Tajemne miasto

Okładka książki Tajemne miasto Christi Daugherty, Carina Rozenfeld Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Tajemne miasto
Christi DaughertyCarina Rozenfeld Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Tajemny ogień (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
ogień miasto
Inne

Oficjalne recenzje i

Przeklęty chłopiec i młoda alchemiczka kontra demony

503 175 39

Świetnie się czyta.

Świetnie się czyta.

Moim zdaniem książka bardzo pomysłowa, lekka i łatwa w czytaniu. Przeplatający się w niej wątek romantyczny dodaje jej uroku, a także charakteru. Polecam fanom fantastyki!📖🧙‍♀️❤️‍🔥

Książka miała w sobie dużo podróży, co trochę było dla mnie trudne do przebrnięcia, ale cieszę się że się udało. Była ciekawa i mogłam się przy niej odprężyć.
Ale może przez to że koniec przeczytałam szybko to i taki też mi się wydał = jakby ktoś chciał to skrucić.
Ale muszę też przyznać że to było zakończenie pokazanie i poważnie i lekceważąco - kto poznał mortimera wie że to nie jest krytyczna ocena ksiązki 😉.

Polecam
*pierwsza część mnie bardziej, że tak powiem, urzekła 😁

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Akcja: 5/10
Sposób pisania autorki/a/ów: 6/10
Okładka: 6/10
Kreatywność: 5/10

Druga i ostatnia część serii. Według mnie ta książka jest lepsza od jej poprzedniczki, gdyż było tu więcej akcji, intryg i tajemnic. Jednak nie ocenię tych książek bardzo pozytywnie. Były ciekawe, trzymały w napięciu, lecz czytałam lepsze książki.

2i ostatni i jakze se ciesze ten tom ocenilam ciut lepiej bo wedle mnie byl lepszy ale nie tak bym o calej serii zmienila zdanie

dość przeciętna młodzieżówka, lubię temat magii i demonów ale podane w bardziej "dorosłej", logiczniejszej i konsekwentnej wersji, tu tego zabrakło niestety

Było okej. Lepsze od pierwszej części, było więcej akcji, tajemnic, walki. Więcej jakichkolwiek relacji, ciekawe wątki z klątwą. Jednak dalej jest to książka bardziej w stylu opowieści, niż stojąca wartką akcją. Końcówka najmocniejsza. Na pewno nie odradzam, ale nie jest to topka swojego gatunku.

Już pierwszy tom cyklu nie bardzo przypadł mi do gustu. Po drugi sięgnęłam tylko dlatego, że lubię kończyć zaczęte serie. Ta pozycja w sumie podobała mi się mniej niż pierwsza. Choć właściwie nie była taka zła. Po prostu to książka dla nastolatek. Ja się przy niej wynudziłam.

Pierwszą część powieści czytałam już jakiś czas temu, w związku z czym pamiętałam tylko ogólny sens fabuły. Na szczęście przewijające się w teście "przypominajki" sprawiały, że nieco rozjaśnił mi się obraz sytuacji i przypomniałam sobie część wydarzeń z "Tajemnego Ognia".
Warto jednak przed przeczytaniem tej książki, wiedzieć, co działo się wcześniej.
Podczas czytania towarzyszył mi nieustający dreszcz (nie dreszczyk) emocji. Niemal od pierwszych stron powieści akcja jest wartka, a naszym bohaterom grozi niebezpieczeństwo, przez co napięcie jest bardzo wyczuwalne. Trudno jest złapać oddech, bo ciągle coś się dzieje.
Bohaterowie są wyraziści, barwni i żywi. Miałam wrażenie, że czytam o ludziach, którzy istnieją, mają swoje rodziny i życia poza treścią książki. Ogromny plus.
Koncepcja na całą powieść była bardzo oryginalna, teoretycznie, coś, co znamy już z książek takich jak Harry Potter czy Szeptem, tu nabrało nowego, bardzo oryginalnego kształtu. Autorki w zadziwiający sposób bawią się rzeczywistością w powieści i sprawiają, że zaczynamy wierzyć, że opisane rzeczy mogłyby być prawdziwe.
Zakończenie jest świeże. Nieczęsto pisarze decydują się zostawić czytelnikowi tak otwartą drogę. Co prawda pozostaje przy tym niedosyt i pragnienie kolejnej części książki, ale (z tego, co mi wiadomo) takowa nie powstała. Niestety, bo pewnie byłaby równie dobra.
Nie daję jednak 10 gwiazdek, bo miejscami wydawało mi się, że akcja była wetknięta nieco na siłę. Nie wszystkie nagłe ataki były potrzebne, niektóre nic nie wnosiły i wydawało mi się, że były tylko takimi "zalep dziurami", bo autorki nie miały innego, lepszego pomysłu.
Podsumowując, powieść jest bardzo dobra, można przy niej oderwać się od codzienności i udać do świata, gdzie prawie wszystko jest możliwe, gdzie towarzyszy nam niepewność, gdzie panuje groza i nadzieja.

Podczas czytania...