Le livre interdit
9788380620070
Monika Szewc-Osiecka
historyczna
Ag2S

Zło jest coraz bliżej! Kontynuacja przygód Księcia Setny rozgrywających się w samym sercu Starożytnego Egiptu. Książę Setna, młodszy syn faraona Ramzesa II, ma udać się do stolicy, by uzyskać od ojca informację na temat zapieczętowanego dzbana Ozyrysa – magicznego naczynia, w którym zamknięta jest tajemnica życia i śmierci. Jego droga najeżona jest jednak niebezpieczeństwami. W końcu Setna...

Książę Setna, młodszy syn faraona Ramzesa II, ma udać się do stolicy, by uzyskać od ojca informację na temat zapieczętowanego dzbana Ozyrysa – magicznego naczynia, w którym zamknięta jest tajemnica życia i śmierci. Jego droga najeżona jest jednak niebezpieczeństwami. W końcu Setna otrzymuje misję: ma zdobyć Księgę Thota – zakazany tekst opisujący jedyny sposób na powstrzymanie czarnoksiężnika o mrocznych zamiarach, który ukradł dzban Ozyrysa.

Narzeczona Setny, Sekhet, żyje w ukryciu, odkąd ojciec poinformował ją o swoim przerażającym projekcie, a następnie usiłował zgładzić. Znowu jednak musi uciekać przed zabójcami i opuszcza dom wiejskiej rodziny, w którym się schroniła. Czy Sekhet zdoła przekazać Setnie straszliwy sekret, który jej powierzono?

A tymczasem czarnoksiężnik wciąż posuwa się naprzód na drodze Zła…

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/pl/book-zakazana-ksiega-c...(?)

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/pl/book-zakazana-ksiega-c...»

zolzowata_franca | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

"Zakazana księga" to tom 2 z cyklu Śledztwa księcia Setny autorstwa francuskiego egiptologa Christiana Jacq.
Książki ze Starożytnym Egiptem w tle zawsze czytałam z przyjemnością i wypiekami na twarzy i chyba nie jestem w tym odosobniona. Kiedy doda się do tego autora, który wie jak nas wprowadzić w odpowiedni klimat, a do tego przedstawia to w sposób rzetelny, posiadając wiedzę z zakresu egiptologii, to chyba lepszej rekomendacji nie trzeba.

"Zakazana księga" to ciąg dalszy opowieści o Księciu Setnie, młodszym synu faraona Ramzesa II.
Tym razem Książę Setna udaję się do Pi-Ramzes, gdzie przebywa jego ojciec i brat generał Ramesu. Setna otrzymuje misję odnalezienia prastarego dzbana Ozyrysa, naczynia w którym zamknięta znajduje się tajemnica życia i śmierci, skradzionego przez złego czarnoksiężnika Keku.
By móc pokonać czarnoksiężnika, książę Setna musi odnaleźć Księgę Thota.
Naszego bohatera czeka cała masa niebezpieczeństw, a zło zaczyna czaić się za każdym rogiem.
Narzeczona...

crouschynca | 2017-09-21

„Zakazana księga” to solidna pozycja nie tylko dla sympatyków egipskich klimatów, ale też zwolenników odprężających i odznaczających się żwawym tempem fabuł. Dodam, iż utwór kończy się dramatycznym akcentem, tym samym mocno nakręcając do szybkiego chwycenia za ciąg dalszy. Jeżeli lubicie debiutancką odsłonę cyklu, „dwójka” również nie sprawi Wam zawodu.

Powyższa opinia jest fragmentem recenzji, którą w całości można przeczytać na moim blogu:

eR_ | 2016-08-19
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Christian Jacq – francuski egiptolog, pisarz, założyciel tzw. Institut Ramsès, zajmującego się dokumentowaniem epigraficznym i fotograficznym zagrożonych zabytków starożytności. Znany przede wszystkim jako autor poczytnych powieści i książek popularnonaukowych o starożytnym Egipcie, z których wiele ukazało się w wydaniach polskich.

Starożytny Egipt, fascynuje wszystkich.Tajemnicze piramidy i niezmierzony ocean piasku.Fascynujące państwo, które, przed tysiącami lat, było potężne i władało znaczną częścią znanego świata, podczas gdy nasza cywilizacja, była nadal w powijakach.

W takiej scenerii, autor umieścił głównego bohatera swojej powieści Księcia Setny.Znany nam już bohater, tym razem, udaje się do stolicy, gdzie panuje niepodzielnie jego ojciec Ramzes II.Dostaje misję, której celem jest odnalezienie tajemniczego naczynia Ozyrysa, w którym, jak głoszą legendy, tajemnice życia i śmierci, są na wyciągnięcie ręki.Jednak podróż, nie będzie usłana różami.Na naszego bohatera czego...

Sillie | 2018-05-07

Druga część przygód księcia, momentami wydawała mi się zbyt zblazowana, ale tylko momentami, nadal świetna rozrywka i świetnie wpasowany wątek z narzeczoną :)

Małgosia | 2018-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Czasami lubię wskoczyć do starożytności, wtedy wybieram książki Christiana Jacq'a. Tym razem sięgnęłam po drugi tom przygód księcia Setny i jego przyjaciół w cyklu „Śledztwa księcia Setny” pt.: „Zakazana księga”.
W tej części autor opisuje starania księcia i jego ukochanej, które mają na celu znalezienie zakazanej księgi Tota, dzięki której Setna będzie mógł pokonać złego maga. Oczywiście nie wszystkie plany idą po myśli księcia, jego ukochanej i ich przyjaciół. Po drodze mają wiele przygód, z których na szczęście wychodzą obronną ręką. Jednak w tej części niedane jest im cieszyć się razem z udanych akcji, bo oczywiście zły mag ciągle plącze im szyki.
Fantastyczna pozycja dla „starożytnomaniaków”, czyta się szybko i razem z bohaterami przezywa wszystkie ich wzloty i upadki, aż palą policzki z emocji.
Dobrze, że jeszcze są przede mną dwie części, więc mogę się cieszyć, że to nie koniec przygód bohaterów.

Fantasy-Bestiarium | 2016-07-06

"Zakazana księga" autorstwa Christiana Jacqa to powieść z szybko pędząca akcją i barwnymi bohaterami. Fantastyczny klimat i ciekawie przedstawiony starożytny świat przyciągają do czytania. Gdzie faraonowie knują intrygi i spiski, a mieszkańcy monumentalnych miast muszą się wykazać nie lada sprytem aby przeżyć. Podczas lektury nie sposób się nudzić, gdzie realia starożytnego Egiptu zostały pokazane wiernie i realistycznie. Christian Jacq po raz kolejny spisał się rewelacyjnie i oddał w ręce czytelników powieść dopracowaną w najmniejszym szczególe.

Faraon Ramzes II jest bliski poznania tajemnicy prastarego dzbana Ozyrysa. Potężnego i magicznego naczynia, w którym ponoć zapieczętowano tajemnicę życia i śmierci. Jednak drogocenne naczynie zostaje skradzione przez złego czarnoksiężnika. Aby go pokonać Setna musi odnaleźć Księgę Thota, zawierającą tajemnice w jaki sposób można powstrzymać szalonego maga. Zakrojona na szeroką skalę intryga zaczyna pękać w szwach, a złe moce coraz...

Zuela | 2016-10-04

Setna w pogoni za księgą Thota jest rozdzielony z narzeczoną....zło triumfuje i siatka spiegowska wymyka się urzędnikom Ramzesa

Wielbicielka-książek | 2016-07-18

"-Fałszowanie prawdy budzi obrzydzenie boga. Faraon musi wiązać z sobą właściwe słowa
i w ten sposób sterować okrętem, jakim jest państwo.
Kiedy wda się kłamstwo, okręt zbacza z kursu.
Kłamstwo zakłóca przepływ energii i poważnie zaburza równowagę.
Synu, moim głównym obowiązkiem jest wprowadzać prawdę w miejsce kłamstwa.
Gdyby było inaczej, zniknęłaby cała harmonia, a nasze społeczeństwo ległoby w gruzach.
Czasem prawda jest nieprzyjemna.
A ten, kto ją poznaje, ryzykuje, że jego życie wywróci się do góry nogami."

"Zakazana księga" jest drugim tomem i zarazem kontynuacją cyklu "Śledztwa księcia Setny" (recenzja I tomu jest dostępna tutaj). Już w trakcie recenzji pierwszej książki cyklu, przyznałam, że zawsze wzbraniałam się i celowo unikałam czytania literatury historycznej. I w pewnym stopniu nadal tak jest. Jednak powieści Christiana Jacqa, a w szczególności właśnie seria "Śledztwa księcia Setny" bardzo mi się spodobały i zaintrygowały do tego stopnia, że jak zacznę...

Całkiem niedawno czytałam pierwszy tom tej egipskiej serii. Przeklęty grobowiec średnio przypadł mi do gustu, jednak postanowiłam dać kolejną szansę Christianowi Jacqowi. Obawiałam się, że autor nie podniesie poziomu Śledztw księcia Setny i - niestety - miałam rację.

Książę Setna, młodszy z dwóch synów faraona Ramzesa II, udaje się do stolicy, by w końcu dowiedzieć się, o co chodzi z zapieczętowanym dzbanem Ozyrysa, który zniknął z przeklętego grobowca. Droga do ojca jest jednak ciężka, a siły zła nie chcą, by młody kapłan zdobył potrzebne mu informacje. Misja, którą otrzymuje Setna jest ciężka i wręcz niemożliwa do zrealizowania. Musi odnaleźć Księgę Totha, która jako jedyna może pomóc w pokonaniu czarnoksiężnika. Dodatkowo chłopak martwi się o swoją narzeczoną, która musiała uciekać z domu rodzinnego.

Sekhet znalazła schronienie w domu pewnych ludzi. Wie jednak, że nie może długo u nich zostać, a gospodarze również nie są pewni, dlaczego się ukrywa. Martwią się, że sprowadzi na...

Krysztyna | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Kontynuacja "Przeklętego Grobowca". Akcja powoli nabiera tępa, główni bohaterowie muszą zmierzyć się z przebiegłością swojego antagonisty, aby ocalić siebie i królestwo. Niestety będziemy musieli poczekać jeszcze dwa kolejne tomy na ostateczne rozwiązanie problemu. Czekam z niecierpliwością na tłumaczenie dalszych przygód księcia Setny i s-ki.