Echo morderstwa

Okładka książki Echo morderstwa
Christi Daugherty Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Harper McClain (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Anna Krochmal Robert Kędzierski

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Chyba a wręcz na pewno nie podzielę zdania większości 🤔. Fakt w miarę czytania rozkręcała się historia. 🥱To jednak za mało. 😕Czasami miałam wrażenie że czytam obyczajową a nie kryminał. Ale o gustach się nie dyskutuje. To tylko subiektywna opinia.👋

To moja pierwsza książka tej autorki. Uwielbiam jej styl pisania, fabuła bardzo mnie wciągnęła, bardzo spodobał mi się klimat książki. Na pewno sięgnę po drugi tom.

Harper McClain silna kobieta, która po śmierci matki decyduje się zostać reporterką kryminalną. Jej upór, skłonność do lekceważenia wszelkich przepisów i niebezpieczeństwa sprawiają, że nie sposób jej nie polubić. No i jest jeszcze Luke...

Świetna pozycja! Bardzo szybko się ją czyta i przede wszystkim z zaciekawieniem. Bardzo polubiłam główną bohaterkę - kobieta z jajami na odpowiednim stanowisku. Zagadka kryminalna ma absolutnie świetne zakończenie! W życiu bym nie pomyślała, że to ON! Wątek romantyczny w tle niezbyt długi, ale za to intensywny i namiętny - jestem bardzo ciekawa co się z nimi stanie dalej. Zaraz zamawiam drugą część o przygodach Harper :D

Christi Daugherty stała się jedną z moich ulubionych pisarek, gdy tylko kupiłam pierwszy tom "Wybrani" i nie mogłam oderwać się od czytania. W "Echo Morderstwa" również mnie nie zawiodła, choć nie od początku ta powieść mnie porwała, to jednak z czasem chłonęłam rozdział po rozdziale, aż do końca z rosnącym zaciekawieniem. Myślę, że jeśli ktoś interesuje się dziennikarstwem lub kryminologią, albo dziennikarstwem kryminalnym śmiało może sięgnąć po tę książkę, nawet jeżeli nie wywrze na was wielkiego wrażenia, to przynajmniej spędzicie miło czas, zwłaszcza, że szybko się ją czyta.

Początek trochę się dłużył i pojawiły się wątpliwości czy ta książka to był dobry wybór. W połowie domyśliłam się kto jest mordercą. Potem akcja przyspieszyła i chęć potwierdzenia domysłów sprawiła, że czytało się "sprawniej". Polecam 😉

Harper McClain to dziewczyna z przeszłością. Zawodowo to najlepsza reporterka kryminalna w „Daily News”, dzienniku wydawanym w spokojnym Savannah, leżącym na południu USA.
W pracę zawodową Harper angażuje się całą sobą. Bycie dziennikarką to dla niej główna rola w życiu. Poza pracą ma niewielu przyjaciół, nie ma w zwyczaju celebrować życia osobistego.
Jednak prawie nikt z najbliższego otoczenia Harper nie ma pojęcia o tragedii, jaka ją spotkała w dzieciństwie. Mianowicie jako dwunastolatka, znalazła w domu wielokrotnie pchnięte nożem ciało własnej matki, utalentowanej malarki, będącej niemal ucieleśnieniem dobroci i życzliwości. Od tamtej pory żyje pragnieniem odszukania mordercy, a jej życiowe wybory podyktowane są wydarzeniami z przeszłości.
Pewnego dnia, w trakcie wykonywania swojej pracy Harper trafia na miejsce zbrodni, które do złudzenia przypomina obraz, widziany we własnym domu. Obraz który zmienił dla niej wszystko, sprawił że bezpieczny świat legł w gruzach. I już nigdy nie było jak dawniej.
Miejsce zbrodni wygląda niemal identycznie. Ofiara wygląda niemal identycznie. Okoliczności są niemal identyczne. Detektywi i policja zachowują się niemal identycznie. Dziewczynka wygląda niemal identycznie. I tak samo jak przed laty brak jakichkolwiek śladów.

Czy morderca powrócił? Czy może to naśladowca? Demony z przeszłości nie pozawalają Harper odpuścić, mimo usilnych nakazów zarówno przyjaciół, rodziny, przełożonych w pracy oraz miejscowej policji.

Jednak prawie nikt...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i chyba nie ostatnie. Odpowiada mi Jej niespieszny sposób budowania napięcia, pojawiające się tajemnice i zwroty akcji. Świetnie wykreowane postaci, dopracowane w każdym calu. Zwłaszcza główna bohaterka, której czytelnik chce pomóc w rozwikłaniu tajemnicy dwóch morderstw - pierwszego, które odcisnęło piętno na całym jej życiu i drugiego, tak bardzo przypominającego poprzednie. Czy zdoła rozwikłać tę mroczną zagadkę? Czy ustali kto jest modercą?

Początek książki lekko się przedłuża, jednak zakończenie wynagradza ten przydługi wstęp. Nieoczywiste rozwiązanie sprawy jest idealnym akcentem tego kryminału. Jednak brakuje w nim dłużej trwającego napięcia. Ogólnie książka dobra i bardzo szybko się ja czyta. Polecam.

Znam wszystkie polskie pozycje młodzieżowe w/w autorki bardzo mi się podobały, dlatego zdecydowałam się ma "Echo Morderstwa" i jako debiut w książkach "dla dorosłych" ( nie mylić z erotykami) myślę, że poszło jej całkiem nieźle.
Książkę czyta się łatwo... przynajmniej ja tak miałam, że sięgałam po nią chętnie, chociaż trzeba przyznać że czasami, niektóre fragmenty lekko przynudzały, z drugiej jednak strony jak by wszystko było łatwe miłe i przyjemne to by było zbyt cukierkowo. Zakończenie fajne, chociaż już po 3/4 książki, można się śmiało domyślić, a przynajmniej obstawiać kto może być mordercą. Uważam, że książka nie trzyma w napięciu tego w niej zabrakło, nie było ekscytacji, nie było chęci zarwania z powodu jej nocy, ale to książka na nudną niedzielę. Z chęcią kiedyś przeczytam kolejny tom.