Tajemne miasto

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Carina RozenfeldChristi Daugherty Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Tajemny ogień (tom 2) literatura młodzieżowa
The Secret City
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
ogień miasto
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Przeklęty chłopiec i młoda alchemiczka kontra demony

5 Link do recenzji

Pierwszą część powieści czytałam już jakiś czas temu, w związku z czym pamiętałam tylko ogólny sens fabuły. Na szczęście przewijające się w teście "przypominajki" sprawiały, że nieco rozjaśnił mi się obraz sytuacji i przypomniałam sobie część wydarzeń z "Tajemnego Ognia".
Warto jednak przed przeczytaniem tej książki, wiedzieć, co działo się wcześniej.
Podczas czytania...

Dobra kontynuacja. Wartka akcja, główni bohaterowie poznają swoje umiejętności i przeszłość. Uczą się siebie aby w ostatecznym starciu wygrać że złymi mocami.

Była to dobrze dokończona historia, lecz brakowało tam jakiegoś zakończenia z powerem.

Dobra kontynuacja pierwszej części! Kontynuacja przygód dwóch nastolatków, którzy chcą wyjaśnić starą tajemnicę i ocalić życie. Akcja szybka, przygody ciekawe, ale autorka jakby się spieszyła, nie rozwijała wszystkich wątków. Gdy doszła do zakończenia ... zupełnie brakło napięcia i skończyło się bezpłciowo.

Szybka recenzja:
- wciągająca lektura młodzieżowa, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami i nie oczekują jakiś większych cudów
- bardzo lekko się czyta
- w porównaniu z serią 'Nocna Szkoła" w 'Tajemnym ogniu" i "Tajemnym mieście' wątek miłosny jest mało rozbudowany
- akcja dzieje się bardzo szybko i nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione
-...

Ten klimat jest niezastąpiony. Naprawdę, mieszanka francuskiej sielanki z angielską elegancją sprawdziła się świetnie. Uwielbiam sposób bycia głównych bohaterów i choć uważam, że pierwszy tom był odroooobinę lepszy, to ten nie zawodzi.
Akcja jest wartka i interesująca, zapiera dech w piersi. Nad kolegium wiszą czarne chmury, a osiemnaste urodziny Sachy są coraz bliżej....

Długo czekałam na tę książkę. Pierwszy tom tak bardzo mi się podobał, że tej części postawiłam naprawdę wysoką poprzeczkę. I ku mej radości nie zawiodłam się! Drugi tom serii jest świetny.
Sachy i Taylor grozi coraz większe niebezpieczeństwo. Sacha ciągle szuka wskazówek, które powiedzą jak zdjąć ciążącą na nim klątwę, a Taylor trenuje swoje zdolności , które są coraz...

-> Recenzja pochodzi z bloga joolsandherbooks.blogspot.com

Pierwsza część naprawdę nieźle mnie zaciekawiła i bardzo przyjemnie śledziłam losy bohaterów, którzy musieli pokonać klątwę, by nasz główny bohater nie zginął na zawsze. Niestety oni wciąż nie wiedzą, jak mają ją pokonać. Na dodatek goni ich już czas, bo do urodzin zostało zaledwie siedem dni. Oni się ukrywają, ale...

Na półkach: , , , , ,

Pochłonęłam w błyskawicznym tempie. Świetne zakończenie. Aż szkoda opuszczać ten świat alchemii i tych bohaterów.

Dobra kontynuacja majstersztyk

Dyskusje