Przepisy Tatiany

Okładka książki Przepisy Tatiany
Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jeździec miedziany kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Jeździec miedziany
Tatiana's Table
Świat Książki
2017-11-22
2008-01-01
Katarzyna Malita
poradniki kulinaria

Tom-ik 3,5 - dla fanów Tatiana i Aleksandra- dobre i to :) Dobry pomysł, ale....

Sama treść zbyt krótka... wielka szkoda, że autorka nie pokusiła się o rozbudowanie tego "pół" tomiku- mówię tutaj oczywiście o opowiadaniach o Tatianie i Aleksandrze i ich rodzinie.
Chociaż jedno z opowiadań, w dniu odnowień przyrzeczeń ślubnych głównych bohaterów, jest delikatnie mówiąc nie na miejscu! Nie w tym dniu! Nie w tym wieku! Nie z tą przeszłością i dojrzałością! Ale się wkurzyłam ....

A przepisy, bo to one mają być podstawą tej książki - no cóż, może kiedyś wypróbuję chociaż jeden z nich.

Tak czy inaczej, jako zwolenniczka Tatiany i Aleksandra,nie wyobrażałam sobie, nie przeczytać i nie mieć tomiku 3,5

Bez gwiazdek - tym razem, bo nie umiem się zdecydować :)

Na półkach: , , , , ,

Przepisy Tatiany” to książeczka dosyć krótka..
Jest to niejako sequel całej trylogii.
Jak podobało mi się „ostatnie spotkanie” z Tanią i jej rodziną?
Zapraszam do zapoznania się z moją(również krótką) opinią…

Przepisy Tatiany” to książeczka dosyć krótka..
Jest to niejako sequel całej trylogii.
Jak podobało mi się „ostatnie spotkanie” z Tanią i jej rodziną?
Zapraszam do zapoznania się z moją(również krótką) opinią…

Książka jest dopełnieniem serii „Jeździec miedziany”. Jest to zbiór ulubionych przepisów Tatiany. Mamy możliwość poznania przepisów z kuchni rosyjskiej, amerykańskiej, czy nawet bardziej egzotycznej jak np. meksykańskiej. Ale nie jest to tylko sam zbiór przepisów. W książce mamy możliwość poznania nieznanych dotąd historii z dzieciństwa i późniejszego życia Tatiany. Znów mamy możliwość przeczytania o miłości Aleksandra i Tatiany, poznania kilku historii związanych z ich dziećmi, wnukami. Bardzo podobało mi się zakończenie 😊

Wspaniała książka! Wypróbowałam kilka przepisów (zwłaszcza słodkości) i nigdy nie przetrwały dwóch dni (a czasami wręcz jednego wieczoru) - teraz tylko rodzina mnie pyta kiedy zrobię je (czyli ciastka) po raz kolejny.

Dopełnienie trylogii i powtórka z kuchni rosyjskiej i amerykańskiej o ile w ogóle można o takiej mówić. Przeczytane w pociągu nad morze.

Nie przeczytałam, bardzo głupia

Nie przeczytałam, bardzo głupia

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka P. Simons, przyciągnęła na pewno wszystkich co czytali o losach Tatiany, Simona i ich rodziny. Życie rodzinne przeplata się z przepisami. Książka lekka, przyjemna z ciekawymi potrawami rosyjskimi, amerykańskimi, egzotycznymi. Jeżeli ktoś lubi gotować różne dania na pewno nie raz zajrzy do książki.

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Zbiór przepisów przeplatany opowieściami z życia Tatiany i Aleksandra. Chętni mogą zmierzyć się z daniami, jakimi główna bohaterka raczyła swoich domowników.

Miłe dopełnienie trylogii

Miłe dopełnienie trylogii

Hm...tak sobie myślę, cóż tu napisać o tej pozycji, którą łyka się niemalże w przeciągu godziny ? Przeczytać nie zawadzi, ale jeśli obejdzie się ją szerokim łukiem w bibliotece to też żadna strata. Przeczytałam z ciekawości.