Córeczka

2017-03-15
2016-02-05
9788380531918
Julita Mastalerz
dziecko kidnaping porwanie manipulacja niebezpieczeństwo poszukiwanie rozpacz szantaż thriller
Inne

Odzyskać utracone

Wciągający, mroczny, nieprzewidywalny thiller psychologiczny. Polecam.

Wciągający, mroczny, nieprzewidywalny thiller psychologiczny. Polecam.

Naprawdę bardzo dobry kryminał!
Wszystko tu się składa w całość, d9brze sie czyta, cały czas coś się dzieje, nie ma zbędnych opisów i przedłużeń. Styl pisania autorki bardzo mi odpowiada nie licząc paru błędów stylistycznych pewnie z winy tłumaczenia.
Przyznam, że zaczynając czytać tą książkę absolutnie nie spodziewałam się w jakim kierunku pójdzie tą historia.
Zakończenia domyśliłem się chwile przed, ale i tak było zaskakujące, wstrząsające, obrzydliwe i smutne.
Z pewnością nie jest to książka, o której zapomina się kończąc ostatnią stronę.

Naprawdę bardzo dobry kryminał!
Zakończenia...

Dialogi jak z wypracowania szkolnego, fabuła przewidywalna, działania niektórych bohaterów niespójne i nielogiczne.
No nie, słabiutkie...

No nie, słabiutkie...

Spoko się czyta, ciekawa tematyka, zawsze lubiłam powieści w takich klimatach.

Spoko się czyta, ciekawa tematyka, zawsze lubiłam powieści w takich klimatach.

Córeczka jest napisana nieźle i naprawdę wciąga!

Córeczka jest napisana nieźle i naprawdę wciąga!

Książka od początku potrafi zainteresować bo rozpoczyna się mocnym akcentem. Do Simone podchodzi dziewczyna i oznajmia jej, że jest jej zaginioną przed osiemnastu lat córką. A dowiedziała się tego od przyjaciela matki, który chciał ją zgwałcić więc uderzyła go mocno w głowę i myślała że zabiła. Następnie znika... Simone próbuje dowiedzieć się czy to na prawdę jej córka. Pomaga jej w tym przyjaciel Abbot.
Nie zwierza za to się mężowi, więc moje podejrzenia skierowały się ku niemu. Jak się okazało słusznie bo za czasów studenckich był zamieszany w gwałty i morderstwo.
Mało tego to on "oddał" córkę porywaczą jako okazanie lojalności.

Szkoda ze Grace zmarła na końcu... Dopiero co ją poznała Simone.

Słaba strona tej książki to niektóre mało logiczne akcje...

Świetnie napisana ksiązka,która od samego poczatku wciąga.Tę powieść warto polecić miłośnikom thrillerów trzymających w napięciu i mrocznych historii.

"Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła".

Tyle też lat mija od porwania sześciomieięcznej córeczki Simone Porter.Pewnego dnia do Simone podchodzi młoda dziewczyna,kóra twierdzi,że jest jej zaginioną córką,na dowód tego wyciaga z torebki pluszowego króliczka ,który Helena miała w dniu porwania.Niestety tajemnicza dziewczyna tak szybko znika jak się pojawiła ,a Simone z determinacja pragnie odszukać córkę.

Autorka cios za ciosem ujawnia kolejne fakty,a ten końcowy był druzgocącym .Pomimo ,że w połowie ksiązki wiedziałam już kto za tym stoi to powieśc czyta się rewelacyjnie. Jednak w tym momencie zaznaczę, że był to przebłysk, przelotna myśl, która gdzieś mi wpadła do głowy i której postanowiłam się trzymać do końca, nie zważając na to jakie wskazówki i tropy będą pojawiały się w dalszej części książki. Ot tak, żeby zobaczyć , czy intuicja mnie nie myli.No i nie myliłam się ...Zakończenie jest na pewno szokujące,przyprawiajace o zawrót głowy.

"Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła".

Świetna, bardzo się wciągnęłam w ten tytuł!

Świetna, bardzo się wciągnęłam w ten tytuł!

Całkiem dobrze się czytało. Ciekawa końcówka i dobrze poprowadzona historia.

Całkiem dobrze się czytało. Ciekawa końcówka i dobrze poprowadzona historia.

Fajnie się czyta

Fajnie się czyta