Dziennik Bridget Jones

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 1) literatura piękna
Bridget Jones’s Diary
literatura piękna
2014-03-03
Joanna Anita Karbowska Szczepańska

Opinie [1 155]

Posiadam wydanie z 1996 roku z taką samą okładką.

Bałam się, że książka wyda się dość prostacka, ale okazała się dość fajna. Nie jest to szczyt literatury, ale jaki odmóżdżacz na jeden dzień jest idealna. Kilka razy śmiałam się prawie do łez, polecam każdej kobiecie jak i dziewczynie. Podczas głębszej interpretacji może sporo pozmieniać się w głowie. :)

Mogłabym napisać całą długą recenzję w starym stylu na temat tego, co nie podobało mi się w tej książce, tu nie mam na to miejsca, więc będzie skrótowo. Książkowa Bridget jest jedną z najbardziej irytujących bohaterek, z jakimi miałam do czynienia – nie ma mentalności trzydziestolatki, ale trzynastolatki co najwyżej, która ma (bardzo niezdrową) obsesję na temat wagi i...

Literatura dla pań ze spożywczaka, co najwyżej. Spis wypitego alko i wypalonych papierosów. Denne.

Nie rozumiem fascynacji tą postacią. Miałam się fajnie bawić podczas czytania bo też jestem singielką, ale książka według mnie jest zwyczajnie żenująca, a nie śmieszna. Niezorganizowanie i ogólny bałagan w życiu Bridget mnie irytował i nudził. Jak można wiecznie powielać te same błędy? Nie po drodze mi z tą książką, a może po prostu jestem już na nią za stara?

Ciekawa i zabawna

Świetna książka, w której nie brakuje humoru oraz zabawnych scen. Głowna bohaterka za wszelką cenę stara sobie znaleźć faceta, bo nie chce zostać starą panną. Na jej horyzoncie jest dwóch amantów. Często popełnia różne gafy, ale w tym właśnie jest urok Bridget. :)

Uwielbiam! Ostatnio przeczytałam trzeci raz i nadal dobrze się bawiłam! Fajny humor i dylematy znane chyba każdej kobiecie. Polecam, polecam, polecam. Chociaż pewnie wszyscy od dawna ten tytuł znają ;)

Ta książka bardzo mnie zawiodła. Oglądałam niejednokrotnie film na jej podstawie (wszystkie części) i zawsze dobrze się bawiłam. Możliwe, że tym razem bardziej uderzyła mnie smutna prawda, która jest zawarta w tej książce.

Książka jest zbudowana tak jak mówi tytuł - w formie dziennika. Rozdziały to kolejne miesiące, mamy też oznaczone kolejne dni datami, a pod każdą datą...

Jedna z lżejszych pozycji jaką czytałam w życiu przy tym bardzo 'dla kobiet' :) Jednak ma to swój urok i osobiście świetnie się bawiłam czytając ją. Polecam każdemu kto ma ochotę na coś lekkiego i przyjemnego, bez zbędnego myślenia i analizy. Książka do wanny.

Dyskusje

25 288