Kaz Cooke

- Pisze książki: poradniki dla rodziców
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
- Urodzona: 1962 (data przybliżona)
Kaz Cooke to jedna z najsławniejszych po drugiej stronie globu (i nie tylko) australijska autorka książek i komiksów.
Jej książki przetłumaczono m.in. na chiński, hiszpański, niemiecki, włoski, litewski, łotewski (na Łotwie jest znana jako "Kaza Kuka"), czeski (po drugiej stronie Tatr występuje jako "Kaz Cookeova"), francuski, a nawet na północnoamerykański. Oprócz poradników takich jak "Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach" (tytuł oryginału: Up The Duff, w Wielkiej Brytanii wydany jako Bun In The Oven, w USA jako The Rough Guide to Pregnancy And Birth) i stanowiące jego kontynuację "Dzieciozmagania" (oryg. "Kidwrangling", poradnik dla rodziców dzieci w wieku od 0 do 5 lat), Cooke pisze również bardzo popularne książeczki dla dzieci oraz felietony do kilku australijskich gazet i czasopism.
Kaz Cooke mieszka w Melbourne, gdzie pracuje i wychowuje 10-letnią córkę. Jak pisze sama o sobie w krótkich biografiach publikowanych między innymi na stronie autorki oraz na stronie swojego wydawcy, Penguin Australia:
"Kaz Cooke pisze książki i inne rzeczy, rysuje komiksy i często można ją usłyszeć w radio. Stworzyła postać Hermenegildy - Dziewczyny Nowoczesnej. Nowoczesne dziewczyny (i faceci) w każdym wieku kochają jej zabawne i trzeźwe spojrzenie na wszystko: począwszy od okresu dojrzewania i menopauzę poprzez idiotyczne trendy w modzie, kłopoty z pewnością siebie, ciążę aż po niewytłumaczalny szał na punkcie filozofii New Age. W przeciwieństwie do wielu innych autorów i autorek, którzy też sami pisują swoje krótkie biografie, Kaz Cooke nie mieszka w nadgryzionej zębem czasu wiejskiej posiadłości z zabójczo przystojnym mężem i wyjątkowo uzdolnionymi dziećmi i nie dzieli czasu między Nowy Jork, Lazurowe Wybrzeże i Toskanię. Jednak bardzo możliwe, że pewnego pięknego dnia coś z tym fantem zrobi."
- 783 przeczytało książki autora
- 453 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Szkoła rodzenia to inaczej kursy przygotowujące do porodu lub kursy prenatalne(niektórzy nazywają je czule Klubem Video horrorów)." "Kiedy ktoś nieznoszącym sprzeciwu głosem udziela ci porady: , (...), , - pamiętaj, to oni sami mają problem, nie ty. Najczęściej ludzie po prostu mówią innym, jak SAMI coś robili i nalegają, by postępować tak samo. Może dlatego, ze innych metod nie znają albo dlatego, że czują się lepiej, gdy widzą, że inni robią rzeczy tak, jak oni je robili? Nie zapominaj jednak o jednym: twoje doświadczenia będą wyjątkowe, bo tylko twoje. (...)".
Szkoła rodzenia to inaczej kursy przygotowujące do porodu lub kursy prenatalne(niektórzy nazywają je czule Klubem Video horrorów)." "Kiedy ...
Rozwiń Zwiń3/5 cd Z rozdziału: Jak być rodzicem Jak mniej się stresować • Znajdź sobie hobby, które ma lekko „medytacyjny" charakter (np. układanie znaczków w klaserze), zacznij uprawiać jakiś sport grupowy albo poszukaj sobie jakiegoś innego kreatywnego czy wymagającego precyzji zajęcia. Może to być cokolwiek - pod warunkiem jednak, że wymaga twojej całkowitej uwagi i nie pozwala myśleć o niczym prócz tego, co właśnie robisz. Zafunduj swojej głowie wakacje i odpoczynek od wszystkich codziennych spraw i zmartwień. • Bądź ostrożna i nie izoluj się dodatkowo od świata, wybierając sobie hobby albo projekt wymagający spędzania czasu przede wszystkim w domu. Znakomicie, jeśli ci to odpowiada. Może się też jednak okazać, że będziesz szczęśliwsza, mając hobby, dzięki któremu poznasz nowych ludzi albo będziesz w stałym kontakcie ze starymi znajomymi. Zaprzyjaźnij się z osobami, z którymi możesz pogadać o dzieciach, i takimi, których ten temat nie interesuje, bo dzięki nim będziesz mogła pomówić też o innych sprawach. • Jeżeli wyjście z partnerem wieczorem na drinka czy do restauracji jest dla ciebie zbyt męczące, wybierzcie się od czasu do czasu we dwójkę w niedzielę na śniadanie lub na obiad.
3/5 cd Z rozdziału: Jak być rodzicem Jak mniej się stresować • Znajdź sobie hobby, które ma lekko „medytacyjny" charakter (np. układanie zn...
Rozwiń Zwińs. 448 Powinnaś być trenerką, a nie osoba wymierzającą karę. (...) Traktuj swojego malucha jak sojusznika albo czeladnika. Dawaj dziecku dobry przykład własnym zachowaniem. Tłumacz potomkowi, jakie zachowania są niewłaściwe i dlaczego.
s. 448 Powinnaś być trenerką, a nie osoba wymierzającą karę. (...) Traktuj swojego malucha jak sojusznika albo czeladnika. Dawaj dziecku dob...
Rozwiń Zwiń
DYSKUSJE