Dziennik Bridget Jones. Dziecko

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Bridget Jones' Baby. The Diaries
9788365521903
Katarzyna Karłowska
Zysk i S-ka
Bridget Jones ciąża literatura angielska miłość odmiana losu poszukiwanie miłości poszukiwanie szczęścia przyjaźń romans zdrada życie singla
Bridget Jones' Baby. The Diaries
Bridget Jones (tom 4)
literatura obyczajowa, romans
9788365521903
Katarzyna Karłowska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Od przybytku czasem głowa boli

5 Link do recenzji

Książka rewelacja , ten humor i perypetie zwiazane z poczęciem dziecka bardzo zabawne. Ksiażka jest trochę inna niż film warto przeczytać . Nikt nie zaginął i wszyscy bohaterowie występuja których znamy , nie ma nowych postaci.

O Bridget słyszał już chyba każdy! Jest to przezabawna książka, z mnóstwem genialnego humoru (polecam także ekranizacje). Jeśli szukasz książki, w której nieodzownym elementem jest humor to trafiłeś idealnie! Po prostu nie da się nie kochać Bridget i tego jak nieidealna jest w swoim zakręconym życiu.

Moim zdaniem książka niedorasta do pięt swoim poprzedniczką. Jest natomiast próbą bez ładu i składu rozbudzenie na nowo świetnej historii, która mogłaby mieć koniec po drugiej części.

Jest to moja pierwsza książka tej autorki, wychowywałam się bardziej na filmach Bridget Jones niż powieściach. Tego filmu jeszcze nie oglądałam (trzeba to nadrobić) najpierw sięgnęłam po literaturę. Bardzo przyjemnie sie czyta i szybko, świetna powieść o zagmatwanych losach bohaterki i jej kompleksach grubości. Jest to książka dla osób z kompleksami można się przy niej...

Zdecydowanie gorsza od 1 i 2 części, ale nadal przyjemnie się czyta

Miałam poczucie déjà vu czytając tę książkę. I mi się przypomniało, że przecież był też taki film.
Szybka lekturka na godzinę, kropka w kropkę jak film.

Może to zasługa doskonałych aktorów, ale film jest zabawny i uroczy. Książka natomiast jest niesamowicie męcząca.
Właściwie niewiele się w niej dzieje, wszystkie potencjalnie ważne wydarzenia pojawiają się i od razu rozwiązują, przyjaciele Bridget zachowują się jakby mieli po 15 lat, żarty są dość żenujące i nieśmieszne. Dobrze, że to taka krótka książka.

Nie wiem, czy ta książka jest tak beznadziejna, czy to ja tak bardzo się zmieniłam. 10 lat temu uwielbiałam Bridget a teraz... nic mnie nie bawiło.. całość była żałosna, wręcz odtrącająca. Bridget zachowuje się jak 13nastolatka z burzą hormonów (do tego jej "pakowanie" się w kłopoty jest bardzo wymuszone i nienaturalne), a jej koleżanka Magda odnosi się do swoich dzieci,...

Dobrze było znowu spotkać się z Bridget!
Książka nie dorasta do poziomu 1 i 2 tomu, ale mimo wszystko było dużo śmiechu, a wszak to po to czytamy książki z Bridget Jones.

Ciekawe. Opisy Bridget jak zawsze śmieszne i potrafiące rozbawić do łez i zapomnieć o kompleksach

Dyskusje

1 403