Tylko jedno kłamstwo

Burda Publishing Polska
2017-11-08
2017-11-08
Aga Zano
manipulacja poszukiwanie prawdy relacje rodzinne rodzina strach śledztwo śmierć thriller zabójstwo zagadka kryminalna

Po ósme - nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu

1925 ocen

Bardzo ciekawa pozycja autorki, acz nie jakaś wybitna. Ale warta przeczytania- to na pewno ;)

Całkiem dobry thiller psychologiczny oparty na relacjach międzyludzkich. Ciekawy, intrygujący i zaskakujący. Polecam.

Tara i Noah wraz z dwójką dzieci, Rosą, która jest prawie pelnoletnia i jedenastoletnim Spencerem tworzą na pozór udaną rodzinę. Na pozór, ponieważ małżeństwo ma za sobą separacje spowodowaną zdradą Noah. Sytuacja bardzo odbiła swoje piętno na Rosie, która sprawiała wiele kłopotów i bardzo nadwyrezyla zaufanie rodziców. Mimo wszystkich przeciwności starają się prowadzić szczęśliwe życie. Tara uwielbia malować, gdy Noah wyjezdza w delegację,a dzieci na weekend sa w opiece dziadkow i znajomych,chce dokończyć swój obraz i wysłać na konkurs.
Gdy rodzina Tary opuszcza dom, ta udaje się do sąsiadki, która prosiła ją o przybycie. Drzwi otwiera jej mąż, który zaprasza ja do środka.
Zamiast rozkoszować się wolnym czasem, który miała spędzić kończąc swoją pracę, Tara budzi się nastepnego ranka w domu Lee zupelnie naga, niepamietajac zdarzen z poprzedniego wieczoru, obok ciała martwego sasiada. Nie wiele myśląc, ubiera się i wraca do swojego domu, obserwujac z dnia na dzień rozwój sytuacji. Kiedy zaczynają ukazywać się kolejne fakty, które kładą podejrzenia na jej rodzinie Tara zaczyna powątpiewać w każdego z jej członków. Czy ma ku temu powody?

Lekturę czytało się super, jeden zwrot akcji za drugim,moze nawet troche za dużo 😅Bardzo ciekawą fabuła. Polecam!

#tylkojednokłamstwo #kathryncroft #bookstagram #booklover #niejestemstatystycznympolakiemlubięczytaćksiążki #czytajpolsko #mamaczyta #niemamczasuczytamksiążki #igbooks #igbookreview

Książka zdecydowanie mnie wciągnęła i do ostatnich chwil nie znałam tożsamości mordercy.
Zagadka utkana świetnie, chociaż z początku wydawało mi się, że niektóre szczegóły są niezbyt pożyteczne. Próbowałam się posiłkować też tytułem, zastanawiając się, czyje "jedno kłamstwo" zawiniło w tej całej historii.
Nie oszukujmy się- tytuł jest tak mylący, że bezużyteczny w całym tym galimatiasie kłamstw i oszustw, choćby samej Rosie, która działała mi na nerwy, jak to nastolatka.

Nie oszukujmy się- tytuł jest tak mylący, że bezużyteczny w całym...

Książka z prostą fabułą, opiera się na odkrywaniu kto zamordował sąsiada głównej bohaterki, która obudziła się w tym dniu naga w jego łóżku. Kłamstwo goni kłamstwo... Powoli pojawiały się nowe postacie.
Siostrę głównej bohaterki polubiłam, więc nie brałam jej pod uwagę jako potencjalnego mordercy. Nie przemawia równiez do mnie powód morderstwa, na koniec książki dalej lubiłam morderczynie więc coś poszło nie tak w przedstawieniu jej postaci 🤭

Dobrze i szybko czytało mi się książkę dlatego oceniam na 6 z plusem.

Książka fajna ale zabrakło mi takiego smaczka....

Książka fajna ale zabrakło mi takiego smaczka....

Już dawno żadna książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Świetnie wykreowani bohaterowie są niewątpliwie atutem tej historii. Akcja rozgrywa się wolno , na jaw wychodzą nowe fakty, które sprawiają, że rozdział za rozdziałem czytelnik zatraca się w tej historii. Rozwiązanie zagadki było dla mnie nieoczywiste. Świetna książka.

Po 94 stronach odłożyłam na półkę i nie zamierzam do niej wracać. Historia ma potencjał, ale jest tak źle napisana. Postaci wydają się wyprane z emocji, akcja jest nijaka i strasznie się wlecze. Jest tyle świetnych książek, że marnowanie czasu na czytanie czegoś co nie daje ani chwili przyjemności nie ma sensu. Daje cztery gwiazdki bo nie znam zakończenia a początek jest po prostu średni.

"Tylko jedno kłamstwo" to trzymający w napięciu thriller psychologiczny autorstwa Kathryn Croft. Książka dostarcza czytelnikowi porządnej dawki niepewności i zaskakujących zwrotów akcji, które trzymają go w ryzach do ostatniej strony.

Fabuła rozpoczyna się od momentu, kiedy główna bohaterka, Tara Logan, budzi się obok martwego mężczyzny w obcym łóżku. Kobieta nie pamięta, jak się tam znalazła ani co tak naprawdę się wydarzyło. Kiedy odkrywa, że mężczyzna obok niej nie żyje, panika opanowuje jej umysł. Tara jest przekonana, że nie jest winna jego śmierci, ale nie może być pewna, kto tak naprawdę to zabił. Z obawy o utratę rodziny i swojego życia, postanawia ukryć prawdę przed światem.

Croft doskonale prowadzi czytelnika przez historię, odsłaniając kolejne elementy zagadki w odpowiednim tempie. Jej umiejętność budowania napięcia jest imponująca, a zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Czytelnik jest równie zdezorientowany, jak główna bohaterka i próbuje razem z nią odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej feralnej nocy.

Postać Tary jest dobrze wykreowana i łatwo się z nią utożsamić. Jej strach, frustracje i determinacja są namacalne, co sprawia, że staje się sympatyczną i wiarygodną bohaterką. Inne postacie w książce również są dobrze przedstawione, chociaż niektóre z nich mogłyby być bardziej rozwinięte.

Jednym z mocnych punktów tej powieści jest zagłębianie się w psychikę głównej bohaterki i eksplorowanie jej emocji i lęków. Croft zręcznie eksponuje wpływ traumy na psychikę Tary, a czytelnik jest świadkiem jej stopniowego upadku wewnętrznego. To dodaje kolejny poziom zagrożenia i niepewności, sprawiając, że czytelnik zastanawia się, jak daleko jest w stanie się posunąć, aby zachować swoje tajemnice.

Jedynym niedociągnięciem jest nieco przewidywalne zakończenie, które może nie zadowolić niektórych czytelników. Mimo to "Tylko jedno kłamstwo" oferuje wystarczającą dawkę intrygi i zwrotów akcji, aby utrzymać w napięciu przez większość czasu.

Wszystko to sprawia, że "Tylko jedno kłamstwo" jest lekturą, która trzyma w nieustannym napięciu i prowokuje do ciągłego przewracania stron. Croft doskonale manipuluje emocjami, wzbudzając lęk, podejrzliwość i ciekawość. Jej zdolność do konstruowania intrygi i układania puzzli narracyjnych jest godna podziwu.

Styl pisania autorki jest płynny i przystępny, co sprawia, że czytanie tej książki jest łatwe i przyjemne. Croft potrafi budować atmosferę zagrożenia i niepewności, stosując odpowiednie opisy i dialogi. Akcja rozwija się dynamicznie, nie pozwalając na nudę ani moment oderwania uwagi.

Jednakże, mimo wszystkich jej zalet, książka ma pewne mankamenty. Niektóre wątki poboczne mogłyby być bardziej rozwinięte i bardziej związane z główną fabułą. Czasami tempo narracji wydaje się nieco pośpieszone, a pewne aspekty historii mogłyby zostać bardziej dogłębnie zbadane. Jednakże, biorąc pod uwagę tempo i dynamikę narracji, można to uznać za nieduże niedociągnięcia.

Wreszcie, "Tylko jedno kłamstwo" to opowieść o władzy kłamstwa, tajemnicach i konsekwencjach, które wynikają z próby ukrycia prawdy. Książka skłania do zastanowienia się nad granicami, jakie jesteśmy w stanie przekroczyć, aby chronić nasze najważniejsze wartości. Jest to wciągająca historia, która zapewnia rozrywkę i emocje.

Podsumowując, "Tylko jedno kłamstwo" to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który wciąga od pierwszych stron. Kathryn Croft potrafi zbudować atmosferę niepewności i zaskoczyć czytelnika zwrotami akcji. Pomimo drobnych niedociągnięć, jest to świetna lektura dla miłośników gatunku, którzy szukają emocjonującego i wciągającego do ostatniej strony thrillera psychologicznego.

Opowieść o tym jak jedno kłamstwo pociąga za sobą całą lawinę zła.
Powieść o zazdrości, namiętności, zdradzie i kłamstwie.
Kathryn Croft ma świetne pióro, przycupnę przy jej thrillerach na dłużej.
Jedyny zgrzyt - lektorka - Marta Wągrocka, nie polubiłyśmy się...

Opowieść o tym jak jedno kłamstwo pociąga za sobą całą lawinę zła.
Powieść o zazdrości, namiętności, zdradzie i kłamstwie.
Kathryn Croft ma świetne pióro, przycupnę przy jej thrillerach na dłużej.
Jedyny zgrzyt - lektorka - Marta Wągrocka, nie polubiłyśmy się...