Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły

Tłumaczenie: Mariola Więznowska
Wydawnictwo: Media Rodzina
How to talk so kids will listen and listen so kids will talk
978-83-7278-501-5
poradniki, dzieci, wychowanie
Marija

Inne wydania

Nowe, odświeżone graficznie i wzbogacone suplementem zawierającym doświadczenia rodziców polskich, wydanie znakomitego poradnika pedagogicznego. To książka ze wszech miar praktyczna, a nie teoretyczna. Autorki pokazują, jak w prosty i niezwykle skuteczny sposób opanować sztukę skutecznej komunikacji z dziećmi. Liczne przykłady i wskazówki wzięte z codziennych doświadczeń ułatwiają nie tylko rozwiązywanie najczęstszych problemów wychowawczych (np. stawianie granic, formułowanie oczekiwań), ale obrazują również metody budowania silnych więzi emocjonalnych między dorosłymi a dziećmi.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/185/Jak-mowic--zeby-dz...(?)

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/185/Jak-mowic--zeby-dz...»

kryminalnakuchnia | 2016-06-19
Na półkach: Poradniki, Ulubione, Przeczytane

Niech zgadnę, zastanawiasz się często co robisz nie tak, że Twoje dziecko nie ma nawet najmniejszej chęci wykonywać Twojego polecenia???

Cokolwiek mówisz, jakkolwiek powiesz i tak nie przynosi oczekiwanego efektu???
Jesteś na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej???

Czujesz,że za chwilę wybuchniesz jak bomba atomowa w Hiroszimie???

Spokojnie, nie jesteś sam/a, ja też tak miałam :-)

Zaparz sobie pyszną aromatyczną "kaffkę" lub cokolwiek lubisz,weź książkę do ręki i niespiesznie zacznij czytać.
Analizuj,wyciągaj wnioski i wprowadzaj w życie.
Powoli małymi kroczkami.

Życie w symbiozie ze swoim dzieckiem, jak i z otaczającymi nas ludźmi, to najlepsze co może być w życiu, trzeba się tego nauczyć.

Dlatego też nieważne, czy Twoje dziecko ma teraz lat 4 czy 14 czy 24.
"Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać,żeby dzieci do nas mówiły", to książka dla każdego z nas.

Lilian | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Raczej sceptycznie jestem nastawiona do wszelkich psychologów i podpowiadaczy, którzy nigdy nie widzieli moich dzieci na oczy a mówią mi jak mam ich wychować.
Przeczytałam książkę z ciekawości jakie to złote środki wymyślono, aby z naszych dzieci zrobić chodzące ideałki i o dziwo nawet nie czytało mi się źle.
Nie skupia się ona na chłodnym teoretyzowaniu , ale zawiera wiele przykładów i nawet ćwiczeń , które pozwalają zrozumieć postępowanie latorośli a także nauczyć się i uzmysłowić sobie nasze zachowania w określonych sytuacjach.
Co prawda amerykańskie dzieci wydają się takie grzeczne i każdy przedstawiony sposób na nie działa pozytywnie, ale może warto coś tam przenieść z tych doświadczeń do swojego życia. Wydaje mi się, że bardziej przedstawione są problemy związane z wychowaniem małych pociech , ale i dla starszych można coś tam znaleźć ...

Dobra – koniec pisania - idę wcielać nowe idee mojemu zbuntowanemu nastolatkowi …

kryminalnakuchnia | 2016-06-19
Na półkach: Poradniki, Przeczytane

Niech zgadnę, zastanawiasz się często co robisz nie tak,że Twoje dziecko nie ma nawet najmniejszej chęci wykonywać Twojego polecenia???
Cokolwiek mówisz, jakkolwiek powiesz i tak nie przynosi oczekiwanego efektu???
Jesteś na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej???
Czujesz,że za chwilę wybuchniesz jak bomba atomowa w Hiroszimie???
Spokojnie, nie jesteś sam/a, ja też tak miałam :-)
Analizuj,wyciągaj wnioski i wprowadzaj w życie.
Powoli małymi kroczkami.
Dlatego też nieważne, czy Twoje dziecko ma teraz lat 4 czy 14 czy 24.

Aleksandra | 2015-08-28
Na półkach: Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: październik 2010

Książka, którą poleciła mi przeczytać moja córka, kiedy urodziła swoją córeczkę. Bardzo ciekawe podejście do problemu komunikacji i to w każdym aspekcie. Czytałam z wielkim zainteresowaniem i żałowałam, że książka ta nie była w moim zasięgu w czasach, kiedy ja wychowywałam swoje dzieci. Polecam.

| 2011-11-14
Przeczytana: listopad 2009

Tak, to jest poradnik.
To jest najlepszy poradnik jaki miałam w swoich rękach. Przeczytałam z przyjemnością. Po lekturze mam wrażenie jakbym odkryła Amerykę.

Autorki: Adele Faber i Elaine Mazlish.
Autorki w 6 rozdziałach mówią co zmienić, żeby lepiej komunikować się z dziećmi.
Chcę wam gorąco polecić te 6 rozdziałów. Szczególnie matkom (dzieci w każdym wieku). Ale nie tylkomatkom, także niematkom. Dobra komunikacja przyda się wszystkim. Dobra komunikacja wszystkim jest potrzebna.
Ja przeczytałam tę książkę jako przyszła pedagożka.

Co konkretnie można znaleźć w tych 6 rozdziałach?

Po pierwsze:
Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami?
Brzmi to trochę odstraszająco i nader psychologicznie. Po przeczytaniu niejeden może pomyśleć: moje dziecko sobie radzi.
Jest jedna rzecz bardzo ważna i wartościowa w tym rozdziale. Autorki zwracają uwagę na to jak często negujemy uczucia dzieci czy w ogóle uczucia innych. Począwszy od tego, że kiedy dziecko mówi, że nie...

zabielka | 2013-10-16

Czytałam, korzystałam, będę wracała,,,,

Garona | 2017-01-29

Rewelacyjna książka ucząca komunikacji nie tylko dzieci.
Czytając ją, miałam podróż do lat dzieciństwa. Byłam dumna z rodziców, że chociaż jej nie czytali (książka jeszcze nie istniała) potrafili tak do mnie powiedzieć, że zwrócili moją uwagę, zrozumiałam ich, usłyszałam.
Oczywiście czasami. Doskonali rodzice nie istnieją.
Lektura uświadomiła mi boleśnie moje niektóre błędy językowe, nieumiejętność jasnego wysławiania się, wyrażania swoich myśli. Jednocześnie przyczyniła się w łatwy przejrzysty sposób do naprawy wspomnianych braków.
Uwaga! Wskazówki i zalecenia działają również na dorosłych!
Sprawdziłam i polecam : )

Reniek | 2014-02-13
Przeczytana: 14 marca 2014

Książka rewelacyjna. Takie poradniki trzeba przeczytać kilka razy aby wszystko się utrwaliło.wiele przydatnych przykładów.Warto mieć na swojej półce i sięgać w razie konieczności.Przeczytam na pewno jeszcze nie raz. Teraz zabieram się za kolejną cześć.

mania_kch | 2014-03-05
Na półkach: Wcześniej, Przeczytane

Na pewno warto przeczytać, a później od czasu do czasu jeszcze zajrzeć dla przypomnienia :)
Polecam:)

"Jak mówić..." to poradnik napisany, jak wskazuje tytuł - dla rodziców. Wskazuje, w jaki sposób warto rozmawiać z dziećmi, jak reagować w różnych sytuacjach i co należy zmienić we wspólnych relacjach, aby komunikacja i wychowanie były lepsze, przynosiły pozytywne efekty.

Ja nie jestem matką, jestem niedoświadczona w kwestiach wychowania. Mam jednak dużą styczność z dziećmi, gdyż w samej mojej najbliższej rodzinie jest aż trójka małych dzieci, poza tym niegdyś interesowałam się pedagogiką i psychologią i w taki oto sposób sięgnęłam po książkę leżącą na półce mojej mamy.

I muszę przyznać, że jest to lektura bardzo wciągająca i mądra. Uświadamia, jak niewiele potrzeba, aby uzyskać dobre, pozytywne relacje z dzieckiem i poprawić komunikację w codziennym życiu poprzez małe, drobne zmiany w sposobie rozmowy. Niby dotyczy to relacji z dzieckiem, ale ja uważam, że te porady są na tyle uniwersalne, że mogą stanowić wskazówkę, w jaki sposób należy rozmawiać po prostu z drugim człowiekiem....