Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci

Tłumaczenie: Beata Rumatowska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liberater parents, liberated children

Autorki, korzystając z własnych doświadczeń, a także doświadczeń innych rodziców, przekazują wzruszające i przekonujące świadectwa takiego porozumiewania się z dziećmi, które pozwala u obu stron wyzwolić to, co najlepsze....

źródło opisu: Media Rodzina, 1997

roshpunka | 2018-02-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 lutego 2018

Po przeczytaniu "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły" było mi mało. Na szczęście książka "Wyzwoleni rodzice..." idealnie uzupełniła moje poczucie niedosytu. Pozwoliła mi na nowo przetrawić poznane metody wychowawcze i poznać więcej przykładów ich zastosowań. Dodatkowo książka odsłania drugą stronę medalu, czyli pokazuje trudy, ciągłą pracę, czasami brak natychmiastowych efektów. Z jednej strony to przeraża, ale z drugiej strony dodaje otuchy i zapewnia, że w razie niepowodzeń nie jesteśmy jedyni.

Jadzia | 2014-10-07
Na półkach: Przeczytane, Wychowanie
Przeczytana: 07 października 2014

Od rodziców dla rodziców. Książka osadza mit idealnego rodzica w realnym świecie i pokazuje mamom, że ideał nie istnieje, że człowiek całe życie musi się uczyć i pamiętać, że tak jak skrzypce będzie rozstrajał się i dostrajał bez końca. Świetnie pokazuje jakie narzędzia mamy w zasięgu ręki, a dzięki nim możemy budowac lepsze życia dla nas i dzieci.

margit_85 | 2018-08-08
Przeczytana: 2016 rok

Poradnik ten uczy jak w prosty i efektywny sposób kształtować nasze dzieci. Publikacja ta przeznaczona jest dla rodziców, którzy szukają drogi do komunikacji z własnym potomstwem, praktycznych rozwiązań ze sztampowych sytuacji kryzysowych. Dla mnie jako rodzica był i jest, motywacją do zmiany również samej siebie, poszukiwaniem wyzwolenia z mitu "Matki Polki", wskazaniem, że po każdym potknięciu jest droga do poniesienia się...

FelisCatus | 2013-03-18
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 15 marca 2013

Warto sięgnąć do lektury tego "niespecyficznego" poradnika. Sytuacje i przykłady z życia rodziców i dzieci są opisane bardzo bezpośrednio swojskim, przystępnym językiem przez co naprawdę trafiają do czytelnika. Warto tę książkę dozować, czytać dziennie dwie, trzy strony i zakreślać najważniejsze wskazówki. Konieczne jest wracanie do tej lektury. Ja ledwo skończyłam ją czytać, już planuję zacząć lekturę od początku. Wszystko to trzeba sobie na nowo przypominać, przetrawiać, przemyśliwać i być dobrej myśli, że i my potrafimy stworzyć sobie lepsze, bardziej harmonijne życie z dziećmi.

doreenxs | 2013-10-20
Przeczytana: 2012 rok

Książka trafiła w moje ręce w chwili gdy jej potrzebowałam. Choć zdaje się dedykowana rodzicom starszych dzieci, mi pozwoliła mądrze przebrnąć przez okres buntu dwulatka. Wspaniała lektura, która poświęca wiele stron na rozważania nie tylko o emocjach dzieci, ale i rodziców. Prawdziwa, życiowa. Warto do niej wrócić.

deli | 2019-01-16

ta książka to nadzieja dla rodziców! zmienia spojrzenie na siebie i dziecko - otwiera oczy i pomaga w trudnej drodze, jaką jest wychowanie

linka35 | 2018-02-26
Przeczytana: styczeń 2018

Być może w latach 70tych, kiedy po raz pierwszy została wydana, przedstawiona teoria komunikacji z dziećmi była rewolucyjna. Niestety obecnie, po kontakcie z Treningiem Skutecznego Rodzica T. Gordona, czy Non Violent Communication, trudno odnaleźć tą rewolucję. Zdarzyły się fragmenty, przez które śmiałam się do rozpuku, ale i fragmenty, kiedy krzywiłam się na taką formę manipulacji. Znalazły się jednak też urywki, które uważam, że warto zapamiętać. Zresztą bardzo przyjemnie się czyta, forma opowieści o dwóch matkach jest przesympatyczna. O wiele łatwiej wczuć się w bohaterki i zastanowić się nad własną formą komunikacji w rodzinie.

Agnieszka | 2013-03-20
Przeczytana: 17 grudnia 2011

"Traktujmy dziecko tak, jakby już było tym,
kim chcemy żeby się stało."

Rewelacyjna książka zawierająca cały ogrom wskazówek dotyczących wychowywania dzieci. Autorki piszą o swoich przemyśleniach i wnioskach z praktykowania nowych metod wychowawczych. Absolutna rewelacja. Wzbogaca i inspiruje.

Lilly79 | 2013-01-27
Przeczytana: luty 2013

Poradnik, który trafił we właściwe miejsce i właściwy czas. Na pamięć się nie nauczę, ale pomyślę i na pewno coś wykorzystam. Dla dobra społeczeństwa :)

mlodyn | 2016-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2016

Bardzo fajna, przydatna książka. Skończyłem wcześniej kurs dla rodziców prowadzony przez psychologów wg zasad głoszonych przez panie Faber i Mazlish i muszę powiedzieć, że dość dobrze oddaje sens tego podejścia do wychowania. Wbrew temu co można sobie pomyśleć, nie jest to podejście typu "jak to zrobić, żeby się nie narobić". Wręcz przeciwnie - opisywane techniki wymagają ogromnych pokładów cierpliwości, konsekwencji, kreatywności, uwagi, czasu, wytrwałości w obliczu braku natychmiastowych, magicznych efektów. Co więcej, panie Faber i Mazlish często sugerują działanie wręcz przeciwne, niż w danej sytuacji podpowiada rozsądek. Myślę, że warto tę książkę przeczytać, choćby ze względu na zapoznanie się z tą metodą wychowywania i kształtowania dzieci i mechanizmami, procesami, które zachodzą w relacji rodzic - dziecko, a na których ona bazuje, które wykorzystuje.

Dobrym podsumowaniem opisanej w niej filozofii, jej pewnej przewrotności, jest fragment książki "Prorok", który...