Dziennik Bridget Jones. Dziecko

Okładka książki Dziennik Bridget Jones. Dziecko
Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bridget Jones (tom 4)
Bridget Jones' Baby. The Diaries
Zysk i S-ka
2016-11-21
2016-01-01
9788365521903
Katarzyna Karłowska
Bridget Jones ciąża literatura angielska miłość odmiana losu poszukiwanie miłości poszukiwanie szczęścia przyjaźń romans zdrada życie singla

Oficjalne recenzje i

Od przybytku czasem głowa boli

Link do recenzji

5750 654 406

Już się nie ubawiłam tak jak przy poprzednich, trochę gorsza

Już się nie ubawiłam tak jak przy poprzednich, trochę gorsza

Teoria już była, a jak to wygląda w praktyce - postanowiłam sprawdzić u Bridget Jones i się nie zawiodłam ❤️ Z kolejnej serii zabawnych sytuacji, mieszanki chaosu i prób kontroli życia, jak to zwykle u Bridget, mam jeden wniosek: trzeba robić po swojemu i też będzie dobrze 😁

Film zupełnie różni się od książki. Zdecydowanie wolę film!

Film zupełnie różni się od książki. Zdecydowanie wolę film!

Całe szczęście nie powstały dalsze kontynuacje.

Całe szczęście nie powstały dalsze kontynuacje.

Książka Helen Fielding "Dziennik Bridget Jones Dziecko", to kontynuacja znanych już wcześniej przygód Bridget. Tym razem główna bohaterka tylko sobie znanym sposobem zachodzie w upragnioną choć nieplanowaną ciąże.

W zasadzie Bridget za bardzo się nie zmienia, nadal jest naiwną i mało ogarniętą życiowo kobietą. Ma ona niezwykły dar - komplikowania spraw najprostszych, co często obraca się przeciwko niej. Jak na życie po 30 prezentuje dość przeciętny poziom. Do tego dochodzi ciekawe towarzystwo w jakim jest Bridget, co urozmaica tą książkę i dodaje jej absurdalnego humoru.

Jak wspomniałem jest to kontynuacja przygód Bridget. Kontynuacja jest bez szału i dość przewidywalna. Fajnie jest śledzić losy głównej bohaterki ale i bez tego życie czytelnicze zbyt wiele nie straci. Książka jest dobra z pewnością na poprawę humoru czy tak zwane odmóżdżenie się. Bardziej ambitni czytelnicy, lub nie będący fanami Bridget raczej przejdą obok niej obojętnie.

Reasumując, dla fanów Bridget z pewnością jest to ciekawa kontynuacja, dla reszty zaś niekoniecznie. Mimo wszystko warto zasięgnąć czasami po coś lekkiego co ja osobiście zrobiłem : )

Chciałam w końcu odbębnić całą tę serię i tym razem nie było tak źle. Chociaż oczywiście wiele sytuacji jest absurdalnych, jedna przyjaciółka Bridget jest dla mnie nie do zniesienia i jak zwykle nic nie może być proste/normalne w jej wykonaniu.

Ta część ma swojego filmowego odpowiednika i uważam, że jest o wiele, wiele lepszy od książki.

Polecam film :)

Polecam film :)

Kolejna część kultowej serii o ulubionej bohaterce wielu kobiet- Bridget Jones, przed którą, zapewne po raz ostatni, stanęło nie lada wyzwanie- dziecko i ostateczny wybór partnera, który okaże się jego ojcem.

Czyta się łatwo i przyjemnie, jak zwykle. Książka pełna humoru i groteskowości, choć wydaje mi się, że nieco mniej niż dotychczas, niemniej jednak nie wpływa to negatywnie na całość.

Jeżeli obejrzałaś/eś film i spodziewasz się kompletnego jego odzwierciedlenia, to absolutnie nie. Dużo fragmentów zostało zmienionych, co z pewnością ma wpływ na finalny odbiór dla fanów Bridget. Zmiany dotyczą nie tylko niektórych scen, ale przede wszystkim postaci. Tak czy inaczej- i film, i książka są warte poświęcenia im wolnego czasu, który niewątpliwie uprzyjemnią.

Jedyne co, to jest mi przykro, że seria się już zakończyła, ale z pewnością będę do niej od czasu do czasu wracać i odświeżać ten kobiecy humor.

Pierwsza część była OK, drugiej nie pokonałam... ;) Za to trzecia zaskoczyła mnie pozytywnie. Bridget zgubiła gdzieś to swoje zachowanie głupiej nastolatki.
Nie jest to książka wymagająca, nie ukrywamy :) Taka miała być! Szybka do czytania, łatwa w przekazie - było świetnie. Mam natomiast wrażenie, że film był odrobinę ciekawszy, chyba głównie dlatego sięgnęłam po tą książkę, żeby porównać z oryginałem. No tego się nie spodziewałam ;)

Pełna zabawnych historii z życia Bridget. Lekka książka na ciepłe, wiosenne popołudnie. Szybko się czyta.

Totalnie przeciętna książka. Wydaje mi się że ta 4 ostatnia część nie była nikomu potrzebna, a autorka mogła zakończyć przygody Bridget na 3 części. Szybko się czyta i to jest plus.