Kobieta z kabiny dziesiątej

Okładka książki Kobieta z kabiny dziesiątej Ruth Ware
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Kobieta z kabiny dziesiątej
Ruth Ware Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Anna Tomczyk

Wyróżniona opinia i

Kobieta z kabiny dziesiątej

przeczytanych książek 403 napisanych opinii 389

Fajnie poprowadzona historia z mordercą, którego nie sposób się domyślić. Dobry pomysł z umiejscowieniem akcji na statku, chyba wcześniej nie czytałem thrillera z takim motywem. Dobrze się bawiłem na tej książce i gorąco ją polecam.

Z początku trudno było mi się zakotwiczyć w tej historii. Miałam wrażenie że początek był deczko przegadany. Jednak wystarczyło przebrnąć przez pierwsze rozdziały i dalej ruszyło z kopyta, albo raczej na fali…adekwatnie do scenerii, w której rozgrywa się fabuła.

Można tę historię porównać do zagadki zamkniętego pokoju. Klimat idealnie stworzony pod taką historię. Odizolowane miejsce, garstka osób, odcięcie od świata, niepokój i mrok. Na zamkniętej przestrzeni statku klimat robi się coraz bardziej duszny, tak charakterystyczny dla małych społeczności.

Bohaterka mocno irytująca, ale fakt, że w książkach tej autorki tylko takie występują i może być to zarówno plusem jak i minusem.
Tutaj wewnętrzne rozchwianie Lo i jej własny świat połączony z klaustrofobiczną atmosferą stanowią siłę narracji.
Historia mnie nie rozczarowała, ten niepokojący klimat mocno podniósł jej walory. Do tego zaskoczeniem było dla mnie rozwiązanie zagadki.
Wartością dodaną tej powieści jest wplecenie zapisków maili, czy pojawiających się w internecie różnych komentarzy, które potęgują uczucie niepewności i większego zaciekawienia tym, co też faktycznie wydarzyło się podczas luksusowego rejsu.

Nie wiem czy jestem w tym odosobniona,ale preferuję książki,w których da się lubić głównego bohatera,w których się mu kibicuje ;).Niestety w tej książce jest to niemożliwe - Laura jest antypatyczna, zachowuje się groteskowo i absurdalnie,a przede wszystkim...głupio.Naprawdę nie popisuje się inteligencją na żadnym etapie powieści i było to ciężkie do strawienia. Do tego jest alkoholiczką i przez większość książki jest pijana lub na kacu xD. A opisy zbawiennego wpływu,mówiąc bez ogródek,po prostu jej chlania są niesmaczne(wszystkie te,że po wypiciu "od razu poczuła się lepiej").
Sama intryga ok,powiedzmy,że poczułam się zaskoczona,więc to na plus😄

Nie rozumiem szału na tę pisarkę

Nie rozumiem szału na tę pisarkę

To była moja pierwsza Ruth Ware i strasznie mi się spodobała. Może nie jest najlepsza, ale jedna z moich ulubionych

Uwielbiam kryminały ala Agatha Christie, na zamkniętej przestrzeni z ograniczoną ilością podejrzanych, niemniej w tym przypadku czytanie dla mnie było bardzo męczące, myślę jednak że że względu na główna bohaterkę, która niesamowicie mnie drażniła....

Super książka polecam

Super książka polecam

Książka w stylu troszkę podobna do Agathy Christie ale do kunsztu "królowej kryminału" to bardzo dalekie wykonanie.
Nie powiem ,fabuła ciekawa,wciąga ale im dalej tym robi sie nieciekawie.A zakończenie ,to już jak dla mnie totalna klapa.

Główną bohaterką jest dziennikarka Lo – Laura Blacklock – która w zastępstwie swojej szefowej płynie w dziewiczy rejs Aurorą z grupą osób, które głównie związane są z branżą turystyczną.Zanim jednak kobieta wypływa w rejs zostaje napadnięta w swoim mieszkaniu ,co pogłębia jej stany lękowe i napady paniki,dlatego też przyjmuje tabletki uspokajające .Podczas rejsu Lo widzi,jak przez butrę statku ktos jest wypychany z sąsiedniego balkonu.Problem w tym ,że kabina obok Lo jest niezamieszkała..
Tak jak wspominłam na początku,pomysł na fabułę ciekawy ale wykonanie nieco gorsze.Poczatek się wlecze,długie i rozwleczone wątki dotyczące Lo a głównie jej alkoholowym nawykom i stanom lękowym.Akcja na statku jest rozciągnięta do granic możliwości a zakończenie to już oderwane od rzeczywistości..
Czytałam lepsze ksiązki Ruth Ware,tą pozycję kto chce niech czyta i sam podda swej opinii.

Wstęp był bardzo dobry i niesamowicie wciągający, ale zakończenie (ostatnie 100 stron) to taka stypa, że szkoda gadać, chyba Ware po prostu nie jest dla mnie.

Właśnie ją skończyłam i powiem szczerze, że ta autorka miała o wiele lepsze książki. Jakoś tak ta historia mi się przelała między palcami i nawet jej nie poczułam. Według mnie nie był to „trzymający w napięciu thriller pełen świetnych postaci i zwrotów akcji”. Może miał fajnych bohaterów (tylko garstkę) i zwroty akcji (też tylko garstkę),ale to tyle. Szkoda.