Nocny stalker

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Cykl: DCI Erika Foster (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
The Night Stalker
Angelika

Jeśli on cię obserwuje, jesteś już martwy… Pod koniec parnego lata detektyw Erika Foster zostaje wezwana na scenę zbrodni. Ofiarę znaleziono w łóżku. Jego nadgarstki związano, a wytrzeszczone oczy wyglądają zza przezroczystej, plastikowej torby, której użyto, by udusić mężczyznę. Kilka dni później policja znajduje kolejne zwłoki. Okoliczności są dokładnie te same. Erika i jej zespół próbują...

Jeśli on cię obserwuje, jesteś już martwy…

Kilka dni później policja znajduje kolejne zwłoki. Okoliczności są dokładnie te same. Erika i jej zespół próbują dociec do prawdy i trafiają na trop doskonale przemyślanych działań seryjnego mordercy, który cierpliwie śledzi swoje ofiary i wybiera idealny moment, by uderzyć.

Wszystkie ofiary to samotni mężczyźni, którzy bardzo cenią sobie prywatność. Dlaczego przeszłość tych wszystkich osób jest owiana tajemnicą? I co ich łączy z mordercą?

Fale gorąca atakują Londyn, a Erika zrobi wszystko, co w jej mocy, by powstrzymać Nocnego Łowcę, zanim liczba ofiar się zwiększy. Nawet jeśli będzie musiała zaryzykować własną pracą. Poza tym nie jest powiedziane, że morderca śledzi jedynie ofiary. Życie Eriki też może być zagrożone…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Aneta Wiola | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Londyn, upalne lato, inspektor Erika Foster zostaje wezwana na miejsce zbrodni, gdzie znaleziony mężczyzna został uduszony plastikową torbą. Wkrótce dochodzi do kolejnej podobnej zbrodni. Ofiary to mężczyźni dbający bardzo o swoją prywatność. Seryjny morderca działa wobec takiego samego schematu. Jaki miał powód zabijać? Czy łączyło go coś z ofiarami? Erika Foster zrobi wszystko, żeby nie było kolejnych zabitych, nawet za cenę swojego życia.

"Nie stój nad mym grobem i nie roń łez. Nie ma mnie tam; nie zasnąłem też.
Nie stój nad mym grobem i nie płacz na darmo. Nie ma mnie tam. Ja nie umarłem."

Robert Bryndza w "Nocnym Stalkerze" zadbał o to, żeby nie zabrakło w jego historii aury tajemnicy i wyścigu z czasem. Jako zaletę uważam krótkie rozdziały, przez co książkę można szybko "pochłonąć". Autor zadbał o różnorodność charakterów postaci przez niego stworzonych. Nie zabrakło również napięcia w chwili, kiedy czytelnik mógł tego oczekiwać.
Wymieniając wady muszę wspomnieć o...

Karol | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Hasło z okładki mówi "Jeśli on Cię obserwuje, jesteś już martwy", według mnie mogłoby równie dobrze mówić "Jeśli zaczniesz czytać tę książkę, to szybko nie przestaniesz".

Robert Bryndza pojawił się trochę znikąd i już w swoim kryminalnym debiucie został naprawdę nieźle odebrany, w takich wypadkach zawsze interesujące jest to jak autor poradzi sobie z kolejnym krokiem. I Pan Bryndza zaliczył to wyzwanie bez większego problemu. "Nocny Stalker" ma wszystko co powinien mieć dobry sequel, nawiązuje do wydarzeń z pierwszego tomu, rozwija naszych głównych bohaterów, przedstawia nam kolejny rozdział z przeszłości Eriki i zostawia nam szeroko otwartą furtkę do kolejnego tomu.

Mam mieszane odczucia co do tytułu, Stalker brzmi trochę obco, a często w książce pada określenie "Nocny Marek" co byłoby trochę bardziej swojskie, ale z drugiej strony rozumiem że nie jest ono tak "klimatyczne".

Nie ma tutaj też praktycznie zagadki o którą zawsze powinno chodzić w kryminałach. Autor dosyć szybko...

Nowalijki | 2017-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Tomasz Radochoński www.nowalijki.blogspot.com
.................................................
Robert Bryndza to jeden z tych pisarzy, o książkach którego można napisać, że wciągają od pierwszego rozdziału i nie pozwalają oderwać się od fabuły. To oczywiście banał, frazes, który spokojnie da się przypisać wielu autorom powieści sensacyjnych, pewnie nawet lepiej piszących i bardziej znanych od Bryndzy. Co z tego, skoro druga powieść z kryminalnej serii o głównej inspektor Erice Foster naprawdę nie pozwala oderwać się od lektury. Nocny stalker zaskoczył mnie pozytywnie, udowadniając, że niezwykle udana Dziewczyna w lodzie (tutaj) nie była tylko jednorazowym sukcesem pisarza.

Londyn nawiedza fala obezwładniającego upału. Policjanci, z Eriką Foster na czele, otrzymują zgłoszenie o morderstwie dokonanym na znanym lekarzu w eleganckiej dzielnicy miasta. Miejsce zbrodni i sposób, w jaki mężczyzna został pozbawiony życia, nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Wiele wskazuje na śmierć o...

wiewiora098 | 2017-04-21
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

2 tom przygód pani komisarz... :-)
Druga przygoda z fajnie przemyślana historią.
Jak pierwszy tom czytało mi sie dobrze tak i drugi chłonęłam w zaskujacym tempie.
Ci sami bohaterowie ten sam styl ( krótkie rozdziały z przekazaniem czytelnikowi najważniejszych informacji bez zbędnego paplania )
Ocenę zaniżyłam dlatego ze morderca ujawniony został dla mnie zbyt szybko.
Jeśli ktoś pragnie odpocząć przy książce to komisarz Foster i jej ekipa zapewnia to w 100%

Zaczytana | 2017-04-18
Przeczytana: kwiecień 2017

Bardzo polubiłam postać Eriki, więc z ogromną przyjemnością wróciłam do jej świata.
Nie zawiodłam się :)

Historia jest świetnie opowiedziana,a mimo iż tożsamość Nocnego Stalkera poznajemy stosunkowo szybko to nie wpływa to negatywnie. Wręcz przeciwnie- wspaniale wykreowani bohaterzy , nie szablonowa historia- nie mogę sie doczekać kolejnego tomu. :)

kina | 2017-04-12

bookbooker | 2017-04-22
Katja | 2017-04-21
Przeczytana: 2017 rok
Patronaty tygodnia

Nowe książki Stephenie Meyer, Jona Ronsona, Jodi Picoult i Petera Jamesa. Historia Jasona Padgetta, którego mózg głęboko i trwale się zmienił po brutalnej napaści, ujawniając ukryte talenty. To tylko niektóre z nowości wydawniczych, które ukażą się w najbliższych kwietniowych dniach. Przedstawiamy ich krótki przegląd i polecamy wszystkie tytuły!