Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach

Tłumaczenie: Beata Gontarczyk-Krampe
Wydawnictwo: Insignis
cooke, ciąża, poradnik

Chociaż rady zawarte w większości poradników dla ciężarnych są zwykle bezcenne, to ich lektura jest równie przyjemna jak mieszanie cementu rękami. W porównaniu z nimi poradnik Kaz Cooke to kąpiel z bąbelkami, to dr Spock pod wpływem gazu rozweselającego mnóstwo zebranych w pocie czoła informacji, setki rzetelnych i zarazem dowcipnych odpowiedzi na ważne pytania. Ta książka jest dowodem, że poradnik, który krok po kroku, w godny zaufania sposób ma przeprowadzić przyszłe mamy (i tatów) przez najbardziej niewiarygodne i niesamowite dziewięć miesięcy w życiu, nie musi być tak poważny, jak raport z II Krajowego Kongresu Położniczego.

książek: 1942
Monka | 2013-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2013

Świetny przewodnik!!!! Zawiera wszystkie informacje na temat ciąży, które podane są rzetelnie, ze szczyptą ironii i bardzo dobrego poczucia humoru. Zadecydowanie polecam!!!!!!!!!!!!!!!

Keenyah | 2017-11-27
Przeczytana: 2017 rok

Bardzo ciekawy "poradnik" napisany z humorem, czasami z powagą ale przede wszystkim jest wiele przydatnych informacji.
Jako oczekująca na drugie już dziecko, przez 8 lat zapomniałam o pewnych rzeczach i dzięki tej książce coś po trochu mi się poprzypominało.
Znajdziemy tutaj wiele informacji o pielęgnacji mamy, dziecka a także trochę o sprawach administracyjnych typu: rejestracja dziecka w USC czy złożenie wniosku o przyznanie dziecku numeru pesel.
Polecam, choćby i dla samej przyjemności czytania, bo autorka ma świetne poczucie humoru.

Agnieszka | 2010-02-16

Ciekawie napisana, prześmieszna i życiowa. Dostosowana do realiów Polski, chociaż miejscami można znaleźć fragmenty nie mające odniesienia do naszego kraju.
Nie ma formy poradnika i moim zdaniem poradnikiem nazwać jej nie można. To po prostu historia jednej ciąży, od poczęcia do narodzin. Miejscami przydatne informacje, niby porady podane w humorystyczny sposób.
Świetna jako oderwanie się od tych wszystkich suchych informacji serwowanych ciężarówkom. Jednak jeśli chcemy mieć uporządkowany, fachowy poradnik, który zawiera setki mniej lub bardziej potrzebnych wskazówek, obserwacji, wyników, rad - to nie to.

alison2 | 2015-03-12
Przeczytana: 02 marca 2015

Ciąża to jeden z najbardziej niesamowitych okresów w życiu kobiety. Z jednej strony to okres radosnego oczekiwania, z drugiej jednak czas wielkich obaw. Czy maleństwo prawidłowo się rozwija, czy powinnam być taka senna, co powinnam jeść, jakie sporty mogę uprawiać, czy wolno mi farbować włosy – wątpliwości jest cała masa, nic więc dziwnego, że niemal każda przyszła mama wcześniej czy później sięga po jakiś poradnik. Niestety większość książek na rynku ma wyjątkowo suchą i nieprzystępną formę. Nie brakuje poradników, które wręcz zasypują czytelnika informacjami o potencjalnych zagrożeniach i nieprawidłowościach, i które zamiast zaspokajać ciekawość, tylko wzniecają niepokój. Czy do tego jakże ważnego tematu nie można podejść inaczej, z większą dozą ciepła a nawet z przymrużeniem oka? Owszem można, a udowodniła to niejaka Kaz Cooke w książce „Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach“.

Książka, podobnie jak wiele innych poradników, podzielona jest na 43 rozdziały,...

Adam Kopeć | 2012-07-16

To ofi­cjalne

To już ofi­cjalne — moja żona jest w ciąży, a co się z tym wiąże zaczę­li­śmy czy­tać. Nie żeby­śmy wcze­śniej nie czy­tali. Czy­tamy dużo, ale teraz sku­piamy się na lite­ra­tu­rze o kobie­tach w ciąży.

Zdo­by­wa­nie wiedzy

Pierw­szym miej­scem, w któ­rym zaczę­li­śmy szu­kać wie­dzy to inter­net, a potem biblio­teka. Ci co mają dzieci wie­dzą, że z wie­ścią o tym, że jeste­śmy w ciąży czeka się przy­naj­mniej do potwier­dze­nia przez leka­rza, że wszystko jest ok. Dla­tego nasze pierw­sze mate­riały były ze źró­deł neu­tral­nych, czyli z takich, gdzie nikt nas nie zna.

Wizyta w bibliotece

W biblio­tece dosta­li­śmy 2 książki. Jed­nej nawet nie pamię­tam tytułu bo nie przy­pa­dła nam do gustu i jej nie czy­ta­li­śmy. Druga to książka Cię­ża­rówką przez 9 mie­sięcy — Kaz Cooke. Tra­fiła ide­al­nie w nasze gusta.

To ofi­cjalne

Bo po pierw­sze była na inte­re­su­jący nas temat (ciąży, jeśli­byś się jesz­cze nie zorien­to­wał ;) ), a po dru­gie była napi­sana z humo­rem....

Gulbaska | 2011-12-21
Przeczytana: 19 grudnia 2011

Jaka jest najlepsza rada dla kobiet w ciąży? "Nie czytaj żadnych poradników!" No i każda kobieta czyta ;)
Na szczęście opowieść o ciąży napisana jest lekkim, przezabawnym językiem, aczkolwiek książka jest także przepełniona przydatnymi informacji dla każdej ciężarówki. I tak samo jak autorka zastanawiam czy czy aby na pewno nie ma innej metody porodu niż naturalny bądź przez cesarskie cięcie? Czy poród przez łokieć aby na pewno jest niemożliwy?
Polecam wszystkim ciężarówkom :)

bambuska | 2013-07-09
Przeczytana: 04 lipca 2013

Historia jednej ciąży przepleciona różnymi przydatnymi informacjami dla ciężarówek. Nie straszy, nie nuży, a wywołuje salwy śmiechu. Uwaga, przedawkowanie może wywołać przedwczesne odejście wód płodowych ;)

Kaczusia55 | 2019-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Genialnie opisana , w humorystyczny sposób , zawierająca dużo porad na temat samej ciąży oraz przyszłego macierzyństwa. Wskazówki ,gdzie można znaleźć dokładniejsze Informację na różnych portalach społecznościowych bądź w książkach .
Bardzo podoba mi się również humorystyczne podejście autorki do tematu, dzięki czemu jest trochę łatwiej w te ciężkie dni .
Polecam

MajinFox | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Jest już jakieś 3 dni po terminie, żona dzierga przedświątecznie serduszka na choinkę, ale przez cały czas czujemy, że jedna istota nie chce wyjść na zewnątrz. Patrząc na to, że minęło już 9 miesięcy muszę przyznać, że moja żona to niesamowita osoba - moją pomoc mogła wyłącznie otrzymać, gdy wracałem na weekendy. Nie było mnie przez te kilkadziesiąt tygodni ciałem, ale byłem duchem. Wsparłem ją między innymi recenzowaną właśnie książką. Nie pamiętam już kto mi polecił Cooke, ale argumentami ZA były: humor i prosty język. No to kupiłem, jak pieluchy "dwójki" dla noworodka.

Żonie książka nie przypadła do gustu, później zauważyłem dlaczego. Sam się za nią zabrałem i oznaczałem ważne fragmenty, które mają jej pomóc przejść ciążę beze mnie w tym okresie w miarę spokojnie. Rzeczywiście jest napisana prostym językiem w tonie nieco "rubasznym" i niestety jest to jeden z największych minusów tej książki...

Nic tak bardzo nie męczy, jak uczestniczenie w nieudolnej próbie tworzenia dowcipu....

Yoka | 2013-01-21
Przeczytana: 2013 rok

Książkę dostałam w prezencie i na początku byłam rozczarowana że to nie jest "poważny poradnik". Szybko jednak zmieniłam zdanie i cieszę się że o ciąży ktoś napisał tak lekko i zabawnie jednocześnie przemycając w treści rady oraz wskazówki.

Ciekawa propozycja, na pewno nie jednej ciężarówce pomoże przetrwać te 9 mcy z humorem i optymizmem.
Zaznaczyć jednak należy że jeśli ktoś oczekuje naukowego opracowania tematu powinien ominąć Kaz Cooke i szukać innych pozycji.