Tatiana i Aleksander

Cykl: Jeździec miedziany (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
7,92 (2580 ocen i 268 opinii)
romans

Inne wydania

Druga część trylogii o wielkiej miłości Rosjanki i Amerykanina. Wcześniejsze losy Aleksandra i jego rodziców, amerykańskich komunistów Akcja w Bostonie lat 1930. i w zSRR czasu wojny. Rodzina Barringtonów, zaślepiona ideami komunizmu, przenosi się w latach 1930. z Bostonu do wyidealizowanego zSRR, nie wiedząc, co czeka ją pod rządami S

Sklep

Katarzyna Berenika Miszczuk

6,08 (25 ocen i opinii)
Maybe Someday
Colleen Hoover

8,51 (1173 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marlena | 2013-06-01
Przeczytana: 20 maja 2013

w porównaniu z częścią pierwszą jestem troszkę zawiedziona, chociaż gdybym nie przeczytała pierwszej części tą pewnie oceniłabym jako świetną. Dużo "powtórek" z "Jeźdźca miedzianego". Akcja toczy się w Ameryce; życie Tatiany i wojenne losy Aleksandra. Ich wielka miłość zachęca do marzeń i łez... Polecam

Krzysiek | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Ach ta Tatiana...
Słynny "Jeździec miedziany" na kolana mnie nie powalił. Było dobrze, lecz spodziewałem, się czegoś wielkiego, dzieła wybitnego, powieści na miarę tak wielkiego zachwytu innych czytelników. Od słynnych powieści wymaga się dużo więcej niż wobec innych książek. Musi rozrywać emocje.
Z opinii, które przeczytałem znalazłem mnóstwo osób, których emocje po przeczytaniu były w rozsypce. Były jakby natchnione.
Być może ja nie jestem osobą, który bije pokłony takim powieściom. Moje wewnętrzne przeżycia były stonowane, opanowane, niczym w uśpieniu.
To nie była jazda na rodeo, słowa nie były jak wierzgający byk pełen zadziorności, pasji i niebezpieczeństwa, a ja nie byłem kowbojem, który był pod wielkim wrażeniem rozmachu i legendarnych opowieści, tych, którzy odbyli już taką przejażdżkę. Byłem pod wrażeniem, ale nie wielkim.
Dlatego w przypadku Tatiany i Aleksandra nie miałem zbyt wygórowanych oczekiwań. Byłem ciekaw jak potoczą się ich dalsze losy, ale nie spodziewałem się...

magdalena | 2013-08-02
Przeczytana: 17 lipca 2013

Nie mogłam się doczekać kiedy przeczytam II część trylogii P.Simons. Bałam się jednak, że nie będzie tak dobra jak pierwsza - no i pozytywnie mnie zaskoczyła. Styl tak samo lekki, więc szybko się ją czyta. Niesamowite opisy, ciekawe charaktery,a losy bohaterów nawet bardziej wciągają niż w części I. Mogę śmiało powiedzieć,że zakochałam się w obu książkach i pewnie jeszcze do nich wrócę. Gorąco polecam!

Booka | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

DRUGI TOM trylogii "Jeździec Miedziany".
Druga część losów "Tatiany i Aleksandra" (tak dobrze znanych nam z pierwszego tomu "Jeźdźca Miedzianego" pani Simons), z pewnością przedstawia niezłomność i upór w walce o miłość. O miłość nieśmiertelną. Taką miłość, która potrafi przetrwać wszystko - nawet wszelkie przeciwności jakie zgotował jej los.

Tak samo, jak w przypadku pierwszego tomu, tak i tutaj mamy podział na Księgi.

W Księdze pierwszej o tytule "Druga Ameryka", oprócz dalszego ciągu losów Tatiany i Aleksandra autorka zamieściła też fragmenty sprzed czasów opisanych w "Jeźdźcu Miedzianym". Pierwsze rozdziały ciągną się niestety niemiłosiernie. I wygląda to mniej więcej tak: opis dalszych losów Tatiany, później podrozdział z dalszymi losami Aleksandra po czym następuje powrót do przeszłości Aleksandra, gdzie autorka opisuje wszystko to, co działo się podczas jego wyjazdu z rodzicami do Rosji. I tak w koło Macieju przez całą pierwszą Księgę - co według mnie wprowadziło trochę...

AniaW | 2013-09-01
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Kontynuacja "Jeźdźca miedzianego". Pisana w moim ulubionym "skocznym" stylu-raz jesteśmy u Tatiany w USA, raz u Aleksandra w ZSRR, a raz cofamy się w czasie, by poznać dokładną historię życia Szury.
Równie piękna opowieść, jak pierwsza część.
Tatian po udanej ucieczce do Stanów zaczyna pracę w szpitalu. Razem z synkiem mieszkają w jednej ze szpitalnych sal. Ciągle nie może się pogodzić ze śmiercią męża. Nikt nie jest jednak w stanie udzielić jej o nim żadnych informacji.
W tym samym czasie Aleksander jest w więzieniu, oskarżony o zdradę stanu walczy o życie. Udaje mu się uniknąć stracenia, dostać się do kompanii karnej i wyruszyć na front. Jest dzielny i odważny, ale myśl o tym, że nie wie co dzieje się z Tatianą nie daje mu spokoju. Brakuje amunicji, brakuje ludzi, co jeszcze złego może go spotkać?
Czy Tatianie uda się dowiedzieć czegoś o nim? Czy kiedykolwiek ich drogi znów się połączą?
Warto!!! Daje Wam na to moje słowo ;)

Polecam
Anka

allison | 2011-04-18
Przeczytana: lipiec 2010

Jak w przypadku pierwszej części trylogii - piękna i jedna z najpiękniejszych powieści, jakie przeczytałam...

Paula | 2013-08-10
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam, sagi
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Nie jest tak, że nie podobała mi się ta książka ale powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś więcej po tej trylogii choć przede mną jeszcze trzecia część pewnie ją przeczytam ale nie koniecznie już. Trudno mi powiedzieć co mnie rozczarowało w tej powieści. Po prostu dla mnie nie ma tej iskry.

Assapan | 2011-09-13
Na półkach: Lubię, Przeczytane
Przeczytana: 13 września 2011

Moi kochani. Koleżanka, która poleciła mi "Jeźdźca miedzianego" zastrzegła, że druga część jest nudna. Jakże się pomyliła. Toż ta książka tętni miłością, zrozumieniem, poświęceniem i takim oddaniem, że zalewałam się łzami co dziesiątą stronicę.
Tatiana okazała się taka waleczna, taka dzielna i wierna, że to dodało jej energii i pozwoliło na odnalezienie męża. Cudownie.
A Aleksander? On i jego załamanie - wzruszyło i wstrząsnęło to mną dogłębnie.

Cały czas przeżywałam ich rozterki, niepowodzenia i pragnienia. Tak bardzo wierzyłam, że im się i uda. I proszę :).

Autorka wplotła wspomnienia z Łazariewa w taki uczuciowy i emocjonalny sposób, że naprawdę łzy same spadają po policzku...

Jeszcze nigdy nie czytałam tak wspaniałej książki... Naprawdę jest na równi z pierwszą częścią.

Warto przeczytać. POLECAM :)

Magdzialena | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

Kolejna książka, za którą jestem wdzięczna Paullinie Simons. "Tatiana i Aleksander" to druga część cyklu "Jeździec miedziany", która była oczywiście tak dobra jak pierwsza część. Mimo, iż według mnie było trochę za dużo powtórek z pierwszej i tak z ogromną niecierpliwością czekałam na zakończenie :). Książkę gorąco polecam wszystkim :)

fiszunia | 2011-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2011

„Wiele minęło, wiele trwa – i chociaż już nie jesteśmy mocą tą, co niegdyś ziemią i niebem trzęsła, czym jesteśmy… związkiem mężnych serc… silnych pragnieniem, by się z losem zmagać, szukać, znajdować, wędrować do końca” [„Tatiana i Aleksander” s. 543]

Jak mocno można kochać, jak wiele bólu, rozpaczy, cierpienia można znieść dzięki miłości, jak długo można czekać i tęsknić, jak silna może być nadzieja… Druga cześć trylogii „Jeźdźca Miedzianego” o pięknym uczuciu dwojga nie mogących żyć bez siebie ludzi jest tak piękną opowieścią o sile miłości, opowieścią tak niezwykłą, tak niewiarygodną, że aż chce się czytać więcej i więcej.

Tatianie udało się cudem uciec ze Związku Radzieckiego do ojczyzny ukochanego męża, jednak co z tego, że jest bezpieczna, ma przy sobie ukochanego synka i grono przyjaciół, skoro połowa jej serca umarła wraz z wręczonym jej aktem zgonu Aleksandra. Jednak coś nie pozwala jej zapomnieć, coś nie daje spokoju, kobieca intuicja nie pozwala się zwieść...