Córeczka

Wydawnictwo: Burda Książki
The Girl You Lost
9788380531918
giovanna

Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła. Osiemnaście lat temu nieznany sprawca uprowadził Helenę, sześciomiesięczną córkę Simone Porter. Simone i jej mąż Matt powoli otrząsnęli się po tej tragedii, lecz ból po stracie córki nigdy ich nie opuścił. Pewnego dnia do Simone zgłasza się młoda kobieta imieniem Grace, twierdząc, że wie coś o jej zaginionym dziecku. Tylko kim...

Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła.

Pewnego dnia do Simone zgłasza się młoda kobieta imieniem Grace, twierdząc, że wie coś o jej zaginionym dziecku. Tylko kim jest Grace – i czy Simone może jej ufać?

Grace znika tak szybko, jak się pojawiła, a Simone rzuca się na poszukiwania swojej córki i kobiety, która być może zna miejsce jej pobytu.

W pogoni za prawdą zapędzi się na niebezpieczny grunt.

Straciła córkę. Czy straci życie, próbując ją odnaleźć?

Wciągający, mroczny thriller psychologiczny.

„Świetna, głęboko poruszająca książka. Bohaterowie, których Kathryn Croft wykreowała w swojej powieści, są tak wiarygodni, że ich historię nie tyle się czyta, ile przeżywa z rosnącym niepokojem. Autorka wykazuje wrodzony talent do literatury tego gatunku; śmiało można ją stawiać na równi z uznanymi pisarzami, takimi jak S.J. Watson, Elizabeth Haynes i Gillian Flynn“.

Phillip McKee

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
DziewczęZksiążką książek: 70

Odzyskać utracone

Simone Porter ma z pozoru wszystko, co kobieta w jej wieku mieć powinna. Fascynującą pracę dziennikarki, oddanego męża, piękny dom i przede wszystkim niezależność bezdzietnej kobiety sukcesu. Tylko pozazdrościć. Ale Simone ma też bolesną tajemnicę. Córkę, która zaginęła wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach. I choć Simone i jej mąż Matt ułożyli sobie życie po tej traumie, zadra utraconego dziecka tkwi w nich pomimo upływu lat.

Pewnego dnia Simone zaczepia młoda dziewczyna. Zagubiona Grace, twierdząca, że jest córką Porterów. Wszystko przemawia za tym, że nie ona ma czystych intencji. Ale mały pluszowy króliczek, którego posiada jest bezpośrednim dowodem łączącym ją z malutką Heleną. W dniu zaginięcia córka Porterów miała przy sobie identycznego królika. W serce Simone wstępuje nadzieja. Ale też mnóstwo wątpliwości. Zanim uda się je wszystkie rozwiać - Grace znika. Simone rozpoczyna kolejne w swoim życiu poszukiwania. Musi dowiedzieć się kim tak naprawdę jest Grace i dlaczego zniknęła równie niespodziewanie jak się pojawiła.

„Córeczka” to jeden z tych thrillerów, którego fabuła skręca i zawraca wielokrotnie. Nic nie wydaje się być oczywiste. Główna bohaterka z niewiarygodnym uporem podąża za śladami tajemniczej Grace nawet w sytuacjach, gdy ma się ochotę krzyczeć „co robisz kobieto, nie idź tam!”. Ale jak na dobry dreszczowiec przystało, postacie idą dokładnie tam, gdzie nie powinny, poznają mniej lub bardziej groźnych ludzi, przybliżają się i oddalają na przemian od rozwiązania zagadki aż do zaskakującego finału. Choć chwilami ma się wrażenie, że wszystko, co przydarza się głównej bohaterce jest nieco nierealne i nie miałoby prawa mieć miejsca w prawdziwym życiu, że zbiegi okoliczności i niewyjaśnione tropy bywają nieco naciągane, to nie sposób odmówić akcji wyjątkowej wartkości.

Główna akcja książki przeplatana jest regularnie jeszcze innym wątkiem. Wyznaniem, spowiedzią tajemniczego mężczyzny. To dodatkowy smaczek tej historii, bo na pozór nic go nie łączy z zaginionym niemowlęciem. Kto to jest? Co ma na sumieniu? Jaką rolę odgrywa w tej plątaninie osób i motywów? Tego oczywiście dowiemy się dopiero na samym końcu, ale na cierpliwych czeka nagroda. Zaskakujące rozwiązanie, wisienka na kryminalnym torcie dla każdego czytelnika mrocznych historii. Gorąco polecam koneserom napięcia i zawikłanych zagadek.

A na deser - jeśli wciąż nie macie dość - czekają już inne powieści Kathryn Croft. „Córeczka” to piąta powieść tej autorki, miejmy nadzieję, że po sukcesie tej premiery wydawniczej, reszta również prędko trafi w nasze ręce. I jeśli każda z nich trzyma taki poziom napięcia, ja z pewnością chętnie sięgnę po każdą z nich!

Joanna Jurzyk

Aneta Wiola | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

Mroczna historia, która sięga dalekiej i przerażającej przeszłości.
Historia, która nauczy cię nikomu nie ufać.

WALKA O UTRACONE ŻYCIE
Osiemnaście lat temu porwano z parku dziecko Simone i Matta. Po czasie małżeństwu udało się wyjść cało z tragedii. Ból i smutek po utracie ukochanej sześciomiesięcznej Heleny zastąpili pogonią za sukcesem zawodowym. Pewnego dnia na ulicy Simone zaczepia nieznajoma dziewczyna. To co od niej usłyszy na zawsze zmieni życie, nie tylko bohaterki, ale także innych ludzi.

"'Czy to cię podnieciło?' - spytał po pierwszym razie. Czy zdawało ci się, że krew zaraz tryśnie ci z żył? Że temu nic nie dorówna?
Ciężko mi było uspokoić drżenie ciała, ukryć zalewający mnie strach.
Ale co mnie przerażało tak naprawdę: to, co zrobiliśmy, czy fakt, że mi się podobało?"

ZAGINIONA DZIEWCZYNA
Pewnego dnia 20-letnia Charlotte nie pojawiła się w domu. Tak, po prostu. Rodzice odchodzą od zmysłów w obawie o swoje ukochane dziecko. Simone zajmuje się tą sprawą jako...

Tomek | 2018-06-06

Generalnie to nie lubię nisko oceniać książek,staram się brać do ręki te,które powinny dawać gwarancję pewnego przyzwoitego poziomu.W tym przypadku się pomyliłem,męczyło mnie czytanie tej książki,narracja...wydawało mi się że czytam jakiś reportaż albo pamiętnik.Szczególnie w pierwszej połowie książki kiedy autorka pisała krótkimi,jakby mechanicznymi zdaniami,w drugiej było lepiej ale za to główna bohaterka zaczynała mnie irytować swoim zachowaniem i decyzjami.Pomysł na powieść,chociaż temat dosyć delikatny dobry,na prawdę był potencjał by wyszła książka co najmniej bardzo dobra,niestety autorce się to nie udało...szkoda.
Jak napisała Pani Kathryn-to czwarta Jej powieść...dla mnie ostatnia.

eunice | 2017-03-25
Na półkach: Przeczytane, Legimi 📚, 2017
Przeczytana: 24 marca 2017

Główna bohaterka Simone drażniła mnie swoim irracjonalnym zachowaniem: okłamuje męża, ustawicznie wplątuje się w kłopoty, popełnia głupstwo za głupstwem, brnie coraz głębiej w bagno i nie zbliża się do prawdy ani o krok.
Choć miejscami była nieprawdopodobna, to książkę czytałam z dużym zainteresowaniem. Najdziwniejsza była nagła przemiana Simone z nieufnej i sceptycznej kobiety w łatwowierną i naiwną. No ale bez tego pewnie nie byłoby tej książki.
A gdy dowiedziałam się, kto za tym wszystkim stoi, przeżyłam szok. Chociaż przez chwilę brałam pod uwagę tę ewentualność, ale szybko ją odrzuciłam.
No i na koniec wyrażę mój zachwyt nad okładką, która według mnie jest obłędna.

Ewelinka5 | 2017-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Helena nie miała jeszcze pół roku, gdy zniknęła. Od tamtej pory, mimo starań młodych rodziców, dziecko się nie odnalazło, jakby rozpłynęło się w powietrzu. Na szczęście związek Simone i Matta przeżył ten ciężki cios, znaleźli ukojenie w swoich ramionach i przetrwali, choć nigdy nie zdecydowali się na kolejne dziecko.
Co mogła poczuć Simone, gdy pewnego dnia zaczepiła ją obca, młoda dziewczyna, twierdząc, że może być jej córką i ma na to dowód? Kiedy nazajutrz dziewczyna zniknęła, Simone mimo nieufności, z dawną energią rozpoczęła poszukiwania.
Chyba nie ma dla rodziców gorszej tragedii, niż śmierć ich dziecka. Choć może niepewność co do jego losów wydaje się być jeszcze gorsza, nigdy nie pozwala zamknąć tego bolesnego rozdziału i łudzi niepotrzebną nadzieją. Tak jak w przypadku Simone i Matta, których ciągle dręczyła nieświadomość tego, co dzieje się z ich małą córeczką. Czy porwała ją zorganizowana grupa, czy zdesperowana matka w żałobie po własnym dziecku? Kto był tak...

Osiemnaście lat temu zostaje porwane w parku z wózka sześciomiesięczne niemowlę o imieniu Helena córkę Simone i jej męża Matta uprowadza nieznany sprawca.
Lecz po wielu latach Simone ze swoim mężem Mattem pomału otrząsnęli się z tej tragedii, a ten ból po stracie córki nigdy ich nie opuścił.

Aż pewnego dnia do Simone zgłasza się pewna kobieta imieniem Grace,która twierdzi, że wie coś o ich zaginionym dziecku sprzed lat. Tylko nie wiadomo kim jest ta Grace?I czy Simone może jej zaufać, mieć zaufanie do niej, czy aby posiada informacje o jej Helenie.

Po jakimś czasie Grace znika, jak się pojawiła, a Simone rozpoczyna na własną rękę prowadzić sprawę zaginięcia swojej ukochanej córki, zaczyna poszukiwania Heleny i tej kobiety, która ona może jako jedyna znać jej miejsce pobytu, gdzie się znajduje.
Straciła swą córeczkę, a może też stracić swoje życie by ją odnaleźć za wszelką cenę.

Dostałam ją od moich przyjaciółek pocztą i jestem zachwycona, pozytywnie zaskoczona tą...

joaśka | 2017-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Książka, w mojej opinii, zaledwie przeciętna z tendencją w dół. I nie jest to żaden "mroczny thriller psychologiczny" jak głosi zachęta na okładce. Książkę czyta się owszem szybko, ale coś za coś. Tym czymś jest jest właśnie szybkie tempo akcji, a pierwszą ofiarą padają bohaterowie. Brak pogłębionej analizy, brak bardziej wnikliwej charakterystyki motywów i dążeń. To, co pewnie miało przygwoździć czytelnika i wprawić w wielkie "och!" tez za bardzo nie zaskakuje. Ot, jedna z wielu opowiastek sensacyjnych.

Asia | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

TO JEST DOPIERO THRILLER PSYCHOLOGICZNY! Jestem w 100% usatysfakcjonowana. Po prostu "pochłonęłam" tą powieść. Miałam wielkie oczekiwania, ale co najważniejsze, że w ogóle się nie rozczarowałam. Może początek ciut mało emocjonujący, ale za to reszta powieści wynagradza to w zupełności. Lubię od czasu, do czasu poczuć dreszczyk emocji, dlatego co jakiś czas sięgam po coś "mocniejszego". Niestety nie zawsze jest to strzał w 10.
Czytając próbowałam sobie wyobrazić co czuła Simone, kiedy nagle z dnia, na dzień jest świat wywraca się do góry nogami. Kiedy traci swoje dziecko... I to w jaki sposób? Mimo tragedii, wraz z mężem układają sobie życie. Niestety to nie koniec ich bólu i cierpienia. Po osiemnastu latach zjawia się dziewczyna, która twierdzi, że wie sporo o ich zaginionym dziecku...
Tu więcej nie zdradzę. Mogę tylko powiedzieć, że daję gwarancję, że każdy z Was będzie chciał się dowiedzieć jak się to wszystko skończy. A koniec jest po prostu istną BOMBĄ! Nie spodziewałam...

Ania | 2017-09-23
Przeczytana: 22 września 2017

Książka pełna napięć i sekretów.Wiele podejrzanych osób i jedno zaskakujące zakończenie.!!! Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Wzruszające jest to ile jest w stanie zrobić matka by odzyskać swoje dziecko, po tylu latach nie stracić nadziei.Poruszyła mnie dogłębnie, mocno wzburzyła i porządnie przeraziła. Nie zabrakło w niej zaskakujących zwrotów akcji, dynamiki, szokujących incydentów i mrocznych bohaterów. Z każdą przewracaną kartką bicie serca przyspieszało. Wstrząsające wydarzenia wywołują zdumienie, szok, a nawet niesmak. Polecam!

Sakeena | 2018-06-04
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Zdecydowanie najlepsza z trzech przeczytanych przeze mnie książek Kathryn Croft. I nie chodzi bynajmniej o wzbudzanie emocje (te akurat towarzyszyły każdej z bohaterek tychże 3 powieści). Simone Porter - główna bohaterka "Córeczki" - najbardziej dała się polubić i jej postępowanie było dla mnie najbardziej racjonalne. Powtórzenia przemyśleń na raziły, a i sama autorka prowadzi akcję tak, że w pewnym momencie dałam się zwieść. Sama powieść natomiast przeraża prawdą, do jakich wynaturzonych okropieństw zdolny jest człowiek. Samo zakończenie trochę szokuje, choć w pewnym momencie to przeczuwałam. Wciągnęła na tyle mocno, że przeczytałam w jeden burzowy wieczór.

Norka_93 | 2017-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Wciągająca książka.Bardzo szybko się czyta. Trzyma w napięciu. Do końca nie spodziewałam się rozwiązania. Książka tak naprawdę nie jest o tym o czym myślicie, sugerując się tytułem, okładką, czy opisem. Obok historii matki poszukującej dziecka, opowiadana jest inna. Z początku myślałam, że to poboczny wątek. Okazało się całkiem inaczej, no i za nic nie odgadłabym autora tych rozdziałów.
Książka wciągająca, a zarazem bardzo smutna. Niesie bowiem za sobą dość przerażające przesłanie: nigdy nie jesteśmy w sanie poznać drugiego człowieka do końca. A więc czy można w ogóle komukolwiek zaufać?