Córeczka

Wydawnictwo: Burda Książki
The Girl You Lost
9788380531918
giovanna

Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła. Osiemnaście lat temu nieznany sprawca uprowadził Helenę, sześciomiesięczną córkę Simone Porter. Simone i jej mąż Matt powoli otrząsnęli się po tej tragedii, lecz ból po stracie córki nigdy ich nie opuścił. Pewnego dnia do Simone zgłasza się młoda kobieta imieniem Grace, twierdząc, że wie coś o jej zaginionym dziecku. Tylko kim...

Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła.

Pewnego dnia do Simone zgłasza się młoda kobieta imieniem Grace, twierdząc, że wie coś o jej zaginionym dziecku. Tylko kim jest Grace – i czy Simone może jej ufać?

Grace znika tak szybko, jak się pojawiła, a Simone rzuca się na poszukiwania swojej córki i kobiety, która być może zna miejsce jej pobytu.

W pogoni za prawdą zapędzi się na niebezpieczny grunt.

Straciła córkę. Czy straci życie, próbując ją odnaleźć?

Wciągający, mroczny thriller psychologiczny.

„Świetna, głęboko poruszająca książka. Bohaterowie, których Kathryn Croft wykreowała w swojej powieści, są tak wiarygodni, że ich historię nie tyle się czyta, ile przeżywa z rosnącym niepokojem. Autorka wykazuje wrodzony talent do literatury tego gatunku; śmiało można ją stawiać na równi z uznanymi pisarzami, takimi jak S.J. Watson, Elizabeth Haynes i Gillian Flynn“.

Phillip McKee

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
DziewczęZksiążką książek: 52

Odzyskać utracone

Simone Porter ma z pozoru wszystko, co kobieta w jej wieku mieć powinna. Fascynującą pracę dziennikarki, oddanego męża, piękny dom i przede wszystkim niezależność bezdzietnej kobiety sukcesu. Tylko pozazdrościć. Ale Simone ma też bolesną tajemnicę. Córkę, która zaginęła wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach. I choć Simone i jej mąż Matt ułożyli sobie życie po tej traumie, zadra utraconego dziecka tkwi w nich pomimo upływu lat.

Pewnego dnia Simone zaczepia młoda dziewczyna. Zagubiona Grace, twierdząca, że jest córką Porterów. Wszystko przemawia za tym, że nie ona ma czystych intencji. Ale mały pluszowy króliczek, którego posiada jest bezpośrednim dowodem łączącym ją z malutką Heleną. W dniu zaginięcia córka Porterów miała przy sobie identycznego królika. W serce Simone wstępuje nadzieja. Ale też mnóstwo wątpliwości. Zanim uda się je wszystkie rozwiać - Grace znika. Simone rozpoczyna kolejne w swoim życiu poszukiwania. Musi dowiedzieć się kim tak naprawdę jest Grace i dlaczego zniknęła równie niespodziewanie jak się pojawiła.

„Córeczka” to jeden z tych thrillerów, którego fabuła skręca i zawraca wielokrotnie. Nic nie wydaje się być oczywiste. Główna bohaterka z niewiarygodnym uporem podąża za śladami tajemniczej Grace nawet w sytuacjach, gdy ma się ochotę krzyczeć „co robisz kobieto, nie idź tam!”. Ale jak na dobry dreszczowiec przystało, postacie idą dokładnie tam, gdzie nie powinny, poznają mniej lub bardziej groźnych ludzi, przybliżają się i oddalają na przemian od rozwiązania zagadki aż do zaskakującego finału. Choć chwilami ma się wrażenie, że wszystko, co przydarza się głównej bohaterce jest nieco nierealne i nie miałoby prawa mieć miejsca w prawdziwym życiu, że zbiegi okoliczności i niewyjaśnione tropy bywają nieco naciągane, to nie sposób odmówić akcji wyjątkowej wartkości.

Główna akcja książki przeplatana jest regularnie jeszcze innym wątkiem. Wyznaniem, spowiedzią tajemniczego mężczyzny. To dodatkowy smaczek tej historii, bo na pozór nic go nie łączy z zaginionym niemowlęciem. Kto to jest? Co ma na sumieniu? Jaką rolę odgrywa w tej plątaninie osób i motywów? Tego oczywiście dowiemy się dopiero na samym końcu, ale na cierpliwych czeka nagroda. Zaskakujące rozwiązanie, wisienka na kryminalnym torcie dla każdego czytelnika mrocznych historii. Gorąco polecam koneserom napięcia i zawikłanych zagadek.

A na deser - jeśli wciąż nie macie dość - czekają już inne powieści Kathryn Croft. „Córeczka” to piąta powieść tej autorki, miejmy nadzieję, że po sukcesie tej premiery wydawniczej, reszta również prędko trafi w nasze ręce. I jeśli każda z nich trzyma taki poziom napięcia, ja z pewnością chętnie sięgnę po każdą z nich!

Joanna Jurzyk

Aneta Wiola | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

Mroczna historia, która sięga dalekiej i przerażającej przeszłości.
Historia, która nauczy cię nikomu nie ufać.

WALKA O UTRACONE ŻYCIE
Osiemnaście lat temu porwano z parku dziecko Simone i Matta. Po czasie małżeństwu udało się wyjść cało z tragedii. Ból i smutek po utracie ukochanej sześciomiesięcznej Heleny zastąpili pogonią za sukcesem zawodowym. Pewnego dnia na ulicy Simone zaczepia nieznajoma dziewczyna. To co od niej usłyszy na zawsze zmieni życie, nie tylko bohaterki, ale także innych ludzi.

"'Czy to cię podnieciło?' - spytał po pierwszym razie. Czy zdawało ci się, że krew zaraz tryśnie ci z żył? Że temu nic nie dorówna?
Ciężko mi było uspokoić drżenie ciała, ukryć zalewający mnie strach.
Ale co mnie przerażało tak naprawdę: to, co zrobiliśmy, czy fakt, że mi się podobało?"

ZAGINIONA DZIEWCZYNA
Pewnego dnia 20-letnia Charlotte nie pojawiła się w domu. Tak, po prostu. Rodzice odchodzą od zmysłów w obawie o swoje ukochane dziecko. Simone zajmuje się tą sprawą jako...

eunice | 2017-03-25
Na półkach: Przeczytane, Legimi 📚, 2017
Przeczytana: 24 marca 2017

Główna bohaterka Simone drażniła mnie swoim irracjonalnym zachowaniem: okłamuje męża, ustawicznie wplątuje się w kłopoty, popełnia głupstwo za głupstwem, brnie coraz głębiej w bagno i nie zbliża się do prawdy ani o krok.
Choć miejscami była nieprawdopodobna, to książkę czytałam z dużym zainteresowaniem. Najdziwniejsza była nagła przemiana Simone z nieufnej i sceptycznej kobiety w łatwowierną i naiwną. No ale bez tego pewnie nie byłoby tej książki.
A gdy dowiedziałam się, kto za tym wszystkim stoi, przeżyłam szok. Chociaż przez chwilę brałam pod uwagę tę ewentualność, ale szybko ją odrzuciłam.
No i na koniec wyrażę mój zachwyt nad okładką, która według mnie jest obłędna.

ejwa1960 | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Po przeczytaniu ostatnio sporej ilości książek obyczajowo-romansowych,mniej lub bardziej ciekawych.Postanowiłam przeczytać "mroczny thriller psychologiczny"tak jest napisane na okładce jak również zachęcona opiniami czytelników.No ale muszę przyznać,że w tej książce to tylko poczynania czterech panów można by uznać za mroczne raczej można by rzec za chore.
Jak dla mnie to książka jest tylko dobra.

Patrycja Trzcionkowska | 2017-03-19
Przeczytana: 18 marca 2017

Bardzo trudno jest napisać historię o porwaniu. Jest to temat smutny, przerażający, nie raz mrożący krew w żyłach. Takie wątki zawsze wywołują w czytelniku silne emocje. Złość, przygnębienie, żal, bezsilność, wzburzenie. Paraliżujący jest fakt, że coś więcej może kryć się pod uprowadzeniem. Odbiorca z niepokojem przeżywa takie opowieści, nie ważne czy są one autentyczne, czy wyimaginowane. Zawsze mocno wzburzają i pozostawiają ślad w pamięci.

Kilkanaście lat temu, sześciomiesięczna Helena, córka Simone i Matta Porter została uprowadzona przez nieznanego sprawcę. Sprawa nigdy nie została wyjaśniona. Rozpacz po stracie córki jest obecna każdego dnia. Nieoczekiwanie do Simone zgłasza się młoda kobieta - Grace, która twierdzi, że posiada informacje o jej zaginionej córeczce. Simone początkowo podchodzi do niej ostrożnie i sceptycznie, jednak jej nastawienie szybko się zmienia, gdy dziewczyna na potwierdzenie swoich słów pokazuje jej niebieskiego pluszaka, który należał do Heleny. Kim...

Kate1404 | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fabuła dająca do myślenia, ciekawi bohaterowie. Ogólnie książka na plus.

"Córeczka" to książka, którą zapragnęłam przeczytać kiedy tylko zobaczyłam jej zapowiedź. Nie wiem dlaczego od samego początku tak bardzo ciągnęło mnie do tej autorki, ale postanowiłam zaufać intuicji i zdecydowałam się na lekturę. Opis tej książki bardzo mocno mnie zaciekawił i nie ukrywam, że miałam dosyć duże wymagania co do tej opowieści, choć obawiałam się, że może być ona nieco schematyczna. W księgarni znajdziemy masę powieści o porwaniu dziecka, a wiele z nich jest do siebie bardzo podobnych. Czy "Córeczka" okazała się tylko kolejnym przeciętnym thrillerem psychologicznym? Czy autorce udało się jeszcze wymyślić coś co zaskoczy czytelnika? Jeśli szukacie odpowiedzi na te oraz inne pytania, zapraszam Was do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, w której z pewnością znajdziecie na nie odpowiedź.

Simone Porter i jej mąż Matt przeżyli osiemnaście lat temu prawdziwą tragedię - nieznany sprawca uprowadził ich sześciomiesięczną córkę, Helenę. Małżonkowie w pewien sposób...

Olga | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

podoba mi się temat i sposób, w jaki skonstruowana jest fabuła. rozwijające się wątki naprawdę mnie zaciekawiły, byłam zaintrygowana tym, co będzie dalej i odkrywałam historię z ciekawością. podobał mi się twist, ale zbyt szybko się zorientowałam, że coś jest na rzeczy. możliwe, że przez wyznanie przyjaciela Sim, po którym zaczęłam podejrzewać, jak potoczy się fabuła. zachowanie niektórych bohaterów były idiotyczne, a w niektórych przypadkach kompletnie absurdalne - nawet jak na literaturę, w której nagina się rzeczywistość. to oraz fakt, że do dość brutalnego wątku autorka podeszła w zdecydowanie zbyt, hmm, lekki i przystępny sposób irytowało mnie najbardziej. nie zaprzeczam, że książkę dobrze się czytało, ale nie towarzyszyły mi przy tym większe emocje.

Michelle | 2017-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Długo czekałam na thriller, który okaże się warty lektury, który wciągnie od pierwszych stron i do samego końca będzie trzymał w napięciu… Córeczka idealnie wpasowuje się w te kryteria.

Pierwsze spotkanie z twórczością Kathryn Croft zdecydowanie należy do udanych. Nawet bardzo! Córeczkę bowiem czyta się jednym tchem, niecierpliwie oczekując rozwiązania zagadki zaginięcia głównej córki głównej bohaterki…
Autorka sprawnie prowadziła fabułę. Wielowątkowość, która ma miejsce w tym przypadku, nie przytłacza i nie sprawia, że czytelnik czuje się w zagubiony. Widać, że każdy z nich jest przemyślany i idealnie uzupełnia pozostałe, co ma wpływ na klimat książki. Czytelnik przepada w odmętach tej historii…

Historię poznajemy w głównej mierze z perspektywy Simone, jednak przeplata się ona z wyznaniami mężczyzny, który do końca pozostaje zagadką.
Choć w pewnych momentach opowieść wydaje się nieco przewidywalna, części można się domyślić, to cały czas pojawiają się nowe znaki zapytania,...

Scartlett_o2o6 | 2017-04-10

Do zakupienia i przeczytania tej książki, zdecydowałam się po zapoznaniu z Waszymi opiniami. Gdyby nie tak pochlebne recenzje, pewnie bym za szybo do niej nie zajrzała. Dlaczego? Otóż nie jest to pierwsza i zapewne nie ostatnia książka opisująca zaginięcie dziecka i wydarzenia z tym związane.
Tu rzeczywiście fabuła okazała się być oryginalna. Historia intryguje już od pierwszych stron. Czytając i wciągając się w tą historię bez reszty, w pewnym momencie podejrzewałam dosłownie każdego, kto mógłby być w to wszystko zamieszany Przeczucie mnie nie zawiodło. Mimo tego, iż zdołałam dojść do prawdy, to zakończenie i tak przyniosło parę niespodzianek, z czego bardzo się cieszę :)

Kto jeszcze nie czytał, bądź się zastanawia... - Powiem Wam, że WARTO ! Polecam :)

Ubolewam tylko nad jedną rzeczą. Źródła podają, że nie jest to pierwsza książka tej autorki, a nie znalazłam informacji o polskich tłumaczeniach. Szkoda...
Mam nadzieje, że będę miała jeszcze do czynienia z książkami autorstwa...

TYgryska | 2017-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobry thriller psychologiczny. Wciąga i zaciekawia. Wzbudza różne stany emocjonalne.
Pokazuje, że nie wszystkim należy ufać bezgranicznie.

O czym jest książka? Motyw przewodni to zaginięcie 6 miesięcznej dziewczynki. Pojawienie się w/w po 18 latach i ponowne tajemnicze zniknięcie. Matka biologiczna przy wsparciu przyjaciela toczy śledztwo w celu odnalezienia córki. Poszukiwania prowadzą do przerażającego odkrycia. Młode, naiwne dziewczyny upijane i wykorzystywane seksualnie przez grupkę 4 mężczyzn, którzy muszą zaspokoić swoje obsesje/żądze. Nawet jak mają doprowadzić do śmierci zgwałconej. Przy tym są w stanie zatuszować swoje występki. Prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw.

Zakończenie mnie totalnie zaskoczyło!

Patronaty tygodnia

Mroczny thriller o miłosnym trójkącie, kolejny kryminał Remigiusza Mroza, debiutancka powieść, która odniosła niebywały sukces nad Sekwaną, portret odkrywcy zaginionej stolicy Majów i człowieka, który wybierał się na Księżyc – to tylko niektóre z historii, które znajdziecie w książkach mających premierę w najbliższych dniach. Jakich tytułów warto szukać w księgarniach? Sprawdźcie!