Córeczka

2016-02-05
9788380531918
Julita Mastalerz
Burda Publishing Polska
dziecko kidnaping porwanie manipulacja niebezpieczeństwo poszukiwanie rozpacz szantaż thriller
The Girl You Lost

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Odzyskać utracone

28 Link do recenzji

2047 ocen

Fajne zakończenie, spodziewałam się że będzie pozytywne a tak nie było i to miłe zaskoczenie. Szybko się czyta ale finałowy wątek był jednak do przewidzenia

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wątek porwania i zaginięcia dzieci jest dość popularny w literaturze, dlatego ciężko jest czymś zaskoczyć.

"Córeczka" to thriller właśnie o zaginięciu małej dziewczynki. W zasadzie niemowlęcia. Nikt nic nie widział, nikt nie zdołał jej odnaleźć. Dziecko zniknęło, a Matt i Simone musieli pogodzić się z tą tragedią. Po osiemnastu latach nadal pamiętają.
A tymczasem Simone...

Okrutnie się dłuży. Gdyby skrócić o te 100 stron to może byłaby do wytrzymania.

Pomimo czasami absurdalnych zachowań bohaterów, pomimo możliwości domyślenia się rozwiązania już na samym początku, książkę czytało się naprawdę dobrze. Niekoniecznie nazwałabym ją thrillerem psychologicznym, ale momentami faktycznie trzymała w napięciu.

wciągająca lektura, trzyma w napięciu, zaskakujące zakończenie

Nie jest to książka która wbija w fotel i powoduje u czytelnika mętlik w głowie.
Czyta się szybko to prawda, jednakże nie ma do czego wracać... 🤷‍♀️
Może być dobrą odskocznią dla tych co czytają spore cykle i chcą się na chwilę oderwać 🙂

Już początek określił jaki będzie koniec.Autorka zastosowała podobny zabieg jak w "Nie ufaj nikomu". Lekkie rozczarowanie z przekalkowanego pomysłu..

świetna!

Dobra książka autorki, ale nie najlepsza. Zakończenie rewelacyjne, nie spodziewałam się takiego obrotu historii. Nie mniej jednak momentami książka mi się dłużyła, zastanawiały mnie pewne wątki po co, oczywiście na końcu wszystko się wyjaśniło, ale w trakcie czytania drażniło mnie.

Wspaniała książka. Szybka akcja trzymająca w napięciu i niepewności. Zakończenie wprawiło mnie z zdumienie.

Dyskusje

2 584