Był sobie pies. Ten świat jest naprawdę pomerdany

Cykl: Był sobie pies (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
przygodowa
LubimyCzytać

BYŁ SOBIE PIES KSIĄŻKA, KTÓRA DOCZEKAŁA SIĘ EKRANIZACJI PRZEDSTAWIA LOSY NAJBARDZIEJ WYSZCZEKANEGO BOHATERA WSZECH CZASÓW Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany po krótkim i smętnym życiu, jakiego...

Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.
WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI

To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych. Booklist

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Paco | 2017-05-03
Na półkach: Bejbikowo, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2017

Bracia mniejsi mają głos.
Do swych pupili mamy zaufanie pełne.
A czy choć raz przemknął nam Pendolino z myślą odwrotną ? Czy one mogą zaufać nam ? Czy jesteśmy dla nich przewidywalni ? Czy potrafimy kochać bez granic ?
One dają radę. I jeżeli jesteśmy dumni z podopiecznego, bo jest w stanie łapę podać i zabawkę rzuconą przynieść, to i on powinien być dumny z naszej przyjaźni. A co za tym idzie, czego nauczył nas. Bywa, że nie umiemy człowieka drugiego pokochać, a on, przez swe zaangażowanie, pokazuje nam tę drogę. Taki jest zwierzak książkowy i ten, który teraz przy kompie, u naszych leży stóp. Kolejny punkt – dzieci. Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, a będę umiał w przyszłości poradzić sobie z traumą rozstania. Z pieszczochem, przytulangą, czy zwykłym kochanym sierściuchem. Z tym , co nieuniknione.
Twarz mojego dziecka jest najszczerzej odzwierciedloną opinią.
Roześmiana, zaintrygowana, zadumana.
Dziecko powiedziało mi coś jeszcze – ,, Nie, nie śpię. Mam zamknięte oczy, bo...

Piotr | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Miałem wielkie oczekiwania związane z książką. Po części dlatego, że jestem opiekunem dwóch czworonogów, po części powodem był spot reklamujący film na podstawie książki, którego notabene nie dane mi było obejrzeć.

"Był sobie pies" to historia czworonoga, którego spotykają różne przygody. Czytamy o jego życiu od narodzin, aż do śmierci(patrz - uśpienia). Oczywiście piesek odradza się w nowym życiu, w nowym ciele. To jakby coś w rodzaju reinkarnacji. Czy psy zawsze reinkarnują jako...psy? Nie wiem, nie znam się i raczej nie chcę poszerzać swojej wiedzy, a raczej niewiedzy w temacie.

Plusem książki jest wesoła historia, która nie zawsze jest optymistyczna, ale tak to bywa w psim życiu. W ludzkim ponownie. Książka napisana w lekkim, infantylnym tonie ( wszakże widzimy świat oczami psa), co momentami doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Nie znam się dobrze na naturze zwierząt, ale czy one cofają się w rozwoju z wiekiem? Na podstawie poczynionych obserwacji na swoim podwórku...

MarCyśka | 2017-02-21
Na półkach: Mam! 😍, Przeczytane
Przeczytana: 20 lutego 2017

"Ludzie byli zdolni robić tyle niesamowitych rzeczy, a mimo to tak często siedzieli bezczynnie, wypowiadając tylko słowa".

Był sobie pies; Toby, Bailey, Ellie, Koleżka..
Jaki jest sens życia? Zadajemy sobie to pytanie od wieków.
Główny psi bohater podróżował po świecie umierając, rodząc się ponownie i szukając w tym sensu. Z każdym życiem uczył się czegoś nowego, czegoś co potem pomogło mu odnaleźć to czego szukał.

Bardzo ciepła, pełna humoru i wzruszeń powieść, która spodoba się ludziom w każdym wieku. A gdyby psy potrafiły czytać im też na pewno by się spodobała :)
Polecam gorąco psią historię każdemu, a może i czytający odnajdzie dzięki niej swój sens życia.

Gosia | 2018-04-26
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Świat i ludzie widziani z perspektywy psa.
Fajnie się czyta tę opowieść snutą przez W. Bruce'a Camerona,
Chociaż wydaje mi się ona napisana raczej dla młodszego odbiorcy, to jednak dorosłym też może się spodobać. Szczególnie tym, którzy darzą psy prawdziwą miłością.
Opowieść o psiej miłości i prawdziwym przywiązaniu do chłopca sprawia, że każdy rodzic chciałby dla swojego dziecka takiego psa.
Zaskoczyło mnie kilka wcieleń życiowych, myślałam że będzie to raczej pojedyncza historia.
Momentami zabawna, szczególnie we fragmentach dotyczących kotów czy koni, dla których pies nie ma zbytniego poważania.
Fajnie oddany wysiłek z jakim pies w swoim prostolinijnym umyśle stara się zrozumieć intencje i spełnić oczekiwania człowieka.
Wydaje się, że sensem jego istnienia jest to, by wnieść do życia ludzi radość i szczęście.
Bardzo pozytywna książka. Czasem wzrusza, czasem śmieszy, na pewno pozwala docenić miłość czworonożnego przyjaciela.

veinylover | 2017-08-28
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Przepiękna książka o miłości napisana z perspektywy świadomości psa.
Może ogarnął mnie wtórny infantylizm, ale książka mi się szalenie podoba, a im dłużej się ją czyta, tym bardziej porusza.
Przeczytanie tej książki przypomniały mi moje refleksje o humanizmie zainspirowane kiedyś książką Bocheńskiego „100 zabobonów”.
Zacytujmy kilka zdań z tej książki:
„HUMANIZM. Prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony współcześnie zabobon. Zgodnie z rozpowszechnionymi poglądami wolno być czymkolwiek kto chce, tylko nie wolno nie być humanistą. Humanizm jest wspólnym wierzeniem większości kaznodziei, polityków, filozofów, dziennikarzy i tym podobnych. Kto się do niego nie przyznaje, uchodzi za podłego barbarzyńcę. A jednak humanizm jest kompromitującym zabobonem. Samo słowo “humanizm” ma kilka znaczeń. To, o które tu chodzi, można określić następująco: każdy człowiek bez wyjątku jest czymś istotnie, zasadniczo różnym od innych stworzeń, w szczególności od zwierząt. Człowiek żyje wprawdzie w...

Kiwi_Agnik | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Świat widziany oczyma psa jest fascynujący i pełen zapachów.
Psy czują ból i odczuwają strach, wyczuwają złe intencje i niebezpieczeństwo, potrafią czekać i kochać jak żadne inne zwierzęta, są wierne i bardzo cierpliwe, lgną do dobrych ludzi i mają niesamowity instynkt przetrwania oraz zapamiętywania. A co najważniejsze potrafią przebaczać.

Powieść obudziła we mnie nieznaną dotąd tkliwość, oraz zwiększyła uczucie czułości i wrażliwości, bo chociaż kocham psy od dawna ta książka dodatkowo pogłębiła moją miłość do tych zwierzaków i pozwoliła lepiej zrozumieć ich postrzeganie świata (a to my, ludzie jesteśmy dla nich dziwni)

Wyjątkowa pozycja.
Polecam, ta książka to mus dla każdego miłośnika czworonogów.

allison | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

(Recenzja najpierw ukazała się na kulturaonline.pl)

Bruce Cameron udowodnił swoją powieścią, że nie tylko życie ludzi bywa fascynujące. Burzliwe perypetie psa Baileya zapierają dech w piersiach, wzruszając i bawiąc do łez.

Rzadko zdarza się w prozie, by narratorem było zwierzę. To pomysłowe, ale ryzykowne, bo pisarz musi wykazać się wnikliwą znajomością zachowań i psychiki swojego bohatera.
W polskiej literaturze udało się to niedawno Wojciechowi Cesarzowi i Katarzynie Terechowicz, autorom cyklu „Grzeczny pies”, który adresowany jest przede wszystkim do dzieci. Po powieść Camerona sięgnąć mogą wszyscy, gdyż to pełna ciepła i humoru, familijna historia, która podbiła serca milionów czytelników na świecie i doczekała się ekranizacji.

Główny bohater i narrator to sympatyczny pies Bailey, który opisuje swoje perypetie od momentu narodzin. I to kilka razy, gdyż z nieznanych początkowo przyczyn potrafi się odradzać, za każdym razem przychodząc na świat w innej psiej rodzinie.
Co...

Alicja | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

"Sensem całego mojego życia było kochać go, być z nim i go uszczęśliwiać" (str 213)
Poruszająca, ciepła historia psa opowiedziana przez niego samego. Pojawia się w paru wcieleniach, w każdym z nich uczy się nowych rzeczy, nabywa nowe doświadczenia, które wykorzystuje w kolejnym. Jego życiową misją jest ratowanie ludzi czy to przez zabawę, czy pracę, jest doskonałym obserwatorem, wyczuwającym ludzkie emocje. Ugruntowuje swoją wiedzę o świecie i rządzących nim prawach za pomocą zmysłów, przeczuć i odruchów i interpretuje je w swoim psim języku.Przedstawia swoje życie w stadzie, dominację silnych osobników, zasady w nim obowiązujące i przystosowanie się by przetrwać, i wśród ludzi gdzie dominujące znaczenie ma przyjaźń, oddanie i miłość. Historia obfitująca w wiele zabawnych sytuacji, ale też smutnych wydarzeń, których w codziennym życiu nie brakuje.
"Spełnił się sens mojego życia" (str 391)

Recenzja znajduje się także na moim blogu https://zperspektywyczytelnika.blogspot.com

Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Potwierdzi to niemal każdy, kto miał swojego czworonoga. Jego oddanie, wdzięczność i bezwarunkowa miłość wielu osobom dodaje otuchy, a obecność towarzysza nie tylko redukuje samotność, ale i potrafi całkowicie odmienić życie. A jak to wszystko wygląda z perspektywy psa?

Gdy Bailey po raz pierwszy otworzył oczy, nie wiedział, na czym będzie polegać jego życie. Początkowo podążał za swoją psią mamą, bacznie obserwując swoje rodzeństwo, by następnie zacząć kierować się własnym instynktem. Podejmując swoje pierwsze decyzje nie wiedział czy robi dobrze, po prostu miał przeczucie, że to dobry wybór. Kiedy trafia do domu swojego chłopca, już wie, na czym będzie polegała jego misja - ma troszczyć się o Ethana.

Wśród licznych historii o przyjaźni ludzi i zwierząt ta niewątpliwie wyróżnia się nietypową narracją - pierwszoosobową, lecz...

Hania | 2017-12-05
Przeczytana: listopad 2017

Taki zbieg okoliczności...Za dwa tygodnie mój mąż ma urodziny i właśnie tego dnia podaruję mu pieska...Książka "Był sobie pies" jest takim przedsmakiem dla nas, osób, u których zagości pierwszy raz w życiu żywe zwierzątko:) Nie mogłam się oprzeć i przeczytałam jednym tchem. Wzruszająca opowieść, mocno chwytająca za serce o zjawiskowym czworonogu, który staje się wiernym przyjacielem chłopca o imieniu Ethan. Mimo swoich kilku wcieleń, gdzie był Tobiem, potem Baileyem,Ellie i Koleżką, pies przywiązuje się do chłopca i pamięta tylko jego, swojego pana, który darzył go czystą miłością, oddaniem i opiekuńczością. W jakichkolwiek sytuacjach ten pies zmagał się z przygodami, zawsze poszukiwał zapachu Ethana. Mocne wrażenie wywarł na mnie opis o tym, w jaki sposób pieski czują nasze emocje, nasz strach, zakochanie, szczęście, czy smutek. Chyba tak naprawdę tylko one mam nadzieję, że mają dar zrozumienia i trwania przy nas w każdej chwili naszego życia. Marzy mi się taki Bailey, który kocha...