Tatiana i Aleksander

Paullina Simons Cykl: Jeździec miedziany (tom 2) literatura obyczajowa, romans 544 str.
Tatiana and Alexander | The Bridge to Holy Cross

Katarzyna Malita
Świat Książki
literatura obyczajowa, romans

Porównaj ceny i

Najlepsza część z trylogii Paulliny Simons.

Bardzo wzruszająca i romantyczna książka. Im bliżej końca tym ciekawiej, w pewnym momencie nie mogłam już jej odłożyć i skończyłam o 3 nad ranem :)

Piękna książka. Cudowna historia która pokazuje, że miłość potrafi przetrwać mimo wszelkich przeciwności losu i gdy jest prawdziwa dać nam siłę by walczyć do końca.

Drugi tom Jeźdzca niedzianego, który jest kontynuacją losów dwojga zakochanych w sobie osób. Początek książki uważam, za przegadany, lecz później gdy Aleksander zostaje przeniesiony do pułku karnego zaczęło się dziać. Bardzo podobały mi się ,,wstawki'' ze wspomnieniami wspólnie spędzonych chwil, chociaż sama książka, mimo, że nadal dobra to jednak nie zachwyciła mnie aż tak...

Super ksiazka, barwne postaci, czyta się jednym tchem.

Żadna książka tak mnie nie wciągnęła jak te części...

O raju… Druga część historii o Tatianie i Aleksandrze jest druzgocąco nudna. Takie odnoszę wrażenie po tej lekturze… Na dodatek autorka momentami sama gubi się w fabule. Biedna Tatiana, która przez cały czas żyje w przekonaniu, że Aleksander zginął, nagle w jednym z rozdziałów przekonuje amerykańskiego urzędnika o tym, że trafił on do oddziału karnego i przedostał się na...

Sięgnęłam po tę książkę, bo bardzo chciałam dowiedzieć się, jak potoczą się dalsze losy Tatiany i Aleksandra. Podobnie jak pierwsza część, bardzo wciąga, jednak kompletnie mnie nie przekonuje. Książka nie oddaje klimatu Rosji, ani tamtej epoki, a niektóre momenty są wręcz absurdalne.
Historia miłosna oczywiście na 5+, jednak na powieść obyczajawo- historyczną 3.

Trylogia, która zmieniła moje spojrzenie na historię wojen.

Wszystkie książki czytałam dniami i nocami. Piękna historia. Warto przeczytać. Polecam.

Dyskusje

7 802