Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

In a dark dark wood

Wydawnictwo: Penguin Random House
angielski
Eliza

Nora nie widziała Clare odkąd 10 lat wcześniej pewnego dnia opuściła szkołę i nigdy więcej do niej nie wróciła.
Nagle otrzymuje zaproszenie na wieczór panieński Clare. Weekend w domku letniskowym - idealna okazja na odnowienie starej znajomości z najlepszą przyjaciółką z czasów szkolnych i uporanie się z przeszłością.
Lecz coś idzie nie tak.
Bardzo nie tak.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/23346377-in-a-dark-dark-wood

źródło okładki: https://www.bookdepository.com/Dark-Dark-Wood-Ruth-Ware/9781846559594

Mała-Mi | 2017-07-31
Przeczytana: 29 lipca 2017

„ W ciemnym mrocznym lesie” nie jest dziełem wybitnym.
Nie jest pozycją, przez którą nie mogłam spać ani której nie zapomnę. Ale jako lekki thriller, do przeczytania w wieczór jest jak najbardziej ok :)

Książkę czyta się szybko i na jednym oddechu. Może i nie jest to odkrywcza złodziejka czasu, ale potrafi wciągnąć.

Polecam jako odstresowanie po trudniejszych lekturach ;)

Aneta Wiola | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

INTRYGA W SZKLANYM DOMU
Nora próbuje uciec od przeszłości. Wydarzenia sprzed dziesięciu lat odcisnęły widoczne piętno na samotnej pisarce. Pewnego dnia otrzymuje e-maila od dziewczyny, która podaje się za znajomą Clare - najlepszej przyjaciółki Nory z dzieciństwa. W wiadomości jest zaproszenie na wieczór panieński Clare. Nora początkowo nie chce zgodzić się na wyjazd, jednak w końcu przystaje na ten pomysł. Cała zabawa organizowana jest w Szklanym Domu w lesie. Wkrótce dochodzi do wyrafinowanego zabójstwa, a wraz z nimi uczestnicy imprezy stają się ofiarami spisku mordercy.

Nie rozumiem szału na punkcie tej książki. Historia przewidywalna, momentami nużąca. Dopiero mniej więcej w połowie dochodzi do zbrodni. Przez całą akcję czytelnicy są zmuszeni przebrnąć przez popisówy rzekomo dorosłych ludzi, którzy zachowują się gorzej niż naćpane studenciaki. Od samego początku przejrzałam grę autorki, więc zakończenie było dla mnie rozczarowujące. Tylko tyle? Nie wysiliła się Ware i...

Arlet | 2017-03-22
Na półkach: Beem, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 22 marca 2017

Ciemny, mroczny las, w samym jego środku wielki, szklany dom, a w nim wieczór panieński.
Główna bohaterka - 26-letnia Nora, autorka kryminałów zostaje zaproszona na wieczór panieński. Niby nic wielkiego...ale z przyszłą panną młodą nie utrzymywała kontaktów całą dekadę. Dlaczego więc teraz ma uczestniczyć w imprezie, którą najczęściej chce się spędzać z najbliższymi osobami? I kto jest narzeczonym jej dawnej przyjaciółki?
Nora ma powody, by wahać się z odpowiedzią na zaproszenie.

Atmosfera powieści jest bardzo napięta już od pierwszych stron. Osadzenie głównych wydarzeń w domu ze szkła, w którym sceny rozgrywają się jak na scenie, aktorami jest szóstka uczestników zabawy, a widownią - tajemnicza głębia lasu, to był strzał w dziesiątkę. Do tego ta mroczna przepowiednia, wybuchy szału Flo i sarkastyczna Nina, dzięki której można było się pośmiać stworzyły fajną i ciekawą mieszankę. Muszę przyznać, że czytało mi się świetnie i wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że spodziewałam się...

Izabela Pycio | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Biegnę przez las zalany księżycową poświatą. Gałęzie czepiają się mojego ubrania, stopy grzęzną w paprociach uginających się pod ciężarem śniegu... Wszystko mnie boli. Ale nie mogę się zatrzymać."

Ciekawy pomysł na fabułę, mroczna zagęszczająca się atmosfera, mieszanka sprzecznych uczuć towarzysząca relacjom osób przebywających w domu położonym na odludziu, nawiązanie do strachu wynikającego z pozostawania w zamkniętym pomieszczeniu. W ciągu trzech dni dochodzi do wielu niepokojących incydentów, niefortunnych czynów, złowieszczych rozmów, a ich uczestnicy intuicyjnie odbierają czyhające trudno definiowalne niebezpieczeństwo. Mieszanka ludzi ściśle uwikłanych w tajemnicze przeszłe zdarzenia, nierozliczone sprawy, nękające wyrzuty sumienia, zacienione wzajemne powiązania. Thriller dobrze skonstruowany, potrafiący podsycić nastrój niepokoju i niedopowiedzenia. Czyta się szybko i z zaangażowaniem, choć scenariusz zdarzeń mógłby być mniej przewidywalny. Podobały mi się kolejne odsłony...

Kruczoczarnyblond | 2017-04-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W ocenie pięć gwiazdek - przeciętna. Ale jak sama nazwa wskazuje, nie bardzo dobra, nie wspaniała, nie zachwycająca. Przez pierwszą połowę, to miałam wrażenie, że ktoś w tej książce umrze z nudów, tak samo jak ja. Ale znowu druga połowa, gdy coś w końcu zaczęło się dziać - no nie ma co ukrywać, że ktoś w końcu umarł, to było już ciekawiej. I wtedy już musiałam dokończyć książkę, by dowiedzieć się w gruncie rzeczy, czy mam rację. Udało mi się wytypować mordercę i tyle.
Nie jest to zła lektura, ale nie porywa. I myślę, że trochę żałuję, że w księgarni po nią sięgnęłam, mogłam wybrać coś innego, co załugiwałoby na więcej gwiazdek.
Ale znowu nauczka - jak coś jest reklamowane,to znaczy, że nie broni się samo.

Mystery | 2018-01-14
Na półkach: Thrillery, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Wiem,jak trudno jest porzucić przeszłość i zacząć od początku (...)."

Od początku polubiłam Norę i nie spodziewałam się aż tak dobrego thrillera!
Pozytywnie mnie zaskoczył.
Mały minus za dość nużącą pierwszą połowę, później już czyta się bardzo szybko - nie można się oderwać!
Cóż, spodziewałam się jakichś morderców w tym lesie lub czegoś w ten deseń, a tu takie zaskoczenie :)

Polecam! Z pewnością was także zaskoczy ta książka. Zaskoczy pozytywnie.

Rybana | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kto powiedział, że przyjaźń to jedna z najpiękniejszych rzeczy, która może się człowiekowi przydarzyć? a kto powiedział, że wieczór panieński to piórka, kwiatki, wyskokie obcasy, radosny pisk i huk korka od szampana?
Czasem to może wyglądać zupełnie inaczej.
Może i wielkiego szału nie ma, ale mnie ta książka wciągnęła.
Was też wciągnie.

Jolka | 2017-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"W ciemnym mrocznym lesie" to thriller trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Klimat zaśnieżonego, ciemnego lasu, tajemnica z przeszłości, zadawnione konflikty – to doskonały pomysł na fabułę, to znakomita recepta na elektryzującą powieść.Ruth Ware przedstawia czytelnikowi dobrze nakreśloną sensację. Rozpoczyna się ona klasycznie, powoli, od przedstawienia głównej postaci i poznania jej relacji z głównym antagonistą. Dzięki narracji pierwszoosobowej czytelnik ma możliwość utożsamić się z główną bohaterką, co pozwala mu sięgnąć głębiej do postawionych przed nią rozterek i problemów.Fabuła jest tak skonstruowana, że nawet jeśli wydaje nam się że zbliżamy się do rozwiązania, ostatecznie okazuje się, że jesteśmy od niego jeszcze dalej. Wydawało mi się, że wiem kto jest odpowiedzialny za wszystkie nieszczęścia i już miałam ganić autorkę, że książka jest dość przewidywalna, ale myliłam się do samego końca. A powód, przez który doszło do tego wszystkiego okazuje się...

popiszsieplay | 2018-06-18
Przeczytana: 08 czerwca 2018

"Kiedy człowiek jest młody, nie dostrzega odcieni szarości. Coś może być tylko dobre albo tylko złe, słuszne albo niesłuszne."

Nie pamiętam już, w jaki sposób ta książka wpadła mi w ręce, ale cieszę się, że tak się stało, bo to bardzo ciekawa lektura. Nieźle opisana historia, która wciąga do ostatniej strony. Czyta się ją bardzo szybko, za sprawą uknutej intrygi i wartkiej akcji.
Nad samą innowacyjnością formuły można debatować - tajemnicze morderstwo, sekrety z przeszłości, które nie dają o sobie zapomnieć i próba rozwikłania zagadki, o co tak naprawdę chodzi - ostatnio rynek wydawniczy pęka w szwach od podobnych historii.
Podsumowując, atrakcyjność książki zależy od nastawienia czytelnika. Jeśli chcesz oderwać się od rzeczywistości na kilka godzin a przy okazji pobawić w detektywa, "W ciemnym, mrocznym lesie" jest świetnym wyborem. Jeśli jednak szukasz powiewu świeżości, możesz się nieco rozczarować.

"Ludzie się nie zmieniają. Po prostu z większą precyzją ukrywają swoje...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W ciemnym, mrocznym lesie, w dużym szklanym domu odbywa się wieczór panieński. Zaproszona na to wydarzenie zostaje Nora, autorka kryminałów, wiodąca spokojne życie. Stroniąca od ludzi kobieta długo zastanawia się czy przyjąć to zaproszenie. Z przyszłą panną młodą nie wiążą jej miłe wspomnienia ale za namową koleżanki postanawia wziąć udział w zabawie. Sześcioro bohaterów bierze udział w konkursach organizowanych przez jedną z koleżanek Clare - przyszłej panny młodej. Wtedy dojeżdża do nich ona sama. Panna młoda lubi być w centrum zainteresowania a ludzie są dla niej w stanie zrobić wszystko. Kiedy Nora dowiaduje się z kim Clare bierze ślub, wspomnienia przytłaczają ją ze wszystkich stron, bowiem przyszłego pana młodego zna aż za dobrze. Tymczasem dom zostaje odcięty od świata przez śnieżycę a w środku zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Czy to wyobraźnia płata figle Norze? Okazuje się, że nie a cały wieczór panieński okazuje się wielką pułapką dla naszych bohaterów. Rozpęta się...