregoś pięknego dnia przyjmuje do siebie w gościnę maga z sąsiedniego państwa - Sachaki. Pod opiekę Tessi i jej ojca trafia niewolnik goszczonego maga i dzięki temu Tessia nieoczekiwanie posłuży się magią. Trafi pod skrzydła Dakona.
Autorka przedstawia nam historię z kilku punktów widzenia: Tessi, Jayaja, Dakona, niewolnika i sachakańskich bohaterów.
Dwa sąsiadujące państwa staną przeciw sobie w wojnie i tylko od magów zależy, kto wygra. W tym wszystkim bierze udział Tessia. Ponosi straty, ale podnosi się i poszerza swoją wiedzę leczniczą.
Mamy tu także wspomniane początki Gildii Magów, która to jest także tytułem pierwszej części Trylogii Czarnego Maga. Uczennica maga jest prequelem i, mimo że temat interesujący, książkę w wielu miejscach ciężko się czyta. Być może dlatego, że autorka pisał...

Sidney | 2011-01-23
Przeczytana: styczeń 2011

Nie była zła, chociaż w porównaniu do wcześniej napisanej Trylogii Czarnego Maga, jest po prostu... denna. Wolno rozwijająca się akcja, wątki całkiem od czapy, nie potrzebnie rozwlekające się momenty. Książka jest napisana z kilku różnych perspektyw, co nie byłoby wcale takie złe, gdyby nie przeskakiwało się co chwilę od jednej do drugiej. W sumie najmniej tam chyba było o głównej bohaterce.

enedtil | 2010-04-13
Przeczytana: 2009 rok

Idealne wprowadzenie do Trylogii Czarnego Maga. Książka utrzymana w takim samym stylu i klimacie. Niektóre rozdziały wciągają tak bardzo, że nie da rady się od nich oderwać jednak niektóre męczą tak, że nie można przez nie przebrnąć. Jednak dałam radę i jestem z książki zadowolona.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto