Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły

Wydawnictwo: Media Rodzina
tłumaczenie
Mariola Więznowska
How to talk so kids will listen and listen so kids will talk
978-83-7278-501-5
poradniki, dzieci, wychowanie
Marija

Nowe, odświeżone graficznie i wzbogacone suplementem zawierającym doświadczenia rodziców polskich, wydanie znakomitego poradnika pedagogicznego. To książka ze wszech miar praktyczna, a nie teoretyczna. Autorki pokazują, jak w prosty i niezwykle skuteczny sposób opanować sztukę skutecznej komunikacji z dziećmi. Liczne przykłady i wskazówki wzięte z codziennych doświadczeń ułatwiają nie tylko rozwiązywanie najczęstszych problemów wychowawczych (np. stawianie granic, formułowanie oczekiwań), ale obrazują również metody budowania silnych więzi emocjonalnych między dorosłymi a dziećmi.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/185/Jak-mowic--zeby-dz...(?)

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/185/Jak-mowic--zeby-dz...»

• Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Koniec warty
  • Czarne liście
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Wstyd
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Mniej złości, więcej miłości

7,36 (14 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (516 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Wstyd
Helen FitzGerald

5,22 (18 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7 (21 ocen i opinii)
Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (3 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,55 (22 ocen i opinii)
Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
oskanowakowska | 2016-06-19
Na półkach: Poradniki, Ulubione, Przeczytane

Niech zgadnę, zastanawiasz się często co robisz nie tak,że Twoje dziecko nie ma nawet najmniejszej chęci wykonywać Twojego polecenia???
Cokolwiek mówisz, jakkolwiek powiesz i tak nie przynosi oczekiwanego efektu???
Jesteś na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej???
Czujesz,że za chwilę wybuchniesz jak bomba atomowa w Hiroszimie???
Spokojnie, nie jesteś sam/a, ja też tak miałam :-)
Zaparz sobie pyszną aromatyczną "kaffkę" lub cokolwiek lubisz,weź książkę do ręki i niespiesznie zacznij czytać.
Analizuj,wyciągaj wnioski i wprowadzaj w życie.
Powoli małymi kroczkami.
Życie w symbiozie ze swoim dzieckiem, jak i z otaczającymi nas ludźmi, to najlepsze co może być w życiu, trzeba się tego nauczyć.
Dlatego też nieważne, czy Twoje dziecko ma teraz lat 4 czy 14 czy 24.
"Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać,żeby dzieci do nas mówiły", to książka dla każdego z nas.

Lilian | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Raczej sceptycznie jestem nastawiona do wszelkich psychologów i podpowiadaczy, którzy nigdy nie widzieli moich dzieci na oczy a mówią mi jak mam ich wychować.
Przeczytałam książkę z ciekawości jakie to złote środki wymyślono, aby z naszych dzieci zrobić chodzące ideałki i o dziwo nawet nie czytało mi się źle.
Nie skupia się ona na chłodnym teoretyzowaniu , ale zawiera wiele przykładów i nawet ćwiczeń , które pozwalają zrozumieć postępowanie latorośli a także nauczyć się i uzmysłowić sobie nasze zachowania w określonych sytuacjach.
Co prawda amerykańskie dzieci wydają się takie grzeczne i każdy przedstawiony sposób na nie działa pozytywnie, ale może warto coś tam przenieść z tych doświadczeń do swojego życia. Wydaje mi się, że bardziej przedstawione są problemy związane z wychowaniem małych pociech , ale i dla starszych można coś tam znaleźć ...

Dobra – koniec pisania - idę wcielać nowe idee mojemu zbuntowanemu nastolatkowi …

| 2011-11-14
Przeczytana: listopad 2009

Tak, to jest poradnik.
To jest najlepszy poradnik jaki miałam w swoich rękach. Przeczytałam z przyjemnością. Po lekturze mam wrażenie jakbym odkryła Amerykę.

Autorki: Adele Faber i Elaine Mazlish.
Autorki w 6 rozdziałach mówią co zmienić, żeby lepiej komunikować się z dziećmi.
Chcę wam gorąco polecić te 6 rozdziałów. Szczególnie matkom (dzieci w każdym wieku). Ale nie tylkomatkom, także niematkom. Dobra komunikacja przyda się wszystkim. Dobra komunikacja wszystkim jest potrzebna.
Ja przeczytałam tę książkę jako przyszła pedagożka.

Co konkretnie można znaleźć w tych 6 rozdziałach?

Po pierwsze:
Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami?
Brzmi to trochę odstraszająco i nader psychologicznie. Po przeczytaniu niejeden może pomyśleć: moje dziecko sobie radzi.
Jest jedna rzecz bardzo ważna i wartościowa w tym rozdziale. Autorki zwracają uwagę na to jak często negujemy uczucia dzieci czy w ogóle uczucia innych. Począwszy od tego, że kiedy dziecko mówi, że nie...

Aleksandra | 2015-08-28
Na półkach: Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: październik 2010

Książka, którą poleciła mi przeczytać moja córka, kiedy urodziła swoją córeczkę. Bardzo ciekawe podejście do problemu komunikacji i to w każdym aspekcie. Czytałam z wielkim zainteresowaniem i żałowałam, że książka ta nie była w moim zasięgu w czasach, kiedy ja wychowywałam swoje dzieci. Polecam.

zabielka | 2013-10-16

Czytałam, korzystałam, będę wracała,,,,

Reniek | 2014-02-13
Przeczytana: 14 marca 2014

Książka rewelacyjna. Takie poradniki trzeba przeczytać kilka razy aby wszystko się utrwaliło.wiele przydatnych przykładów.Warto mieć na swojej półce i sięgać w razie konieczności.Przeczytam na pewno jeszcze nie raz. Teraz zabieram się za kolejną cześć.

mania_kch | 2014-03-05
Na półkach: Wcześniej, Przeczytane

Na pewno warto przeczytać, a później od czasu do czasu jeszcze zajrzeć dla przypomnienia :)
Polecam:)

"Jak mówić..." to poradnik napisany, jak wskazuje tytuł - dla rodziców. Wskazuje, w jaki sposób warto rozmawiać z dziećmi, jak reagować w różnych sytuacjach i co należy zmienić we wspólnych relacjach, aby komunikacja i wychowanie były lepsze, przynosiły pozytywne efekty.

Ja nie jestem matką, jestem niedoświadczona w kwestiach wychowania. Mam jednak dużą styczność z dziećmi, gdyż w samej mojej najbliższej rodzinie jest aż trójka małych dzieci, poza tym niegdyś interesowałam się pedagogiką i psychologią i w taki oto sposób sięgnęłam po książkę leżącą na półce mojej mamy.

I muszę przyznać, że jest to lektura bardzo wciągająca i mądra. Uświadamia, jak niewiele potrzeba, aby uzyskać dobre, pozytywne relacje z dzieckiem i poprawić komunikację w codziennym życiu poprzez małe, drobne zmiany w sposobie rozmowy. Niby dotyczy to relacji z dzieckiem, ale ja uważam, że te porady są na tyle uniwersalne, że mogą stanowić wskazówkę, w jaki sposób należy rozmawiać po prostu z drugim człowiekiem....

kukunariss | 2013-12-24
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Narzekamy czasem, że dzieci rodzą się bez instrukcji obsługi - oto ona.
Lektura obowiązkowa dla każdego rodzica.
I nie tylko, bo jestem pewna, że do wykorzystania w zwykłych codziennych kontaktach międzyludzkich.

Patrycja Perzyna | 2014-02-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Bardzo fajna książka dla każdego rodzica, nie tylko dla tych którzy mają problem.
Pamiętam ze jak urodziłam dziecko to dostałam pudełko w którym były różnego rodzaju ulotki, broszurki małe książeczki, najlejki na samochód "uwaga dziecko", pampers itp pierdołki, nie wiem czy teraz też tak jest ale uważam że w tym niezbędniku mamy powinna sie znaleźć właśnie ta książka. I trzymać ja później w takim miejscu by można było po nią sięgnąć w potrzebie. Gdyby stosować się od maleńkości do tych reguł, nie byłoby tylu problemów ile jest teraz z młodymi ludźmi. Żyjemy w trudnych czasach, trudnych dla nas rodziców bo często trzeba dużo pracować by dać rodzinie minimum, trudnych dla młodych bo muszą szybciej radzić sobie w życiu w ktorym rodziców ciągle brak. Nagromadzone problemy urastaja do gigantycznych murów dzielących dzieci z rodzicami, a ta ociupina czasu którą mamy dla dzieci nie powinna być zużywana tylko i wyłącznie na rozwiązywanie problemów. Czym ich bedzie mniej tym wiecej...