Tatiana i Aleksander

Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jeździec miedziany (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tatiana and Alexander | The Bridge to Holy Cross
Katarzyna Malita
Świat Książki
Tatiana and Alexander | The Bridge to Holy Cross
Jeździec miedziany (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Katarzyna Malita

Po przeczytaniu pierwszej część wystartowałam z lekturą drugiej, pełna emocji i ciekawa jak potoczą się losy Szury i Tatiany, ale... szybko zmęczyła mnie ta książka! I to tak bardzo, że odłożyłam ją na... ponad rok! Nie mogłam przebrnąć przez kolejne opisy przedzierania się Szury przez front, dialogi niewiele wnoszące do historii i to ciągłe wzdychanie Tani do wspomnień......

Miałem ten zaszczyt, że dane mi było serię Paulliny Simons czytać od tych dwóch książek, które poprzedzają cykl Jeźdźca miedzianego. Mam jeszcze w pamięci obraz trudnej do zrozumienia miłości rodziców Aleksandra i wszystko to, co przyczyniło się do opuszczenia przez małżonków Stanów Zjednoczonych i zamieszkania w ZSRR. Tamte odległe w czasie wydarzenia splatają się z losem...

Początek jest bardzo nudny. Powtórka z poprzedniej części.

W drugiej części "Jeźdźca Miedzianego" Tatiana ma 18 lat, małego synka i plecak z rzeczami Aleksandra. I chociaż wie, że Aleksander nie żyje podskórnie trawi ją przeciwne uczucie. W tym samym czasie jej mąż próbuje się do niej ze wszelkich sił przedostać.

W tej części dostaniemy więcej Aleksandra- możemy dokładnie poznać jego przeszłość- przyjazd do ZSRR. To jak ideały...

Przepiękna.

Mimo tylu retrospekcji, wspomnień, perspektyw danej chwili książka mnie nie męczyła. Na razie zakończę na drugim tomie, bo podobało mi się zakończenie, a boje się co przyniesie trzeci :)

Dalsze losy Tatiany i Aleksandra. Ich miłość oraz czas wojny. Bardzo zaskakująca akcja. Przeczytana dosłownie na jednym wdechu. Płakałam i się śmiałam. Bardzo poruszaca historia. Gorąco polecam.

Ehhhh.... zdecydowanie słabsza niż pierwszy tom. Retrospekcje głównych bohaterów są w ogóle nie potrzebne, tylko rozwlekają książkę. Nadal dobrze się czyta, ale już nie aż tak dobrze jak "Jeźdźca".

warto przeczytać

Bardzo dobra książka, na pewno po nią wrócę. Polecam

Dyskusje

8 451