Gildia Magów

Trudi Canavan Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 520 str.
The Magicians' Guilg. The Black Magician Trilogy. Book One

Galeria Książki
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Opinie [1 183]

Podobała mi się ta książka. Uniwersum jest wciągające. Stopniowe poznawania świata magów jest bardzo dobre. Szczególnie, że pokazano świat z "dwóch stron barykady". Podoba mi się, że to myśląca bohaterka, a nie typowa bohaterka którą każdy musi ratować z opresji - sama podejmuje decyzje. Jednak czas przeznaczony na drugi "akt" był moim zdaniem zbyt długi. Od razu zabieram...

Dobre pod warunkiem że nie masz 20 lat.

Bardzo fajna seria. Wciąga, ale kanonem nie zostanie.

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Mamy tu niedostępną gildię magiczną, która pewnego dnia przekonuje się, że wśród ulicznej gawiedzi jakimś cudem pojawił się mag - nieszkolony, a tym samym szczególnie niebezpieczny. Co zrobią zszokowani tym faktem magowie? Sprawdźcie koniecznie.

Autorka za bardzo się rozpisuje, ale warto prze to przebrnąć.

Książka przesycona magia. Podczas czytania całej tej trylogii byłem jak w transie. Nie ważne dzień ,noc. Ważne było żeby czytać:)

Taka bieda-wersja Harrego Pottera, dużo prostsza i bardziej dziecinna, z mniejszą liczbą postaci i słabo nakreślonym światem oraz lore.

Nie ma co dużo pisać. Raczej nudna.

Moim zadaniem pierwsza połowa książki jest zbyt rozciągnięta (można było to zamknąć w dwóch rozdziałach), później nabiera tempa. Fabuła dość schematyczna, ale czyta się przyjemnie. Po przeczytaniu ciśnie się na język dość silne skojarzeniem z Harrym Potterem - szkoła magii, dziecko które odkrywa w sobie moc, sierota itd.

Czytałem wiele sprzecznych opinii na temat trylogii Magów. Od zachwytów, przez obojętność do bardzo nieprzychylnych recenzji. Nastał więc czas abym sam wyrobił sobie zdanie o tej książce.
Główną bohaterkę Sonee poznajemy kiedy podczas corocznej czystki ubogich mieszkańców sprzeciwia się władzy królewskiej i rzucając kamieniem odkrywa w sobie zdolności przypisywane tylko...

Dyskusje

21 515