W ciemnym, mrocznym lesie

Okładka książki W ciemnym, mrocznym lesie Ruth Ware Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki W ciemnym, mrocznym lesie
Ruth Ware Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
In A Dark, Dark Wood
Prószyński i S-ka
2017-01-10
2017-01-10
Ewa Kleszcz
debiut literacki koszmar literatura angielska manipulacja niebezpieczeństwo obsesja przyjaźń pułapka strach thriller uczucie

O romansie ze strzelbą Czechowa

Wymęczyłam tę historię. Infantylna, nielogiczna.

Wymęczyłam tę historię. Infantylna, nielogiczna.

Chyba jeszcze słabsza pozycja niż "Kobieta z kabiny 10". Nudziłam się przez całą książkę, a zakończenie tylko mnie dobiło brakiem zaskoczenia.

Czwarta książka autorki i dalej mnie nie zawodzi. Doskonale rozumiem uwagi ludzi którym np. nie podchodzą rozwiązania akcji czy coś innego. Rzeczywiście końce często nie są doskonale lub bohaterowie robią coś dziwnego, ale akurat w tej tego nie odczuwałam tak jak np. w 'Śmierć pani Westaway'. Po tej czwartej książce widać też pewien schemat lub konkretny styl w jaki lubi prowadzić akcje autorka, ale wciąż to są niesamowicie wciągające książki. Autorka ma talent do budowania napięcia i niepokoju, przez co całość się pochłania często na raz. Tutaj stresowałam się nie raz z główną bohaterką. Uwielbiam to w książkach dlatego może dużo jej wybaczam.

Powieść całkiem niezła, ale zupełnie nielogiczne było dla mnie przyjęcie zaproszenia przez Norę na wieczór panieński byłej koleżanki, z którą nie miała żadnego kontaktu przez 10 lat. Fakt ten uwieral mnie przez całą lekturę, dlatego nie mogę dać wyższej oceny

Przyznam że nieźle mnie książka trzymał w napięciu aż do samego końca! Fajnie wszystko poskładało się w całość na zakończeniu ale przyznam że nie było ono jakimś większym zaskoczeniem i jak napięcie podczas czytania było we mnie bardzo wysokie tak pod koniec lekko opadł mi entuzjazm. Ale dalej uważam, że jest to ciekawa pozycja na czas rozrywki bez większych przemyśleń czy szukania zawiłych fabuł.

Troche nie do końca było dla mnie logiczne zachowanie i wybory głównej bohaterki apropo wybrania się na panieński w zaistniałych warunkach, jednak bez tego nie było by całej reszty, dlatego na ten aspekt polecam przymknąć lekko oko.

Bez fajerwerków... Istotą fabuły jest wieczór panieński Clare, na który zostaje zaproszona Nora. Kiedyś były nierozłączne, teraz nie utrzymują ze sobą kontaktów. Nora jest zaskoczona zaproszeniem, ale po jego dłuższej analizie postanawia jechać. Samo położenie domku ciotki Flo-druhny organizującej imprezę już wprowadza w niepokojący nastrój, a kiedy na jaw zaczynają wychodzić różne sekrety i kłamstwa, to robi się prawdziwy thriller... taki sobie...

Książka w moim odczuciu bardzo przeciętna. Akcja toczy się w domku w lesie, ale bardzo mozolnie, bez żadnych fajerwerków. Robiłem długie przerwy czytając tą pozycję i chciało mi się do niej wracać, aby ją dokończyć. Mocno średnia pozycja.

Książka ciekawa, ale trochę przewidywalna. Brakło emocji i efektu zaskoczenia. Niemniej czytało się ją przyjemnie.

Kolejna przewidywalna książka autorki. Sięgam ciągle po następne dając jej szansę, ale każda następna rozczarowuje tak samo.
Dziwna historia. Dziwne decyzje. Zakończenie latwe do wydedukowania.

Dziwna historia. Dziwne decyzje. Zakończenie latwe do wydedukowania.

Jak człowiek ma za dużo na głowie, to przyjemny kryminał jest dokładnie tym, czego się szuka w książkach. Ruth Ware kolejny raz zapewniła mi rozrywkę. To też kolejny raz kiedy jej książkę pochłaniam na dwa posiedzenia. Nie jest to może najlepsze, według mnie, co napisała, a i zakończenie uważam za mocno naciągane, jednak bawiłam się dobrze, zaangażowałam się i czytało mi się to bardzo przyjemnie.

• Kryminał