Tatiana i Aleksander

Okładka książki Tatiana i Aleksander Paullina Simons
Okładka książki Tatiana i Aleksander
Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jeździec miedziany (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Jeździec miedziany (tom 2)
Tatiana and Alexander | The Bridge to Holy Cross
Świat Książki
2007-01-01
2007-01-01
Katarzyna Malita

Druga część cyklu trzyma poziom pierwszej i wspaniałe rozwija historię Tatiany i Aleksandra. Ci co pokochali pierwsza część nie będą zawiedzeni.

Ta część jest o wiele lepsza od pierwszej. Pokazane realia wojny, przeżycia bohaterów. Mniej elementów miłosnych i "harleqinowych" opisów.

Piękna i wzruszająca powieść.

Piękna i wzruszająca powieść.

"Tatiana i Aleksander" P.Simons to drugi tom z cyklu"Jeździec miedziany ". Niezbyt często zdarza mi się czytać romanse ale ta konkretna historia urzekła mnie już lata temu. Teraz gdy wróciłam do tej historii ponownie chwyciła mnie za serce. A Wy macie książki do których zdarza Wam się wracać?
"Tatiana i Aleksander" rozpoczyna się w momencie gdy para ukochanych się rozdziela. Ona , myśląc że Szura nie żyje, wyrusza w niebezpieczną podróż ku wolności. Przekracza granice z Finlandią, następnie trafia do Szwecji a później statkiem do USA - ojczyzny Aleksandra.
On natomiast wpada w ręce NKWD i następnie trafia do batalionów karnych, które są mięsem armatnim na pierwszej linii frontu wypierajacego nazistów z Europy. Czy tej dwójce uda się jeszcze spotkać w tej zawierusze wojennej? Czy dane im będzie wspólne życie i wychowywanie dziecka, które Tatiana urodziła na wyspie Ellis.
Ok , może momentami jest to bardzo niewiarygodna historia, ale zdecydowanie ma dla mnie swój urok. 😍

"Tatiana i Aleksander" rozpoczyna się w momencie gdy para ukochanych się...

Drugi tom Jeźdźca Miedzianego - "Tatiana i Aleksander" miałam okazję przesłuchać już jakiś czas temu. Co to były za emocje! Autorka potrafiła sprawić, że siedziałam jak na szpilkach. Parę głównych bohaterów rozdziela brutalnie wojna, ale oboje robią wszystko, aby móc znowu się zobaczyć. Wojenna literatura to nie jest coś, co mogłabym nazwać swoim konikiem, ale przez książki Paulliny Simons po prostu się płynie.

Uwielbiam i niedługo sięgam po trzecią część. Jestem bardzo ciekawa, co się w niej znajdzie, bo drugi tom mógłby być spokojnie końcem całej historii.

No i wciąż: uwielbiam głos Dominiki Ostałowskiej. Genialna robota, delikatność głosu aktorki jest hipnotyzująca i wciąga niesamowicie!

(recenzja nie jest współpracą reklamową)

Drugiej części opowieści o losach Tatiany i Aleksandra nie da się odłożyć, nie da się nie dotyczytac do końca. Świat wokół czytającego zatrzymuje się i musi zaczekać. Czytelnik pogrąża się całkowicie w przyzywaniu wraz z bohaterami bólu rozłąki, tęsknoście, nie pewności jutra i jednocześnie w ich miłości, oddaniu, wierności i czegoś, czego w dzisiejszych czasach nam tak bardzo brakuje .... książkę przeczytałam w dwie noce, bo nie mogłam inaczej.... całe szczęście ze mam trzecia część... polecam

39/2023. Audiobook. Nie przepadam za głosem aktorki Dominiki Ostałowskiej. Pierwsza część przeczytałam 10 lat temu. Dobrze się słuchało. Ciekawa historia.

Świetna książka! Czytałam z zapartym tchem.

Świetna książka! Czytałam z zapartym tchem.

Trylogia autorki, jest jedną z nielicznych książek do których wracam, czytając ponownie. 🙂

Piękna, wzruszjąca historia, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci...

Piękna, wzruszjąca historia, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci...