Piękne ciało

Okładka książki Piękne ciało Christi Daugherty
Okładka książki Piękne ciało
Christi Daugherty Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Harper McClain (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Harper McClain (tom 2)
A Beautiful Corpse
Czarna Owca
2019-09-04
2019-09-04
Anna Krochmal, Robert Kędzierski

Uwielbiam Harper i świetnie się słuchało kontynuacji, ale nie była tak dobra, jak tom pierwszy i w porównaniu z zachwytem, jaki wywołał to jednak czułam się trochę rozczarowana. Nie wiem też, czemu nie została tak rozbudowana, jak poprzedniczka, bo niekiedy czułam, że jest to wszystkie takie pospieszone i czegoś ewidentnie zabrakło. Postać Harper na pewno ratuje sytuację i chętnie spotkam się z nią jeszcze raz, ale jednak oczekiwałam więcej.

Dosyć przeciętna powieść sensacyjna, do przeczytania na raz i zapomnienia.

Nic nie wnoszące rozwlekłe opisy spojrzeń i codziennych czynności nie pomagają nadać tempa akcji, która łagodnie mówiąc – do wartkich nie należy.

Zakończenie pozostawia niedosyt, pisane ewidentnie w pośpiechu. Bad Guy powieści, który zaplanował i wyegzekwował zbrodnię niemal doskonałą, w amoku sam się pogrąża i podaje policji dowody na swoje winę na srebrnej tacy.

Wisienką na torcie jest sztampowy plot twist, który ma zachęcić czytelników do sięgnięcia po kolejną część z serii przygód Harper. Ja podziękuję.

Dosyć przeciętna powieść sensacyjna, do przeczytania na raz i zapomnienia.

Zdecydowanie czytało mi się lepiej ten tom, niż pierwszy, chociaż kilka rzeczy jest mocno irytująca, jak np. postać Luka, czy zachowanie policjantów. I chociaż nie jest to książka w stylu "znajdź mordercę" a raczej "znajdź dowód", to jednak miałam mnóstwo frajdy z czytania tej pozycji. Aż byłam zła, że muszę iść do pracy.
Teraz z niecierpliwością czekam na tom 3.

Teraz z niecierpliwością czekam na tom...

📖🐲
Czyta się całkiem dobrze, chyba nawet lepiej niż tom pierwszy i na wakacje według mnie jak najbardziej może być, ale niestety postać Luke'a i jego relacja z Harper niesamowicie mnie denerwuje. Poza tym drażni nieco relatywizm moralny policjantów wyżywających się na Harper za to, że pomogła doprowadzić do aresztowania gliniarza-przestępcy. No chwila moment, ale to policjanci są jakoś ponad prawem albo coś? Na koniec mamy cliffhanger i trochę szkoda, że nie ma przetłumaczonej części trzeciej, ale być może po prostu poszukam gdzieś po angielsku. Dla mnie spoko rozrywka na lato.

📖🐲

10/10! uwielbiam styl w jakim pisze autorka. Kocham Harper.
Z niecierpliwością czekam na trzeci tom.

10/10! uwielbiam styl w jakim pisze autorka. Kocham Harper.
Z niecierpliwością czekam na trzeci tom.

Byłam zasmucona, gdy zauważyłam, że ta książka jest cieńsza od "Echa morderstwa". Ale się nie zawiodłam mimo, że rozwiązanie morderstwa dość przewidywalne, aczkolwiek autorka robiła takie zwody, że można było mieć wątpliwości. Czekam z niecierpliwością na kolejne przygody Harper, bo po tym zakończeniu nie wyobrażam sobie, żeby miało ich nie być!

Czasem nie wiesz, że żyjesz w ciemności, dopóki ktoś nie zapali światła. Gdy to światło znowu zgaśnie, noc wydaje się o wiele ciemniejsza.

Soczysty, napisany z rozmachem kryminał a najciekawsze dopiero jest do rozwiązania, zatem czekam niecierpliwie na trzeci tom!

Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę z serii.

Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę z serii.

Bardzo mi się spodobała. Harper jest dziennikarką, która lubi rozwiązywać wszystkie sprawy do końca, chodź nie jest detektywem, lubi zawiłe sprawy, dzięki którym później ma soczysty materiał do napisania w gazecie. W tej książce ginie młoda dziewczyna, a Harper i policja próbują złapać morderce. I chodź na pierwszy rzut oka bardzo łatwo można odgadnąć kto nim jest, to cała fabuła była bardzo ciekawa. Harper prowadząc swoje śledztwo nieustannie musi mieć na uwadze presję swoich przełożonych. Pisanie o sprawie, którą żyje całe miasto wymaga ciągłego dostarczania pikantnych szczegółów. Wywiady z rodziną ofiary, przepytywanie podejrzanych i wyciąganie informacji od policji. Jak dla mnie super ;)

Harper McClain, najlepsza reporterka kryminalna „Daily Nwes” w Savannah. Ze względu na swoją mroczną przeszłość, nie ma problemu by przejść obojętnie obok nawet największej zbrodni. Pomocne są również wypracowane kontakty z miejscową policją.
Tym razem w prestiżowej dzielnicy Savannah popełniono morderstwo. Ofiarą jest Naomi Scott, młoda studentka prawa. Dziewczyna została zastrzelona. Co dziwne, brakuje świadków tragicznego zdarzenia.
Harper odnosi wrażenie, jakby znała ofiarę. Wydaje jej się nawet, że kojarzy jej twarz! Tylko skąd? Mimo pewności nie jest w stanie przypomnieć sobie okoliczności spotkania z Naomi.
Jeśli zaś chodzi o miejscową policję to twierdzą, że zabójcą może być jeden z trzech mężczyzn: były chłopak z kryminalną przeszłością, szaleńczo zadurzony właściciel baru lub syn prokuratora generalnego, z którym Naomi się spotykała. Wszyscy trzej twierdzą, że ją kochali. Czy to możliwe, że któryś z nich mógł ją zabić? Ta teoria dla Harper jest wręcz niewiarygodna. Tym bardziej, że jeden z oskarżonych jest bliskim znajomym dziennikarki.
Tymczasem w redakcji, która zatrudnia Harper szykują się drastyczne cięcia i kolejna fala zwolnień. Harper musi rozwikłać tę zagadkę, aby ocalić zarówno swoje stanowisko jak i swoich współpracowników, z szefową na czele.
Całość jest napisana w bardzo intrygujący sposób, chwilami wręcz nie można się oderwać.
Ja osobiście lubię historie, w których ciekawe dialogi przeważają nad przydługimi opisami.
Czekam na kolejne historie z tej serii.

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Piękne ciało