Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby z nami rozmawiały

Wydawnictwo: Media Rodzina
8372782016
poradniki

Po kilkunastu latach autorki bestsellerowej serii ‘‘Jak mówić..’‘ wracają do swoich czytelników bogatsze w rodzicielskie doświadczenia z rozwiązaniem problemów wychowawczych typowych dla ‘‘buntowniczego’‘ okresu dorastania...

chrispu | 2014-08-20
Na półkach: Różne, Przeczytane

Takie w sumie nie wiadomo co. Poradnik psychologiczny w formie zbeletryzowanej - autorka przytacza nam opisy swoich sesji z grupami rodziców i nastolatków. Opisy tych sesji są przerywane krótkimi historyjkami rysunkowymi uwypuklającymi różne sposoby dialogu między stronami - jakby się komuś nie chciało czytać, to te rysunki w zupełności wystarczą.
Książka przez pierwsze kilka rozdziałów wciąga, bo opisywane sposoby rozwiązywania problemów w pewnym stopniu stanowią nowość dla czytelnika, potem jednak zaczyna nużyć (powtórzenia, mało odkrywcze wnioski, trochę wodolejstwa). Im bliżej było końca tym bardziej miałem wrażenie, że najważniejszy sposób/poradę autorka zamieściła w pierwszym rozdziale a później to tylko "obrabia" ją innymi słowami.
W mojej ocenie, książka przydatna, którą najlepiej jednak nie czytać "od deski do deski" tylko skupić się na jakimś wycinku (rozdziały opisują różne rodzaje konfliktów pokoleniowych) i przetestować porady w praktyce. Wszystkiego i tak człowiek...

mania_kch | 2014-03-05
Na półkach: Wcześniej, Przeczytane

Jeden z lepszych poradników jakie czytałam. Fantastyczne, ale przede wszystkim bardzo mądre porady,które nie tak trudno wprowadzić w życie. Atutem jest prosty, jasny język co nadaje poradnikowi lekkości, nie przytłacza ogromem niepotrzebnej filozoficznej wiedzy, co niestety często odnajduje w innych poradnikach.
Bardzo polecam :)

Monika | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Świetna książka o tym jak dogadać się ze zbuntowanym nastolatkiem (który tak naprawdę czeka by go wysłuchać i poświęcić chwilę uwagi). W pracy nauczyciela nieoceniona pomoc. Warto sięgać po nią dość często. Polecam!

keys | 2012-12-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki

Pomogła nie raz w rozmowie z nastolatkiem.

książek: 2083
Karmel | 2014-08-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Bardzo polecam !!!
Bardzo pomocna, przystępnie napisana czyli dobrze się czyta, a co najważniejsze pomaga !!!!
Skuteczna, jestem bardzo zadowolona, z jej zaistnienia.
Polecam zarówno rodzicom jak i młodzieży, nie jest łatwo być rodzicem, nie jest łatwo być nastolatkiem w dzisiejszych czasach.

Patrycja Perzyna | 2013-12-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Nawet jeśli już coś wiemy, jest nam potrzebne potwierdzenie. Tak jak przy zwierzaniu, opowiadamy i chcemy choćby skinienia głową na znak wiary i zrozumienia, fajnie jak ktoś jeszcze podpowie co robić lub potwierdzi ze to zrobiłam dobrze odrazu nasze chęci wzrastają czujemy sie dowartościowani i chcemy iść dalej tą drogą jeśli jest dobra lub zmienic kierunek jesli nie. Tak zadziałała na mnie ta książka! Dała mi siłę i chęć do "walki" pocieszyła że nasza (moja i syna) droga do niezbyt ;) zakłóconego szczescia rodzinnego nie jest daleko, tylko cierpliwości i wytrwałości!

MariaMR | 2016-04-20
Przeczytana: 2015 rok

Świetny, bardzo przydatny poradnik. Polecam wszystkim rodzicom :-)

Sylwia | 2012-08-26
Przeczytana: 2011 rok

Na studiach była to jedna z obowiązkowych lektur, które miały nas przygotować do egzaminu, dzięki temu po nią sięgłam i wcale nie żałuję.
Książka jest napisana w bardzo ciekawy sposób zawiera w sobie wiele ilustracji - historyjek, które obrazują to o co chodzi w kontaktach z nastoletnim dzieckiem. Jest napisana prostym językiem , zrozumiałym nie tylko dla pedagogów, lecz również dla zupełnych laików z tej dziedziny. Książka momentami wydaje się banalna i podane przykłady wydają się śmieszne w odniesieniu do współczesnej młodzieży. Uważam, że warto ją przeczytać i w jakimś stopniu wykorzystać w codziennym życiu rady, które są zawarte na końcu rozdziałów.

Polecam

Dominika | 2014-01-20
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Przeczytałam to jako osoba o której książka ma mówić. Po przeczytaniu przekazałam ją mojej mamie, by wyciągnęła coś z lektury dla nas obu :)
Aczkolwiek spodziewałam się czegoś więcej.

Monika Krawczyk | 2012-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2012

jak dla mnie - powielenie (pewnie w celach marketingowo - zarobkowych) poprzedniej części serii.....mozna powiedziec, że treść niemal jednaka - może troszkę urozmaicona przykladami z życia rodziców i nastolatków a nie tylko mlodszych dzieciaków...czyta się w związku z tym szybciej