Królestwo nędzników

Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Kres wieczności (tom 2) literatura piękna
A Beggar's Kingdom
Świat Książki
A Beggar's Kingdom
Kres wieczności (tom 2)
literatura piękna
2019-11-20

To dalsze losy Juliana i poszukiwanie jego ,,M". To chyba najlepsza część z całej trylogii.
Gdy się wydaje, że los podaruję mu ,,M" na zawsze, to za każdym razem coś przebiega nie tak. Julian się nie poddaje tylko wciąż próbuje czekając długie miesiące na kolejne przeniesienie się w czasie.

Pierwszą część trylogii wymęczyłam. Drugiej części dałam szansę, ale niestety poległam w połowie. Nuda, nuda, nuda.... Nie polecam. Jestem bardzo rozczarowana, ponieważ wcześniejszą trylogię, tej samej autorki, o Tatianie i Aleksandrze uwielbiam.

2 gwiazdki tylko za sentyment dla autorki. Szkoda czasu. Wystarczy pobieżnie przelecieć wzrokiem i niewiele się straci.

Ile razy można pisać tą samą historię? Ile razy, znając swoje przeznaczenie, poddawać się temu samemu losowi?
Jak pokazuje "Królestwo nędzników" - całkiem sporo.
Kontynuacja historii zapoczątkowanej w poprzednim tomie w końcu nabiera i rytmu i rumieńców. Julian wciąż walczy z czasem, przemierzając różne epoki (chociaż ubolewam, że wciąż w tym samym kręgu kulturowym, z...

Julian szuka. Błądzi w odmętach czasu, żyje by poraz kolejny ją stracić. Walczy ze słabościami, trenuje ciało, oszukuje los, byle by znów spotkać swoją Josephine.
Druga część cyklu Kres Wieczności to przede wszystkim droga. Z jednego stulecia w drugie, z jednego wcielenia w kolejne. Julian poznał już wiele możliwości, ale w żadnej nie jest w stanie ocalić ukochanej, nawet...

Przed wieloma laty zachwyciła mnie trylogia autorki Jeździec Miedziany, dlatego oczywistą konsekwencją było sięgnięcie po Kres Wieczności.
Nie spełniła jednak moich oczekiwań. Pierwszy tom przebrnęłam na siłę, do drugiego musiałam się zmusić oczekując pozytywnego zaskoczenia w trzeciej części, która faktycznie okazała się lepsza od poprzednich

Drugi tom jest rzeczywiście równy, tak równy, że czasami nudny. Ile razy można czytać ten sam schemat wydarzeń, ile razy można umierać i znów budzić się w swoim świecie? Droga przez mękę na 600 stronach. Czeka mnie jeszcze tom trzeci. Nie powiem, żebym się nie mogła doczekać. Może będzie lepszy...

Julian jeszcze pięć razy podróżuje w przeszłość żeby spotkać różne wcielenia Josephine. Za każdym razem ona umiera po 49 dniach. Ostatni raz jest w Nowej Zelandii i wpada do lodowatego oceanu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardziej równa niż część pierwsza. Ciekawe historie w różnych przedziałach czasowych, małe historyczne smaczki, intrygujące zakończenie. Nie jest to literatura najwyższych lotów, ale całość na plus, choćby za ciekawy koncept.

„Królestwo nędzników” to druga część trylogii „Kres wieczności” Paulliny Simons.
[…]Julian podejrzewał, że może trafić do Londynu w dziewiętnastym wieku. Poprzednio były to lata 1603, 1666, 1775. Teraz jest rok 1854. Londyn, zawsze Londyn.[…]

Julian wciąż nie może pogodzić się z utratą Josephine. Podejmuje się rzeczy wprost niemożliwej by ocalić ukochaną. Wyrusza w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje