Był sobie pies

Okładka książki Był sobie pies W. Bruce Cameron Patronat LC
Okładka książki Był sobie pies
W. Bruce Cameron Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Był sobie pies (tom 1) Seria: Był sobie pies powieść przygodowa
powieść przygodowa
2012-01-01
Data 1. wydania:
2012-07-05
Edyta Świerczyńska
pies ekranizacja przygodowe miłość optymizm pogoda ducha powieść obyczajowa przygoda przyjaźń

Oficjalne recenzje i

Pies i jego chłopiec

Link do recenzji

841 1 238

Cudna książka. Bardzo wzruszająca. Polecam każdemu miłośnikowi braci mniejszych :)

Toby, Bailey, Ellie, Koleżka jeden pies, który odradza się raz po raz, tylko po to aby odnaleźć sens życia psa. Toby, bezdomny kindelek nie zdążył nacieszyć się życiem, Bailey golden retriever, który trafia do domu swojego chłopca, spędza z nim wiele szczęśliwych chwil, w których nie brakuje rozłąki, Ellie owczarek niemiecki pies ratownik, już myślał, że odnajdzie sens, aż...

Lekka książka na dobry początek roku. A jednak bardzo mądrze poruszająca sprawy psów i ich stosunku do ludzi. Tak, to wszystko z perspektywy jednego psa. I jego kilku żywotów. A mówią, że koty mają ich 9 ;) Polecam! Zwłaszcza tym, którzy zastanawiają się czy chcą mieć swojego czworonożnego przyjaciela.

Ktoś kiedyś ukuł termin „pieskie życie” co jednak, jeśli tych żywotów czworonożne futrzaki mają jednak więcej? Psie historie zawarte na kartach „Był sobie pies” właśnie na to wskazują😊
Wszystko zaczyna się od Tobiego –bezpańskiego kundelka, dla którego los nie był łaskawy i który wychowywał się w trudnych warunkach. Kiedy jednak cielesny czas Tobiego na ziemi zakończył...

Historia Baleya wciągnęła mnie. Z każdą nową tożsamością coraz bardziej pokochiwałam tę psinę. Sporo też płakałam przy czytaniu. Napewno w przyszłości, kiedy będę miała dzieci, przeczytam im tę książkę.

Bardzo wzruszająca powieść, łezka mi się kręciła gdy ją czytałam. Ciekawy temat: przeżycia psa i jego reakcje na różne wydarzenia. Autor pokazuje, w jaki sposób może myśleć pies i co on czuje.

Ta książka chwyta za serce, potrafi wzruszyć. Opowiada o psie o imieniu Bailey, który trafia do chłopca - Ethana. Po śmierci kilkukrotnie odradza się jako inny pies. Po wielu latach znów natrafia do swojego chłopca, tym razem jako Koleżka. Polecam tę książkę młodszym jak i starszym.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka pełna sprzeczności. Równocześnie chwytająca za serce i w jakiś zaskakujący sposób pozostawiająca obojętnym. Ciepła, a równocześnie robiąca wrażenie, że powstała z zimnego wyrachowania. Zabawna, ale równocześnie strasznie smutna. A przy tym wszystkim nie sprawiła ani razu, bym przeżył jakiekolwiek wzruszenie, choć szalenie kocham wszelkie psy, a po podwórku biegają -...

Wspaniale napisana książka dla młodszego jak i zarówno starszego pokolenia. Historia chwilami wzruszająca, świat widziany oczami psa. POLECAM

Wystarczy, żeby książka była o psach i już jestem zachwycona. Każda historia sprawiała, że wyłam jak małe dziecko.

4 351
    3 510