Bridget Jones. W pogoni za rozumem

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 2) literatura piękna
Bridget Jones. The Edge of Reason
literatura piękna
2014-03-03
Aldona Możdżyńska-Biała

Na półkach: , , , ,

Zawsze kończę zaczęte serię, jeśli mam je w domu. W przypadku tych, które kolejne tomy wydawane są później staram się wprowadzić zasadę, że nie kupuję, bo po co. Serię o Bridget Jones kupiłam w zasadzie na jednych zakupach, więc skończyć muszę skoro już posiadam.
Bridget jest w związku z Markiem. Wydawałoby się, że jest to związek idealny, ale niestety - nasza Bridget za...

O Bridget słyszał już chyba każdy! Jest to przezabawna książka, z mnóstwem genialnego humoru (polecam także ekranizacje). Jeśli szukasz książki, w której nieodzownym elementem jest humor to trafiłeś idealnie! Po prostu nie da się nie kochać Bridget i tego jak nieidealna jest w swoim zakręconym życiu.

Dalszy ciąg przygód pulchnej bohaterki. Znacznie mniej porywający niż pierwsza cześć. Jakby z wiekiem odbierało jej rozum. Niby zgodnie z tytułem, ale...
Płytka, jak kałuża bohaterka szuka faceta, bo tak... Ma wyglądać, nie być. Dzieci jakoś obok i nieistotne. Kupy się nie trzyma fabuła. Nędza.

Bridget jest niczym nasza przyjaciółka, która udowadnia, że można mieć w życiu jeszcze większego pecha niż nasz własny. Niesamowicie zabawna historia, łamiąca stereotypy współczesnej "starej panny". Bridget zaraża optymizmem i pozostawia nas z wrażeniem, że świat wcale nie jest takim złym miejscem.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Moja ocena:
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Niezła kontynuacja części pierwszej.

Lekka komediowa babska powieść ukazująca perypetie Bridget Jones- głównej bohaterki,kobiety z klasy średniej.Niestety,pierwszej książki o przygodach Jones nie przeczytałam z powodu braku jej w bibliotece.
W humorystyczny (broń boże obraźliwy)sposób ukazuje życie brytyjskiej klasy średniej.
Bohaterka jest skłonna do wpadania w tarapaty,lecz udaje jej się zwycięsko z nich...

Ta część podobała mi się bardziej niż pierwsza. Widać, że autorka rozwija się pisarsko, wątki opisywane są bardziej obrazowo, z większą ilością szczegółów. Przygody Bridget są nadal niezwykle absurdalne, ale tym razem dużo ciekawsze niż w poprzedniej książce. Z powodu nieporozumień kontakty z Markiem przypominają jazdę roller coasterem. Nie zmieniłam zdania i uważam, że nie...

Liczylam na lekką komedię, ale chyba jednak trochę mądrzejszą. Filmy o niebo lepsze

Jako że ostatnimi czasy niefortunnie sięgam po tytuły, które nie do końca przypadają mi do gustu, czas, by krótko podsumować czas spędzony w obu tomach z Bridget Jones.

Po przeczytaniu drugiej książki z serii o specyficznej Brytyjce wiem, iż nie podejmę się więcej tego wyzwania i następnego tomu na pewno już nie spróbuję. Tak jak skończywszy ,,Dziennik Bridget Jones'',...

Dyskusje

13 860