Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być

Wydawnictwo: Media Rodzina
LubimyCzytać

Autorki bestsellerowych książek o wychowaniu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji między rodzicami a dziećmi. Tym razem ich mądre rady dotyczące świadomego i pełnego szacunku rodzicielstwa zostały ujęte w zwięzłej formie podręcznika. Bazując na inspirujących doświadczeniach rodzin z całego świata, autorki...

Autorki bestsellerowych książek o wychowaniu od lat cieszą się
niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji
między rodzicami a dziećmi. Tym razem ich mądre rady dotyczące
świadomego i pełnego szacunku rodzicielstwa zostały ujęte w zwięzłej
formie podręcznika. Bazując na inspirujących doświadczeniach rodzin z
całego świata, autorki pokazują, że każdy, nawet najbardziej zapracowany
rodzic może nabrać umiejętności, jakie zawsze „chciał mieć”: spokojnego
rozwiązywania rodzinnych konfliktów, stawiania dzieciom granic i
zachęcania ich do współpracy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Nata | 2018-10-26
Przeczytana: marzec 2018

Kupiłam, bo znałam autorki.
Tytuł też brzmiał zachęcająco... no bo kto by nie chciał.

Cóż okazało się, że autorki chcą szybko zarobić i przypodobać się tym, którzy nie lubią dużo czytać – nawet o tym poinformowały w treści tej książeczki (niestety przeczytałam o tym znacznie później, tzn. już po zakupie :( ).

Jest to wyciąg z książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”. Jak ktoś nie przepada za czytaniem to być może ta publikacja będzie wystarczająca.

Natomiast dla mnie najlepszą książką, którą przeczytałam na temat wychowania do tej pory jest właśnie już wyżej wspomniana „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”. Uważam, że to powinna być lektura obowiązkowa dla każdego rodzica. Niektóre zasady w niej opisane spokojnie można stosować również do partnerów ;)

BeataP | 2017-01-03

W pigułce to, co rodzic chce wiedzieć wychowując dziecko. Podstawowa wiedza o uczuciach, gniewie, chwaleniu, karach.

Kate1404 | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Kolejna dobra książka znanych autorek poradników dla rodziców. Nie wiem jak to działa, ale stosując te zasady udaje się wiele kłótni zwalczyć w zarodku.

Kryanka | 2017-12-18
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Wersja streszczona innych pozycji autorek. Dla zabieganych powinna wystarczyć, by znacząco poprawić swoje relacje z dzieckiem.

książek: 1964
karola | 2018-11-27
Przeczytana: 16 października 2018

"Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być" to książka krótka, ale treściowo bogata. Łatwa do przyswojenia. Z konkretnymi przykładami. Czasami pokazująca oczywistości, ale też momentami potrzebujemy takie właśnie oczywistości zobaczyć/przeczytać - i zapala nam się światełko w stylu "no przecież!" albo "aaa! to dlatego!"
Książka naprowadza rodziców trochę na tory myślenia dzieci, emocji dzieci, przede wszystkim na punkt widzenia dzieci, ale autorki dbają też o rodziców. Rodzicielstwo to nie jest łatwa przygoda, ale warto w niej brać czynny udział, a nie siedzieć w kącie, bo może konflikt rozwiąże się sam. Nasze pokolenie było wychowywane inaczej, mocno inaczej, dlatego warto skorzystać z pomocy, by jednak nie powielać schematów, które nie służą ani dziecku, ani rodzicom. By ta rodzina funkcjonowała a nie wegetowała.
Polecam.

gelinde | 2018-11-01
Przeczytana: 30 października 2018

Świetna pozycja jako powtórka i przypomnienie, dla tych którzy czytali inne książki duetu Faber-Mazlish albo propozycja dla tych, którzy czytać nie lubią, nie chcą, nie mają czasu, nie są przekonani do poradników (załączony audiobook oraz część książki w formie komiksu).

Pawel | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Ksiazka dobra aczkolwiek sluchalem jej dobrych kilka miesiecy przed narodzinami mojej pierwszej corki, wiec bede musial ja przesluchac raz jeszcze kiedy bedzie miala kilka lat. Mysle jednak, ze warta przeczytania bo choc mowi o prostych rzeczach, czesto o nich zapominamy.

Nezu | 2019-03-11
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam

Oceniam książkę dość wysoko. Gdyby dało się tak prosto wdrążyć w życie, jak piszą o tym autorki, życie wyglądałoby cudowanie. Książka krótka, skromne sto stron, które jednak są pełne wartościowych treści, wskazówek i porad.

mario_sil | 2019-03-12
Przeczytana: 12 marca 2019