Dziecko ognia

Seria: Thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Czarna Owca
The Fire Child
Ag2S

Mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny autora bestsellerowych Bliźniąt z lodu. Kiedy Rachel wychodzi za mąż za Davida, jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego. Pewnego dnia zachowanie Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że nawiedza go duch...

Kiedy Rachel wychodzi za mąż za Davida, jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego. Pewnego dnia zachowanie Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że nawiedza go duch zmarłej matki, poprzedniej żony Davida. Czy przeżył dużo większą traumę, niż wszyscy sądzili?
Rachel powoli odkrywa, co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża. Dlaczego David wciąż unika rozmów o tym, co się dzieje z Jamiem? I co przydarzyło się jego żonie dwa lata wcześniej?

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/dziecko_ognia,p654252338

Nina | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 21 maja 2017

Miałam wielkie oczekiwania. Bliźnięta z lodu mnie zachwyciły, czytała z wypiekami na twarzy. Cóż... Dziecko ognia niestety, jak dla mnie, jest tylko pozycją przeciętną. Kilka razy miałam ochotę odłożyć i nie wrócić do tej książki. Było po prostu nudno. Dopiero pod koniec coś się zaczyna dziać, dopiero pod koniec udało się autorowi wzbudzić moje zainteresowanie. Niestety, trzeba dużo cierpliwości, żeby do tego 'pod koniec' dotrzeć. Szkoda... czekałam na tę książkę.

Izabela Pycio | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

"Próbowali oddychać, przeżyć jeszcze jeden tydzień, przetrwać kolejną zimę. Desperacko wciągali zimne, świeże powietrze, by oczyścić płuca, którym już nic nie mogło pomóc. I wszyscy oni umierali w ciągu sześciu miesięcy. To właśnie tak Kerthenowie zbili swoją fortunę."

Zachęcona, i to bardzo, niesamowitymi wrażeniami ze spotkania z książką autora "Bliźnięta z lodu", z dużym zainteresowaniem i sporymi oczekiwaniami sięgnęłam po "Dziecko ognia". Dostałam potwierdzenie mocno angażującego i silnie wciągającego zaczytania, jakie potrafi S.K. Tremayne zafundować czytelnikom. Co prawda, powieść oceniam nieco niżej niż wcześniejszą, nie ulega jednak wątpliwości, że mocno wpasowała się w moje gusta czytelnicze i dała dużo zadowolenia.

Thriller psychologiczny, w którym fantastycznie pociągnięto wątki związane ze złożoną naturą człowieka, rewelacyjnie odmalowano klimat niepokoju, niepewności, poruszenia, a przy tym błyskotliwie zawiązano porywającą intrygę. W ogólnym bardzo pozytywnym...

BagatElka | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017

"Bliźnięta z lodu" mnie nie zachwyciły ale "Dziecko ognia" to całkowita porażka.
Książka napisana jest w okropnym stylu.Nie wiem czy to wina autora czy tłumaczenia ale co kilka stron miałam chęć rzucić książką i wyrwać kartki.
Grafomańskie porównania i początek jak z kiepskiego romansidła okrutnie mnie irytowały.Dalej fabuła rozwija się równie idiotycznie jak w poprzedniej książce S.K.Tremaynea.

(...)ruiny kopalni otacza dziwny smutek...)Milczą więc elokwentnie"

Litości!Jak można pisać takie bzdury?!

"Znów szkicuje,pogrążony w męskiej koncentracji"

A od kiedy stan koncentracji ma określoną płeć?!

"fale psychopatycznie uderzają o klify"

Nie chce mi się podawać kolejnych cytatów ale cała książka jest nimi naszpikowana. Czytanie powodowała u mnie stan wzburzenia,znudzenia i agresji. Gdybym mogła to skopałabym autorowi zadek.
Jedyna zaleta "Dziecka ognia" to ta,że nie sięgnę po kolejne "dzieło" pana grafomana...

iwona525 | 2017-09-11
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Są książki które chce się przeczytać tu i teraz. Są też książki jak "Dziecko ognia" które rozczarowują gdy tylko po nie sięgamy. Wydawca zapewniał że to thriller z elementami horroru (!:D) "olśniewający, przerażający i porywający" ...ja chyba miałam inną książkę w ręku.
Na siłę budowane napięcie, uczucie niepewności tłumaczone raz za razem zjawiskami nadprzyrodzonymi. Klimat zamiast rozpalać szybko zdycha i irytuje. Końcówka żenująca, mało realna.

Rybana | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Mimo niepochlebnych opinii zaczęłam czytać i... mnie się ta książka podobała. Akurat znalazłam w niej to co lubię- starą rodową siedzibę pełną sekretów, dziwnych zdarzeń, duchów? jest tajemniczo i jest mrocznie.
Zakończenie jak dla mnie zaskakujące. Może sama książka nie jest jakoś powalająca na łopatki, ale za sam klimat ma u mnie duży plus.

Poprawny thriller, który nie powala na łopatki thrilleroluba =)

Specyficzny, dobrze wykreowany klimacik kornwalijskich kopalni. Jest tajemnica osnuta mgłą niedopowiedzeń i aura mistycyzmu. Pojawia się bowiem nierozwiązana sprawa tajemniczej śmierci Niny oraz jej duch powracający z zaświatów i straszący Jamiego. Oraz postać Rachel. Z jej tajemniczą przeszłością...

Jest intryga na wielu płaszczyznach, mnóstwo znaków zapytania. I brak "efektu wow" na koniec.

Nie lubię porównywać, ale muszę to zrobić - ta powieść jest dużo słabsza od poprzedniej autora.

Sandra Jasona | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Pewnego rodzaju zaskoczenie, historia mnie wciągnęła, zakończenie trochę zaskoczyło. Młoda żona Rachel wkracza do bogatego rodu, wcześniej zaginęła żona zostawiająca syna i męża w rozpaczy. Wszyscy stwierdzili, że nie żyje, ale czy na pewno? Rachel ma omamy, jej przybrany syn także, mąż obawia się o życie syna, twierdząc, że Rachel zwariowała. Tym razem napięcie trwało przez cały czas kiedy czytałam książkę, niepewność, poruszenie, zagadka. Jest pewien schemat w porównaniu z pierwszą częścią, ale tym razem było o wiele lepiej

e-karoll | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Po "Bliźniętach z lodu" miałam wielkie oczekiwania wobec tej książki. Idealny mąż i dziecko, ale czy na pewno? Mroczne zagadki z przeszłości wychodzą na światło dzienne. Główni bohaterzy walczą ze swoimi demonami, pokazując mroczne zakątki umysłu. Tylko które z nich pogrąża się w obłęd i stanowi zagrożenie dla innych? Rachel i jej przyrodni syn muszą stawić temu czoła. Finał- zaskakuący i porażający.

Justyna | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Doskonały thriller psychologiczny. Rachel wydaje się, że wygrała los na loterii. Trzydziestoletnia kobieta, która wiele w życiu przeszła, wychodzi na milionera Davida. Jej życie zmienia się diametralnie. Rachel próbuje odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji. Chce zastąpić Jamiemu matkę. Wszystko obraca się o 180 stopni, gdy Rachel odkrywa, że jej przyrodni syn może przewidywać przyszłość. Niestety dla niej ta przyszłość nie maluje się kolorowo…
Naprawdę dawno nie czytałam książki, która aż tak gra na emocjach. Tu możliwe jest wszystko. Ale nie wszystko jest tym na co wygląda. Tajemnica goni tajemnice. Zagadka ukryta jest pod głęboką warstwą kłamstw. Wisienką na torcie w Dziecku ognia, jest fakt, że nie wiemy do końca kto jest pozytywną postacią całej historii. Spodziewałam się dobrej, ciekawej fabuły. Dostałam wzruszającą i przerażającą opowieść o skutkach manipulacji. Dzieckiem ognia jestem zachwycona.

Veronica | 2018-02-07

"Bliżnięta z lodu" czytałam kilka miesięcy temu i jakoś nie mogłam się zabrać za kolejną powieść tego autora.Dopiero teraz mi sie to udało.
Rachel,dziewczyna z klasy średniej bierze ślub z bogatym wdowcem.
Razem z ośmioletnim pasierbem zamieszkują w rezydencji,położonej na odludziu.Na początku jedyną rysą na szkle, w tym małżeństwie,wydaje się być to,że David pracuje cały tydzień,a jedynie w weekendy jest w domu.Rachel skazana jest na spędzanie czasu prawie cały tydzień w samotności.Po pewnym czasie zachowanie pasierba-Jamie'go się zmienia.Zaczyna twierdzić,że widzi swoją matkę,która zginęła w wypadku.Coraz bardziej zamyka się w sobie.
Rachel zaczyna się bać i też doświadczać dziwnych wizji,na dodatek odkrywa niepokojące fakty dotyczące śmierci poprzedniej żony swojego męża. . .
Czy Jamie rzeczywiście widzi ducha? Czy Rachel oszalała? Dlaczego David kłamie,na temat śmierci żony ?Co tak naprawdę się stało? A może cały ten dom jest nawiedzony ?

Przede wszystkim autor perfekcyjnie...