Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny

Wydawnictwo: Mamania
enedtil

„Najważniejsza jest relacja z dzieckiem” – słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli każdy ma inne oczekiwania, a doba tylko dwadzieścia cztery godziny? Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagog i mama trójki dzieci, autorka...

Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagog i mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga „Dobra relacja”, pokazuje pełne empatii dla potrzeb dzieci i dorosłych podejście do rodzicielstwa, które pomaga w nawiązaniu dobrych i trwałych relacji.

Czerpiąc z doświadczeń zdobytych podczas prowadzonych przez siebie warsztatów umiejętności rodzicielskich, autorka proponuje rozwiązania wychowawczych trudności skrojone na miarę potrzeb współczesnej rodziny. Dzieli się także z czytelnikami swoimi osobistymi doświadczeniami macierzyńskimi, pokazując, że:

– czasem nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb dziecka,

– konsekwencja jest przereklamowana,

– dobra relacja owocuje na każdym etapie życia rodziny.

„Uczenie zasad bycia z innymi ludźmi, odróżnianie dobra od zła, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku i jego otoczeniu, wyciąganie wniosków i ponoszenie konsekwencji swojego działania, poszanowanie przyjętych norm – jak to wszystko przekazać?”

Otwórz skrzynkę z narzędziami dla współczesnej rodziny i przekonaj się, jak wiele może ona zmienić w twoim życiu!

„Z bocianem” to nowa seria poradników dla rodziców wydawnictwa Mamania, w której ukazywać się będą wartościowe książki polskich autorów.

źródło opisu: http://mamania.pl/

źródło okładki: http://mamania.pl/

madziusia | 2017-06-06
Przeczytana: 22 maja 2017

Małgorzata Musiał otwiera przed czytelnikami tytułową skrzynkę z narzędziami. Swoje rozważania na temat świadomego rodzicielstwa i budowania trwałych relacji z dziećmi opiera na autorskim modelu piramidy, którego podstawę stanowią granice. Następnie, im dalej w górę, znajdują się na niej emocje, współpraca, rozwiązywanie konfliktów, na samym zaś szczycie pojawiają się konsekwencje. Autorka po kolei omawia wymienione stopnie piramidy, podaje cenne wskazówki, coraz bardziej zagłębiając się w temat budowania wartościowych relacji z dziećmi. Co istotne, powołuje się też na doświadczenie zdobyte w pracy z rodzicami, a także na swoje osobiste spostrzeżenia.

"Rezygnując z kar, mamy możliwość opierać swoje przywództwo nie na przemocy i sile, a na prawdziwym, szczerym kontakcie z drugim człowiekiem - kontakcie, który częscto sprawia, że druga strona chce podążać za nami z własnej woli, nie ze strachu, czy przymusu".

Autorka zachęca do dialogu z dzieckiem, nawet tym najmniejszym, i...

linka35 | 2017-08-28
Przeczytana: 15 lipca 2017

Wspaniała książka/poradnik dotyczący rodzicielstwa bliskości, ale i nie tylko. Tematyka poruszana przez Gosię Musiał jest szeroka i bliska, chyba każdemu rodzicowi na różnych etapach rozwoju jego dziecka, ale i całej rodziny. Osobiście czytając ją czułam się jak podczas rozmowy z dobrym przyjacielem przypominającym mi, na co zwracać uwagę, co jest ważne. Polecam ją każdemu, kto chce choć odrobinę zadbać o siebie i swoją rodzinę, a nie obce jest mu rozmawianie o uczuciach i odrobina myślenia o samym sobie.

waga88 | 2017-11-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Mam mieszane uczucia odnośnie tej książki. Rozwiązania które proponuje autorka są zbyt "sterylne", zakładają ze w trudnej sytuacji wystarczy powiedzieć do dziecka coś na zasadzie:
- " rozumiem że jesteś smutny że tata poszedł do pracy, bo bardzo go kochasz i tęsknisz i chciałbyś się z nim teraz pobawić. Może teraz ułożymy puzzle, a wieczorem jak tata wróci razem się pobawicie." I wg autorki słysząc te słowa, dziecko kiwa że zrozumieniem głowa i zabiera się za puzzle...
Kto nie próbował takich rozwiązań? Każdy. A mimo to sięgamy po poradnik, czyli jednak nie do końca to się sprawdza. Moje dziecko w 99przypadkach na sto, taki wywód skwituje czymś w stylu: ale ja chcę teraz! I będzie to powtarzać jak mantrę.
@ podobnie sytuacja wygląda kiedy idąc za wskazówkami autorki należy ocenić czyje potrzeby są w danej sytuacji wazniejsze moje, czy dziecka. Oczywiście, że mogę zrezygnować z mojej potrzeby, ktora jest porządek w dziecięcym pokoju, albo zjedzenie śniadania przez moją pociechę....

książek: 1930
Asia-Polihymnia | 2017-11-09
Przeczytana: 07 listopada 2017

Wszystko prosto, jasno i na temat.

Hankah | 2017-11-27
Przeczytana: 25 sierpnia 2017