crouschynca 
crouschynca.blogspot.com, https://facebook.com/crouschynca
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 4 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-19 03:25:49
Ma nowego znajomego: PapierowaStrona
 
2018-08-09 01:06:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Niezgodna (tom 0.5)

Jeśli pozostałe książki z serii przypadły Wam do gustu, wątpię, byście nie obdarzyli wtedy sympatią pana „Czwórki”. Dobra wiadomość jest zatem taka, że opatrzona jego imieniem pozycja nie zmieni pozytywnego nastawienia fanów cyklu wobec Tobiasa Eatona. Niestety, to również tytuł, który odstaje od poszczególnych części trylogii. Oczywiście wina nie leży po stronie samego Tobiasa, a i... Jeśli pozostałe książki z serii przypadły Wam do gustu, wątpię, byście nie obdarzyli wtedy sympatią pana „Czwórki”. Dobra wiadomość jest zatem taka, że opatrzona jego imieniem pozycja nie zmieni pozytywnego nastawienia fanów cyklu wobec Tobiasa Eatona. Niestety, to również tytuł, który odstaje od poszczególnych części trylogii. Oczywiście wina nie leży po stronie samego Tobiasa, a i jednocześnie zaznaczyć muszę, że nie mamy do czynienia z pisarskim zakalcem. To jak najbardziej przyzwoita lektura, lecz po prostu niewiele wnosi do wykreowanego przez autorkę uniwersum. Dlatego najlepiej podejść do tego zbioru na zasadzie małego uzupełnienia, które co prawda nie rozszerzy zbytnio naszej wiedzy, ale pozwoli wrócić do uprzednio poznanego świata inaczej niż poprzez ponowne przeczytanie odsłon skoncentrowanych na Tris.

Opinia jest fragmentem recenzji, dostępnej na moim blogu:
https://crouschynca.blogspot.com/2018/08/cztery-veronica-roth-recenzja.html

pokaż więcej

 
2018-08-01 18:57:05
Ma nowego znajomego: Dominika
 
2018-08-01 17:33:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Stacy Killian (tom 3)

Erica Spindler nie zapomina wtrącić gdzieniegdzie wzmianek o zgubnych skutkach huraganu, byśmy również pozostali świadomi w tejże materii. Niemniej zdecydowany prym wiedzie motyw brutalnych zbrodni, co jest całkowicie zrozumiałe zważywszy na fakt, że „Ślepa zemsta” to książka przeznaczona dla sympatyków kryminałów i thrillerów. (…)

Pisarka zaimponowała mi udanym gmatwaniem tropów, każąc...
Erica Spindler nie zapomina wtrącić gdzieniegdzie wzmianek o zgubnych skutkach huraganu, byśmy również pozostali świadomi w tejże materii. Niemniej zdecydowany prym wiedzie motyw brutalnych zbrodni, co jest całkowicie zrozumiałe zważywszy na fakt, że „Ślepa zemsta” to książka przeznaczona dla sympatyków kryminałów i thrillerów. (…)

Pisarka zaimponowała mi udanym gmatwaniem tropów, każąc zmieniać swoje zakłady w kwestii tożsamości głównego winowajcy. Czy to przerzucać się na nowego podejrzanego, czy to wracać do uprzednio obstawianego delikwenta. Co więcej, nie stroniącą od zwrotów akcji historię wieńczy rzeczywiście zaskakujący finał. A skoro książkę czytało mi się bardzo szybko i lekko, nie zamierzam poprzestać wyłącznie na „Ślepej zemście”, dzięki której zaliczyłam pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki.

Opinia jest fragmentem recenzji, opublikowanej w całości na moim blogu:
https://crouschynca.blogspot.com/2018/07/slepa-zemsta-erica-spindler-recenzja.html

pokaż więcej

 
2018-08-01 17:26:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Niezgodna (tom 3)

Rozszerzenie miejsca akcji okazało się udanym i ciekawym zabiegiem. Kiedy grupka bohaterów wyściubia nosa poza mury Chicago, ich zainteresowanie otoczeniem udzieli się też odbiorcom. Potem zaś praktycznie ciągle otrzymujemy pakiety nowych informacji na temat książkowego uniwersum, włącznie z dokładnymi przyczynami utworzenia systemu frakcyjnego. Co istotne, finałowy tom trylogii wyjaśnia... Rozszerzenie miejsca akcji okazało się udanym i ciekawym zabiegiem. Kiedy grupka bohaterów wyściubia nosa poza mury Chicago, ich zainteresowanie otoczeniem udzieli się też odbiorcom. Potem zaś praktycznie ciągle otrzymujemy pakiety nowych informacji na temat książkowego uniwersum, włącznie z dokładnymi przyczynami utworzenia systemu frakcyjnego. Co istotne, finałowy tom trylogii wyjaśnia wszelkie kwestie związane z Niezgodnymi, którzy pasują do kilku stronnictw jednocześnie. Generalnie nie tylko dużo się dowiemy, lecz także prześledzimy niemało dynamicznych wydarzeń. Dzięki temu nie będziemy narzekać na nudę. (…)

„Wierną” oceniam najwyżej ze wszystkich części trylogii, aczkolwiek saga wciągnęła mnie już od pierwszego tomu.

Opinia jest fragmentem recenzji, którą można przeczytać w całości u mnie na blogu:
https://crouschynca.blogspot.com/2015/02/wierna-veronica-roth-recenzja.html

pokaż więcej

 
2018-08-01 17:21:36
Ma nowego znajomego: Melancholia codzienności
 
2018-08-01 16:00:37
Ma nowego znajomego: aliss80
 
2018-08-01 16:00:28
Ma nowego znajomego: Paula
 
2018-08-01 14:37:54
Ma nowego znajomego: Black-Beauty
 
2018-07-28 15:45:15

Piątkowe zakupy:
Zawsze ktoś patrzy Zawsze ktoś patrzy
Umierający dandys Umierający dandys

więcej...
 
2018-07-24 00:39:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Był sobie pies (tom 1)

Pełna bezpretensjonalnego uroku powieść familijna z nietypowym pierwszoosobowym narratorem, bo psem. I to na dodatek takim, którego życiowa droga nie ogranicza się do jednego psiego wcielenia. Zjawisko reinkarnacji zostało tutaj umiejętnie wykorzystane, podobnie zresztą jak przedstawienie wydarzeń z perspektywy zwierzęcia. Punkt widzenia czworonoga, który pewne rzeczy ocenia w mniej bądź... Pełna bezpretensjonalnego uroku powieść familijna z nietypowym pierwszoosobowym narratorem, bo psem. I to na dodatek takim, którego życiowa droga nie ogranicza się do jednego psiego wcielenia. Zjawisko reinkarnacji zostało tutaj umiejętnie wykorzystane, podobnie zresztą jak przedstawienie wydarzeń z perspektywy zwierzęcia. Punkt widzenia czworonoga, który pewne rzeczy ocenia w mniej bądź bardziej odmienny sposób niż człowiek, posłużył bowiem za dobry pretekst do ubarwienia historii zabawnymi sytuacjami i komentarzami naszego protagonisty. Co więcej, książka potrafi zarówno wywołać ciepły uśmiech, jak i dostarczyć wzruszeń.

Szerzej na temat powieści w blogowej recenzji:
https://crouschynca.blogspot.com/2018/07/byl-sobie-pies-w-bruce-cameron-recenzja.html

pokaż więcej

 
2018-07-24 00:37:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Niezgodna (tom 2)

Chociaż już poprzedni tom nie należał do radosnych lektur, jego następca utrzymany jest w jeszcze bardziej pesymistycznym tonie. Konflikt pociąga za sobą niemało ofiar śmiertelnych, a także komplikuje (w niektórych przypadkach i tak solidnie namotane) relacje rodzinne, przyjacielskie itd. Nawet związek Tris z Tobiasem zostaje poddany próbie, mimo że ich miłość nie wygasa. Po prostu nie zawsze... Chociaż już poprzedni tom nie należał do radosnych lektur, jego następca utrzymany jest w jeszcze bardziej pesymistycznym tonie. Konflikt pociąga za sobą niemało ofiar śmiertelnych, a także komplikuje (w niektórych przypadkach i tak solidnie namotane) relacje rodzinne, przyjacielskie itd. Nawet związek Tris z Tobiasem zostaje poddany próbie, mimo że ich miłość nie wygasa. Po prostu nie zawsze się zgadzają, nie patrzą na siebie bezkrytycznie, a brak otwartości w paru bardzo ważnych kwestiach kilkakrotnie buduje pewien dystans między zakochanymi. Wątek uczuciowy jest zresztą silniej zaakcentowany niż w pierwszej odsłonie, lecz autorka nie przeholowuje z jego eksponowaniem ani nie sili się na oklepany w literaturze młodzieżowej motyw trójkąta miłosnego. Dzięki temu czytelnicy mogą skupić uwagę na poważniejszych problemach, jakie trawią przedstawiony w powieści świat.

Opinia jest fragmentem recenzji, dostępnej w całości na moim blogu:
https://crouschynca.blogspot.com/2015/02/zbuntowana-veronica-roth-recenzja.html

pokaż więcej

 
2018-07-24 00:32:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Niezgodna (tom 1)

W pierwszej części trylogii Veronica Roth najwięcej uwagi poświęca nowicjatowi protagonistki, którego pozytywne ukończenie pozwoli jej stać się pełnoprawną członkinią Nieustraszoności. Wprawdzie poważniejsze problemy cały czas wiszą nad bohaterami, lecz jak najbardziej realnych kształtów nabierają dopiero wtedy, gdy już mało stron dzieli nas od tylnej okładki książki. W konsekwencji,... W pierwszej części trylogii Veronica Roth najwięcej uwagi poświęca nowicjatowi protagonistki, którego pozytywne ukończenie pozwoli jej stać się pełnoprawną członkinią Nieustraszoności. Wprawdzie poważniejsze problemy cały czas wiszą nad bohaterami, lecz jak najbardziej realnych kształtów nabierają dopiero wtedy, gdy już mało stron dzieli nas od tylnej okładki książki. W konsekwencji, „Niezgodna” kończy się w interesującym momencie, pozostawiając w stanie swoistego zawieszenia tak postaci, jak i czytelników. Na szczęście, autorka zdołała osiągnąć efekt pozytywnego niedosytu, serwując wciągającą opowieść, a tym samym zachęcając do przeczytania następnych tomów.

Opinia jest fragmentem recenzji, którą można przeczytać w całości u mnie na blogu:
https://crouschynca.blogspot.com/2015/02/niezgodna-veronica-roth-recenzja.html

pokaż więcej

 
2018-07-19 15:35:09
Ma nowego znajomego: Matt
 
2018-07-19 08:25:18
Ma nowego znajomego: Robert Frączek
 
Moja biblioteczka
1037 97 3511
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (56)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd