Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci

Wydawnictwo: Media Rodzina

Autorki, korzystając z własnych doświadczeń, a także doświadczeń innych rodziców, przekazują wzruszające i przekonujące świadectwa takiego porozumiewania się z dziećmi, które pozwala u obu stron wyzwolić to, co najlepsze....

Jadzia | 2014-10-07
Na półkach: Wychowanie, Przeczytane
Przeczytana: 07 października 2014

Od rodziców dla rodziców. Książka osadza mit idealnego rodzica w realnym świecie i pokazuje mamom, że ideał nie istnieje, że człowiek całe życie musi się uczyć i pamiętać, że tak jak skrzypce będzie rozstrajał się i dostrajał bez końca. Świetnie pokazuje jakie narzędzia mamy w zasięgu ręki, a dzięki nim możemy budowac lepsze życia dla nas i dzieci.

FelisCatus | 2013-03-18
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 15 marca 2013

Warto sięgnąć do lektury tego "niespecyficznego" poradnika. Sytuacje i przykłady z życia rodziców i dzieci są opisane bardzo bezpośrednio swojskim, przystępnym językiem przez co naprawdę trafiają do czytelnika. Warto tę książkę dozować, czytać dziennie dwie, trzy strony i zakreślać najważniejsze wskazówki. Konieczne jest wracanie do tej lektury. Ja ledwo skończyłam ją czytać, już planuję zacząć lekturę od początku. Wszystko to trzeba sobie na nowo przypominać, przetrawiać, przemyśliwać i być dobrej myśli, że i my potrafimy stworzyć sobie lepsze, bardziej harmonijne życie z dziećmi.

doreenxs | 2013-10-20
Przeczytana: 2012 rok

Książka trafiła w moje ręce w chwili gdy jej potrzebowałam. Choć zdaje się dedykowana rodzicom starszych dzieci, mi pozwoliła mądrze przebrnąć przez okres buntu dwulatka. Wspaniała lektura, która poświęca wiele stron na rozważania nie tylko o emocjach dzieci, ale i rodziców. Prawdziwa, życiowa. Warto do niej wrócić.

Agnieszka | 2013-03-20
Przeczytana: 17 grudnia 2011

"Traktujmy dziecko tak, jakby już było tym,
kim chcemy żeby się stało."

Rewelacyjna książka zawierająca cały ogrom wskazówek dotyczących wychowywania dzieci. Autorki piszą o swoich przemyśleniach i wnioskach z praktykowania nowych metod wychowawczych. Absolutna rewelacja. Wzbogaca i inspiruje.

mlodyn | 2016-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2016

Bardzo fajna, przydatna książka. Skończyłem wcześniej kurs dla rodziców prowadzony przez psychologów wg zasad głoszonych przez panie Faber i Mazlish i muszę powiedzieć, że dość dobrze oddaje sens tego podejścia do wychowania. Wbrew temu co można sobie pomyśleć, nie jest to podejście typu "jak to zrobić, żeby się nie narobić". Wręcz przeciwnie - opisywane techniki wymagają ogromnych pokładów cierpliwości, konsekwencji, kreatywności, uwagi, czasu, wytrwałości w obliczu braku natychmiastowych, magicznych efektów. Co więcej, panie Faber i Mazlish często sugerują działanie wręcz przeciwne, niż w danej sytuacji podpowiada rozsądek. Myślę, że warto tę książkę przeczytać, choćby ze względu na zapoznanie się z tą metodą wychowywania i kształtowania dzieci i mechanizmami, procesami, które zachodzą w relacji rodzic - dziecko, a na których ona bazuje, które wykorzystuje.

Dobrym podsumowaniem opisanej w niej filozofii, jej pewnej przewrotności, jest fragment książki "Prorok", który...

Olga | 2014-11-13
Przeczytana: 2010 rok

Ta książka dała mi nadzieję, że ogarnę rodzicielstwo :) Pozwoliła mi spojrzeć na moje relacje z dziećmi z trochę innej perspektywy, sprawiła, że zaczęłam zwracać uwagę na komunikaty, jakie wypowiadam i na to, co sygnalizują mi swoim zachowaniem moje dzieci. Czytałam wiele innych poradników, ale to do tego najbardziej lubię wracać w kryzysowych chwilach, bo daje mi poczucie sprawstwa. To nie jest zbiór rad, jak postępować z dziećmi, zbiór cudownych rozwiązań wszystkich problemów, ale autorki skupiają się na różnych zapalnych kwestiach, podpowiadają, jak na nie spojrzeć, jak spróbować im zaradzić. Uważam, że książka przyda się rodzicom maluchów i starszaków, dzieci przedszkolnych i szkolnych. Trochę mi przeszkadza typowo poradnikowy, amerykański sposób formułowania zdań, ale to detal.

Okeko | 2013-07-26
Przeczytana: maj 2013

Wspaniała książka. Moim zdaniem każdy rodzic powinien się z nią zapoznać! Autorki ukazują wyzwania rodzicielstwa, opisują jaką drogę przebyły, by pracować nad relacjami i komunikacją z dziećmi. Wiele z tych rad stosuję i codziennie na nowo odkrywam.

Lilly79 | 2013-01-27
Przeczytana: luty 2013

Poradnik, który trafił we właściwe miejsce i właściwy czas. Na pamięć się nie nauczę, ale pomyślę i na pewno coś wykorzystam. Dla dobra społeczeństwa :)

Kati | 2016-10-16
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 10 października 2016

Książka oparta na podobnych zasadach co "Łatwo kochać, trudno dyscyplinować" ale zdecydowanie napisana w przystępniejszy sposób. Nie wciska formułek o sile miłości i cudownej mocy siedmiu (czy ile ich tam było) zasad. W sumie nawet nie nazwałabym jej poradnikiem, zdecydowanie bardziej są to spisane wspomnienia i doświadczenia kilku kobiet, nie tylko samych autorek, z wprowadzaniem nowych zasad i sposobów komunikowania się z dzieckiem. Przyjemna i przystępna lektura.

MoWi | 2010-12-27
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Jesteś rodzicem? MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!!