Był sobie pies

Patronat LC
W. Bruce Cameron Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Był sobie pies (tom 1) Seria: Był sobie pies powieść przygodowa
A Dog's Purpose: A Novel for Humans
2017-02-15
2012-01-01
Data 1. wydania:
2012-07-05
Edyta Świerczyńska
Wydawnictwo Kobiece
pies ekranizacja przygodowe miłość optymizm pogoda ducha powieść obyczajowa przygoda przyjaźń
A Dog's Purpose: A Novel for Humans
Był sobie pies

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Pies i jego chłopiec

67 Link do recenzji

Ponad 600 opinii na stronie, więc nie będę się rozpisywać. „Był sobie pies” to książka obowiązkowa dla:

- nowych właścicieli psów na nową drogę życia - ku lepszemu porozumieniu
- rodzin z dziećmi do wspólnego przeczytania na głos
- miłośników kina, żeby uwierzyli, że książka jest lepsza niż film
- urlopowiczów do przeczytania na wakacjach w agroturystyce, w słoneczną...

Ukazanie życia psa przy użyciu ludzkiej percepcji. Jaki to ma sens? Zupełnie nie wiem co sobie myślałam kupując ją trzy lata temu. Historia ani ciekawa, ani przekonywająca. Język także nieinteresujący, że aż nie mam ochoty rozpisywać się o tym szczegółowo. Jako lekka lektura oraz dla osoby, które wzrusza przywiązanie i wierność mimo wszystko, ma szansę się sprawdzić, ale mi...

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna książka. Naprawdę, bez ściemy. Dobrze napisana, pełna emocji ze sprytną fabułą. Jestem zachwycona.

Wow. Książka jest napisana świetnie W jednym momencie chce się śmiać, a w drugim.. płakać. Bardzo zaskoczył mnie koniec (pozytywnie). Książka idealna dla psiarzy!
P.S
Bardzo fajny pomysł na fabułę. :)

Co ma wspólnego ta książka z "Marley i ja?"
1) Obie są o psach.
2) Przy obu płakałam.
Powieść idealna dla kogoś, kto chce sobie popłakać i kocha zwierzęta. Szczególnie psy.

Infantylny język ale historia świetna, nie raz uroniłam łezkę (mam psa i troszkę inaczej na niego patrzę ;))

Jakoś w połowie dopadła mnie wrażenie, że to jest tak nudne i przewidywalne, że po prostu nie skończę. Przemogłam się jednak, dotarłam do końca i nie żałuję dawno żadna historia nie chwyciła mnie tak mocno za serce. Tak więc czytajcie do końca bo warto.

Solidna pozycja z gatunku: familijna szkatułka. Ciężko powiedzieć coś zaskakującego na temat powieści, która w założeniu ma przyciągać masy i fanatyków czworonożnych przyjaciół. Bo w istocie język prosty, przejrzysty i bez ozdobników (wyszukanych metafor z prozy Bruna Schulza). Pisana z perspektywy psa, co dodaje uroku, a jednocześnie upraszcza słownictwo, więc dzieci nie...

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jest idealna na poprawę humoru, ale także wielkim wyciskaczem łez. Polecam ją wszystkim osobom, które kochają zwierzaki.

Czytałem dzieciakom do snu - wszyscy bylliśmy zachwyceni :) psiunki rządzą :)

Dyskusje

3 703