Córeczka

Wydawnictwo: Burda Książki
The Girl You Lost
9788380531918
giovanna

Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła. Osiemnaście lat temu nieznany sprawca uprowadził Helenę, sześciomiesięczną córkę Simone Porter. Simone i jej mąż Matt powoli otrząsnęli się po tej tragedii, lecz ból po stracie córki nigdy ich nie opuścił. Pewnego dnia do Simone zgłasza się młoda kobieta imieniem Grace, twierdząc, że wie coś o jej zaginionym dziecku. Tylko kim...

Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła.

Pewnego dnia do Simone zgłasza się młoda kobieta imieniem Grace, twierdząc, że wie coś o jej zaginionym dziecku. Tylko kim jest Grace – i czy Simone może jej ufać?

Grace znika tak szybko, jak się pojawiła, a Simone rzuca się na poszukiwania swojej córki i kobiety, która być może zna miejsce jej pobytu.

W pogoni za prawdą zapędzi się na niebezpieczny grunt.

Straciła córkę. Czy straci życie, próbując ją odnaleźć?

Wciągający, mroczny thriller psychologiczny.

„Świetna, głęboko poruszająca książka. Bohaterowie, których Kathryn Croft wykreowała w swojej powieści, są tak wiarygodni, że ich historię nie tyle się czyta, ile przeżywa z rosnącym niepokojem. Autorka wykazuje wrodzony talent do literatury tego gatunku; śmiało można ją stawiać na równi z uznanymi pisarzami, takimi jak S.J. Watson, Elizabeth Haynes i Gillian Flynn“.

Phillip McKee

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

eunice | 2017-03-25
Na półkach: 2017, Legimi 📚, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2017

Główna bohaterka Simone drażniła mnie swoim irracjonalnym zachowaniem: okłamuje męża, ustawicznie wplątuje się w kłopoty, popełnia głupstwo za głupstwem, brnie coraz głębiej w bagno i nie zbliża się do prawdy ani o krok.
Choć miejscami była nieprawdopodobna, to książkę czytałam z dużym zainteresowaniem. Najdziwniejsza była nagła przemiana Simone z nieufnej i sceptycznej kobiety w łatwowierną i naiwną. No ale bez tego pewnie nie byłoby tej książki.
A gdy dowiedziałam się, kto za tym wszystkim stoi, przeżyłam szok. Chociaż przez chwilę brałam pod uwagę tę ewentualność, ale szybko ją odrzuciłam.
No i na koniec wyrażę mój zachwyt nad okładką, która według mnie jest obłędna.

Patrycja Trzcionkowska | 2017-03-19
Przeczytana: 18 marca 2017

Bardzo trudno jest napisać historię o porwaniu. Jest to temat smutny, przerażający, nie raz mrożący krew w żyłach. Takie wątki zawsze wywołują w czytelniku silne emocje. Złość, przygnębienie, żal, bezsilność, wzburzenie. Paraliżujący jest fakt, że coś więcej może kryć się pod uprowadzeniem. Odbiorca z niepokojem przeżywa takie opowieści, nie ważne czy są one autentyczne, czy wyimaginowane. Zawsze mocno wzburzają i pozostawiają ślad w pamięci.

Kilkanaście lat temu, sześciomiesięczna Helena, córka Simone i Matta Porter została uprowadzona przez nieznanego sprawcę. Sprawa nigdy nie została wyjaśniona. Rozpacz po stracie córki jest obecna każdego dnia. Nieoczekiwanie do Simone zgłasza się młoda kobieta - Grace, która twierdzi, że posiada informacje o jej zaginionej córeczce. Simone początkowo podchodzi do niej ostrożnie i sceptycznie, jednak jej nastawienie szybko się zmienia, gdy dziewczyna na potwierdzenie swoich słów pokazuje jej niebieskiego pluszaka, który należał do Heleny. Kim...

"Córeczka" to książka, którą zapragnęłam przeczytać kiedy tylko zobaczyłam jej zapowiedź. Nie wiem dlaczego od samego początku tak bardzo ciągnęło mnie do tej autorki, ale postanowiłam zaufać intuicji i zdecydowałam się na lekturę. Opis tej książki bardzo mocno mnie zaciekawił i nie ukrywam, że miałam dosyć duże wymagania co do tej opowieści, choć obawiałam się, że może być ona nieco schematyczna. W księgarni znajdziemy masę powieści o porwaniu dziecka, a wiele z nich jest do siebie bardzo podobnych. Czy "Córeczka" okazała się tylko kolejnym przeciętnym thrillerem psychologicznym? Czy autorce udało się jeszcze wymyślić coś co zaskoczy czytelnika? Jeśli szukacie odpowiedzi na te oraz inne pytania, zapraszam Was do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, w której z pewnością znajdziecie na nie odpowiedź.

Simone Porter i jej mąż Matt przeżyli osiemnaście lat temu prawdziwą tragedię - nieznany sprawca uprowadził ich sześciomiesięczną córkę, Helenę. Małżonkowie w pewien sposób...

tree | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

Dobre. Podobało mi się choć finał był przewidywalny od mniej więcej setnej strony.
Nie wiem dlaczego, ale przez cały czas czytania, narracja, ton i bieg "Córeczki" kojarzył mi się z "Dziewczyną z pociągu".

mokkunia | 2017-03-25
Ola | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017
DziewczęZksiążką | 2017-03-18
Patronaty tygodnia

Mroczny thriller o miłosnym trójkącie, kolejny kryminał Remigiusza Mroza, debiutancka powieść, która odniosła niebywały sukces nad Sekwaną, portret odkrywcy zaginionej stolicy Majów i człowieka, który wybierał się na Księżyc – to tylko niektóre z historii, które znajdziecie w książkach mających premierę w najbliższych dniach. Jakich tytułów warto szukać w księgarniach? Sprawdźcie!