Tylko jedno kłamstwo

Tłumaczenie: Aga Zano
Wydawnictwo: Burda Książki
While You Were Sleeping
giovanna

Kolejna – po bestsellerowej „Córeczce” – książka brytyjskiej gwiazdy kryminałów. Wczoraj miałaś doskonałe życie. Dzisiaj przekonasz się, że wszystko, w co wierzyłaś, było kłamstwem. Szokujący i wciągający od pierwszej strony thriller psychologiczny z zakończeniem, którego nie da się przewidzieć. To idealna powieść dla fanów Zaginionej dziewczyny, Za zamkniętymi drzwiami i Dziewczyny z...

Szokujący i wciągający od pierwszej strony thriller psychologiczny z zakończeniem, którego nie da się przewidzieć. To idealna powieść dla fanów Zaginionej dziewczyny, Za zamkniętymi drzwiami i Dziewczyny z pociągu.

Budzisz się obok martwego mężczyzny.

To nie twój mąż. To nie twoje łóżko.

Co robisz?

Tara Logan ma cudowną rodzinę: męża Noah i dwójkę dzieci, nastoletnią Rosie i jedenastoletniego Spencera.

Ale pewnego sobotniego poranka jej bańka szczęścia nagle pęka. Tara budzi się w łóżku swojego sąsiada. Nie pamięta prawie nic z poprzedniego wieczora: nie ma pojęcia, jak trafiła do sypialni, ani co zaszło między nią a Lee. Sprawy szybko przybierają jeszcze gorszy obrót – Tara odkrywa, że leżący obok niej mężczyzna nie żyje.

Tara jest przekonana, że nie zabiła Lee. Przerażona perspektywą utraty wszystkiego, co kocha, ucieka z domu sąsiada. Nikomu nie mówi, co jej się przytrafiło, i z przerażeniem obserwuje postępujące śledztwo.

Ale kiedy córka Tary sprawia coraz większe kłopoty, a mąż ukrywa przed nią własne sekrety, kobieta zaczyna się zastanawiać: czy ktoś z jej bliskich wie, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy? Gdy uwaga policji koncentruje się na niej, Tara postanawia dowiedzieć się prawdy.

Ale jaką cenę będzie musiała zapłacić, by rozplątać siatkę kłamstw? Czy prawda ją zniszczy?

Tara popełniła błąd. Ale czy jedna noc będzie kosztować ją wszystko?

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

Aneta Wiola | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

KTO MÓWI PRAWDĘ?
Życie Tary rozpada się w momencie, gdy budzi się obok swojego martwego sąsiada. Co robiła w ostatnich chwilach? Kto zabił? Niczego nie może być pewna, jedynie wiara, iż sama tego nie zrobiła. Nie zawiadamiając policji, w pośpiechu opuszcza mieszkanie. W głowie ma wiele gnębiących myśli, jednak zamierza dalej brnąć w kłamstwa i nie dzielić się z nikim swoją małą tajemnicą. Tara nie zdaje sobie sprawy, że rzeczywistość jest jeszcze bardziej okrutna - ktoś w rodzinie również skrywa wiele sekretów.

„Wszyscy kłamią. Gdzieś to kiedyś czytałam. Że nieważne, jak uczciwi i porządni jesteśmy we własnych oczach, każdy z nas i tak kłamie. Różni się tylko skala. Nie jestem pewna, czy zwróciłam na to wtedy taką uwagę, ale teraz wiem, że to prawda. A każde kłamstwo ma swój motyw…”

Po udanym debiucie Kathryn Croft i jej „Córeczki”, nabrałam apetytu na więcej. Lekkie pióro, napięcie i akcja, to są elementy, które łączą jej książki i nie pozwalają czytelnikowi przejść wobec nich...

eunice | 2017-11-11
Na półkach: Przeczytane, Legimi 📚, 2017
Przeczytana: 11 listopada 2017

Tylko jedno kłamstwo? Oj, nie! Z całą pewnością jest tu kłamstw bez liku. Jedno jest pewne w tej wciągającej książce: wszyscy kłamią! A jaka jest prawda? Do samego końca nieprzewidywalna. Jestem zachwycona najnowszą pozycją tej autorki.

Matylda Saresta | 2017-11-12

Nic specjalnego, mnóstwo jest takich historii, ale czytnąć sobie można:)

readytoread | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

Bezlitośnie trzyma w napięciu. Wciąga bez reszty. To już dwa kłamstwa. I to już na okładce. W środku jest ich o wiele więcej. Jeśli chodzi o opis fabuły, to nie dodam nic więcej, ponieważ uważam, że opis książki wyczerpuje w stu procentach kwestię treści.
Uff. Przebrnęłam. Przedarłam się przez książkę, jak przez kolczasty żywopłot. Łatwo nie było. Przyjemnie też nie. Lubię tematykę amnezji w literaturze, jednak przeprawienie się na drugi koniec tej książki i zmierzenie się z konsekwencjami kilkugodzinnego zaniku pamięci głównej bohaterki umęczyło mnie niemiłosiernie. Opowieść prowadzona w pierwszej osobie nie zdała tu egzaminu. Opisy wydarzeń dnia codziennego były płytkie. Kilka dni temu niemal połknęłam Niepamięć Marka Stelara, w której główny bohater opowiada o sobie też w pierwszej osobie. Ale obydwie postaci i sposób ich wypowiedzi dzieli przepaść.
Nie polubiłam Tary Logan. Drażniły mnie jej poczynania. Właściwie to nie obdarzyłam sympatią żadnego z bohaterów: ani męża, ani...

Agnieszka Daszkiewicz | 2017-11-21
Martynex | 2017-11-17
Daga | 2017-11-17
Agnieszka | 2017-11-16
Patronaty tygodnia

Pomimo tego, że jest dopiero połowa listopada, to w naszych patronatach czuć już bożonarodzeniową atmosferę! Sprawdźcie koniecznie co przygotowaliśmy dla was w tym tygodniu i może któryś z tytułów nada się na prezent dla bliskiej osoby...