Rzeźnik

Cykl: Max Wolfe (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
MURDER BAG #2 THE SLAUGHTER MAN
giovanna

Zabita rodzina, umierający seryjny morderca i zaginione dziecko. Detektyw Max Wolfe ściga bezlitosnego zabójcę, który przemierza Londyn w poszukiwaniu schronienia. DRUGI TOM TRYLOGII Z DETEKTYWEM MAXEM WOLFE’EM. WYŚMIENITY I ZASKAKUJĄCO OKRUTNY KRYMINAŁ AUTORA „KRWAWEJ WYLICZANKI” W Nowy Rok w północnym Londynie na jednym ze strzeżonych osiedli zostają znalezione zwłoki zamożnej rodziny....

W Nowy Rok w północnym Londynie na jednym ze strzeżonych osiedli zostają znalezione zwłoki zamożnej rodziny. Bestialsko zamordowani zostali wszyscy jej członkowie z wyjątkiem najmłodszego dziecka, które zniknęło. Narzędzie zbrodni – pistolet do ogłuszania bydła przed ubojem – prowadzi Wolfe’a do zakurzonej sali Muzeum Zbrodni Scotland Yardu. Wydaje się, że mordercą musi być człowiek, którego przed trzydziestu laty policja nazwała Rzeźnikiem. Ale Rzeźnik odsiedział już swoje w więzieniu, a dziś jest stary i umierający. Czy to możliwe, by znów zaczął zabijać? Czy morderstwo tej niewinnej rodziny było bezmyślną masakrą ze strony szalonego psychopaty, groteskowym hołdem naśladowcy dla swego mistrza czy próbą wrobienia w morderstwo umierającego mężczyzny? Max wie, że jak najszybciej musi odnaleźć zaginione dziecko i powstrzymać mordercę, zanim ten zniszczy życie kolejnej niewinnej rodzinie lub zapuka do jego własnych drzwi.
Okazuje się, że nawet z pozoru najszczęśliwsze rodziny potrafią skrywać mroczne sekrety, za które ktoś jest gotów zabić…

„Napisana zarazem z niesamowitą prostotą i wnikliwością. Ta powieść odpowiada na pytanie, dlaczego Tony Parsons znajduje się w gronie najlepszych brytyjskich autorów kryminałów”
Geoffrey Wansell, „Daily Mail”

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1686,3780,rzeznik.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1686,3780,rzeznik.html

książek: 2059
jamczyk | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Kontynuacja przygód detektywa Maxa Wolfe, równie dobra jak pierwsza część. Autor trzyma poziom, akcja wartko mknie do przodu, fabuła i tło społeczne ciekawie zarysowane. Sposób pisanie wnosi dużo świeżości w mroczne i krwawe powieści kryminalne. Warto poznać nowego śledczego.

Magnis | 2019-02-23
Przeczytana: 19 lutego 2019

Z Tonym Pearsonem spotkałem się za sprawą powieści kryminalnej Krwawa wyliczanka. Teraz naszła kolej na kolejny tom przygód detektywa Maxa Wolfa pod tytułem Rzeźnik. Miałem wobec niej spore oczekiwania i chciałem dostać znów ciekawą zagadkę do rozwiązania. Z ciekawością śledzić jego losy i prowadzone dochodzenie. Z drugiej strony zawsze pozostaje pewna niepewność dotycząca tego co mogę dostać. Mimo wszystko nie mogłem sobie odmówić przeczytania Rzeżnika i przygód detektywa.
W sylwestrową noc zostaje wezwany Max Wolf do makabrycznej zbrodni, którą padli prawie cała rodzinna Woodów mieszkających w ekskluzywnym londyńskim osiedlu. Mąż, żona i dwójka nastoletnich dzieci. Okazuje się, że najmłodszy syn zniknął niespodziewanie i nie wiadomo, gdzie podziewa się. Z każdym dniem szansę na odnalezienie maleją i Max wraz z pozostałymi funkcjonariuszami policji zaczynają zakrojone na wielką skalę poszukiwania. Chcą odnaleźć mordercę i zaginionego chłopca.

Kolejny tom przygód detektywa Maxa...

Wkp | 2017-05-03

wtorek, 02 maja 2017
Ubój ludzi

„Krwawa wyliczanka”, pierwszy THRILLER w karierze Tony’ego Parasonsa, autora „Mężczyzny i chłopca”, był jedną z nielicznych pozycji kryminalnych, które tak pozytywnie mnie zaskoczyły. Ciekawy klimat, mocna opowieść, wciągająca zagadka, sympatyczny główny bohater i przyjemny, lekki styl. Wszystko to sprawiło, że śmiało mogłem postawić tę powieść na półce obok dzieł takich gigantów, jak Harlan Coben. Teraz autor przedstawia nam ciąg dalszy losów detektywa Maxa Wolfe’a i robi to w naprawdę znakomitym stylu.

Całość mojej recenzji na Portalu Kryminalnym: http://www.portalkryminalny.pl/content/view/7786/35/

katala | 2018-04-16
Przeczytana: 19 listopada 2017

Tony Parsons Rzeźnik - tematyka zdecydowanie stanowiła dla mnie wyzwanie. Nie lubię dzieci w takich książkach. Nie lubię kiedy dzieciom dzieje się krzywda, nie znoszę książek z tym motywem. Może tutaj nie jest to na pierwszym miejscu, ale i tak mnie to mocno dotknęło. Nadal jest bardzo dobrze, bardzo ciekawie i zajmująco. Jak dla mnie bardzo dobry sposób prowadzenia narracji. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie powiedziała, że miałam wrażenie, że kilka razy na głowy całego zespołu spadła jakaś pomroczność. Niczym dzieci z przedszkola dali się podejść. Nawet nie raz czy dwa razy... Mam nadzieję, ze jakoś wezmą się w karby, bo niewielu ich zostanie w stanie czynnym

byrcyn11 | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Po przeczytaniu drugiej książki z detektywem Maxem Wolfe już wiem, że jest on niezniszczalny i nieśmiertelny, a jego umiejętności szybkiej regeneracji, wprawiłyby w zdumienie najlepszych sportowych rehabilitantów. Ale nie jest to pastisz, czy komiks dla dzieci, tylko nietypowy lekki styl pisarski Parsonsa.
Dlatego choć trup ściele się gęsto i to w dość wyrafinowany sposób, to czytamy na luzie, bez wielkiego napięcia czy gęsiej skórki, za to często gości uśmiech, lub błoga mina.
Znowu pojawiają się różne pieski (i słusznie), a sam detektyw Wolfe, jako samotny troskliwy ojciec, budzi coraz większą sympatię.

malga927 | 2017-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 29 marca 2017

Po przeczytaniu pierwszej części która bardzo mi się podobał z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po kolejną książkę o przygodach detektywa Maxa Wolfa. I tym razem książka bardzo mnie wciągnęła. Dużo się dzieje w tej powieści ale jednocześnie niema w niej przesady i nadmiaru postaci tak jak w w większości tego typu książkach gdzie czytelnik zastanawia się nad tym co się dzieje, kto jest kim a trupów pojawia się więcej niż grzybów po deszczu. itp. Niema tu rutyny jak w większości powieści tego typu. Może niektóre wątki mogą wydawać się absórdalne, ale wkońcu to tylko powieść. Czytelnik nie musi czekać na przeczytanie ponad połowy książki aż zacznie się coś dziać., ale też nie ma tu skakania z wątku na wątek, niema tu nadmiaru akcji dzięki temu nie można się pogubić w płęcie a jednocześnie niejest przewidywalna. Niema też w tej powieści zbyt rozbudowany z nadmiarem szczegółów opisów typu: ogromna kuchnia z z brązowymi panelami żyrandol był z przyciemnianego szkła itp itd, które...

alienowa | 2017-11-15
Przeczytana: listopad 2017

Drugie spotkanie z detektywem Maxem Wolfem uważam za bardzo udane. Styl autora bardzo mi odpowiada, szybko się czyta bez zbędnych ceregieli, ciekawa fabuła, zawiła i świetne zakończenie, zdecydowanie lepiej mi się podobało niż w pierwszej części. Oprócz samej głównej fabuły i poprowadzenia akcji, podobało mi się iż bardziej poznajemy Maxa od strony prywatnej, jego malutką, ale batdzo mądrą córeczkę Scout i kochanego pieska Stana. W drugiej części bardziej się z nimi zżyłam i przyzwyczaiłam. Jest to jako dodatek, bo autor oczywiście najbardziej skupia się na motywie przewodnim, czyli na poczwórnym morderstwie szczęśliwej na oko rodziny i zaginięciu małego chłopca, Bradleya. I oczywiście na tytułowym Rzezniku.

Marczewek | 2019-03-05
Przeczytana: 05 marca 2019

Według informacji na okładce miał to być okrutny i wyśmienity kryminał. Niestety na miał się skończyło. Drugi tom jest równie okrutnie głupi i słaby jak pierwszy. Max Wolfe to jeden z najgorzej wykreowanych detektywów w historii literatury, a jego współpracownicy to powinni dawno zmienić zawód razem z nim.
Jeśli najniższy stopniem oficer policji jest inteligentniejszy i bardziej lotny niż wyżsi stopniem, to coś tu jest nie halo.

Historia jest niemiłosiernie głupia, a chronologia wydarzeń jest kompletnie nierealna. Policjanci zupełnie nie wiedzą co robią, i gdyby przestępcy się im sami nie pchali w ręce, to nigdy by ich nie znaleźli.

Okoliczności znalezienia niektórych dowodów są zupełnie absurdalne, dialogi koszmarne, po prostu tragedia.

Drugi tom kryminalnej serii z detektywem Wolfem w roli głównej. Osobiście nie miałam okazji czytać tego pierwszego i trochę żałuję, ale zawsze jest czas by to nadrobić - mam na dzieję. Nim zdecydowałam się na przeczytanie "Rzeźnika" sprawdziłam czy i co ewentualnie autor ma na swoim koncie. Jak się okazało sporo choć w klimatach innych niż seria z Maxem.

Nowy Rok w Londynie. Na zastrzeżonym osiedlu zostaje zamordowana szczęśliwa rodzina. Jednak nie wszyscy padają ofiarami. Najmłodsza pociecha znika - nie wiadomo czy chłopczyk został porwany, uciekł czy został zabity i zabrany z miejsca masakry. Jednak to co szokuje najbardziej to narzędzie zbrodni - pistolet do ogłuszania bydła przed ubojem. Detektyw wraz z ekipą szukają na dwa fronty. Sprawdzają rodzinę, która wydaje się być szczęśliwą, zamożną i bez problemów, a także szukają starszych spraw, w których użyto tego samego narzędzie zbrodni. Szybko trafiają na człowieka, którego przed wielu laty nazwano Rzeźnikiem. Tyle, że...

Alex | 2017-02-22
Przeczytana: 19 lutego 2017

Dochodzenie do prawdy czasem wydaje się dość łatwe. Dowody świadczą przeciwko komuś, wszystko wydaje się jasne, podszepty intuicji odsuwane są na dalszy plan. Liczy się to co namacalne, cała reszta to przypuszczenia w najlepszym przypadku, a w najgorszym - insynuacje zaciemniające rzeczywisty obraz sytuacji. Ale nie tak łatwo odróżnić jedno od drugie oraz co ważniejsze, pozory czasem są wydają realniejsze od prawdziwego przebiegu wydarzeń. O pomyłkę bardzo łatwo, niestety nie zawsze będzie dane ją naprawić, zwłaszcza gdy dotyczy człowieka. Co jest prawdą, co zręcznym oszustwem i gdzie w tym wszystkim miejsce na szczerość?

Noworoczny poranek w ekskluzywnej dzielnicy raczej nie zaczyna się od znalezienia czterech ciał, a jakby tego było mało to jeszcze wątek zaginięcia kilkuletniego chłopca dochodzi do śledztwa. Detektyw Max Wolfe zdaje sobie sprawę, że szczególnie ostatni element to wyścig z czasem, każda godzina jest cenna, im więcej czasu upłynie tym mniejsze szanse na to by...