W cieniu magnolii

Wydawnictwo: Muza
Bajo el magnolio
8373198970
literatura hiszpańska

Laura i Paco przyjaźnili się od dziecka i kochali miłością niewypowiedzianą, nigdy nie będąc razem. Oboje jakoś ułożyli sobie życie osobno: ona wyjechała do Madrytu, gdzie prędko wyszła za mąż, on został w rodzinnym mieście. Po latach spotkali się, gdy ona odziedziczyła dom rodzinny. Kontynuacja książki "Jedno drzewo, jedno pożegnanie" - akcja dzieje się wiele lat później, narratorem jest tym...

Kontynuacja książki "Jedno drzewo, jedno pożegnanie" - akcja dzieje się wiele lat później, narratorem jest tym razem Paco.

Róża_Bzowa | 2010-10-22
Przeczytana: 20 października 2010

Zaskakująco głębokie i refleksyjne spojrzenie mężczyzny na związek niemożliwy. Dobrze rozumie i siebie, i kobietę, nie oszukuje się tak, jak ona.
O niebo empatii lepsza książka niż jej "pierwsza część", gdzie głos miała kobieta.

Aneta | 2013-11-03
Przeczytana: wrzesień 2008

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka, to historia mężczyzny, który dzięki zainteresowaniu, jakie jego losom okazała pisarka, ma szansę przetrawić i przeanalizować całe swoje 60-letnie życie, by na nowo i w zupełnie innym świetle znaleźć odpowiedź dla pytań dotyczących miłości, wierności, nauki i przeznaczenia. Paco, bo tak miał na imię główny bohater, mimo ułożonego życia, które wiódł wraz z żoną, i sukcesu, jaki odniósł na polu architektury, nie przestał tęsknić za swą jedyną miłością Laurą.

Marquisa | 2011-08-21
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 2006 rok

Wszystkie książki Pani Mayoral czyta mi się wyśmiecie. Jest to opowieść o przyjaźni między kobietami balansująca na granicy z miłością, o wzajemnym odkrywaniu świata, rywalizacji ale i akceptacji różnic. Polecam szczególnie kobietom!!!

Bartek | 2010-12-03
Na półkach: Przeczytane, Porzucone, Posiadam
Przeczytana: 03 lipca 2011

Nie potrafię tego skończyć.

psychoqueen17 | 2016-08-30
anytram22 | 2016-03-17