Wyspa Nieopisana

Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Kres wieczności (tom 3) literatura piękna
Inexpressible Island
Świat Książki
Inexpressible Island
Kres wieczności (tom 3)
literatura piękna
2020-07-15

Ostatnia część trylogii o Julianie i Mii jest w mojej opinii trochę ciekawsza od części pierwszej i zbliżona do części drugiej. Do Jeźdzca miedzianego tej historii daleko, ale można przeczytać bez większego rozczarowania. Uwielbiam głównie za wstawki historyczne (Londyn w czasie wojny), pomijam dość nudne wstawki z Devim. Zakończenie mało spektakularne, ale na plus.

To trzecia i ostatnis część zamykająca trylogię Kres wieczności. To w niej dowiadujemy się dokąd i dlaczego Julian przenosił się w czasie, co mają ze sobą wspólnego wszystkie jego M. Co łączy czerwony beret, kryształ i niektóre osoby przedstawione w książce. Efekt końcowy jest zaskakujący i nie sądziłam, że autorka tak świetnie wszystko razem skomponuje.

Najlepsza z całej trylogii jednak szkoda czasu na całość. Dla mnie osobiście olbrzymie rozczarowanie.Nie polecam.

Piękne zakończenie historii. Aż chciałoby się żeby tej części było poświęcone jeszcze więcej miejsca w powieści. Niektóre wyjaśnienia się pojawiają, inne pozostają niedopowiedziane. Historia jest nieoczywista, pozostawia też miejsce na własną interpretację. Można z niej wyciągnąć wnioski, że warto żyć dobrze, być dobrym człowiekiem. Może banalne, ale prawdziwe.
"Przed...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zgrabne zamknięcie pokręconej fabuły.

6 lat temu po długoletniej przerwie ponownie zaczęłam lawinowo czytać... po lekturze " Jeźdźca miedzianego". Cała trylogia była absolutnie dla mnie fantastyczna. Od tamtego czasu czytam wszystko co napisała Paullina Simons. Żadna książka nie dorównała książkom a Tatianie i Aleksandrze ale były naprawdę warte przeczytania. Dlatego sięgnęłam po kolejne nowości. Właśnie...

Ileż to razy wydaje się nam, że już tutaj byliśmy, że coś jest znajome, ale trudno odszukać w pamięci szczegóły, dopasować twarze. A co jeśli jesteśmy zakładnikami czasu? Co jeśli reinkarnacja jest ciągła, niezaprzeczalna?
Julian poznał tajemnicę. Mało tego, świadomie podjął wszelkie możliwe działania, cierpiał, raz za razem umierał ze swoją ukochaną, by znów móc ją...

Przed wieloma laty zachwyciła mnie trylogia autorki Jeździec Miedziany, dlatego oczywistą konsekwencją było sięgnięcie po Kres Wieczności.
Nie spełniła jednak moich oczekiwań. Pierwszy tom przebrnęłam na siłę, do drugiego musiałam się zmusić oczekując pozytywnego zaskoczenia w trzeciej części, która faktycznie okazała się lepsza od poprzednich

Teraz, kiedy jestem po lekturze wszystkich trzech tomów sagi, powiem po prostu, szału nie było. Fakt, że Wyspa nieopisana jest ze wszystkich książek najlepsza, ale niestety nie zachwyciła mnie. Po Jeźdźcu miedzianym poprzeczka ustawiona jest tak wysoko, że czekam tylko na coś w tym stylu lub lepsze. Tu również Mia i Julian są głównymi bohaterami opowieści o miłości, miłość...

Trzecia część trylogii. Julian ostatni raz przenosi się w czasie -do Londynu w 1940 roku, kiedy odbywają się największe naloty. Nie udaje mu się ocalić Marii. Wraca ale dowiaduje się że można się przenieść to teraźniejszości. Przenosi się- jest znowu w L.A. jest młody i zdrowy a Ashton żyje. Znowu spotyka Mia i zakochuje się, znowu boi się, że ją straci. Biorą ślub w Las...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje