Grób mojej siostry

Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziewski
Cykl: Tracy Crosswhite (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
My Sister's Grave
giovanna

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PEŁEN PUŁAPEK I NAGŁYCH ZWROTÓW AKCJI. Tracy Crosswhite przez lata kwestionowała fakty dotyczące zniknięcia jej siostry. Nie wierzy, że Edmund House, przestępca seksualny oskarżony i skazany za zamordowanie Sary, jest faktycznym sprawcą tej zbrodni. Licząc, że uda jej się odnaleźć prawdziwego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość, Tracy wstępuje do policji i...

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PEŁEN PUŁAPEK I NAGŁYCH ZWROTÓW AKCJI.

Tracy Crosswhite przez lata kwestionowała fakty dotyczące zniknięcia jej siostry. Nie wierzy, że Edmund House, przestępca seksualny oskarżony i skazany za zamordowanie Sary, jest faktycznym sprawcą tej zbrodni. Licząc, że uda jej się odnaleźć prawdziwego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość, Tracy wstępuje do policji i zostaje detektywem w wydziale zabójstw w Seattle, poświęcając się bez reszty tropieniu przestępców.
Gdy ciało Sary zostaje odnalezione w pobliżu ich rodzinnego miasta na północy Gór Kaskadowych w stanie Waszyngton, Tracy ze zdwojoną energią rzuca się w wir pracy, by odnaleźć odpowiedzi na pytania, które dręczą ją od lat. Szukając prawdziwego zabójcy siostry, odkryje tajemnice, które podważą jej wspomnienia z przeszłości, i otworzy drzwi śmiertelnemu niebezpieczeństwu.

„To jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku”
Lisa Gardner

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

książek: 1957
jamczyk | 2017-12-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 15 grudnia 2017

Na takie książki mam własną kategorię: "amerykańska, aż do bólu". Próba wyjaśnienia zaginięcia siostry, po dwudziestu latach.Mieszanka Kavy, Slaughter, Gerritsen, Spindler, Ellison, trochę kryminał, trochę romans, trochę thriller i trochę podręcznik motywacyjny. Niestety, mnie nie powala na kolana, ale ponieważ jestem posiadaczem części drugiej, daję kredyt zaufania.

Justyna | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

W związku ze zbliżającą się premierą drugiego tomu cyklu z Tracy Crosswhite („Jej ostatni oddech” - 25 października) postanowiłam przeczytać książkę „Grób mojej siostry”. Zaintrygował mnie tytuł, a wzrok przyciągnęła mroczna i bardzo udana okładka.

Tracy Crosswhite jest detektyw śledczą w Seattle. Zapisała się do akademii policyjnej, ponieważ na własną rękę chciała rozwiązać sprawę zaginionej siostry i złapać prawdziwego mordercę. Zamknięty w więzieniu Edmund House odsiaduje już wyrok za zamordowanie jej siostry, ale Tracy od początku miała wątpliwości, czy słusznie. Od 20 lat prowadzi swoją krucjatę zbierając wszelkie poszlaki, dowody i materiały z przesłuchań, a sprawa nabiera tempa, gdy szczątki Sary zostają odnalezione. Mocne dowody, które pojawiają się wraz z odkryciem zwłok, rzucają całkowicie nowe światło na dawno zamkniętą sprawę, a Tracy staje oko w oko z grożącym jej niebezpieczeństwem… Co tak naprawdę stało się 20 lat temu na ciemnej leśnej drodze?

Bardzo się cieszę,...

Izabela Pycio | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

"Tu idzie o moje życie. A wcześniej chodziło o życie mojej siostry i rodziców. O życie całej społeczności Cedar Grove. To, co wydarzyło się dwadzieścia lat temu, wywarło wpływ na życie wszystkich."

Zapowiada się ciekawy i pasjonujący cykl kryminalny, warto na niego zwrócić uwagę. Intrygująca fabuła, wzbogacona elementami thrillera, zaskakującymi zwrotami akcji, prowadzona w emocjonującym i dynamicznym rytmie. Wszystko utrzymane w atmosferze ponurego miasteczka, które utraciło dawny blask w wyniku rozegranej w nim tragedii przed dwudziestoma laty. Tragedii naznaczającej jego mieszkańców przenikliwie i trwale. Natychmiast po przekroczeniu granic Cedar Grove wyczuwamy, że otula go mroczna i posępna tajemnica, intensywnie przypominająca o swoim istnieniu i domagająca się natychmiastowego ujawnienia. Co tak naprawdę stało się z Sarą Crosswhite, młodą dziewczyną, której ciało zostało teraz przypadkowo odnalezione przez myśliwych?

Odpowiedzi na to pytanie poszukuje starsza siostra...

eunice | 2017-03-17
Na półkach: Przeczytane, Legimi 📚, 2017
Przeczytana: 17 marca 2017

Och, co za książka!
Jest jak układanka, na którą się składają niespodziewane zwroty akcji, ciekawe dialogi (Coben mógłby uczyć się od Dugoniego, jak nie zanudzić czytelnika czczym gadaniem), potyczki na sali sądowej, fragmenty z życia społeczności małego (upiornego?) miasteczka, obiecujący wątek miłosny, nieprzewidywalna odpowiedź na pytanie: "co tak naprawdę przytrafiło się Sarze?".
Zastrzeżenie mam tylko do początku, który odrobinę się dłużył i nużył.
Na koniec refleksja: Dlaczego zawsze kobieta (nawet jeśli jest policjantką, to co z tego) samotnie i z własnej woli pakuje się wprost do jaskini lwa? Chyba tylko po to, żeby podnieść ciśnienie czytelnikowi!

Madi | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Muszę przyznać,że jest to bardzo dobry kryminał-stopniowane napięcie,tajemnice,dobre dialogi,trochę wątku prawniczego,akcja tocząca się swoim tempem,bez pościgów,trupów i krwi,a do tego sympatyczna detektyw Tracy.
Najlepsze jednak z tego wszystkiego jest zakończenie,a raczej rozwiązanie sprawy zabójstwa Sary-muszę przyznać ,że takiego obrotu sprawy nie brałam w ogóle pod uwagę.
Zostałam zaskoczona ,a o to chyba chodzi?

Simran | 2017-12-25
Przeczytana: 23 grudnia 2017

Grób mojej siostry to pierwsza część dobrze zapowiadającej się seriiz panią detektyw Tracy Crosswhite w roli głównej. Ksążke czyta sie bardzo dobrze a to za sprawą wciągającej fabule, ktora prowadzprowadzona jest w dosc ciekawy sposób.
Kryminał godny polecenia i juz nie mogę się doczekać jak sięgnę po drugą część.

Miłka Kołakowska | 2017-03-31
Przeczytana: 30 marca 2017

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Każdego dnia ktoś wychodzi z domu i nie wraca. Tak zwyczajnie, bezszelestnie i bez pożegnania. Może być to nieszczęśliwy wypadek, zaplanowana ucieczka lub porwanie, a w skrajnych przypadkach nawet zabójstwo. Przyczyny zaginięcia mogą być różne, ale nie zawsze los przychyla się do ich poznania. Czasami najbliższa rodzina zostaje jedynie z niepewnością, tak bolesną i wyżerającą codzienny optymizm. Chociaż śmierć wydaje się najgorszym z rozwiązań, to wieloletni brak informacji zdaje się wyjadać człowieka od wewnątrz. Czy można bowiem spokojnie żyć, nie wiedząc, co tak naprawdę stało się z bliską nam osobą? Właśnie tak brutalna cisza staje się wiernym towarzyszem bohaterki, o której niełatwą kreację pokusił się Robert Dugoni w thrillerze o mrocznym tytule Grób mojej siostry. Czy Tracy pozna okrutną prawdę?

Śledcza Tracy Crosswhite, należąca do sekcji ciężkich przestępstw kryminalnych w Saettle, wraca do rodzinnego Cedar Grove, aby...

joaśka | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

"Połączenie Lehana, Kinga i Cobena" - tyle zachęta na tyle okładki. I już mi się włączyła lampka ostrzegawcza. Słusznie. Pomysł może i dobry, ale fabuła tak rozwlekła i mało zajmująca, że zęby zgrzytały. Przeczytałam sobie końcówkę, dowiedziałam się rozwiązania i git :)

szelma | 2017-10-27
Przeczytana: 05 października 2017

Zapraszam -> blog-projektksiazka.blogspot.com

Gdy nagle znika bez śladu ktoś bliski stajemy na głowie, by go odnaleźć. Na bok odkładamy pilne sprawy, wydatki, wyjazdy. Skupiamy się tylko na jednym. Nasze otoczenie nie zawsze potrafi nam pomóc. Pojawia się frustracja, złość, łzy, wyrzuty sumienia ale nie poddajemy się, bo dobrze wiemy, że niewiedza nigdy nie pozwoli nam na spokojne życie i pogodzenie się z losem.

Dwadzieścia lat temu siostra Tracy Crosswhite zniknęła bez śladu. Nikt nie wie, co się z nią stało, jej ciało nigdy nie zostało odnalezione. Jedyny podejrzany w tej sprawie, Edmund House zostaje skazany jedynie na podstawie dowodów poszlakowych. Tracy nie wierzy w jego winę i zaczyna śledztwo na własną rękę. Po dwudziestu latach ciało Sary zostaje znalezione na terenie zalewowym z którego dopiero teraz spuszczono wodę. Tracy, teraz detektyw w Seattle stara się od nowa wszcząć postępowanie w sprawie zaginięcia Sary i raz na zawsze zamknąć ten bolesny rozdział w jej...

rudarecenzuje | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

20 lat temu zaginęła siostra Tracy. Kobieta nigdy nie pogodziła się z tragedią, która zniszczyła jej rodzinę i wpłynęła na całe jej życie. Pewnego dnia otrzymuje możliwość, by jeszcze raz zmierzyć się z przeszłością i nareszcie przekonać się, co wydarzyło się w dzień zaginięcia Sary.

Z Robertem Dugonim spotkałam się po raz pierwszy, a takie spotkania wywołują najwięcej emocji. Czy styl autora przypadnie mi do gustu? Czy polubię bohaterów? Czy poczuję napięcie charakterystyczne dla thrillerów? Szczególnie zaintrygowała mnie okładkowa rekomendacja, porównująca twórczość autora do dzieł Cobena i Grishama, których książki uwielbiam.

Dugoni zaprasza nas do świata niepokojącego i wypełnionego koszmarami przeszłości. Do rzeczywistości, w której zamknięte sprawy wciąż nie dają spokoju, a dziś niebezpiecznie przypomina wczoraj. Atmosfera niepewności towarzyszy nam od pierwszych stron, kiedy to poznajemy detektyw Tracy Crosswhite i wraz z nią, wciąż na nowo, wracamy do dnia zaginięcia...