Śpiący Książę

Tłumaczenie: Michał Kubiak
Cykl: Córka Zjadaczki Grzechów (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Sleeping Prince
MomentForBook

Od kiedy brat Errin, Lief, zniknął, jej życie stało się nie do zniesienia. Musi troszczyć się sama o chorą matkę oraz uzbierać pieniądze na czynsz, sprzedając nielegalne ziołowe mikstury. Jednak to nic w porównaniu z nadejściem mściwego Śpiącego Księcia, którego Królowa właśnie obudziła z jego zaczarowanego snu. Kiedy ludność z wioski Errin zostaje przesiedlona, w efekcie wojny ze Śpiącym Księciem, Errin zostaje pozostawiona samej sobie, bez dachu nad głową. Jedyną osobą, którą może prosić o pomoc jest Silas - tajemniczy młody człowiek, który kupuje od niej śmiertelne trucizny, nie ujawniając jednak, do czego są mu potrzebne. Silas obiecuje pomoc. Jednak znika w tajemniczych okolicznościach, a Errin musi podjąć wędrówkę przez królestwo będące na skraju wojny i szukać innego sposobu, by uratować siebie i matkę. To, co odkrywa podczas swojej podróży obraca w gruzy całą dotychczasową wiedzę o jej świecie. Z oddechem Śpiącego Księcia na karku Errin musi dokonać bolesnego wyboru, który wpłynie na los całego królestwa.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/spiacy-ksiaze.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/spiacy-ksiaze.html

Agusiahoney | 2019-09-13
Przeczytana: 13 września 2019

Wspaniala seria - super że na nią przypadkiem trafiłam.. doskonała druga część.Ile się dzieje i jacy bohaterowie! Nic nie jest jasne , zaskakuje do do ostatniej strony!Polecam !!!

Melanie | 2018-08-31
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Cytaty w recenzji!

Kojarzycie: "W każdej legendzie, jest ziarenko prawdy."?

W końcu, udało mi się zdobyć drugi tom z serii "Córka Zjadaczki Grzechów", na który czekałam aż 2lata! Nie mogłam nigdzie jej zdobyć, aż w końcu pojawiła się na wyprzedaży w księgarni. To było przeznaczenie!
Po tak długim czasie przerwy, miałam pewne wątpliwości do tego, czy będę coś jeszcze pamiętać z pierwszej części. Na szczęście dużo szczegółów zapamiętałam i nie byłam zagubiona sięgając po jej kontynuacje. Melinda Salisbury, zachwyciła mnie swoim niecodziennym pomysłem na fabułę, która nie tylko potrafiła wstrzymać u mnie dech, jak kompletnie zbić z pantałyku. Akcja, którą możemy zobaczyć od samej pierwszej strony była tak porywająca, że nie wiedząc kiedy, już mogliśmy zauważyć pierwsze okrucieństwo i śmierć, jakich poddała nas autorka. Pozwoliła nam spotkać złoczyńce, z którymi będą mierzyć się nasi bohaterowie.

"Oba stworzenia kroczyły naprzód, powoli i nieustępliwie.
Idąc, kołysały się...

AgnesWasilewska | 2018-07-24

Książka o dziwo opowiada o kompletnie innej historii. Na początku nie wiemy co się dzieje i nie mamy pojęcia kim jest główna bohaterka, dopiero potem znajdujemy powiązania z poprzednią częścią, mnóstwo powiązań.
O książce mam pozytywną opinie. Dużo się dzieje, wiele nieprzewidywalnych akcji. Chociaż myślę, że pierwsza była lepsza, tą też warto polecić. Nie mogę się doczekać kiedy przeczytam kolejną cześć!

Tycja | 2018-03-14
Przeczytana: styczeń 2018

Po zakończeniu poprzedniego tomu zastanawiałam się czy sięgać po resztę części ale muszę przyznać, że cieszę sie, że nie zrezygnowałam z tego tytułu.
Podoba mi się zmiana punktu widzenia - zmienia się "narrator", jak podejrzewam - z każdym tomem :) (osoby, które sięgną po tą pozycję zrozumieją o co chodzi) uważam, że jest to świetny zabieg, pozwala na całkiem nowe spojrzenie na historię.
Z każdym wersem bardziej wciąga. Pojawiają się nowe postacie wraz z nowymi przygodami.
Warto sięgnąć po kolejny tom ;)

Czytaczyk | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Errin jest siostrą strażnika Liefa. Dziewczyna nie ma lekko, musi zmagać się z wieloma problemami, które dostarcza jej załamana nerwowo matka. Kobieta wieczorami zmienia się w istnego potwora i Errin zmuszona jest trzymać ją w zamknięciu. Ciągle pojawiają się jakieś nowe problemy, które utrudniają jej przetrwanie. Wszystko się zmienia, gdy w jej wiosce pojawia się tajemniczy i intrygujący Silas, który ukrywa swoją twarz za cieniem kaptura. Razem będą zmuszeni zmierzyć się z armią Śpiącego Księcia, który przejął władzę w Lormere.

Myślałam, że to „Córka Zjadaczki Grzechów”, była powalającą lekturą, ale wtedy jeszcze nie znałam „Śpiącego Księcia”. I tutaj fabuła oryginalna i niesamowicie ciekawa. Cieszę się, że tym razem mogłam pobyć z Errin, jako że jest ona główną bohaterką, choć bardzo brakowało mi Liefa. Postać Errin jest wyrazista i pełna barw, jej osobowość została precyzyjnie zarysowana. W książce ciągle coś się dzieje, praktycznie nieustannie obecna jest wartka akcja....

zlatawiecz | 2017-12-19
Przeczytana: 22 listopada 2017

Zaczynam pisać tę recenzję po raz czwarty - raz się usunęła, drugi raz brat mi przeszkadzał, a przed chwilą znów się usunęła. Zaraz czegoś dostanę.

"Śpiący książę" to drugi tom trylogii "Córka Zjadaczki Grzechów" Melindy Salisbury. Pierwszym zachwycałam się kilka miesięcy temu i zaraz po jej skończeniu poleciałam do biblioteki, aby powiadomić bibliotekarkę, że istnieją dwa kolejne tomy książki, o której istnieniu na półce wie zaledwie jedna czytelniczka i muszą ją szybko zakupić.
"Szybko " w wydaniu biblioteki trochę, jak wiadomo trwa.
Ale w końcu mogłam porwać oba tomy, aby one miały okazję porwać mnie;)

Od wydarzeń z "Córki Zjadaczki Grzechów" minęło kilka miesięcy - nikt nie wie, gdzie podziewa się Twylla, Lief zniknął, a młody król Lormere... No cóż zdenerwował mnie prolog.
Przebudzony syn córki Szczurołapa rozpętuje wojnę, która wkrótce ogarnia cały kontynent.
W tym czasie Errin - siostra Liefa, musi zmagać się z własnymi problemami w niewielkiej wiosce na pograniczu...

Blue-eyedPassionate | 2017-10-16
Przeczytana: 16 października 2017

Drugi tom cyklu "Córki zjadaczki grzechów" poznajemy z strony Errin dziewczyny, która jest niezwykle utalentowana zielarsko, gdyż potrafi tworzyć lekarstwa jak i trucizny, mimo że nie ma licencji (co oczywiście jest przestępstwem) ma niesamowitą intuicję.
Jedynym jej celem jest opieka i ochrona nad chorą matką i zrobi dla niej wszystko. Tymczasem w jej wiosce ogłoszona stan alarmowy gdyż obudził się bezlitosny, bezwzględny Śpiący Książę, który pragnie odzyskać to, co stracił i nie powstrzyma go nic.
Wśród wielkiej ucieczki Errin, mamy Silasa tajemniczego mnicha, który postanawia jej pomóc, bądź musi, bo nie ma wyjścia. Akcja się rozkręca, ale momentami byłam znudzona ciągłym powtarzaniem jak jej zależy na zdrowiu matki. Ech...

Ogółem wkrótce powracają bohaterowie z pierwszego tomu... Dobrze znana nam Twylla... Los splata dzieje dziewczyn, które mierzą się z przeszłością, jak i z przyszłością nadciągającego Śpiącego Księcia, który zrobi wszystko, aby zdobyć to, co pragnie....

Po pierwsze dziękuję autorce, za zmianę głównej bohaterki!!!
(Ostatnimi czasy stwierdzam, że to bardzo świetny i orzeźwiający pomysł. Napisać trylogię, ale zmieniać głównych bohaterów - podczas gdy ci "starzy" przechodzą na drugi plan. Tak jak w niedawno czytanej prze mnie Posępnej Litości.)
Ale wróćmy do Śpiącego Księcia - który w końcu się zbudził i okazał się być krwiożerczym Targaryen'em z Gry o Tron. (Normalnie powinnam uprzedzić, że moja recenzja zawiera lokowanie innych produktów)
Nie no. Żartuję.
W drugim tomie wszystko jest lepsze - moim skromnym zdaniem. Od Aureka po Errin. Errin, która ni jak nie przypomina swojego śmierdzącego brata Lief'a (który dzięki bogu - ciągle go nie lubię, a nawet podoba mi się nienawidzenie go - nadal zachowuje się jak Vader). Errin jest dużo lepsza od Twylli - ma dużo ciekawszą osobowość i wciągającą historię.
Akcja ani na chwilę nie zwalnia. Podobał mi się też wątek oszalałej matki wilkołaka. Lubię jak bohaterowie(a szczególnie bohaterki)...

bibliotekarka | 2017-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 05 lipca 2017

Oto historia, w której legendy stają się rzeczywistością. Niegdyś opowiadane dzieciom, teraz wywołują przerażenie wśród dorosłych. Mroczna. Przerażająca. Powitajmy Śpiącego księcia!

Śpiący książę, to druga część Córki zjadaczki grzechów. Ta część jest rewelacyjna! WOW. Doskonała i zaskakująca. Idealne zestawienie :)

W drugiej części poznajemy dalszy ciąg wydarzeń, ale tym razem z perspektywy nowej bohaterki - Errin, siostry Liefa. To twarda dziewczyna, posiadająca niesamowitą wolę walki. Nieustannie walczy o przetrwanie, o życie swoje i swojej matki. Ale jest w tym wszystkim osamotniona. Zdana tylko na siebie.

Dotychczasowe życie Errin, jeszcze bardziej się komplikuje. Wojna. Nadchodzi wojna! Wszyscy zmuszeni są do ewakuacji. Errin czuje się zagubiona, nie wie co robić. Jest tylko młodą kobietą, zbyt młodą by doświadczać takich rzeczy. Brakuje jej brata. Brakuje jej kogoś, kto stanie się dla niej oparciem, kto jej pomoże, zapewni bezpieczeństwo. Brakuje jej kogoś, kto po prostu...

Przeczytana: 01 lipca 2017

Dużo lepsza niż pierwsza część <3 Silas-GENIALNY <3 Ogólnie bohaterowie bardziej wyraziści i lepiej nakreśleni. Przeczytałam za jednym podejściem i z niecierpliwieniem czekam na ostatni tom :D