Hiszpańska romanca

Wydawnictwo: POLWEN
83-89862-07-7
romans, miłość

Bohaterką Hiszpańskiej romancy jest Trynidad Aguado - córka Hiszpanki i polskiego oficera, który wraz z armią Napoleona zawędrował aż za Pireneje. Trynidad zmaga się ze swym trudnym losem nieślubnego dziecka, dorasta, poznaje historię swojego pochodzenia i swoich dwóch Ojczyzn, przeżywa śmierć matki, po raz pierwszy zakochuje się... Piękna opowieść o ludziach z odległych krajów, połączonych przez historię i miłość.

Joanna Hacz | 2014-05-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co do książki mam nieco mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo ciekawa historia. Nieszablonowa. Wszystko toczy się swoim, niezwykłym tempem, a akcja potrafi od czasu do czasu zaskoczyć. Na końcu poczułam prawdziwy niedosyt. Chciałabym znacznie więcej.
"Zabicie" dwójki bohaterów, których polubiłam, którzy mnie intrygowali i którzy mogliby jeszcze wiele wnieść do powieści, uznałam za zwyczajną bezduszność ;).
Za to jest happy end, co mnie bardzo cieszy, i to świetnie napisany. Zabrakło jednak perypetii miłosnych. Mnie nie wystarcza przeczytanie, że widywali się codziennie przez tydzień/miesiąc/rok i w tym czasie się sobie przyglądali. Nie muszą robić niczego szczególnego, ale odrobina dobrego napięcia nigdy nie jest zła.
Z powieści dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. I to było fajne, ale... Wywody historyczne i historyczno-literackie spowalniają akcję. Osobiście jestem zwolenniczką przemycania informacji. Hurtowe wtłaczanie...

Alina | 2013-08-28
Na półkach: Przeczytane, Historyczne, Romans
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Miła lektura, ciekawie w losy bohaterów wpleciona prawdziwa historia. Dobra rozrywka mimochodem dostarczająca sporo wiedzy.

Talson16 | 2015-02-02

Bardzo dawno czytałam tę książkę, ale mam do niej sentyment i mile ją wspominam.
Bohaterowie interesujący, losy ciekawe. Fabuła nie zanudza.
Bardzo dobra na spokojny wieczór, aby się zrelaksować i na chwilę znaleźć się w innych czasach.
Polecam.

katarzyna12 | 2011-02-13
Przeczytana: 2010 rok

Książka ciekawa jeśli lubi się czasy napoleońskie. Zresztą ja lubię książki tej autorki historia i roman fajne połączenie.

iwona | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Książki Haliny Popławskiej,to książki, które przypominają mi moje naście lat, i te do których wciąż wracam. Autorka warta poznania, którą czyta się jednym tchem...

fajna książka przygodowa

andorja | 2017-02-27