Uczennica maga

Okładka książki Uczennica maga
Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 0.5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Trylogia Czarnego Maga (tom 0.5)
The Magician's Apprentice
Galeria Książki
2009-02-24
2009-02-24
Data 1. wydania:
2009-01-01
Agnieszka Fulińska
trylogia czarnego maga prequel uczennica maga

więcej Więcej

Takie 6.5, bo jest minimalnie lepiej niż w Trylogii Czarnego maga ale to wciąż to samo proste fantasy dla młodszej młodzieży. Kilka wątków fabularnych się wyjaśnia, ale generalnie nie ma co liczyć na jakieś wielkie zmiany w stosunku do wcześniejszej trylogii. Jeśli tamto wam podeszło i styl pisania p. Canavan odpowiada, to możecie śmiało sięgać. Ja po zapoznaniu się z...

Książka poprawna, całkiem przyjemnie się ją czytało niemniej jednak zdecydowanie nie wciąga tak jak jest to w przypadku Trylogii Czarnego Maga... Ale to moje subiektywne odczucie. Nie żałuję że spędziłem przy tej książce kilka godzin.

Książka przyzwoicie napisana i muszę przyznać, że podobała mi się nieco bardziej niż sama główna historia, czyli Trylogia Czarnego Maga. Nie wciągnęłam się w nią jednak tak bardzo jak bym chciała, więc nieco się z nią męczyłam.

Zacznę od tego, co mi się podobało. Polubiłam Tessię i to, że nie porzuciła swoich marzeń o zostaniu uzdrowicielem po tym, kiedy się dowiedziała,...

Tessia dowiaduje się o swojej mocy w dość niespodziewanym momencie. Przez to zostaje uczennicą maga Dakona.
Książka jest świetnie napisana. Mamy tutaj poruszone tematy takie jak niewolnictwo, brak praw dla kobiet, polityka... Powieść jest dopracowana i sprawia przyjemność podczas czytania. Polecam wszystkim, którym podobała się Gildia magów.

Książkę przeczytałam chyba w 2 dni. Przyjemnie opowiedziana historia. Choć na początku miałam problem żeby się wgryźć i nie podobało mi się to jak autorka skacze pomiędzy bohaterami (pomiędzy 3 historiami/punktami widzenia całej historii) to jednak całość została bardzo dobrze połączona i wydaje mi, się że wszystkie wątki zostały bardzo dobrze zakończone.

Ciekawy świat przedstawiony. Wprowadza do następnych tomów, a historia przyjemnie wciąga i jest pełna niespodzianek. Polecam

To moja 1 ksiazka tej serii i jest naprawde super :D Tylko jedno mnie zmartwilo, zignorowali watek pewnego mistrza na sam koniec :(

Fabuła nie wciągnęła mnie na tyle mocno tak jak to było w przypadku trylogii Czarnego Maga.

Ledwo dotrwalam do końca.

Polecam serdecznie. Wszyscy którzy uwielbiają książki fantastyczne wciągną się już po pierwszych stronach.

9 618
    4 015