Nocny stalker

Patronat LC
Robert Bryndza Wydawnictwo: Filia Cykl: DCI Erika Foster (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Night Stalker
Emilia Skowrońska
Filia
kryminał literatura angielska niebezpieczeństwo powieść kryminalna psychopata seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem zabójstwo
The Night Stalker
DCI Erika Foster (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Emilia Skowrońska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Źródło zła

11 Link do recenzji

Książka pochłonęła mnie dopiero po 240 stronie.. Na początku nie mogłem się w nią gryźć dopiero później zaczęło się dziać i styl autora mi nie przeszkadzał :) podoba mi się wątek homoseksualny w powieści. Nie miałem co do tej książki żadnych wymagań więc nie żałuję że ja przeczytałem ale pozycje autora nie są moim must have czegoś mi brakuje. Zacząłem od 2 części więc może...

Niedawno odkryłem tego autora, i drugi tom również bardzo dobrze napisany. Postacie z różnymi charakterami, wiele wątków i do samego końca nie wiadomo jak autor chce zakończyć książkę.

Bardzo wciągająca fabuła, z pewnością sięgnę po kolejne tego autora.

To już druga część o Erice Foster. Nie zawiodłam się, książka jest tak samo dobra jak pierwsza część. Dobrze przemyślane i szybko rozwijające się wątki są zaskakujące i nie sposób przewidzieć jaki będzie finał. Lubię kiedy losy głównych bohaterów rozwijają się, a szczególnie kiedy bohater jest przedstawiany jako zwykły przeciętny człowiek a nie szczęścia któremu wszystko...

Właściwie wszystko mi się podoba w książkach Bryndzy. Ekipa policyjna stanowi ciekawą mieszankę ludzkich charakterów-jednych się lubi, drugich nie; nie ma zbędnych opisów; i ciekawa historia - czasem nie dziwię się niektórym mordercą, jestem w stanie zrozumieć ich motywację.

Tak jak poprzedniczka, przeczytana jednym tchem. Historia ciekawa, bardzo dobrze się to czytało. Może trochę zbyt oczywiste było pojawienie się mężczyzny Isaaca akurat w takich okolicznościach, ale wybaczam. Mam wrażenie, że była lekko gorsza od pierwszej części, co jednak nie zniechęca mnie do przeczytania kolejnej.

Do wyboru lektury zachęciła mnie okładka, chociaż zwykle nie wybieram, ani tym bardziej nie oceniam książki po okładce, tym razem uległam pokusie i wybór padł na „Nocnego stalkera” Roberta Bryndzy. Początkowo tytuł skojarzył mi się z przestępstwami na tle internetowym -w końcu drugi człon tytułu – stalker z języka angielskiego oznacza prześladowcę, osoba która śledzi kogoś,...

Pewien niesmak pozostał... Główna bohaterka nadal zachowuje się jakby zawsze musiała być na pierwszym miejscu. Akcja z początku nudna w pewnym momencie zaczęła nabierać rozpędu. Pomimo tego był to dość dobrze spędzony czas z Eriką i czekam na lepszą akcję w kolejnych częściach.

Po przeczytaniu "Dziewczyny w Lodzie" zrobiłam sobie krótką przerwę od Bryndzy i wróciłam po 3 miesiącach z Nocnym Stalkerem. Początek zachęcający, ktoś zabija, dużo wątków, możliwości, śledztwo rusza pełną parą. No i tyle, bo zaraz po drugim zabójstwie wiadomo już kto i czemu... szkoda, dla mnie element zaskoczenia i trzymania w napięciu jest mega ważne. W efekcie książka...

Lepsza niż pierwszy tom. Dobrze się czyta, choć denerwuje powielanie schematu.

Dyskusje

• 2018