Wakacje w Grenoble

Wydawnictwo: AWES
8392082907

Dwoje młodych, których na wakacjach połączyła miłość, rozdzieliła wkrótce cała Europa w ogniu wojny. Czy Witold zapomniał o ukochanej? Czy na jego milczenie wpłynęła tajemnicza śmierć brata? I jak zginął Bohdan? Na te pytania szuka odpowiedzi Władek, student warszawskiej SGH.

allison | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Ciekawa opowieść z wątkiem miłosnym, wojną i rodzinną tajemnicą w tle. Może momentami zbyt egzaltowana (to, moim zdaniem, jedyna wada tej książki), ale ten minus nie psuje przyjemności czytania i zagłębiania się w powikłane losy bohaterów.

Od początku czytelnik daje się uwieść wzruszającej opowieści o wielkiej miłości, którą niespodziewanie skomplikował wybuch drugiej wojny światowej. Potem akcja jeszcze bardziej wciąga, gdy śledzi się dochodzenie do prawy i odkrywanie pilnie strzeżonego sekretu.
Przyznam, że dość wcześnie domyśliłam się, na czym polegała intryga, jednak jej wszystkie szczegóły ujawnia dopiero zakończenie - zaskakujące i będące najmocniejszą stroną fabuły.

Całość napisana jest prostym, ale ujmującym stylem, który nieco trąci myszką i raz może wydać się uroczy, a w innych fragmentach może irytować.
Czyta się jednak "Wakacje w Grenoble" z wielką przyjemnością, więc polecam tę lekturę z czystym sumieniem.

iwona | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Książki Haliny Popławskiej,to książki, które przypominają mi moje naście lat, i te do których wciąż wracam. Autorka warta poznania, którą czyta się jednym tchem...

stingman | 2015-04-07
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki