W pogoni za rozumem

Okładka książki W pogoni za rozumem Helen Fielding
Okładka książki W pogoni za rozumem
Helen Fielding Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Bridget Jones (tom 2) Ekranizacje: Bridget Jones: W pogoni za rozumem (2004) Seria: Literatura w spódnicy literatura obyczajowa, romans
Bridget Jones (tom 2)
Literatura w spódnicy
Bridget Jones: The edge of reason
Ringier Axel Springer Polska
2004-01-01
2004-01-01
Aldona Możdżyńska-Biała
Ekranizacje:
Bridget Jones: W pogoni za rozumem (2004)
literatura w spódnicy bridget jones

Opowieść o mało rozgarniętej dziuni, która podbija świat. Tzn. historyjka podbija, bo dziunia nie. Ideał wielu singielek po 30stce, czego nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem.

Uwielbiam! Cudowna książka, która bawi, relaksuje. Niewiele w niej morałów lub zdobytej wiedzy. Jednak to jest lektura, przy której niejednokrotnie śmiejesz się w głos. Bardzo polecam <3

Lekka i przyjemna, troszkę gorsza niż pierwsza część, ale wciąż bawi.

Lekka i przyjemna, troszkę gorsza niż pierwsza część, ale wciąż bawi.

Nie jest to zbyt madra literatura ale chwilami zbyt zabawna. Na pewno ciekawe jest jak zmieniła się wiedza dotycząca wagi i spożywania alkoholu - okazuje się ze bridget tak naprawdę nosi rozmiar m, za to upija się jak rasowa alkoholiczka. Moje największe pytanie - na ile jest to literatura trochę antykobieca - bridget, która nie grzeszy inteligencja oczywiście spotyka najbardziej inteligentnego gościa, poważnego z renoma i o niego walczy a na ile to bardzo gruba kreska obraz kobiety która ma pocieszyć inne.
Najbardziej bawi mnie ciagle pojawiający się Colin Firth, który finalnie wcieli się w postać Marka.

Z jednej strony książka fajna, "odmóżdżająca", nie wymagająca wysiłku fizycznego i psychicznego.
Z drugiej jednak główna bohaterka w niektórych elementach irytuje, tym jak naprawdę nie radzi sobie w niektórymi sprawami i zachowuje się jak nastolatka (albo nawet gorzej).

Jedna z najbardziej zabawnych książek mojego życia

Jedna z najbardziej zabawnych książek mojego życia

Co tu można napisać o takiej książce. Dla mnie idealna do relaksu po pracy. Jest równie zabawna jak pierwsza część. Nie trzeba sie zastanawiać nad tym co się czyta. Czytając po prostu chichotałam z perypeti Bridget.
Wcale mnie nie zdziwiło to jak zakończył się pomysł na przybudówkę, ani wywiad z Colinem oraz wakacje w Tajlandii.
Do filmu mnie jakoś nie ciągnie ale pewnie przeczytał kolejna część

Do filmu mnie jakoś nie ciągnie ale pewnie...

Drugą część przygód nieco głupiutkiej, infantylnej, a niekiedy nawet trochę irytującej czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. Mimo powyższych przywar, nie można jednakże odmówić głównej bohaterce uroku. Całość jest nieco cukierkowa, ale pomimo to fabuła bardzo wciąga. Idealna książka na odstresowanie. Ja bawiłam się bardzo dobrze.

czytałam to jak miałam 13 lat
teraz mam 17 i czuję to
czuję

czytałam to jak miałam 13 lat
teraz mam 17 i czuję to
czuję

2026
1962

Książka „Bridget Jones. W pogoni za rozumem” Helen Fielding to ciąg dalszy przygód szalonej kobiety, która związuje się z Darcy'm.
Czytając książkę i przygody Bridget człowiek zastanawia się jak można przeżyć to wszystko, zazdrość o ukochanego, posądzenie o przemyt narkotyków i wiele innych.
Ubawiłam nie do łez. Książka idealna na odstresowanie i poszukiwanie własnej wartości.

Ubawiłam nie do łez. Książka idealna na odstresowanie i poszukiwanie własnej...

• Obyczajowe
  • Zekranizowane