Okładka książki Tatiana i Aleksander

Tatiana i Aleksander

Autor:
Cykl: Jeździec miedziany (tom 2)
wydawnictwo
Świat Książki
romans
typ
papier
7,93 (2553 ocen i 261 opinii)

Opis książki

Druga część trylogii o wielkiej miłości Rosjanki i Amerykanina. Wcześniejsze losy Aleksandra i jego rodziców, amerykańskich komunistów Akcja w Bostonie lat 1930. i w zSRR czasu wojny. Rodzina Barringtonów, zaślepiona ideami komunizmu, przenosi się w latach 1930. z Bostonu do wyidealizowanego zSRR, nie wiedząc, co czeka ją pod rządami S

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marlena | 2013-06-01
Przeczytana: 20 maja 2013

w porównaniu z częścią pierwszą jestem troszkę zawiedziona, chociaż gdybym nie przeczytała pierwszej części tą pewnie oceniłabym jako świetną. Dużo "powtórek" z "Jeźdźca miedzianego". Akcja toczy się w Ameryce; życie Tatiany i wojenne losy Aleksandra. Ich wielka miłość zachęca do marzeń i łez... Polecam

magdalena | 2013-08-02
Przeczytana: 17 lipca 2013

Nie mogłam się doczekać kiedy przeczytam II część trylogii P.Simons. Bałam się jednak, że nie będzie tak dobra jak pierwsza - no i pozytywnie mnie zaskoczyła. Styl tak samo lekki, więc szybko się ją czyta. Niesamowite opisy, ciekawe charaktery,a losy bohaterów nawet bardziej wciągają niż w części I. Mogę śmiało powiedzieć,że zakochałam się w obu książkach i pewnie jeszcze do nich wrócę. Gorąco polecam!

Booka | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

DRUGI TOM trylogii "Jeździec Miedziany".
Druga część losów "Tatiany i Aleksandra" (tak dobrze znanych nam z pierwszego tomu "Jeźdźca Miedzianego" pani Simons), z pewnością przedstawia niezłomność i upór w walce o miłość. O miłość nieśmiertelną. Taką miłość, która potrafi przetrwać wszystko - nawet wszelkie przeciwności jakie zgotował jej los.

Tak samo, jak w przypadku pierwszego tomu, tak i tutaj mamy podział na Księgi.

W Księdze pierwszej o tytule "Druga Ameryka", oprócz dalszego ciągu losów Tatiany i Aleksandra autorka zamieściła też fragmenty sprzed czasów opisanych w "Jeźdźcu Miedzianym". Pierwsze rozdziały ciągną się niestety niemiłosiernie. I wygląda to mniej więcej tak: opis dalszych losów Tatiany, później podrozdział z dalszymi losami Aleksandra po czym następuje powrót do przeszłości Aleksandra, gdzie autorka opisuje wszystko to, co działo się podczas jego wyjazdu z rodzicami do Rosji. I tak w koło Macieju przez całą pierwszą Księgę - co według mnie wprowadziło trochę...

AniaW | 2013-09-01
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Kontynuacja "Jeźdźca miedzianego". Pisana w moim ulubionym "skocznym" stylu-raz jesteśmy u Tatiany w USA, raz u Aleksandra w ZSRR, a raz cofamy się w czasie, by poznać dokładną historię życia Szury.
Równie piękna opowieść, jak pierwsza część.
Tatian po udanej ucieczce do Stanów zaczyna pracę w szpitalu. Razem z synkiem mieszkają w jednej ze szpitalnych sal. Ciągle nie może się pogodzić ze śmiercią męża. Nikt nie jest jednak w stanie udzielić jej o nim żadnych informacji.
W tym samym czasie Aleksander jest w więzieniu, oskarżony o zdradę stanu walczy o życie. Udaje mu się uniknąć stracenia, dostać się do kompanii karnej i wyruszyć na front. Jest dzielny i odważny, ale myśl o tym, że nie wie co dzieje się z Tatianą nie daje mu spokoju. Brakuje amunicji, brakuje ludzi, co jeszcze złego może go spotkać?
Czy Tatianie uda się dowiedzieć czegoś o nim? Czy kiedykolwiek ich drogi znów się połączą?
Warto!!! Daje Wam na to moje słowo ;)

Polecam
Anka

allison | 2011-04-18
Przeczytana: lipiec 2010

Jak w przypadku pierwszej części trylogii - piękna i jedna z najpiękniejszych powieści, jakie przeczytałam...

Paula | 2013-08-10
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam, sagi
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Nie jest tak, że nie podobała mi się ta książka ale powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś więcej po tej trylogii choć przede mną jeszcze trzecia część pewnie ją przeczytam ale nie koniecznie już. Trudno mi powiedzieć co mnie rozczarowało w tej powieści. Po prostu dla mnie nie ma tej iskry.

Assapan | 2011-09-13
Na półkach: Lubię, Przeczytane
Przeczytana: 13 września 2011

Moi kochani. Koleżanka, która poleciła mi "Jeźdźca miedzianego" zastrzegła, że druga część jest nudna. Jakże się pomyliła. Toż ta książka tętni miłością, zrozumieniem, poświęceniem i takim oddaniem, że zalewałam się łzami co dziesiątą stronicę.
Tatiana okazała się taka waleczna, taka dzielna i wierna, że to dodało jej energii i pozwoliło na odnalezienie męża. Cudownie.
A Aleksander? On i jego załamanie - wzruszyło i wstrząsnęło to mną dogłębnie.

Cały czas przeżywałam ich rozterki, niepowodzenia i pragnienia. Tak bardzo wierzyłam, że im się i uda. I proszę :).

Autorka wplotła wspomnienia z Łazariewa w taki uczuciowy i emocjonalny sposób, że naprawdę łzy same spadają po policzku...

Jeszcze nigdy nie czytałam tak wspaniałej książki... Naprawdę jest na równi z pierwszą częścią.

Warto przeczytać. POLECAM :)

fiszunia | 2011-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2011

„Wiele minęło, wiele trwa – i chociaż już nie jesteśmy mocą tą, co niegdyś ziemią i niebem trzęsła, czym jesteśmy… związkiem mężnych serc… silnych pragnieniem, by się z losem zmagać, szukać, znajdować, wędrować do końca” [„Tatiana i Aleksander” s. 543]

Jak mocno można kochać, jak wiele bólu, rozpaczy, cierpienia można znieść dzięki miłości, jak długo można czekać i tęsknić, jak silna może być nadzieja… Druga cześć trylogii „Jeźdźca Miedzianego” o pięknym uczuciu dwojga nie mogących żyć bez siebie ludzi jest tak piękną opowieścią o sile miłości, opowieścią tak niezwykłą, tak niewiarygodną, że aż chce się czytać więcej i więcej.

Tatianie udało się cudem uciec ze Związku Radzieckiego do ojczyzny ukochanego męża, jednak co z tego, że jest bezpieczna, ma przy sobie ukochanego synka i grono przyjaciół, skoro połowa jej serca umarła wraz z wręczonym jej aktem zgonu Aleksandra. Jednak coś nie pozwala jej zapomnieć, coś nie daje spokoju, kobieca intuicja nie pozwala się zwieść...

Madi | 2013-10-19
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2013

Dalsze losy Tatiany i Aleksandra wciągnęły mnie do reszty tak jak i z resztą pierwsza część,choć było tu trochę powtórek z "Jeźdźca .."-co mnie trochę denerwowało- to i tak całość oceniam bardzo dobrze.
Podobało mi się między innymi to ,że z jednej strony poznajemy dalsze losy Tani i jej synka w Stanach Zjednoczonych, z drugiej ciężką dolę Aleksandra w Związku Radzieckim ,a wszystko to przeplatane jest wspomnieniami Aleksandra sprzed poznania Tani.-swoją drogą zaskoczyła mnie ilość jego" panienek".
Piękna... o prostu piękna historia prawdziwej i odwzajemnionej miłości ,która zwycięży wszystko nawet wojnę i komunistów.
Nie wiem co jeszcze może wydarzyć się w ich życiu i czy trzecia część będzie równie ciekawa- bo przecież wojna się skończyła,a właśnie to zachęciło mnie do przeczytania ,ale z czystej ciekawości zamierzam sięgnąć i po 3 część.

Tathagatha | 2014-02-26
Przeczytana: 22 lutego 2014

Druga część trylogii o Tatianie i Aleksandrze całkiem przyjemna.
Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu, potrafi przekazać całe morze uczuć: miłości, tęsknoty, rozpaczy czy strachu. Przy tym jednak momentami odnoszę wrażenie, że robi to w bardzo 'tani' sposób. Chwyta się nieco banalnych zagrań, przez co powieść wydaje się aż nadto cukierkowa.
Mimo to z dość żywym zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów i mocno im kibicowałam, szczególnie w drugiej części książki.
Nie mam zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o tego typu literaturę, myślę jednak że mimo wad - warto po tę autorkę sięgnąć. W jej powieściach czuję coś świeżego.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku