Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny

Wydawnictwo: Mamania
enedtil

„Najważniejsza jest relacja z dzieckiem” – słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli każdy ma inne oczekiwania, a doba tylko dwadzieścia cztery godziny? Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagog i mama trójki dzieci, autorka...

Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagog i mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga „Dobra relacja”, pokazuje pełne empatii dla potrzeb dzieci i dorosłych podejście do rodzicielstwa, które pomaga w nawiązaniu dobrych i trwałych relacji.

Czerpiąc z doświadczeń zdobytych podczas prowadzonych przez siebie warsztatów umiejętności rodzicielskich, autorka proponuje rozwiązania wychowawczych trudności skrojone na miarę potrzeb współczesnej rodziny. Dzieli się także z czytelnikami swoimi osobistymi doświadczeniami macierzyńskimi, pokazując, że:

– czasem nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb dziecka,

– konsekwencja jest przereklamowana,

– dobra relacja owocuje na każdym etapie życia rodziny.

„Uczenie zasad bycia z innymi ludźmi, odróżnianie dobra od zła, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku i jego otoczeniu, wyciąganie wniosków i ponoszenie konsekwencji swojego działania, poszanowanie przyjętych norm – jak to wszystko przekazać?”

Otwórz skrzynkę z narzędziami dla współczesnej rodziny i przekonaj się, jak wiele może ona zmienić w twoim życiu!

„Z bocianem” to nowa seria poradników dla rodziców wydawnictwa Mamania, w której ukazywać się będą wartościowe książki polskich autorów.

źródło opisu: http://mamania.pl/

źródło okładki: http://mamania.pl/

madziusia | 2017-06-06
Przeczytana: 22 maja 2017

Małgorzata Musiał otwiera przed czytelnikami tytułową skrzynkę z narzędziami. Swoje rozważania na temat świadomego rodzicielstwa i budowania trwałych relacji z dziećmi opiera na autorskim modelu piramidy, którego podstawę stanowią granice. Następnie, im dalej w górę, znajdują się na niej emocje, współpraca, rozwiązywanie konfliktów, na samym zaś szczycie pojawiają się konsekwencje. Autorka po kolei omawia wymienione stopnie piramidy, podaje cenne wskazówki, coraz bardziej zagłębiając się w temat budowania wartościowych relacji z dziećmi. Co istotne, powołuje się też na doświadczenie zdobyte w pracy z rodzicami, a także na swoje osobiste spostrzeżenia.

"Rezygnując z kar, mamy możliwość opierać swoje przywództwo nie na przemocy i sile, a na prawdziwym, szczerym kontakcie z drugim człowiekiem - kontakcie, który częscto sprawia, że druga strona chce podążać za nami z własnej woli, nie ze strachu, czy przymusu".

Autorka zachęca do dialogu z dzieckiem, nawet tym najmniejszym, i...

linka35 | 2017-08-28
Przeczytana: 15 lipca 2017

Wspaniała książka/poradnik dotyczący rodzicielstwa bliskości, ale i nie tylko. Tematyka poruszana przez Gosię Musiał jest szeroka i bliska, chyba każdemu rodzicowi na różnych etapach rozwoju jego dziecka, ale i całej rodziny. Osobiście czytając ją czułam się jak podczas rozmowy z dobrym przyjacielem przypominającym mi, na co zwracać uwagę, co jest ważne. Polecam ją każdemu, kto chce choć odrobinę zadbać o siebie i swoją rodzinę, a nie obce jest mu rozmawianie o uczuciach i odrobina myślenia o samym sobie.

Lilianna | 2018-03-19

Mam duży problem z oceną tej książki. Z jednej strony tematyka jest mi bliska i myślę, że każda kolejna pozycja, która trafi do odbiorcy zrobi wiele dobrego.Jednak czytając książę oczekuję od autora czegoś więcej niż streszczenia kilku innych tj. twórczości Jespera Juul oraz Alfie Kohn. Nawet przykłady są z nich zaczerpnięte a brakuje przypisów...Wtórna i odtwórcza.

karolaya | 2018-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2018

Dobrze i przystępnie napisana, przejrzysta książka o tym, jak pielęgnować dobre relacje z dziećmi. O potrzebach, emocjach, trudnościach z jednym dzieckiem i rodzeństwem. Czytałam powoli, delektując się treścią i skupiając na przykładach :)

Justi | 2018-03-08
Przeczytana: 08 marca 2018

Bardzo dobra - balsam na skołatane myśli rodzica. Upewniła mnie w moim podejściu do wychowywania i nieco rozgrzeszyła. Na pewno będę wracać.

waga88 | 2017-11-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Mam mieszane uczucia odnośnie tej książki. Rozwiązania które proponuje autorka są zbyt "sterylne", zakładają ze w trudnej sytuacji wystarczy powiedzieć do dziecka coś na zasadzie:
- " rozumiem że jesteś smutny że tata poszedł do pracy, bo bardzo go kochasz i tęsknisz i chciałbyś się z nim teraz pobawić. Może teraz ułożymy puzzle, a wieczorem jak tata wróci razem się pobawicie." I wg autorki słysząc te słowa, dziecko kiwa że zrozumieniem głowa i zabiera się za puzzle...
Kto nie próbował takich rozwiązań? Każdy. A mimo to sięgamy po poradnik, czyli jednak nie do końca to się sprawdza. Moje dziecko w 99przypadkach na sto, taki wywód skwituje czymś w stylu: ale ja chcę teraz! I będzie to powtarzać jak mantrę.
@ podobnie sytuacja wygląda kiedy idąc za wskazówkami autorki należy ocenić czyje potrzeby są w danej sytuacji wazniejsze moje, czy dziecka. Oczywiście, że mogę zrezygnować z mojej potrzeby, ktora jest porządek w dziecięcym pokoju, albo zjedzenie śniadania przez moją pociechę....

Dorota | 2018-03-25
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 lutego 2018

Mądra książka i relacji bez manipulacji. Napisana prostym, uczciwym językiem. Poruszająca i autentyczna, a jednocześnie bardzo praktyczna. W prostych krokach pokazuje jak można budować i pogłębiać relację w własnym dzieckiem. Dla mnie to książka o relacjach w ogóle. Dla mnie cenna.

deli | 2018-05-26

pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica!

książek: 1979
Asia-Polihymnia | 2017-11-09
Przeczytana: 07 listopada 2017

Wszystko prosto, jasno i na temat.

kasara111 | 2018-09-13