Był sobie pies

Okładka książki Był sobie pies W. Bruce Cameron Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Był sobie pies
W. Bruce Cameron Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Był sobie pies (tom 1) Ekranizacje: Był sobie pies (2017) Seria: Był sobie pies powieść przygodowa
powieść przygodowa
2012-07-05
Edyta Świerczyńska
Ekranizacje:
Był sobie pies (2017)
pies ekranizacja przygodowe miłość optymizm pogoda ducha powieść obyczajowa przygoda przyjaźń

Pies i jego chłopiec

Cudowna, wzruszająca książka. Lubię do niej wracać co jakiś czas i zawsze chwyta mnie za serce. Chociaż osobiście wolę drugą część. To ta też ma niesamowity klimat, a śledzenie przygód naszego pieska jest przeurocze. Książka idealna dla ludzi wrażliwych i lubiących zwierzęta.

Jedyne emocje jakie wzbudzała we mnie ta książka to płacz i pękające serce z żalu, podczas uśmiercania zwierząt, a ja BARDZO, ale to bardzo nie lubię tego typu zagrywek. Obrzydliwa zagrywka. Jeszcze żeby to było z raz, ale nie parokrotnie. Na tyle mnie to wzburzyło, że więcej nie sięgnę po żadną książkę tego autora. Nie polecam zwłaszcza osobą wysoko wrażliwym i emocjonalnym, którzy szybko potrafią nawiązywać więź ze zwierzętami nawet jeśli są one "napisane" w książkach, czy "komputerowo" wygenerowane w jakiś filmach.

Wyjątkowa książka, mimo że pisana z perspektywy psa to porusza wiele wątków obyczajowych. Zakończenie chwyta za serce, myślę że nie jeden miłośnik zwierząt uroni przy niej parę łez. Pozycja warta przeczytania zarówno przez tych młodszych jak i starszych.

Ciepła, zabawna, ale też wzruszająca historia o psie przedstawiona z perspektywy naszego czworonożnego bohatera. Poznajemy go w kilku wcieleniach, ale on sam czuje się się przede wszystkim Baileyem, psem swojego ukochanego chłopca Ethana. Nasz psiak zastanawia się, dlaczego ma kilka wcieleń, czemu to służy, a my razem z nim poznajemy sens i cel jego istnienia, a właściwie istnień.
Powieść Camerona w prosty, ale poruszający sposób pokazuje, że psy to nasze ziemskie anioły; kochają swojego człowieka bezwarunkowo, człowiek jest centralnym punktem psiego świata i to człowiek decyduje o psim losie. Doceńmy psią miłość i kochajmy je tak mocno, jak one nas.
Styl powieści bardzo prosty, ale dobrze się sprawdza w sytuacji, gdy poznajemy świat z perspektywy psa skupionego na miłości do swojego pana.
Lektura obowiązkowa dla psiarzy ;),ale myślę, że książkę z przyjemnością przeczytają nie tylko miłośnicy psów. Chociaż….jak nie kochać tych wspaniałych stworzeń?
Ze względów emocjonalnych oceniam ją bardzo wysoko. Polecam także część drugą.

Książka, która miłośnikom psów złamie serca!
Opowiedziana z perspektywy psa, który jakimś cudem wielokrotnie się odradza, pamięta każde kolejne wcielenie, a najbardziej to, kiedy pokochał chłopca o imieniu Ethan.
Psiakowi długo zajmuje zrozumienie sensu ciągłego odradzania się, a sens ten jest piękny.
Jest to urocza, rozczulająca książka, ale jednocześnie smutna i wzruszająca. Opowiada o ogromnej przyjaźni psa z człowiekiem, o oddaniu i wierności. Każdy piesek ma na świecie jakąś misję, ma cudowne przesłanie.
Kocham to, polecam!

Książka, która miłośnikom psów złamie serca!
Jest to urocza, rozczulająca książka, ale jednocześnie smutna i...

Ciepła i wzruszająca opowieść opowiedziana z perspektywy psa. Warto przeczytać.

Ciepła i wzruszająca opowieść opowiedziana z perspektywy psa. Warto przeczytać.

Wzruszająca opowieść. Dla mnie to odskocznia od kryminału, przyznaję że przyjemna.😊

Ta historia opowiada o psie, który miał bardzo trudne życie. Najdłużej przebywał jednak u swojego ukochanego pana, później jednak niestety się zgubił i przygarnął go ktoś inny.

Najbardziej podobało mi się, że to Bailey (bo tak miał na imię pies) był narratorem.

Czytałem też już wcześniej trzecią część z tej serii. Drugą też przeczytam.

Michał lat 10

Czytałem też już wcześniej trzecią część z tej serii. Drugą też przeczytam.

Michał lat 10

Przyjemna i relaksująca "bajeczka", w sam raz na rozluźnienie po ciężkim dniu. Zdecydowanie nie jest to "must-read", ani nie przewiduję bym kiedykolwiek chciał do niej wrócić.

Poruszająca historia psa w kilku "życiach", jego zależność od człowieka, poszukiwanie sensu swoich działań, praca dla dobra ludzi, bezinteresowna miłość, oddanie, wdzięczność.

• 2017