Dziennik Bridget Jones. Dziecko

Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska
Cykl: Bridget Jones (tom 4)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Bridget Jones' Baby. The Diaries
9788365521903
ew_cia

Bridget Jones, uwielbiana singielka i światowy fenomen powraca... z brzuszkiem. Seria nieoczekiwanych, lecz typowych dla bohaterki zdarzeń doprowadza Bridget do upragnionej ciąży. Jak zwykle, nie wszystko idzie po jej myśli. Oczekiwanie na potomka stanie się dla Bridget pasmem niecodziennych wyborów żywieniowych, dziwacznych rad Pijanych Singielek i Zadufanych Mamusiek, wygłupów i amorów,...

Bridget Jones, uwielbiana singielka i światowy fenomen powraca... z brzuszkiem.

Seria nieoczekiwanych, lecz typowych dla bohaterki zdarzeń doprowadza Bridget do upragnionej ciąży. Jak zwykle, nie wszystko idzie po jej myśli. Oczekiwanie na potomka stanie się dla Bridget pasmem niecodziennych wyborów żywieniowych, dziwacznych rad Pijanych Singielek i Zadufanych Mamusiek, wygłupów i amorów, radości i smutków. A całe to szaleństwo zdominuje jedno, wyjątkowo niezręczne pytanie: Kto jest ojcem?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5216

Od przybytku czasem głowa boli

Zima to czas, w którym sięgam wyłącznie po książki wesołe, relaksujące, takie, które poprawią nastrój i sprawią, że będę się śmiała w trakcie lektury. Sprawdzoną autorką, która pisze powieści z olbrzymią dawką humoru jest Helen Fieldnig. Jej książki z kultową Bridget Jones mają moc gazu rozweselającego. Do rąk czytelników trafiła właśnie czwarta powieść z tego cyklu, w której zagorzała singielka dostaje od losu olbrzymią niespodziankę.

W życiu Bridget zawsze panuje chaos i rozgardiasz, a ona sama wydaje się nad niczym nie panować. Tak jest i tym razem. Nagle wszystko wymyka się spod kontroli i los pisze nietypowy scenariusz.

Bridget na chrzcinach spotyka swojego byłego narzeczonego Marka. Mężczyznę, który porzucił ją prawie przed ołtarzem. Faceta, który ją zranił i nie potrafił jej w pełni zaufać. Czy jednak nasza bohaterka traktuje go obojętnie, czy wymazała go z serca raz na zawsze? Okazuje się, że nie. Ona nadal coś do niego czuje i jest to na tyle mocne uczucie, że byli narzeczeni trafiają do sypialni. Jednak po nocy przychodzi dzień i Mark nie ma ochoty na bycie razem. Bridget szuka pocieszenia w ramionach przyjaciela. Wszystko to przeszłoby bez echa, gdyby po kilku tygodniach nie okazało się, że panna Jones będzie mamą. Pytanie kto jest ojcem? Jesteście ciekawi jak potoczą się dzieje tych bohaterów? Zapraszam do niezwykle zabawnej powieści. Uśmiech od ucha do ucha jest w stu procentach gwarantowany.

Kolejna powieść Fielding to ekscytująca i szalona lektura, którą ze...

Kolejna powieść Fielding to ekscytująca i szalona lektura, którą ze smakiem można pochłonąć w jeden wieczór. Nie jest to książka dla sztywnych tradycjonalistów, bo tych opisane wydarzenia mogą oburzyć. Bridget w roli przyszłej mamy wydaje się niedojrzała, nieco zagubiona i lekko infantylna. Taka, jakby była nastolatką i nie do końca dochodziło do niej co się dzieje. A jednak budzi sympatię, swoim zachowaniem rozbawia. Ciąża nie jest dla panny Jones katastrofą, ale burzy jej dotychczasowy świat w gruzy. Oczekiwanie na potomka jest czasem burzliwym, pełnym niespodziewanych zdarzeń. Czytelnicy chcąc nie chcąc wsiadają wraz z głównymi bohaterami na emocjonalny rollercoaster i doskonale się bawią, choć opisana sytuacja mogłaby być równie dobrze fabułą dramatu czy melodramatycznego romansu.

Każda scena w powieści jest obficie obsypana radością, beztroską, i dowcipem. Nic nie jest wzięte na poważnie. Ten zabieg decyduje o lekkim, wręcz rozrywkowym klimacie książki. Zakończenie jest niestety łatwo przewidywalne, ale po długim namyślę stwierdzam, że żadne inne ukoronowanie opisanych zdarzeń po prostu by nie pasowało. Książka zamienia chandrę w dobry nastrój, przegania smutki, a jej czytanie po prostu sprawia czytelniczą radość. Ten tytuł sprawdzi się gdy będziecie chcieli odpocząć od codzienności, polecam go zwłaszcza tym, którzy chcą spojrzeć na świat z większym dystansem. Żadna inna bohaterka nie nauczy Was lepiej lżejszego podejścia do życia jak Bridget. To właśnie dzięki niej staniecie się bardziej na luzie, bardziej odprężeni i radośni wobec otaczającego świata. Bo Bridget Jones to fenomen, to geniusz, to mistrzyni w rozśmieszaniu czytelników. Zachęcam do przeżycia z nią na kartach książki jej ciąży.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Asiek | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę pochłonęłam w jeden wieczór, tak bardzo chciałam znać dalsze losy szalonej Bridget Jones, która nie odpuszcza i bawi do łez.
Niezmiernie ucieszył mnie fakt, że w tej części Mark Darcy żyje i ma się świetnie.
Polecam serdecznie.

eunice | 2017-02-12
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 11 lutego 2017

Mniej więcej do połowy książki nie mogłam się zdecydować, co jest bardziej żenujące: to, że ta książka powstała, czy to, że ja ją czytam.
Natomiast druga połowa była naprawdę zabawna i udało mi się parę razy popłakać ze śmiechu.
Ta część 100 razy lepsza od "Szalejąc za facetem", przede wszystkim dlatego, że krótsza o 300 stron :-). W małych dawkach nie męczy.

Nanette | 2016-12-25
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Po trzecim tomie obiecałam sobie, że już nie będę czytać "Dziennika". Ale, skoro pojawił się pod choinką, to przy okazji i przed filmem, przeczytam. Niestety, ten tom przyniósł rozczarowanie tak samo, jak poprzedni. I choć w porównaniu do trójki było trochę lepiej, ani bohaterowie, ani humor w tej książce do mnie nie przemawiają. Bridget to sierota, która tylko fartem jakoś radzi sobie w życiu, siejąc bałagan i zamęt wokół siebie. Jest irytująca i wręcz żałosna. A jej znajomi wcale nie lepsi. Jedyną osobą, która w miarę mi się podobała, był Mark, choć i on ma swoje na sumieniu. Dobrze, że tę książkę tak szybko się czyta, bo więcej chyba bym nie zniosła.

czytam_podrozuje | 2016-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Bridget powraca:)) Co prawda jest jej "mniej", ale poczucie humoru pozostało. Ja ją po prostu uwielbiam razem z jej ciągle kłębiącym się chaosem, problemami i dylematami. Co prawda mnie nie przypomina, ale czasami chciałabym być Bridget. Książkę czyta się jak zwykle łatwo i przyjemnie.

Katarzyna | 2016-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2016

I jest! Stara, dobra Bridget! Widziałam film w kinie. Cała sala kobiet. Co chwilę salwy śmiechu. A koniec, gdy Bridget w końcu trafia do szpitala przejdzie chyba do historii! Bridget nic się nie zmieniła. Nadal jest totalnie... taka... och, ciężko to określić. To po prostu Bridget! I przeżyłam duże zaskoczenie gdy dowiedziałam się, że po filmie będzie książka. I przyznaję, że sięgałam po nią z lekkim drżeniem rąk. Czy będzie tak dobra jak film? I wiecie co? Jest fantastyczna! I uważam, że książce dobrze zrobiło, że historia najpierw trafiła do kin. Bo jest kilka scen w książce, które są słabo opisane a w kinie cała sala pokładała się ze śmiechu! Kocham Bridget! I niech tak zostanie.

Puma | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Niewiele jest książek przy czytaniu których śmieję się na głos - oto jedna z nich.

Bridget Jones nie trzeba nikomu przedstawiać. Całe szczęście, że z biegiem czasu nie zmienia się ani odrobinkę. Co prawda przestała już liczyć kalorie, wypite lampki wina i spalone papierosy, ale w dalszym ciągu pozostała tą samą zwariowaną, nieogarniętą i zakręconą kobietą. Chociaż nie... pomyliłam się, zmiana jest całkiem spora - Bridget dowiaduje się, że jest w ciąży tylko nie do końca jeszcze wie z kim co ściągnie na nią masę problemów i zabawnych sytuacji.

Jedyne zastrzeżenie jakie mam do książki to... za krótka! Dla mnie główna bohaterka jest postacią kultową i lekarstwem na utrzymujący się dłużej kiepski humor. Książkę z czystym sumieniem mogę polecić!

caroline85 | 2017-04-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Just as You are ♥️♥️♥️
Bridget Jones to postać jakich mało. Od samego początku jest mi bardzo bliska z uwagi na jej cudowne, prawdziwie ludzkie niedoskonałości. Kocham ją po prostu! To roztrzepania, ale szczera dziewczyna z wielkim sercem, która pragnie kochać i być kochaną.Ona, Mark i Daniel to mix niezwykle zabawnych sytuacji i słów. Według mnie to klasyka ♥️. Tym razem Bridget naprawdę zaszalała...przespała się i z Danielem i Markiem, a później dowiaduje się że jest w ciąży! Jedynym minusem jest fakt, że niewiele który z panów jest prawdziwym ojcem nienarodzonego jeszcze dziecka. Szczerze mówiąc to najsłabsza z książek, ale i tak ją uwielbiam i polecam!

Ewelina | 2017-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Z racji tego, że oglądałam niedawno film "Bridget Jones dziecko" sięgnęłam po tę książkę żeby zobaczyć różnice miedzy filmem a książką.
I niestety pierwszy raz muszę przyznać że książka jest gorsza od filmu.
Stracone popołudnie na książkę, ale w nagrodę film na wieczór to był świetny pomysł...

Margerytka111 | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Książka na jedno chrupnięcie :)

Ilość stron: 302
To piąta książka jaką przeczytałam. Cztery o przygodach Bridget, a piąta „Rozbuchana wyobraźnia Oliwii Joules.”
Poprzednie części „Dziennika...” były świetne, a także trzecia pt „Szalejąc za facetem”.
Tytuł „Dziecko” może trochę zniechęcać, ale znając autorkę zapowiada się powieść z humorem. I to zachęciło mnie do lektury.
Treść zaciekawia od początku. Bohaterką jest oczywiście Bridget, a także postacie znane z poprzednich dzieł: Shazzer, Tom, Daniel i Mark. Jak wskazuje tytuł tematem jest dziecko i ciąża o której ona najpierw nie wie. Są opisane różne sytuacje w sposób bardzo zabawny. Nie wiadomo czy ojcem jest Mark czy Daniel. Bridget oczywiście woli tego pierwszego. Jaka jest prawda? Przeczytacie sami. Czy urodzi chłopca czy dziewczynkę? W tej książce na razie chłopca.
Wszystkie przygody Bridget Jones są świetne i można je czytać w dowolnej kolejności.
Polecam każdemu.