Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Olivia Joules and the Overactive Imagination
Indecent

Inne wydania

Olivia jest dziennikarką specjalizującą się w tropieniu drobnych potknięć ludzi show-biznesu. Nie może jednak doczekać się, aż trafi na prawdziwą aferę... Bo czyż jej nowy, nieziemsko przystojny znajomy nie ma w sobie czegoś z wojownika Al-Kaidy? Tylko jak o tym przekonać naczelnego?

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

emerytka19 | 2015-01-09

Muszę przyznać, że początek czytało mi się bardzo ciężko (nie porwała mnie), jednak ciekawość co ta Olivia wymyśliła sprawiła, że nie odłożyłam książki na półkę. I całe szczęście bo historia choć całkowicie oderwana od rzeczywistości (w końcu to książka)tak się rozkręciła, że wchłonęłam ją całą. Spodobała mi się postać Olivi: dzielna, nieustraszona, bystra, rzeczywiście o wybujałej wyobraźni ale też rozsądna reporterka trzymająca w torebce małe co nieco do przetrwania.

Alicja | 2014-01-23
Przeczytana: 03 marca 2009

Zabawna, lekka opowieść. W sam raz na jedno popołudnie. Jeśli ktoś spodziewa się powieści z elementami wprost z Jamesa Bonda to się rozczaruje. Mimo to nie mogę jednoznacznie określić powieści jako słabej. Bo nie jest taka. Bohaterką jest Olivia, młoda kobieta o baardzo wybujałej wyobraźni. Przez ten mały mankament mało kto traktuje ją poważnie, a zwłaszcza jej szef. Kiedy wiec Olivia wpada na trop afery nikt nie traktuje jej poważnie. Do czasu... Wydarzenia następują po sobie w iście ekspresowym tempie, bohaterka znalazła się w samym środku szpiegowskiej afery. Oczywiście nie może zbraknąć w tym całym galimatiasie wątków miłosnych. Pojawiają się i plączą uroczo. Jak się zakończy przygoda Olivii? zachęcam do przekonania się. I jeszcze raz uprzedzam- nie spodziewajcie się wielkich fajerwerków. Książkę czyta się lekko i szybko. Ma wywołać lekki uśmiech na twarzy i odprężenie. I to daje. :)

Rosalia_de_Castro | 2013-09-08
Na półkach: 2013, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 08 września 2013

Helen Fielding, autorka perypetii kultowej Bridget Jones, zabrała nas tym razem w wartką podróż po globie wraz ze swoją bohaterką Olivią Joules.
Olivia jest dziennikarką z ambicjami i rozbuchaną wyobraźnią. Koniecznie chce przeżyć przygodę życia, zatem zawsze podróżuje z niezbędnikiem godnym Maty Hari. Przygodę w końcu przeżywa, po drodze odnajduje również swojego księcia.
Powieść lekka, momentami śmieszna - żadna tam ambitna literatura. Po prostu odskocznia od dnia codziennego. Do przeczytania w dwa wieczory.

GWIAZDEK 5,5.

myślnik | 2013-06-07
Przeczytana: 2009 rok

Kobieta z wyobraźnią!
Dziennikarka na tropie...
Czekająca na swoje pięć minut.
W szponach podejrzliwości!
Otulona ramionami paranoicznych teorii.
Kobieta,której nic nie powstrzyma przed ujawnieniem prawdy.
Wybuchowa petarda - Olivia Jones!!!

paratexterka | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 27 września 2014

Kolejna przystępna, rozrywkowo-szpiegowska powieść, która zamiast zmuszać do analizowania, funduje co rusz rozbawiający komentarz albo nieprzewidywalny w skutkach wybuch wyobraźni głównej bohaterki. Olivia jest przeciwieństwem Bridget - atrakcyjna, ambitna, zawsze gotowa do działania, obojętnie na jaki koniec świata wyśle ją redakcja. Subiektywne poczucie czasu, podręczny zestaw przetrwania i pogoń za historią, która zrobi z niej poważaną dziennikarkę, już same w sobie są materiałem na niezłą powieść.

Akcję napędza nieustanna praca trybików Olivii. To, co dla niej jak najbardziej logiczne, a dla reszty świata jest wytworem wybujałej wyobraźni, a że bohaterka dodatkowo obdarzona jest skłonnością do dramatyzowania i histerii, czytelnik nie może przewidzieć, co go czeka. I w tym cała frajda. Nie wiadomo, w którym momencie, lecz obserwacje dociekliwej dziennikareczki zmieniają się w akcję wywiadów międzynarodowych przeciwko terroryzmowi, w której rola Jamesa Bonda przypada właśnie...

Comaberenices | 2010-06-17

Czyta się szybko. I nawet uśmiechnąć się można od czasu do czasu. Generalnie książka na dni, kiedy za oknem jest 37 stopni Celsjusza, mózg paruje i człowiek przyswaja tylko najprostsze treści:)

eva40 | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Lekka do czytania zabawna i całkiem fajna na poprawę humoru.

LepNaKsiążki | 2015-01-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak mógłby wyglądać feministyczny odpowiednik Waltera Mitty`ego - to książka specjalnie dla was.
"Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules" to opowieść, która zupełnie nie stara się pozostawać blisko życia i niewiele robi sobie z reguł prawdopodobieństwa- w zamian zapewnia czytelnikowi wiele niesamowitych przygód, dobrą zabawę i natychmiastową poprawę nastroju.
Olivia to młoda, inteligentna "self-made woman", która w świecie fantazji znalazła ucieczkę od życiowej rutyny. Mimo braku uniwersyteckiego wykształcenia samodzielnie opanowała kilka języków, nurkuje, rozwija swoje detektywistyczne pasje i uwielbia życie "na walizkach".Nigdy też nie porzuciła swoich marzeń, bo choć w dotychczasowej karierze nie udało jej się wybiec poza pisanie artykułów do działów o modzie i urodzie dla plotkarskich magazynów, ambicje Olivii sięgają o wiele dalej- pragnie by jej życie było wyjątkowe i niepowtarzalne, pragnie być w centrum najważniejszych wydarzeń, chce mieć...

kaska2301 | 2015-02-14
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Jeśli ktoś szuka książki lekkiej, zabawnej, ale z nutką historii szpiegowskiej to jest właśnie taka książka. Bohaterka nietuzinkowa, mająca własne zdanie i wyobraźnie na pewne tematy. Na początku byłam zdania, że będzie to książka o bohaterce-wariatce, której wydaje się że wokoło niej są sami terroryści. Jak się okazuje, jej intuicja się nie myliła, a dzięki niej tajne amerykańskie służby odnajdują siedzibę Al-Kaidy.

Fleur | 2013-05-05
Przeczytana: 04 maja 2013

Po Bridget Jones i Potędze Sławy z chęcią zabrałam się za czytanie ostatniej, czwartej książki Helen Fielding. Okazała się ona jednak najsłabsza ze wszystkich. Przez 3/4 nie wciągneła mnie wcale, dopiero gdy okazało się kim tak naprawdę jest tajemniczy Morton C., to akcja się odrobinę ożywiła i momentami można się było nawet lekko zaśmiać. Książka nadaje się wyłącznie dla osób chcących się trochę 'odmóżdżyć'.