Głos bogów

Okładka książki Głos bogów
Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Era pięciorga (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2010-04-21
Data 1. wydania:
2007-02-01
Piotr W. Cholewa
Era Pięciorga fantasy głos bogów mirar auraya

Zakończenie przewidywalne. Całość przeciągnięta.

Zakończenie przewidywalne. Całość przeciągnięta.

Świetnie zakończona trylogia, aż szkoda było żegnać się z tymi bohaterami. To była moja pierwsza styczność z Trudi Canavan, ale nie ostatnia. ;)

ciekawa i spokojna

ciekawa i spokojna

Magiczne , zaskakujące zakończenie trylogii. Będzie mi bardzo brakowało tej serii. Zdecydowanie szykuje się re-read.

Szczerze powiedziawszy nie wiem co mam sądzić o tej książce (całej serii). Pomimo ciekawych wydarzeń, historia dość przewidywalna. Czekanie na odkrycie głównego bohatera coś co czytelnik już przeczuwa od drugiej, o ile nawet nie pierwszej części serii jest dosyć nurzące i powiedzmy wprost, mało spektakularne.

Jednak jest to kolejna opowieść autorki, która pokazuje istotę wierzeń oraz potęgę religii w dążeniu do porządku i władzy w świecie. Każdy odłam ma swoich wiernych i fanatyków. Nie zawsze ślepa wiara i posłuszeństwo są wartościowe. A nawet bóstwo jest skłonne do okrucieństwa i popadania w obłęd.
Jednak miejmy nadzieję, że zawsze znajdzie się osoba, której wewnętrzny kompas może pchnąć świat ku lepszemu.
Pytanie tylko brzmi: czy jest ona racjonalna, czy może raczej jest kolejnym fanatykiem?

Jednak jest to kolejna opowieść autorki, która pokazuje istotę...

Hmm ogolnie bardzo fajna czesc, ALE 2 czesc podobala mi sie bardziej, miala wiecej zwrotow akcji i ciekawsze watki. W tej czesci juz nie mielismy watkow siye/elai, za to wrocil watek danjina + nowej bialej. Zakonczenie no coz, nie tak sie koniecznie spodziewalem ze sie zakonczy w paru zdaniach, aczkolwiek mialo to sens. Juz przy 2 ksiazce mialem taka rozkmine " ciekawe co by bylo jakby bogowie cyrk okazali sie tymi samymi bogami pent" i trafilem :D Ale auraya uwolniona przez veza to bylo mistrzostwo xd

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ewidentnie ta część podobała mi się najbardziej. Dużo się działo. Z niecierpliwością czekałem co się przytrafi Aurai i reszcie Dzikich.

Na półkach: , , , ,

Całkiem zajmujące zakończenie sagi o Dzikich. Nie ukrywam, że jest to kolejna moja przygoda z Trudi Canavan i to kolejna naprawdę ekscytująca przygoda. Dla lubiących świat fantasy trylogia ta będzie niezwykłym przeżyciem.

Nie rozumiem fascynacji motywem gwałtu u pisarzy fantastyki. Jak ktoś dostał cały zestaw za darmo to może sobie przeczytać ale osobiście nie polecam zakupu tej trylogii. Chciałem za ten trzeci tom obniżyć jeszcze ocenę dwóm poprzednim ale odpuściłem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najsłabsza trylogia jaką czytałem

Najsłabsza trylogia jaką czytałem