Szminka w wielkim mieście

Wydawnictwo: Znak

Inne wydania

Nowy bestseller autorki Seksu w wielkim mieście! Magnetyzujący Nowy Jork, eleganckie salony, pokazy mody, wielkie pieniądze. Spektakularne sukcesy i druzgoczące porażki, życie na najwyższych obrotach. W takiej właśnie scenerii umieszcza swoje bohaterki Candace Bushnell, autorka kilku światowych bestsellerów, na czele z kultowym Seksem w wielkim mieście. Piękne, bogate, samodzielne kobiety poszukujące spełnienia i miłości to postaci także z ostatniej powieści Bushnell. Bohaterkami książki są trzy przyjaciółki: Victory, Nico i Wendy. Pierwsza jest utalentowaną projektantką mody, druga redaktor naczelną opiniotwórczego magazynu dla kobiet, trzecia producentką filmową. Być kobietą sukcesu i przetrwać w męskiej dżungli Nowego Jorkua Niełatwe zadanie! Ambitna kobieta, która chce zaistnieć w świecie wielkiego biznesu, musi zużyć do tego dwukrotnie więcej siły niż mężczyzna. Oczywiście bohaterki Candace Bushnell radzą sobie w tym nieprzyjaznym środowisku świetnie jak nikt potrafią wykorzystać zarówno swoją inteligencję, jak i urodę. Ta ostatnia sprzyja także nawiązywaniu gorących romansów, których pikantne opisy na pewno zadowolą miłośników serialu Seks w wielkim mieście. Dzień po pozytywnej recenzji w aNew York Timesiea Szminka w wielkim mieście wskoczyła na listy bestsellerów w Stanach zjednoczonych i błyskawicznie rozpoczęła wspinaczkę na czołowe miejsca. zawrotna kariera książki specjalnie nie dziwi po pierwsze wpływa na nią sława poczytnej autorki, po drugie forma i treść samej książki sprawiają, że nie trzeba przekonywać do niej ani zwolenniczek literatury typu chick-lit, ani dojrzałych fanek powieści kobiecych. Połączenie lekkiej formy z soczystym językiem oraz trafnych, zjadliwo-ironicznych uwag dojrzałej kobiety zjedna sobie serca zarówno tych czytelniczek, które czują się spełnione w życiu zawodowo-osobistym, jak i tych, które tęsknią do lepszej rzeczywistości.

lacerta | 2012-08-10
Na półkach: Zekranizowane, Przeczytane
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Czytając tą pozycję czułam irytację i zniecierpliwienie, ale też momentami nie mogłam się oderwać: nawet nie wiedziałam jak i kiedy przeczytałam 20 stron. Niektóre fragmenty były tak irytujące, że miałam ochotę rzucić książką o ścianę.
Ogólne wrażenie: może być. Podobało mi się przedstawienie przyjaźni kobiet, a już najbardziej polubiłam Victory i to o niej najmilej mi się czytało. Raczej już do niej nie wrócę, a jeżeli to tylko dla postaci Victory.

Joanna | 2010-10-16
Przeczytana: 16 października 2010

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Wiem, że jest też książka na podstawie serialu, którego nie oglądałam pt „Seks w wielkim mieście”. I chyba nie ma czego żałować, bo ta „Szminka...” nie była zbyt ciekawa, ponieważ treść znudziła mi się w połowie czytania, ale mimo to postanowiłam doczytać do końca te 486 stron.
Książka miała być o karierze, sukcesie. Jednak nie było tego zbyt wiele, głównie autorka opisała romanse bohaterek, problemy w małżeństwie z powodu braku czasu. Polecam miłośniczkom romansów, które lubią wątek kariery w tle.

JoAnna | 2012-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2012

Nudna, przegadana, naciągana, czasami irytująca; o wszystkim i o niczym. Można by przeczytać początek i koniec, pomijając wiele rozdziałów - i tak będzie wszystko wiadomo. Momentami ogarnia chęć zamknięcia książki i nie wracania już do niej.

ani_anka | 2012-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Odbieram tą książkę jako pewien manifest amerykańskich współczesnych kobiet. Jest coś magicznego w ich dążeniu do kariery, władzy i pieniędzy. Ja byłam zafascynowana.
Candace Bushnell czyta się niezmiernie trudno i chyba trudno dotrzeć do sedna i myślę, że dlatego jest niespecjalnie zrozumiana w Polsce.

yokopoko | 2010-09-12
Przeczytana: 12 września 2010

Lekka, łatwa i przyjemna. Może niezbyt głęboka, ale miło było choć na krótko przenieść się w świat pięknych kobiet sukcesu, zarabiających miliony i ubierających się u największych projektantów. Całkiem sympatyczna odskocznia od codziennego życia. :)

Natalia | 2011-02-10
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Szczerze to spodziewałam się czegoś lepszego od "Seksu w wielkim mieście", przez który nie przebrnęłam. Nie jest to książka zawierająca głęboki przemyślenia. Troszkę miejscami zawiewa nudą, denerwowały mnie to przeskoki w czasie. Ogólnie miałam wrażenie, że czytam scenariusz/streszczenie serialu.

Nie jest to najgorsza pozycja, w sam raz jak ktoś chce się oderwać od codzienności i przeczytać o płytkim świecie NY.

Pingin | 2011-10-09
Przeczytana: 08 października 2011

Gdzieś kiedyś przeczytałam,że jeżeli coś jest bestsellerem w Stanach to nie warto na to marnować czasu, idealnie pasuje to do dzieła Candace Bushnell, książka jest nudna i przewidywalna, przeczytałam ją tylko dlatego, że była to moja jedyna lektura na wakacjach,ale robiłam to z taką pasją jak czyta się plakaty ostrzegające przed ospą w przychodni.

Alalicja | 2010-08-26

Umiarkowana. Czyta się co prawda lekko, ale często książka jest bardzo powierzchowna i przewidywalna. Można polecić jako 'książkę na plażę', ale nic poza tym.

Joanna | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Pierwszego spotkania ze 'Szminką w wielkim mieście' doświadczyłam dzięki serialowi. C o prawda obejrzałam jedynie kilka odcinków, ale wystarczająco dużo, żeby mnie zainteresował. Jednak nie kontynuowałam tej przygody z niewiadomych przyczyn. Po kilku latach, a dokładniej około dwóch tygodni temu natknęłam się zupełnym przypadkiem na książkę. Po kilku pierwszych stronach okazała się bardzo zabawna. Z racji własnego 'wymysłu' czy też utrudnienia sobie życia jak to czasami nazywam, a mianowicie zdeterminowania do przeczytania książki do końca po tym jak już zaczęłam ją czytać, nie mając innego wyjścia kontynuowałam czytanie.
Książka ma swoje wady i zalety, a praktycznie rzecz biorąc wzloty i upadki. Niektóre rozdziały były świetne, pełne humoru, mądrości, interesujące podczas gdy inne napisane zostały jakby bez wyczucia. Autorka musiała mieć kilka chwil słabości w trakcie tworzenia tekstu, ale cóż, każdemu się zdarza. Ogólne wrażenie: przeciętna. Rozdziały były zbyt rozwlekłe,...

Zaczęłam... ale jednak w międzyczasie trochę się nią znudziłam, więc czeka, aż nabiorę na nią chęci (albo nie będę miała co czytać).
Jak do tej pory oceniam tak, jak widać powyżej :)