Bridget Jones. W pogoni za rozumem

Okładka książki Bridget Jones. W pogoni za rozumem
Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
2000-01-01
Aldona Możdżyńska-Biała

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Kiedy rusza się z kopyta, potem ciężko utrzymać poziom. Tym razem było podobnie. Przygody Bridget były zabawne, miło było ją spotkać ponownie. Jednak nie było już tak fajnie jak za pierwszym razem.

Kontynuacja "Dziennika..." nie jest już tak dobra, jak pierwszy tom, ale ciągle bardzo dobrze się czyta.

Kocham zarówno książkę jak i film i wracam do nich co kilka lat.

Kocham zarówno książkę jak i film i wracam do nich co kilka lat.

Treść książki rozmija się z filmem. Po pierwsze Bridget nie pojechała do Tajlandii z Danielem Cleaverem, a po drugie Rebecca nie była w niej zakochana, tylko Mark Darcy przez jakiś czas był z Rebeccą. Wolę książkę.

Książka jest śmieszna ale też momentami nudna. Główna bohaterka czasami denerwująca. 7 bo czyta się lekko, łatwo i przyjemnie.

Śmieszna

Śmieszna

Filmy kocham całym sercem, ale te książki...
Ech.
Idealny przykład, w którym film jest lepszy od książki.

Filmy kocham całym sercem, ale te książki...
Ech.
Idealny przykład, w którym film jest lepszy od książki.

Nikt nie prosił, nikt nie potrzebował, a każdy chciał i się rzucił.

Nie wiem, czy była to bardzo potrzebna kontynuacja - szczególnie w tej dość przesadzonej wersji - ale na pewno jest książką, która pokazuje, że człowiek może spieprzyć swoje życie w sekundę, ale i je naprawić. Naprawdę dobrze się bawiłam czytając tę pozycję (chociaż zmiana tłumacza nie wyszła na lepsze mam wrażenie) i chyba o to chodzi z Bridget - żeby po prostu dobrze się bawić i odetchnąć od codzienności.

Nikt nie prosił, nikt nie potrzebował, a każdy chciał i się rzucił.

Znacznie zabawniejsza niż pierwsza część, dobra książka na poprawę humoru, miło spędzony czas, a fakt, że w książce jest dość rozwinięty wątek z aktorem, który gra Marka w filmach jest po prostu świetne, jak sam Mark Darcy!

Na półkach: , , , ,

Masakra. O ile pierwszą część przeczytalam z ciekawości, bo historie BJ znałam z filmów o tyle drugiej części nie dałam rady skończyć. Nie  rozumiem  tego zachwytu nad postacią głównej bohaterki, nie zdolnej do samodzielnego podejmowania decyzji i konsultowania wszystkiego z pseudointelektualnymi przyjaciółmi.  Na prawdę można oczekiwać od osoby 30 letniej jakiejś dojrzałości, odpowiedzialności i co tu nie ukrywac rozumu. A tu mamy kobietę, która zachowuje się jak nastolatka (nie obrażając nastolatek), nie przewiduje konsekwencji, nie umie samodzielnie myśleć,  a swoje sądy i opinie opiera na mądrościach gazet i "poradników" w stylu co zrobić kiedy bekniesz, a do tego pije dużo i często .... na prawdę od 30.można i powinno się oczekiwać więcej. I co gorsza, mnóstwo mlodych kobiet wzoruje sie na tym karykaturalnym obrazie młodej kobiety - a jeśli takie bedziemy mieć obecne i przyszłe pokolenia to nie wróżę ani rozwoju, ani przetrwania gatunkowi.