Nocny stalker

Patronat LC
Robert Bryndza Wydawnictwo: Filia Cykl: DCI Erika Foster (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Night Stalker
Emilia Skowrońska
Filia
kryminał literatura angielska niebezpieczeństwo powieść kryminalna psychopata seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem zabójstwo
The Night Stalker
DCI Erika Foster (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Emilia Skowrońska

Oficjalne recenzje i

Źródło zła

[ 16 ] Link do recenzji

Konto usunięte

Drugie i jakże udane spotkanie z Panią Detektyw Foster :)
Ciekawa zagadka kryminalna - doceniam fakt, że autor próbuje nowych konwencji - właściwie od 1/3 wiemy, kto jest mordercą i tylko obserwujemy rozwój wypadków.
Chyba pokuszę się o stwierdzenie, że Pan Robert Bryndza to taki powiew świeżości na tym kryminalnym rynku :)
Na pewno będę sięgać po kolejne tomy.

Tym razem akcja rozgrywa się w Londynie. Zbrodnia, Pani detektyw, uduszenie. Tak się zaczyna. Fabuła jest całkiem interesująco powadzona.

Dosyć ciekawy, choć bez rewelacji. Patrząc na tytuł, spodziewałam się czegoś zupełnie innego. I może stąd moje lekkie rozczarowanie. 5/10

Dla mnie to bryndza kryminalna i bryndza literacka. Nuda towarzyszyła mi przy większości lektury. Styl tego autora zupełnie do mnie nie przemawia. Główną bohaterkę obdarzyłam antypatią i to chyba jedyna emocja, jaką we mnie wywołała ta książka.

Dobry mocny kryminał w którym mordowani są samotnie mieszkający mężczyźni, odnoszący sukcesy w życiu zawodowym. Szefowie policji przydzielają tą sprawę Pani detektyw Erice Foster i jej współpracownikom. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z założeniami i nie chodzi tu tylko o przebiegłość mordercy ale również koneksje w policji i wzajemne sympatie.

Ciężko było przebrnąć przez początek, ten sam problem miał mój chłopak, dopiero jak się rozkręciła, to książkę czytało się już szybko ☺️

Ta część podobała mi się znacznie bardziej od "dziewczyny w lodzie" i czekam na kolejne części z Eriką Foster.

Gdy sprawiedliwość nie zawsze działa tak, jak powinna, gdy ofiara zamiast pomocy otrzymuje szykany, nie pozostaje nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce. Ale czy to aby dobry pomysł? Czy możemy zabawić się w Boga i sami wymierzyć karę winnym?

Za mną już trzy powieści Bryndzy z tej serii. Każda z nich okazała się wciągająca, przez co bardzo szybko się je czytało. Choć...

31/52/2020
Robert Bryndza ,,Nocny stalker"

Nocny stalker to druga część przygód z policjantką Eriką Foster.
Erika próbuje rozwiązać zagadkę śmierci lekarza , który został odurzony , związany i uduszony torbą założoną na głowę. Na początku policjanci są pewni, że ma to związek z gejowskimi upodobaniami ofiary , ale wkrótce znajdują kolejną ofiarę...
Powiem , że o ile...

Książka jest dobrze napisana, fabuła książki jest interesująca i są elementy zaskoczenia, których w moim wypadku nie powinno brakować, abym wystawiła dobrą opinię thrillerowi. Jedynym elementem, który jest dosyć kontrowersyjny (bo jest to jednocześnie plus i minus) jest postać i sama historia Eriki Foster, ponieważ jest to dobra policjantka potraktowana przez życie bardzo...

Dyskusje

• 2018