Łowca tygrysów

Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Kres wieczności (tom 1) literatura piękna
The Tiger Catcher
Kres wieczności (tom 1)
literatura piękna
Katarzyna Malita
Katarzyna Malita literatura obyczajowa romans miłość podróż

Ogromna męka i ogromne rozczarowanie !!! Niestety nie polecam.

Ciężko jest opisać "Łowcę tygrysów". Zdecydowanie jest to romans - w tej kwestii autorka trzyma się tematu - ale okraszony fantastyczno-filozoficzno-wydumaną otoczką. Nie wiem czemu, ale nasuwa mi to skojarzenia z twórczością Guillaume Musso, to ten sam rodzaj 'bajki'. Postępowanie głównych bohaterów jest niezrozumiałe, ale uzasadnione 'przeznaczeniem'. Jeśli pominąć...

Ciężko ocenić tę książkę.
Znając troszkę twórczość P. Simmons nie spodziewałam się fantastyki, za którą nie przepadam... ale, ale nawet dobrze się czytało i wciąga ten cały miszmasz 🤪
Główna bohaterka Mia, Josephine, czy Mary lekko irytująca pod każdą postacią.

Piękna i wzruszająca książka! Pokazująca jak wielka może być prawdziwa miłość :)

Opowieść o wielkiej stracie i równie wielkiej nadziei. Śmierć najbliższej osoby jest stratą nieodwracalną, ale czy napewno?
Jules z każdym dniem zatraca się w żałobie po stracie ukochanej. Obwinia się i nie potrafi wybaczyć wypowiedzianych wcześniej słów. Kiedy osiąga dno z pomocą przychodzi tajemniczy Wietnamczyk. Daje Julianowi wskazówki, by ten mógł ponownie zobaczyć...

Książka przedziwna, bardzo nierówna w zamyśle autorskim . Raz mamy dialogi od myślników, raz bez, czasem rozpisanie jak sztuce teatralnej. On nudny do bólu, ona infantylna egoistka. Wątek historyczny, niby zadbany a jednak płytki do bólu, sztampowy, Szkoda czasu na tę książkę... nie mówiąc o następnych częściach.

Przed wieloma laty zachwyciła mnie trylogia autorki Jeździec Miedziany, dlatego oczywistą konsekwencją było sięgnięcie po Kres Wieczności.
Nie spełniła jednak moich oczekiwań. Pierwszy tom przebrnęłam na siłę, do drugiego musiałam się zmusić oczekując pozytywnego zaskoczenia w trzeciej części, która faktycznie okazała się lepsza od poprzednich.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo tego nie lubię,ale nie dokończyłam tej książki.Od połowy nie daję rady-to jest jakiś koszmar.Bardzo jestem zawiedziona i przede wszystkim zasmucona,bo trylogię "Jeźdźca..."przeczytałam z ogromną przyjemnością i była to naprawdę świetna seria.Ja osobiście nie polecam,ale patrząc po ocenach nie tylko ja mam takie odczucia.

No cóż, czekałam aż uzbieram całą sagę. Kiedy przeczytałam Łowcę tygrysów, nie wiem czy spełniła moje oczekiwania. To jest zakręcona książka, inna niż te, które do tej pory napisała Paulina Simons a ja przeczytałam. Faktycznie, można tę powieść podzielić na 3 części. Pierwsza jest w miarę interesującą, druga niestety nudna, a trzecia wciągająca. Podobno kolejne tomy są...

Rozczarowanie prozą Simons.

Dyskusje